Skocz do zawartości

Astrologia wedyjska ogólnie


Mathura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie . Jestem tutaj nowym użytkownikiem na tym forum , chciałby wam dać możliwość wglądu w Astrologię Wedyjską i podzielić się z wami ty co dla mnie jest cenne i z czego czerpię dużo radości.

Astrologia Wedyjska jest jedną z najstarszych nauk dotyczących naszego życia nie tylko obecnego ale i poprzedniego dlatego nazywa się Jyotish co w dosłownym znaczeniu oznacza : Najlepsze wieczne światło. Już tysiące lat temu ludzie korzystali z astrologii by zobaczyć swój los , choroby , nasze predyspozycje czy związki partnerskie. Astrologia pomaga nam w naszym życiu pokonać problemy z którymi na co dzień się zmagamy.

Korzenie Astrologii Wedyjskiej sięgają tysiące lat , są o wiele starsze niż Astrologia Zachodnia z którą każdy z nas miał z pewnością styczność. Jej pisma opiewają na 5000 tyś lat gdzie nauki były przekazywane od Nauczyciela do ucznia. Ta metoda jest znana Guru-Parampara czyli sukcesja uczniów.

Jednym z głównych pism które daje nam pełną informacje jak interpretować horoskop jest Parasara Hora Sastra którą napisał Paraśara Muni żył on 1500 lat temu przed erą Chrześcijańską i był jednym z pierwszych Astrologów , specjalizował się w Astrologii medycznej i kopie jego manuskryptów znajdują się w Indiach. Kiedy pierwszy raz wyjechałem do Indii w zatłoczonych miastach jak Kalkuta czy Delhi zwiedzając świątynie , czy aśramy spotkałem wielu nauczycieli. Można powiedzieć że zakochałem się w Astrologii Wedyjskiej , a to dlatego ze dała mi odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań dotyczących mojego życia.

To co najbardziej rzuca się w oczy to diagram czyli wykres planet dzięki którym astrolog odczytuje nasze życie. Wedyjska Astrologia posługuje się co naj mniej 16 diagramami czy horoskopami  Każdy z nich opisuje inna sferę naszego życia. Jest główny diagram który nazywa się Rasi –dzięki temu diagramowi zobaczymy jak będziemy wchodzić w różne okoliczności w naszym zyciu, następnie Navamsa dzięki której możemy odczytać nasze życie małżeńskie jak i błogosławieństwa Boga , ten diagram ukarze nam również nasze talenty które mamy w tym życiu. 1, 4 , 7 i 10 dom ukarzą nam 4 kierunki życia , nazywane Ayana. Dharma ayana ukarze nam nasze –Zdolności , Moksza Ayana –Duchowośc , Kama -Ayana związki , Karma -Ayana życie zawodowe , finanse.

Jest również diagram dotyczący naszej pracy zawodowej który nazywa się Dasamsa i tam możemy odczytać wszystkie nasze prace zawodowe które wykonaliśmy albo wykonamy w tym życiu. To właśnie tutaj odczytamy prace które przyniosą nam sukces. To co mnie bardzo ujęło to horoskop który nazywa się Vimsamsa dlatego że ukazuje nam nasze życie duchowe a to był jeden z powodów dla których przyjechałem do mistycznych Indii. Dzięki temu diagramowi mogłem bardziej poznać swoje życie duchowe ,można tutaj odczytać nasze nastawienie do życia duchowego , do jakiej rodziny duchowej będziemy chcieli należeć ,ukarze nam nasze słabości ,transformacje ,obowiązki czy ostatecznie medytacje –Samadhi, dlaczego właśnie tak bardzo interesuje mnie Astrologia Wedyjska i jej korzenie. Chyba jak każdego z nas interesuje się tym kim byliśmy czy co robiliśmy w poprzednim życiu , dlatego troszkę nieśmiało ale zdecydowanie spytałem o nie i właśnie Jyotish daje możliwość odczytu tego za pomocą kolejnego diagramu. Byłem pod tak wielki wrażeniem że dzięki Astrologii Wedyjskiej możemy tak bardzo głęboko wchodzić w różne aspekty naszego życia. Dowiedziałem się również która planeta obecnie dominuje w moim życiu nazywa się to Vimsottari Dasa. Był to główny okres Jowisza i pod okres Saturna. To dzięki Vimsottari dasa odczytamy jak my patrzymy na ten świat ,dostaniemy odpowiedz kto będzie nas wspierał w tym czasie lub kto będzie wywierał wpływ na nas, czy decyzje w naszym życiu podejmowane są właściwie. Ten system ukarze nam planety na 3 różnych platformach; duszy , ciała i umysłu. Mamy Chara karakę która ukarze nam nasz stan duszy , następnie mamy Naisagrika Karaka która pokarze nam stan naszego umysłu i Sthira karaka dzięki której możemy zobaczyć wszystko co dotyczy naszego ciała.

