Skocz do zawartości

Hormony


zakretka23

Rekomendowane odpowiedzi

Za miesiąc mam zamiar zbadać sobie hormony, bo czuje, ze nie wszytsko działa jak należy. Prowadze zdrowy tryb zycia, trenuje, cały czas modyfikuje dietę a tutaj nie jest tak jak byc powinno. 

 

Insulina - Kapłan - pokazuje problemy z tarczyca  i cukrem w organizmie 

Tarczyc T3 T4 - Koło fortuny - znowu ta karta wydaje mi sie, ze pokazuje unormowane hormony 

Kortyzol DHEA - 8 pucharow - wskazuje nadczynność nadnercza, często mocz, zatrzymywanie wody i tutaj widziałabym winowajcę - z natury jestem spokojna, ostatnio nie stresuje sie i biorę ashwawagane 

estrogen i progesteron - as mieczy - tutaj biorę tabletki i mysle ze jest wszytsko ok

Testosteron - 9 monet - Ok 

 

Obstawiam ze moge miec jakieś problemy z tarczyca ale skłaniam sie bardziej ku problemowi z kortyzolem 

Odnośnik do komentarza

Zakretka,mi koło zwykle zaburzenie hormonów pokazuje, które mam. Czyli "działa, jak zachce", przypadkowo, od okazji do okazji, ale może to od spojrzenia osoby wróżącej też zależy :)

Co do kortyzolu - zgadzam się z twoją interpretacja,

Estrogen i progesteron chyba lepiej by wyglądały przy kobiecym żywioł. 

Akurat Kapłan w nawiązaniu do zdrowia mi wygląda na dobry poziom insuliny :)

 

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
  • Moderator

Koło fortuny jest karta zmienności. Raz na górze raz na dole. Zatem myślę że te hormony masz mocno rozregulowane. 

Kapłan wskazuje też na konieczność konsultacji lekarskiej A może nawet leczenia. 

Prolaktyne koniecznie zbadaj. Ona wychodziła już w Twoich poprzednich rozkładach. 

Odnośnik do komentarza
Gość Lianna

Insulina ok

 

Tarczyca- widać wahania, może Ci przechodzi z nadczynności w niedoczynność, a to wpływa mega na przemianę materii

 

Kortyzol- znacznie powyżej normy

 

Reszta powinna być w normie

 

Odnośnik do komentarza

Insulina - Kapłan - tu moim zdaniem jest okey

Tarczyc T3 T4 - Koło fortuny - tu jest do bani, koło fortuny to duża zmienność

Kortyzol DHEA - 8 pucharow - i tu może być problem

estrogen i progesteron - as mieczy - moim zdaniem okey

Testosteron - 9 monet - Ok

Odnośnik do komentarza

Insulina- w porządku 

Tarczyca- raz lepiej raz gorzej, ale bym uważała nigdy nie wiadomo w która stronę zakręci się koło 

Kortyzol- może być podwyższony i może też Cię to zaniepokoic

Estrogen i progesteron - moim zdaniem będzie ok, ale do przekonsultowania czy jakieś leki by nie odstawić jeśli bierzesz

Testosteron- powinno być ok

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

WERYFIKACJA

 

Insulina - Kapłan - w normie 

Tarczyc T3 T4 - Koło fortuny - w normie 

Kortyzol DHEA - 8 pucharow - podwyższony 

estrogen i progesteron - as mieczy - w normie 

Testosteron - 9 monet - w normie nie moze byc zreszta inaczej bo biorę tabletki 


Lekarz jeszcze nie opisał badań zobaczymy, co stwierdzi. Robienie krzywej cukrowej jest słabym doświadczeniem.  Została mi tylko prolaktyna ktora zawsze miałam lekko podwyższona. 

  •  
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...