Skocz do zawartości

Runy dla Osobogo


Ismer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Osobogo, dla Ciebie wg. zamówienia wylosowałam runy na sytuację. Pytania wklejam standardowe , możesz je przystosować pod Twe pytanie jeśli chcesz, a interpretacja run nieodwracalnych oczywiście wg. uznania :) 

 

1. czego powinnaś się nauczyć: Naudiz odwr
2. co będzie dla ciebie wyzwaniem: Peord odwr.
3. jaka jest twoja runa przewodnia: Fehu
4. jaka runa (jaka jej moc) będzie ci pomocna: Tiwaz
5. co jest przestrogą: Ingwaz odwr.
6. z czym powinnaś się rozstać: Isa odwr.
7. jaki będzie skutek poznania tej lekcji: Lagu odwr.

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SooYoung

Osobogo sam interpretuje czy można podpowiadać ;) ?

Od razu napiszę że nie uznaje odwróconych run więc jakby co to będzie bezpośrednio i bez lukru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Teoretycznie każdy powinien sam najpierw zinterpretować, ale praktycznie - nie każdy umie, więc myślę, że można śmiało jechać :) 

Ja też nie uznaję odwróconych run, a już na pewno nie tych 9, ale są też ich zwolennicy, a że program je odwraca to wpisuję tak jak je wylosował, tym bardziej jak ktoś się nie określi, który system woli. 

  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SooYoung

 Ismer dziękuję za info :) 

 

Odczytuję jako runy normalne, nie odwrócone. 

 

@Osobogo pytała o runy na sytuację i runy informują że sytuację trzeba od razu rozwiązać- Naudiz.  Może wiec już po sprawie. Jak nie to trzeba zmierzyć się ze sprawą. Ogólnie nie chować głowy w piasek i nie unikać odpowiedzialności za swoje działania - Tiwaz. 

Wyzwaniem są próby przeczekania, liczenie na to że samo się ułoży i jakoś to będzie - Pertho. 

Runa przewodnia to runa pokazująca skłonność do podgrzewania atmosfery, czyży kłótnie albo jednak nie radzenie sobie z konfliktową sytuacją. Rozstać się ze chęcią sfochowania się, z unikaniem kontaktu - Isa.

Przestroga to że akcja rodzi reakcję i nawet brak działania jest jednak działaniem, do tego po prostu popsuje się atmosfera i relacja może być potem nie do odratowania. 

Skutek - otwarcie się na nową siebie, poszerzenie horyzontów, też zyskanie nowego środowiska. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Run w tym układzie nie odwracam, ponieważ każda pozycja określa czy czyta się jasną czy ciemną stronę runy. A o odwracaniu run nieodwracalnych u mnie nie ma w ogóle mowy. 

 

