Skocz do zawartości

ezoteryka zdolności w tym kierunku


McPhee

Rekomendowane odpowiedzi

na jednym z for wrzuciłam rozkłady o zdolnościach w kierunku ezo to nieładnie by bylo, gdybym i u nas nie wrzuciła, no to wrzucam :D 

 

rozkład pierwszy - Talent (może być podpięty także do innych talentów)

1. czy mam zdolności wrodzone (talent, potencjał z którym przyszłam na świat)
2. czy mam możliwość wykształcenia zdolności ezoterycznych
3. możliwość uczenia się (czy podjąć kształcenie się w szkole czy być samoukiem)
4. rezultat nauki
5. możliwość praktycznej realizacji 
6. kariera i uznanie (czy zdobędę uznanie i sławę jako wróżka ;) ) 
7. dalsza przyszłość w zawodzie

 

Rozkład drugi to szczegółowe badanie uzdolnień ezoterycznych. Potrzebna tu jest znajomość kart w stopniu co najmniej średnim.

szczegółowe kierunkowe badanie uzdolnień ezoterycznych:
część pierwsza
1. czy mam uzdolnienia w kierunku parapsychiczne (tzn. jasnowidzenie, telepatia, mediumizm, spirytyzm, magia itp. )
2. czy mam uzdolnienia w kierunku mantycznym (wróżby, astrologia, numerologia)
3. czy mam uzdolnienia w kierunku terapii naturalnych (ogólnie uzdrawianie, bioterapia, ziołolecznictwo)
4. czy mam uzdolnienia w kierunku radiestezji i różdżkarstwa
5. kierunek rozwoju, tzn. twój sygnifikator - rodzaj energii, którą teraz dysponuję
6. nad jaką formą swojej duchowości powinnam pracować
7. możliwość uczenia się (czy podjąć kształcenie się w szkole czy być samoukiem)
8. czy zdobędę prawdziwą wiedzę tajemną (mistrzostwo)
9. czy poznanie ezoteryczne powinno być moją drogą życiową (powołaniem)

i druga część: składamy karty (zapamiętać lub zapisać co wyszło w pierwszej) lub korzystamy z drugiej talii w celu określenia konkretnych już uzdolnień, czyli jeśli np. wyszło, że największe mamy zdolności parapsychiczne, to układamy po kolei na dziedziny przypisane do parapsychologii. Można ich oczywiście wymienić więcej, ja tu dałam tylko przykładowo. 

 

Do części pierwszej najlepiej pasują same AW, do drugiej można użyć obu arkanów albo też tylko samych AW. 
AW - należy czytać tylko jako tak lub nie (karty jednoznacznie pozytywne, energiczne, aktywne, "obfite" = TAK, karty jednoznacznie negatywne, jałowe, pasywne oraz zmienne/ niejednoznaczne = NIE.

  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość SooYoung
Godzinę temu, Widja napisał:

1. czy mam uzdolnienia w kierunku parapsychiczne (tzn. jasnowidzenie, telepatia, mediumizm, spirytyzm, magia itp. )
2. czy mam uzdolnienia w kierunku mantycznym (wróżby, astrologia, numerologia)
3. czy mam uzdolnienia w kierunku terapii naturalnych (ogólnie uzdrawianie, bioterapia, ziołolecznictwo)
4. czy mam uzdolnienia w kierunku radiestezji i różdżkarstwa
 

 

Rozkład ciekawy i pomocny :) 

Pytanie - przy tych punktach rozumiem że kładziemy po jednej karcie na każdą sferę działania/zdolności, czyli jedną kartę na uzdolnienia w kierunku jasnowidzenia, następną kartę na telepatię, trzecią na ... itd. Tak samo po jednej karcie na wróży, potem na astrologię i potem na numerologię. Itp tak ? 

Rozumiem też że rozkład nie podlega modyfikacji, bo autor tak to widzi ale warto wspomnieć że odczytywanie tu AW jako tylko oznaczeń na Tak lub Nie, automatycznie wrzuca nas w czarno biały schemat odczytywania tarota i niestety poprowadzi na manowce.

W tarocie nie ma dokładnie określonych kart które są tylko pasywne, jałowe, negatywne, czy które energiczne i pozytywne, a szczególnie jeśli pytamy o tego rodzaju uzdolnienia. 

Podam przykład karty Kapłana, odczytywanej powszechnie jako informację o nauce, o kursach, o rozwijaniu zdolności, ale pomimo pozytywnego odbioru jest to karta negatywna na uzdolnienia magiczne czy ezoteryczne i nie dlatego że karta Kapłana kojarzona jest z kościołem katolickim i religią, natomiast ezoteryka, a szczególnie okultyzm uznawany jest za sprzeczny z nauką kościoła, ale to że karta Kapłana wiąże się z narzuceniem, spotkaniem w swoim życiu sztywnych zasad i ograniczeń czyli mamy informację że tutaj nic nie osiągniemy, choć widzimy że może jednak warto spróbować i podjąć trud nauki.

