Skocz do zawartości

Papież Franciszek


Gość Lianna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lianna

55a7373662fe2214gen.png

 

W domu VI nazywanym dawniej domem służby ma Słońce i Jowisza, które są w koniunkcji. Węzeł też w tym domu. Władca Ascendentu w domu VII podkreśla ważność wszelkich związków/relacji/umów. Księżyc ma w znaku otwartego i nowatorskiego znaku Wodnika. Księżyc w koniunkcji z Wenus- miły, sympatyczny, wzbudza dużo sympatii, co też podkreśla Ascendent w Raku- ciepły, rodzinny, uczynny, wrażliwy. Uran na MC w znaku Byka, ciekawe sprawa, bo właśnie Uran idzie mu po X domu.Swoją drogą Uran ma trochę aspektów : kwadratura z Księżycem, trygon z Merkurym, kwadratura z Wenus, trygon z Jowiszem, kwadratura z Plutonem- no jest postępowy, ma dość rewolucyjne podejście ( w porównaniu do innych papieży).

Neptun w kwadraturze ze Słońcem, trygonie z Merkurym, kwinkunksie z Marsem, opozycji z Saturnem ( dom VIII). Jest w tym kosmogramie trochę figur, choćby półkrzyż utworzony przez Plutona - Urana i koniunkcję Księżyc- Wenus.

Edytowane przez Tullia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

Zachęcam do interpretacji, nawet bardzo początkujących, piszcie- pytajcie. Każdy z nas kiedyś zaczynał ;). Na co zwracacie najpierw uwagę jak widzicie kosmogram? Ja patrzę na rozkład żywiołów i które planety są najbliżej osi ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tullia, jak poczuje inspiracje - to od razu :)

patrzę na żywioły, koncentrację planet (z jakiej strony, lub stellumy), najbardziej wyraźne krzyże i znaki/planety na osiach asc/DSC, ic/mc

tez recepcję i siłę planet :)

Ps: władca 12go domu na DSC całkiem mi wygląda na tajemnice spowiedzi :)

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

Tak, ja też patrzę- prawa strona, czy lewa. Jak większość osobówek po lewej- to indywidualizm raczej, jak po prawej- osoba nastawiona bardziej na grupę.

No i góra- dół, ale to nie zawsze tak, że jak ktoś ma dół zapełniony większością planet, to introwertyk. Mam dla przykładu koleżankę, cała góra zapełniona, ale jest intro zdecydowanie, bo ma w Skorpionie większość i Koziorożcu planet, Księżyc w Pannie. Także najpierw na znaki, potem na domy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górne/dolne półkolo to jeszcze orientacja na sukces społeczny/własne życie i świadomość/nieświadomość. Najgłębszą nieświadomość to IC :)

żywioły są bardzo ważne bo wyznaczają temperament - sprawdza się na 100% u tych, kogo znam :) No i raczej charakter pasywny czy aktywny też, na co osoba się orientuje w zyciu, chociaż aspekty/domy to mogą nieco zmienić :) Recepcja tez, bo Koziorożec z Saturnem we Lwie jest nie do inny, niż ten z Saturnem w Wodniku :) Rak z Kiezycem we Lwu, a Rak z Księżycem w Rybach też ;) ale one bardziej indywidualny charakter, żywioły są bardziej globalne, jeśli tak można powiedzieć :)

Można porównać: zywoly, znaki to schemat obrazu, główny temat, obiekt, obraz, zaznaczony kredka, a aspekty, domy, siła planet, władcy i ich relacje - to farby, styl malowniczy :)

Stopni, gwiazdy,planety fikcyjne, midpointy, parsy arabskie i inne ciekawe rzeczy to lakier na obrazie, lub akcenty, które malarz zaznaczył  :D

A jeszcze jest szybkość planet w momencie urodzenia, ja też biorą pod uwagę :D Retrogradnosc też...

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ThePhoenix

Uranw 10 domu to mi sie skojarzyl z tym ze, jak by za jego panowania wychodza szokujace sprawy na temat seksualnej przemocy, uran w recepcji z wenus ktora jest w kwadraturze do urana, ktory wlada domem 8 a wenus jest w kwadraturze do lilith ktora jest w Plutonie, ktory wlada domem 4 i 5. Poprawcie mnie jesli sie myle .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna
56 minut temu, ThePhoenix napisał:

Uranw 10 domu to mi sie skojarzyl z tym ze, jak by za jego panowania wychodza szokujace sprawy na temat seksualnej przemocy, uran w recepcji z wenus ktora jest w kwadraturze do urana, ktory wlada domem 8 a wenus jest w kwadraturze do lilith ktora jest w Plutonie, ktory wlada domem 4 i 5. Poprawcie mnie jesli sie myle .... 

 

Dobrze kombinujesz! Dom VIII to są tematy tabu, dom ten też dotyczy seksu. Lilith w Skorpionie ;) tak ona jest w kwadraturze z Księżycem i Wenus oraz w opozycji z Uranem. Masz mega ciekawe spostrzeżenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...