Jump to content

Hipnoza


Kremilek

Recommended Posts

Wywiad z Elżbietą Iwoną Kupisz-Röpcke.

O istnieniu pani Iwony dowiedziałem się z jednej z książek światowej sławy hipnoterapeuty Michaela Newtona, który zabierał ludzi w podróż do świata dusz, do naszego prawdziwego domu, w którym żyjemy między kolejnymi wcieleniami. Los sprawił, że niedługo po przeczytaniu owej książki nawiązałem z nią kontakt, który utrzymuję. Zapraszam do zapoznania się z wywiadem przeprowadzonym przeze mnie.

 

1.Jak to było, że zaczęła się pani interesować hipnozą i jak te zainteresowanie się rozwijało ?

Moja pierwsza sesja regresyjna z Lechem Emfazym Stefańskim była przełomowym momentem, kiedy stwierdziłam, że chciałabym się nauczyć takiej techniki. Przed tym spotkaniem o hipnozie wiedziałam niewiele. Przeszłam Kurs Doskonalenia Umysłu u L. E. Stefańskiego i to wszystko. Możliwość nauki hipnozy pojawiła się dopiero w Niemczech. Czyli od pierwszej sesji do pierwszego kursu hipnozy minęło prawie 20 lat. A potem to już poszło, szkolenie za szkoleniem, bo fascynacja związana z tematem hipnozy rosła i rosła, aż doprowadziła do LBL w Instytucie M. Newtona.

 

2.Czym dokładnie się pani zajmuje w chwili obecnej ?

Przede wszystkim hipnozą LBL, do tego terapią traum, ustawieniami rodzinnymi, które bardzo lubię prowadzić, hatha-yogą, malowaniem.

 

3.Jak prawidłowo należy wykonywać sesje hipnotyczne ? kiedy mogą być one błędne ?

A to już dłuższy temat. Nie ma czegoś takiego jak prawidłowo a jednocześnie jest, ponieważ należy zawsze indywidualnie podchodzić do klienta. Reakcje na wprowadzanie w trans hipnotyczny mogą być bardzo różne. Jeden reaguje na tembr głosu, inny na intonacje, a jeszcze ktoś inny na zupełnie coś odmiennego i pomimo stosowania tej samej techniki, jedna osoba wejdzie szybciej w trans a inna w ogóle go nie osiągnie. Duże znaczenie ma zaufanie klienta, jak również jego potrzeby. Niektórym osobom jest tak ciężko w życiu, że "zrobią" wszystko, aby im było chociaż trochę lepiej i poddadzą się prowadzeniu, a inne osoby z czystej ciekawości chcąc doświadczyć głębi transu będą tak kontrolować proces, że nic z tego nie wyjdzie oprócz relaksu. Druga część pytania nadaje się raczej do dyskusji, bo co to znaczy "błędne?"

 

4.Co skłoniło panią do napisania książki "Podróże do świata dusz. Transformujące doświadczenia" ?

Transformacje i wsparcie jakie klienci uzyskali w sesjach LBL, niezależnie od tego czy to było od razu w czasie i po sesji, czy dopiero po kilku miesiącach albo latach, jak pisali w listach.

 

5.Do kogo ona jest kierowana ?

Do wszystkim osób, którym coś w życiu doskwiera, albo chcą wiedzieć coś więcej, wyjść ponad ten materialny świat.

 

6.Czemu będzie poświęcona następna książka ?

Kolejna fascynacja przestrzenią LBL, czyli świata między wcieleniami, z którego otrzymywane są odpowiedzi na pytania przygotowane na spotkanie z Radą Starszych, jak również przekazy od nich dla świata. Pytania dotyczą wszystkich dziedzin życia osobistego, partnerstwa, zawodowego, naukowego, zdrowotnego.

 

7.Proszę opowiedzieć jak wygląda standardowa przygoda chętnego, który chce zgłębić swoje życie w świecie dusz, pomiędzy wcieleniami.

Nie ma standardu w tej kwestii. Na sesję zgłaszają się wszyscy, którzy gdzieś, kiedyś z jakiegoś powodu wpadli na ten temat i zaczęli go zgłębiać, albo jakoś "przypadkowo" przeczytali książkę, artykuł, wywiad i coś się w nich poruszyło, coś zadrgało w ich duszy, jakby dzwonek zadzwonił z wiadomością: obudź się. A może to jednak standard?

 

8.Czy są jakieś minusy, bądź zagrożenia uczestnictwa w sesji hipnotycznej ?

Nie spotkałam się. Każdy ma własnego strażnika moralności i on w razie czego włącza się i ochrania. Należy pamiętać, że jeżeli ktoś przychodzi na sesję hipnotyczną to zgadza się na wprowadzenie w trans, ale wcześniej omawia się dokładnie o co chodzi, jaki temat, gdzie boli. To bardzo ważne, bo kiedy u klienta w czasie rozmowy pojawiają się wątpliwości to ja proponuję inny rodzaj pracy, inne techniki do momentu gotowości. W hipnozie zachowujemy świadomość otoczenia, wiemy co się dzieje wokół nas.

 

9.O czym według pani człowiek powinien pamiętać na co dzień ?

O szacunku do samego siebie i innych istot żywych, a szczególnie do człowieka niezależnie od wieku.

 

10.Może chciałaby pani poruszyć jakaś kwestię, która wydaje się dość istotna ?

Jest tyle interesujących tematów nachodzących na siebie, że można by poruszając jeden dyskutować prawie bez końca. I to jest wspaniałe, bo pokazuje nam bogactwo życia.

 

Rozmawiał Piotr Gadaj

  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...