Jump to content
Sign in to follow this  
Mirao

Talizmany związane z Polską

Recommended Posts

Mirao

Witam,

Czy orientuje się gdzie można znaleźć listę talizmanów związanych bezpośrednio z Polską?

Nie interesują mnie krzyżyki :)

Wszędzie gdzie nie szukam są jakieś egipski, skandynawskie, greckie itp.

Aquilla

poszukaj na stronach związanych ze słowiańszczyzną i pogańskimi wierzeniami na naszych terenach. Nasi przodkowie coś tam przecież nosili ;) 

• Like 3

Mirao

Wilczy krzyż :)

Jakoś tak do mnie przemawia wizualnie najbardziej.

Również jego cechy Thora i celtyckiego to jest chyba to czego szukam :)

Tylko nie wiele ma wspólnego z Polską :)

Ejbert

To zależy co uważasz za "polskość". Czasy przedchrześcijańskie to nie jest czysta słowiańszczyzna, jak nam się to wpaja na lekcjach historii i w narodowościowo ustawionych mediach. Na naszych ziemiach wprawdzie nie rozwijał się kult Thora, ale przez nasze ziemie przewalali się właściwie wszyscy, pozostawiając nam w spadku swoje geny :D a gdzieniegdzie i zwyczaje, obyczajowość. Nie ma czegoś takiego jak czystość rasowa. Polskość, Polska to dziedzictwo kulturowe i obyczajowe, patriotyzm (zdrowy) - jak wszędzie, ale jeśli ktoś, będąc Polakiem, czuje więź z inną kulturą, inną symboliką, to nie znaczy, że tym Polakiem być przestał. Ja interesuję się obyczajowością skandynawską, zainteresowany jestem runami, ale nie czuję się tożsamy z wikingami. Raczej sympatyzuję, wczuwam się, ale nie jestem Wikingiem ;) 

• Like 3
  • Super 1