 

To co mnie najbardziej zaskoczyło to to że każda planeta ma wpływ na inny dom lub planetę i nazywa się to Graha –Dristhi dzięki którym tworzy yogę czyli połączenie międzyplanetarne a co za tym idzie to daje odpowiedni rezultat w naszym życiu jak Raja yoga jest to królewska yoga która otwiera nam drzwi do bogactwa tego świata , materialnego i duchowego. W Astrologii Wedyjskiej są również remedia czyli innym słowy lekarstwo jak uniknąć przeszkody w naszym życiu. Dają nam ochronę dzięki którym możemy wyleczyć się z chorób czy przekleństw które mogą nam w tym życiu towarzyszą. W Naszej tradycji do remediów możemy stosować mantry czyli modlitwy które pomagają nam oczyścić planety , wzmocnić je a co najważniejsze wyleczyć problem. Są to bardzo potężne mantry , spisane tysiące lat temu przez świętych , dla korzyści żywej istoty. Mamy dwa rodzaje mantr które odblokowują problem w horoskopie albo blokują daną planetę która jest szkodliwa dla właściciela horoskopu.

 

 

Kolejnym remedium to kamienie szlachetne które mają za zadanie wzmocnić dany obszar życia jeśli jest słabe lub planetę która jest osłabiona. Każdego roku w Himalajach odprawiam tzw yagie dla odpowiedniego kamienia , recytując odpowiednie mantry wedyjskie by siła była lepsza i właściciel horoskopu odniósł korzyść. Jeśli ktoś ma problem ze słońcem to polecany jest rubin taką ofiarę spełniamy w niedziele dlatego że dla każdej planety jest przypisany dzień tygodnia. Jeśli to będzie księżyc to taką ofiarę należy przeprowadzić w poniedziałek dlatego ze księżycowi właśnie jest przypisany poniedziałek.

 

 

 

Pięknym narzędziem do zobaczenia każdego partnera w zyciu jest Ul-upapada dzięki niej możemy oczytać kiedy spotkamy naszą pierwszą miłość , co musimy zrobić by ten związek przetrwał. Jak wiemy w astrologii jest 12 domów i pierwszy nazywa się Ascendent lub Lagna w tradycji Wedyjskiej i właśnie dzięki upapadzie możemy zobaczyć pierwszy dom naszego partnera. A dzięki temu odczytamy jak on wygląda , czy jakie są okoliczności wejścia w ten związek. Długość małżeństwa należy właśnie rozpatrywać od Upapady , 2 i 7 dom od Upapady pokauje nam rozwód. Jeśli władca Upapady jest wywyższony wtedy żona będzie pochodzić z rodziny o wysokim statusie. Poprzez poszczenie w dzień upapady niszczymy naszą zła karme którą nagromadziliśmy w poprzednich życiach i uwalniamy się od reakcji które mogą przeszkodzić nam w życiu rodzinnym. Ten rodzaj postu , wyrzeczenia powoduje oczyszczenie i nasze życie rodzinne będzie łatwiejsze i pełne harmonii. Tym bardziej jak planety takie jak Saturn czy Mars maja wpływ na Upapade potrzebujemy naszej interwencji by oczyścić ten obszar w naszym życiu.

 

Często ludzie pytają mnie co mogę powiedzieć o Baranie dlatego ze jest z tego znaku zodiaku i wydaje się ze jest to dość proste pytanie ale odpowiedz już nie ! A to dlatego ze słońce które znajduje się w znaku Barana może mieć różne stopnie dlatego ze wszystko zależy kiedy się urodził , następna sprawa to tzw Nakszatry-jest to księżycowy zodiak który wynika z podziału na 27 równych odcinków który każdy ma 13,20 stopni .Więc jeśli weźmiemy właśnie Brana to tam są 3 Nakszatry takie jak: Asvini , Bharani i Krittika i teraz każda z tej Nakszatr jest podzielona na 4 części które nazywają się Pada.

Dlatego potrzebujemy dokładnej daty urodzenia , miejsca i godziny by określić pozycje planet , możemy mieć słońce czy księżyc w Baranie ale już w innej Nakszatrze i Padzie a to już będzie inna osobowość człowieka , właściciela horoskopu.

Jeśli ktoś nie zna godziny urodzenia to Astrolog może ustalić taką godzinę , do tego potrzebne będą nam dane właściciela horoskopu kiedy skończyliśmy szkołę , informacje odnośnie naszych rodziców , związków , wyjazdów , przeprowadzek ,wypadków itd

Narzędzi do odczytu horoskopu w tradycji Wedyjskiej mamy dużo i dlatego jest to bogactwo tej astrologii . Dlatego zapraszam każdego do tej pięknej przygody jaką jest Jyotish , z która jestem już ponad 10 lat.