1. czego powinnaś się nauczyć: Naudiz odwr
Powinnaś nauczyć się, że w tej sprawie - o ile nie zdasz się na własną kreatywność, własne pomysły jej rozwiązania - nikt za Ciebie czy dla Ciebie nic zrobi, jak również sytuacja sama się nie rozwiąże w taki sposób, jaki byś chciała. Przeciwnie, może się ona pogłębiać ku gorszemu, a w najlepszym przypadku zostać jak jest, bez możliwości poprawy. A generalnie - że w tej "biedzie" powinnaś liczyć tylko na siebie.
2. co będzie dla ciebie wyzwaniem: Peord odwr.
pogodzenie się z faktem, że sytuacja czy też sprawa, o którą pytasz - uległa zmianie i nie jest to dla Ciebie miłe czy komfortowe. To wnoszę również z runy pierwszej. Poza tym może obawiasz się jakiegoś ryzyka, jeśli tak to zaufaj Naudiz - ona wskazuje, że człowiek przyciśnięty potrzebą może wykrzesać z siebie nadludzkie siły, by pokonać przeszkody.
3. jaka jest twoja runa przewodnia: Fehu
Praca na rzecz pomożenia bogactwa czymkolwiek by ono dla Ciebie nie było w tej sprawie. Fehu nie jest manną z nieba - aby coś mieć trzeba się napracować. Ona także podpowiada, że czeka Cię jakaś forma dobrobytu, związana z tą sprawą o którą pytasz i przy odpowiednim postępowaniu (własnemu wkładowi -  popracowaniu nad rozwiązaniem) w nagrodę czeka Cię "bogactwo", jakiś dobrostan, adekwatny do sytuacji.
4. jaka runa (jaka jej moc) będzie ci pomocna: Tiwaz
Przede wszystkim postępowanie honorowe, sprawiedliwe, niekrzywdzące, w zgodzie z prawem i z sumieniem. Miej świadomość, że jesteś w pełni odpowiedzialna za swoje działania, więc nie działaj pochopnie, ale bądź odważna, mów prawdę, mów otwarcie czego chcesz, nie unikaj trudnych tematów. Jeśli tak się zachowasz - Twój oszczep precyzyjnie trafi w cel. 
5. co jest przestrogą: Ingwaz odwr.
Skup się na pielęgnowaniu rozwoju sprawy, zabieganiu wokół niej, nie zdawaj jej na łaskę losu ani przypadku. A jeśli jesteś niecierpliwa - nie przyspieszaj akcji na siłę, poczekaj na odpowiedni moment, bo w przeciwnym razie stracisz jakąś szansę czy możliwość rozwiązania sprawy po Twojej myśli. Może to też oznaczać, byś spięła wszystkie swoje siły (pierwsza Naudiz!) i zrobiła wszystko co jest w Twojej mocy - co tylko możesz zrobić w tej sprawie. 
6. z czym powinnaś się rozstać: Isa odwr.
Z negatywnym myśleniem i lenistwem ;p z niechęcią do podjęcia działania. Albo może zawiesiłaś się na jakiejś koncepcji i nie chcesz dopuścić innego rozwiązania niż to, które Ty uważasz za najbezpieczniejsze / najkorzystniejsze dla siebie.
Masz dużo run własnego działania, a Isa może tu mówić, że jesteś temu niechętna albo że w głębi duszy obawiasz się jego wyniku.
7. jaki będzie skutek poznania tej lekcji: Lagu odwr.
Odblokowanie emocji, odpuszczenie sobie czegoś - standard ;) Ale myślę, że chodzi tu o poznanie własnej mocy, tego, że możesz kształtować swój los, pokonać trudności jeśli tylko odpowiednio się postarasz, jeśli wykrzeszesz z siebie siły, chęci i pomysły, o czym mówią wszystkie wylosowane runy.  Logr to w ogólnym znaczeniu runa swobodnego przepływu, być może coś jest zablokowane w tej sprawie przez Ciebie samą lub przez kogoś innego, ale tak czy inaczej - tylko Ty sama jesteś w stanie to odblokować i usunąć przeszkody i może właśnie o tym musisz się przekonać, jeśli do tej pory wątpiłaś w siebie, swoje siły i możliwości skutecznego działania.  

  • Lubię to! 2
  • Super 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja trwa i szybko się nie rozwiąże (nie jest to zależne ode mnie w części nie mnie dotyczącej), ale jak tylko się unormuje to dam weryfkę.

Teraz mogę opisać o, co się zgadza na dzień dzisiejszy, ale najpierw zarys o co chodzi. To tak: chodzi o moją pracę, dzieją się tam ciekawe i dynamicznie zmieniające się sytuacje.  Prezes miał odejść - nie odszedł, więc różni ludzie zaczęli prezesa podgryzać, skutecznie, gdyż sytuacja na teraz wygląda tak, że go chyba wysiudają. Ale do końca nie wiadomo. No i jeśli tak się stanie, to wypracowany przez niego system może się zawalić, czyli część osób może stracić pracę a część na pewno będzie miała ją przeorganizowaną. Dlatego kto może załatwia umowy i warunki pracy, zanim prezes wyleci, co nie jest gwarancją, że i tego nowa miotła nie zmieni, ale jednak pewność stabilności się zwiększa. No i ja w tym wszystkim też mam inne warunki na gębę a inne na papierku , ale nie wiem, czy pozostać przy tym co na papierku czy starać się o pisemną zmianę i potwierdzenie tych innych warunków.

