Jump to content

wypada się przywitać...

Gudrun

Recommended Posts

Jestem Gudrun, stara i cyniczna baba, zajmująca się rekonstrukcyjną magią etniczną/pogańską, ze szczególnym naciskiem na kontynentalne ludy germańskie i celtyckie - w wypadku tych ostatnich także niezupełnie kontynentalnych Irlandczyków i Szkotów, od jakichś trzydziestu lat. Na swoim germanoceltyckim poletku jestem osobą głęboko religijną i kompletnie niewierzącą. Należę do dwóch międzynarodowych stowarzyszeń druidzkich - Order of Bards, Ovates and Druids i British Druid Order, ale w sumie bardziej z inercji niż z powodu fascynacji ich ideałami. Jestem przeciwniczką nadmiernego uduchowienia, które często wypełnia lukę po nieobecnym intelekcie. Za to osobą kompletnie uzależnioną od gromadzenia wiedzy, rzetelnej, popartej dowodami - najlepiej gdy jej potwierdzenie można znaleźć w recenzowanych czasopismach naukowych z wysokim impact factorem - historycznych, religioznawczych, kulturoznawczych, etnologicznych itd.

Specjalizuję się między innymi w węzłach, magii runicznej (tutaj największą wprawę mam w posługiwaniu się Futhorcem anglofryzyjskim) i oghamicznej, mam też sporą wiedzę ziołoleczniczą.

Obiecuję być grzeczna i przestrzegać regulaminu. I postaram się nikogo z forumowiczów nie obrazić.

Ot, to chyba na tyle.

Edited by Gudrun