Jump to content

Węzły Księżycowe - Rahu i Ketu

Ismer
 Share

Recommended Posts

" Rahu i Ketu nie są męskie ani żeńskie. Podzielone są również opinie mędrców hinduskich co do beneficznego i maleficznego położenia Węzłów w znakach. Jedynie pewne jest to, że oba są wywyższone w znakach Merkurego - Bliźniętach i Pannie. " W mojej szkole uczy się inaczej - Rahu jest silny w znakach MErkurego, egzaltuje w Bliźniętach, w PAnnie ma mulatrikona, natomiast Ketu jest tam bardzo słaby, Bliźnięta to jak upadek dla niego, jest bardzo silny w znakach Jowisza.

• Like 1
  • Thanks! 1

Co do długości nauki - to kwestia talentu ucznia i karmicznych uwarunkowań. Ale generalnie jest dużo więcej materiału (każdy horoskop podziałowy ma swoje reguły interpretacji, a tych horoskopów jest bardzo dużo), plus sekretność nauczycieli, którzy nie chcą zdradzać swoich metod sprawia, że się to przeciąga.

A co to za hindus? Podałabyś jakieś namiary na niego/jego stronę?

Niedawno słuchałam internetowej konferencji o Rahu i Ketu (mój nauczyciel miał wykład) i było tam chyba 5 astrologów. I oni też nie byli zgodni co do godności Rahu i KEtu :) Oprócz znaków MErkurego, dochodzi władztwo Rahu w Wodniku, Ketu w Skorpionie, ich status w Byku/Lwie itd. Trzymam się mojej szkoły, bo po prostu inaczej można sobie zrobić zbyt wielki mętlik w głowie.

• Like 1