Nie wiem co w ostatecznym rezultacie będzie dla mnie korzystniejsze, przy czym nie chodzi o kasę. Na dziś skłaniam się, żeby zostawić jak jest i czekać co nowy postanowi w tej sprawie. I właśnie o to mi chodzi, co zrobić - negocjować nowe warunki na papierku, czy siedzieć cicho i czekać na rozwój wypadków.

Może być też i likwidacja mojego stanowiska.

Edytowane przez Osobogo
  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2019 o 01:48, Ismer napisał:

Run w tym układzie nie odwracam, ponieważ każda pozycja określa czy czyta się jasną czy ciemną stronę runy. A o odwracaniu run nieodwracalnych u mnie nie ma w ogóle mowy. 

 

1. czego powinnaś się nauczyć: Naudiz odwr
Powinnaś nauczyć się, że
w tej sprawie - o ile nie zdasz się na własną kreatywność, własne pomysły jej rozwiązania - nikt za Ciebie czy dla Ciebie nic zrobi, jak również sytuacja sama się nie rozwiąże w taki sposób, jaki byś chciała. Przeciwnie, może się ona pogłębiać ku gorszemu, a w najlepszym przypadku zostać jak jest, bez możliwości poprawy. A generalnie - że w tej "biedzie" powinnaś liczyć tylko na siebie.
2. co będzie dla ciebie wyzwaniem: Peord odwr.

pogodzenie się z faktem, że sytuacja czy też sprawa, o którą pytasz - uległa zmianie i nie jest to dla Ciebie miłe czy komfortowe. To wnoszę również z runy pierwszej. Poza tym może obawiasz się jakiegoś ryzyka, jeśli tak to zaufaj Naudiz - ona wskazuje, że człowiek przyciśnięty potrzebą może wykrzesać z siebie nadludzkie siły, by pokonać przeszkody.
3. jaka jest twoja runa przewodnia: Fehu
Praca na rzecz pomożenia bogactwa czymkolwiek by ono dla Ciebie nie było w tej sprawie. Fehu nie jest manną z nieba -
aby coś mieć trzeba się napracować. Ona także podpowiada, że czeka Cię jakaś forma dobrobytu, związana z tą sprawą o którą pytasz i przy odpowiednim postępowaniu (własnemu wkładowi -  popracowaniu nad rozwiązaniem) w nagrodę czeka Cię "bogactwo", jakiś dobrostan, adekwatny do sytuacji.
4. jaka runa (jaka jej moc) będzie ci pomocna: Tiwaz
Przede wszystkim postępowanie honorowe, sprawiedliwe, niekrzywdzące, w zgodzie z prawem i z sumieniem.
Miej świadomość, że jesteś w pełni odpowiedzialna za swoje działania, więc nie działaj pochopnie, ale bądź odważna, mów prawdę, mów otwarcie czego chcesz, nie unikaj trudnych tematów. Jeśli tak się zachowasz - Twój oszczep precyzyjnie trafi w cel. 
5. co jest przestrogą: Ingwaz odwr.