Obecnie w Polsce nie ma aż tak dużo Astrologów Wedyjskich dlatego zapraszam wszystkich chętnych osób do nauki i zapoznania się z tą tradycja. Osobiście co roku odwiedzam Indie z których czerpię inspiracje do dalszego zrozumienia Jyotish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie aspekty w horoskopie musi posiadać osoba, by należeć do organizacji duchowej?

Można by podać kilka narzędzi do analizy, ale ja skupię się jedynie na jednym Arudha Lagna (AL)Jest to miejsce w horoskopie skąd odczytujemy jaki będzie nasz wygląd zewnętrzny, czy też zawód. Pokazuje on nam również jak będą nas postrzegać w tym świecie inni ludzie.

4 bhava, czyli 4 dom od Arudha Lagny, ukarze nam organizacje do których będziemy należeć.

Przeanalizujemy teraz dla przykładu horoskop Srila Prabhupady, a jutro Dalay Lamy.

W horoskopie Srila Prabhupady Arudha Lagna jest w Baranie, a 4 dom od Barana to Rak, który nie jest obsadzony przez żadną planetę. Mimo to mamy tutaj ważne aspekty planetarne, które mają silny wpływ na ten dom (Księżyc, Rahu i Mars).

Księżyc w horoskopie Prabhupada jest wywyższony, dlatego ukazuje nam ogromną organizację społeczną (Rak), która będzie się rozwijać. Mars i Księżyc jest w 6 domu od 1 domu, czyli od Ascendentu, dlatego będzie robił to poprzez służbę dla społeczeństwa.

Mars jest władcą12 domu od Lagny (1 domu), dlatego sukces będzie poza granicami kraju.

Jeśli przeanalizujemy horoskopy osób duchowych to uderzające jest to, że Atma karaka (która ukazuje dusze w horoskopie) będzie reprezentowana poprzez planetę maleficzną i w tym przypadku jest to Rahu.

3 i 6 dom od AL, jeśli są tam beneficzne planety, również

dadzą nam informacje, że osoba będzie rozwijać się duchowo.

W tym przypadku mamy dwie planety: Merkurego, który jest bardzo silny, bo jest we własnym domu i Wenus.

W horoskopie Srila Prabhupada jest również silna yoga Jowisz-Ketu, czyli Guru-parampara yoga, co wskazuje na duchową organizacje i podłączenie do sukcesji uczniów.

http://files.fm/thumb_show.php?i=ozrrvyt&n=Srila+Prabhupada.png&refresh1

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj poniżej zamieściłem horoskop Wedyjski i jak widzisz różni się od tego co używa się w Astrologi zachodniej. Moja tradycja od której ja pochodzę uczy rysowania 3 diagramów czy wykresów , ja korzystam z jednego ale poniżej możesz zobaczyć jak one wyglądają.

 

http://files.fm/thumb_show.php?i=hkhkczh&n=12106833_594435154028632_7689219367567050155_n.jpg&refresh1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie mój pierwszy wpis to będzie tobie łatwiej zrozumieć , tutaj mamy aż 16 diagramów w Jyotish i każdy z nich odpowiada za różny aspekt życia . Główny nazywany jest Rasi .

 

http://files.fm/thumb_show.php?i=hkhkczh&n=12106833_594435154028632_7689219367567050155_n.jpg&refresh1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ten konkretny horoskop to osoba została mnichem ;) duchowy nauczyciel który miał około 5 tyś uczniów

 

Horoskop Srila Prabhupada bardzo mocno ukazuję w jakim kierunku jego świadomość będzie ukierunkowana. Jednym z prostych metod to sprawdzenie Lagnesza czyli władcy Ascendentu co w Astrologii Wedyjskiej nazywamy Lagną.

W Horoskopie Srila Prabhupada widzimy że AS ma w znaku Strzelca(AS jest pierwszym domem w horoskopie) a tym znakiem rządzi Jowisz który jest w 9 domu Lwa!

Ten dom jest bardzo mocno związany z Dharmą-religią , dalekimi podróżami czy bhagią szczęściem.W tym domu jest również yoga czyli połączenie planetarne Jowisz-Ketu tzw Gur-parampara yoga ukazująca że Srila Prabhupada jest częścią duchowej społeczności.

Znaki zodiaku w Astrologi wedyjskiej się nie przesuwają ( tam gdzie jest baran , tam zawsze będzie ) wiec zobaczcie gdzie jest As w tym horoskopie AS tam jest strzelec następny znak to Koziorożec itd

 

http://files.fm/thumb_show.php?i=ozrrvyt&n=Srila+Prabhupada.png&refresh1

Edytowane przez Ismer
połączenie postów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Ekspert

Są, sama kiedyś wykreślałam taki, ale za nic nie pamiętam gdzie. Wpisałam w wyszukiwarkę "astrologia wedyjska" wyskoczyło parę stron, ale nie było to po naszemu. I nie ma już w sieci tego z którego wtedy skorzystałam.

Zobacz, co Ci wyjdzie tu: : kalkulator

Programy do ściągnięcia: programy

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...