Jump to content
Sign in to follow this  
Ismer

Merkury - Buddha

Recommended Posts

Ismer

BUDDHA-MERKURY


Merkury jest planetą zjawisk intelektualnych i komunikacyjnych. Sam z siebie wywiera wpływ czysto beneficzny, który energetyzuje jego związki i daje pozytywne rezultaty.

Jednakowoż, ponieważ jego natura jest neutralna, bezpłciowa i przystosowawcza, przyjmuje naturę i jakość planety, z którą jest w koniunkcji lub w aspekcie. Dlatego też jest niezwykle istotne przeanalizowanie wszystkich jego uwarunkowań przed interpretacją jego działania w Domu.

Konieczne jest również zrozumienie, że jeżeli Merkury jest w koniunkcji z takim malefikiem jak Mars, to jest skaleczony i sam staje się maleficzny, a Mars otrzymawszy bardzo beneficzną energię w znacznym stopniu ulega wzmocnieniu. Taki Dom musi być widziany jako zajmowany przez dwa malefiki.

 

Merkury włada inteligencją, mową, edukacją i wszystkimi zajęciami umysłowymi. Jest odpowiedzialny za kształtowanie pisarzy, wykładowców i nauczycieli. Rządzi również rynkiem i handlem i będzie znaczący w życiu ludzi interesu.

Następnymi elementami zależnymi od kondycji Merkurego są system nerwowy i zaufanie. Dlatego też, jeśli jest on źle posadowiony lub skaleczony, to sygnifikuje ludzi nerwowych, nadmiernie podekscytowanych, zarozumiałych i niepewnych.

Warto powiedzieć, że Merkury może bez złośliwej intencji wyrządzić szkody w pewnych Domach z powodu swojej powierzchownej natury. Mędrcy hinduski określają go jako zmiennego, dwulicowego, często prowadzącego do oderwania i do natury nadmiernie niezależnej.

Różnica pomiędzy astrologią hinduską i zachodnią w traktowaniu tej planety jest niewielka. Należy zaznaczyć, że Merkury nie jest jedyną planetą władającą umysłem, ponieważ rola ta jest wspólna z Księżycem, który włada takim właściwościami intelektu jak pamięć i zdrowy rozsądek.

 

Merkury jest bezpłciowy, neutralny, zimny i wilgotny. Najlepiej jest posadowiony w 1 Domu, gdzie otrzymuje dik bala czyli siłę ukierunkowaną. Działa najlepiej w pierwszej połowie Panny, gdzie jest wywyższony, a najgorzej w znaku swojego upadku Rybach. Włada Bliźniętami i Panną i daje bardzo dobre rezultaty w każdym z tych znaków.

Merkury jest bardzo młodzieńczą planetą i obdarza takim wyglądem, kiedy jest w związkach z planetą lub Domem odpowiedzialnymi za ciało fizyczne (np. 1 Dom lub jego władca).

Kamieniem do noszenia w celu wzmocnienia skaleczonego Merkurego jest zielony szmaragd.

Przyjaciółmi Merkurego są Słońce i Wenus i w ich znakach Merkury jest dobrze widziany. Księżyc jest wrogiem Merkurego, natomiast Mars, Jowisz i Saturn są neutralne.

 

Merkury
inteligencja
wykształcenie, uczenie się, nauczanie
mowa, poezja
zaufanie
komunikacja
pisanie, rysowanie
książki, pisma, publikacje
przytomność umysłu, intelekt, zdolności analityczne
handel, rynek, interesy
humor, spryt
astrologia, matematyka
system nerwowy, płuca, jelita
rozstrój nerwowy, choroby mózgu, epilepsja
krótkie podróże
pisarze, astrologowie, sekretarze, środowisko akademickie etc.
kierunek północny
środa
zielony szmaragd

 

źródło: strona Himavanti

  • Cool 2
  • Super 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...