Skup się na pielęgnowaniu rozwoju sprawy, zabieganiu wokół niej, nie zdawaj jej na łaskę losu ani przypadku. A jeśli jesteś niecierpliwa - nie przyspieszaj akcji na siłę, poczekaj na odpowiedni moment, bo w przeciwnym razie stracisz jakąś szansę czy możliwość rozwiązania sprawy po Twojej myśli. Może to też oznaczać, byś spięła wszystkie swoje siły (pierwsza Naudiz!) i zrobiła wszystko co jest w Twojej mocy - co tylko możesz zrobić w tej sprawie. 
6. z czym powinnaś się rozstać: Isa odwr.
Z negatywnym myśleniem i lenistwem ;p z niechęcią do podjęcia działania.
Albo może zawiesiłaś się na jakiejś koncepcji i nie chcesz dopuścić innego rozwiązania niż to, które Ty uważasz za najbezpieczniejsze / najkorzystniejsze dla siebie.
Masz dużo run własnego działania, a Isa może tu mówić, że jesteś temu niechętna albo że w głębi duszy obawiasz się jego wyniku.
7. jaki będzie skutek poznania tej lekcji: Lagu odwr.
Odblokowanie emocji, odpuszczenie sobie czegoś - standard ;) Ale myślę, że
chodzi tu o poznanie własnej mocy, tego, że możesz kształtować swój los, pokonać trudności jeśli tylko odpowiednio się postarasz, jeśli wykrzeszesz z siebie siły, chęci i pomysły, o czym mówią wszystkie wylosowane runy.  Logr to w ogólnym znaczeniu runa swobodnego przepływu, być może coś jest zablokowane w tej sprawie przez Ciebie samą lub przez kogoś innego, ale tak czy inaczej - tylko Ty sama jesteś w stanie to odblokować i usunąć przeszkody i może właśnie o tym musisz się przekonać, jeśli do tej pory wątpiłaś w siebie, swoje siły i możliwości skutecznego działania.  

I teraz, po tym co pokolorowałam myślę, że odpowiedź na mój problem:  "właśnie o to mi chodzi, co zrobić - negocjować nowe warunki na papierku, czy siedzieć cicho i czekać na rozwój wypadków" - jest taka, żeby nie czekać na rozwój wypadków, tylko spróbować załatwić sprawę. Woman też tak wyszło: "runy informują że sytuację trzeba od razu rozwiązać- Naudiz"; "do tego po prostu popsuje się atmosfera i relacja może być potem nie do odratowania" - nie chodzi wprawdzie o relację, ale potem może nie być szansy na zmianę tych warunków. Ta zmiana w moim wypadku ograniczy mnie wprawdzie bardziej a ja nie chcę jej ze względu na moją własną wygodę, lecz chyba Naudiz mówi, że to ograniczenie trzeba jednak przyjąć.  A jak tak, to trzeba iść i pogadać z prezesem. Nie byłoby w ogóle sprawy, gdyby było wiadomo czy uda mu się zostać na stołku. 

Ingwaz może dała dobrą radę, by nie przyspieszać negocjacji, bo miałam iść 2 tyg. temu na rozmowę, ale nie wyszło, nie z mojej winy. Ale w tym czasie rozmyślałam nad rozwiązaniem i dziś mam klarowną (chyba) koncepcję :) 

Dalsza weryfka będzie po wyklarowaniu się tego zamętu :czeka:

 

  • Lubię to! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeśli chodzi o sam wybór działania, to  myślę, że powinnaś zadać pytanie typu "która opcja", to są szybkie i proste odpowiedzi, w sam raz na trzy runy. Tyle, że w tym momencie trzeba już brać pod uwagę powyższy przekrój.

  • Lubię to! 2
  • Cool 1
  • W punkt 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ismer. Przemyślałam ten temat raz jeszcze, runy tu dały mi do myślenia i skłaniam się ku rozmowie z prezesem, o ile będzie to możliwe. 

Jeśli nie będzie to dla Ciebie kłopotem to proszę o runy na te obie opcje, przy czym chodzi mi o klasyczną radę run typu jak się sprawy ułożą jak porozmawiam i jak runy to widzą jeśli nie porozmawiam.

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie już nieaktualne. Udało mi się porozmawiać z prezesem. Nie będę już mówić ile miałam obaw przed tą rozmową i z jakiego powodu, ale bardzo dobrze się stało, że do niej doszło.

Jestem w szoku :szok_:

Runy dokładnie odpowiedziały, dobrze doradziły.  Woman i Ismer dziękuję za Waszą interpretację - to ona skłoniła mnie do stanowczości. Warto było, teraz wiem nie tylko na czym stoję, ale i to, że nieciekawie by było, gdybym siedziała cicho i czekała na rozwój wypadków. 

Wielkie, wielkie dzięk:bukiet:

Chciałabym jeszcze prosić o wróżbę jak się sprawy dalej potoczą, tylko później, jak ochłonę i załatwię do końca tą sprawę :) 

  • Lubię to! 3
  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...