Za to karta Diabła, której powszechnie ludzie się obawiają i odbierają ją jako negatywną kartę, jest tą która informuje nas o uzdolnieniach magicznych, ale jednocześnie przestrzega przed przeholowaniem, uzależnieniem od magii, czyli mamy tu przekaz - miej świadomość że magia nie załatwi za Ciebie wszystkich spraw. Żeby nie było że tylko przykład karty Diabła, to np. weźmy kartę Cesarzowej, wydawałoby się że to całkowicie pozytywna karta, jednak informuje nas dosłownie o utknięciu w działaniach.  Jest to czekanie na efekty, bo Cesarzowa jest w ciąży, czyli musimy czekać zanim coś osiągniemy w tej dziedzinie a kiedy komuś brak cierpliwości, to może się zniechęcić i nie doczekać sukcesu. 

Karty odczytywane tylko na Tak, to przekaz że masz w tej dziedzinie zdolności, idź w to, jednak zostaje tu pominięta informacja że te zdolności mogą z czasem danej osobie zaszkodzić, albo źle wpłyną na jej życie, czy psychikę. Nie popieram podejścia " A co mi tam spróbuję, najwyżej potem będę myśleć co z tym zrobić, ważne że mam uzdolnienia", bo to nie zabawa, szczególnie jeśli ktoś zacznie zajmować się magią.

Odczytywanie kart jednoznacznie na Nie, tu da mnie takich kart tu brak. Np. nawet w karcie Wisielca mamy przemianę, powoli ale cały czas coś się dzieje i jest to informacja o zdolnościach, które ujawnią się u pytającego dopiero w drugiej połowie życia,  więc żeby nie wiadomo co z nimi teraz robił, to nic mu nie da, musi poczekać na impuls od Losu, jakieś wydarzenie które go wybudzi w tym kierunku.

Wiem że wszystko rozbija się o interpretację danej karty, o to jak dana osoba ją widzi, więc dla uzyskania bardziej szczegółowych i przez to pomocnych dla pytającego informacji proponuję pojawiające się w odpowiedzi karty odczytywać jako całość, bez określania która karta z nich jest tą pozytywną, na Tak, a która tą negatywną, na Nie. 

To tylko propozycja, każdy zrobi jak uważa :) 

Edytowane przez SooYoung
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, SooYoung napisał:

Pytanie - przy tych punktach rozumiem że kładziemy po jednej karcie na każdą sferę działania/zdolności, czyli jedną kartę na uzdolnienia w kierunku jasnowidzenia, następną kartę na telepatię, trzecią na ... itd. Tak samo po jednej karcie na wróży, potem na astrologię i potem na numerologię. Itp tak ? 

Rozumiem też że rozkład nie podlega modyfikacji, bo autor tak to widzi

W teorii jest kładzenie jednej karty. Ale rozkład podlega modyfikacji. To co zamieściłam nie jest sztywniakiem - można go rozbudować, jak ktoś chce i umie czytać dobrze karty. Po prostu wskazanie z jednej jest najłatwiejsze. 

I tak: najpierw kładzie się kartę / karty na ogólną sferę a potem następuje druga część z wymienianiem poszczególnych zdolności. 

 

21 minut temu, SooYoung napisał:

W tarocie nie ma dokładnie określonych kart które są tylko pasywne, jałowe, negatywne, czy które energiczne i pozytywne, a szczególnie jeśli pytamy o tego rodzaju uzdolnienia. 

Nigdzie nie ma, jednak na pewne potrzeby z kartami można się umówić. Dla mnie Diabeł byłby wskazaniem na nie, bez względu na przyczynę, Papież byłby na tak, ponieważ w istocie swej jest to przekaz wiedzy, nauk, duchowej energii i inspiracji (bez żadnych skojarzeń z katolicyzmem itp). Podobnie można zakwalifikować inne karty. Ciąża nie jest głównym wskazaniem Cesarzowej, jest to jedna z możliwości a jej głównym znaczeniem jest pewność siebie niezależność, samodzielność, także płodność / urodzaj. Też byłaby na tak. Ale jeśli weźmiesz pod uwagę aspekt ciążowy - czekanie na efekty a nie działanie jak mówisz - to byłaby na nie.

Kart istotnie nie da się wrzucić w czarno - biały schemat, jednak nie ma reguły bez wyjątku. Czasami przydaje się trzymanie reguły. Zresztą tak w tarocie jak i w innych taliach początek był jasno wyznaczony, to znaczy każda karta miała (i nadal ma) swoje główne przesłanie, swoje hasło, jedyne i niepowtarzalne i dopiero od tego znaczenia tworzono desygnaty. No i właśnie w takich specyficznych zaleceniach bazuję na tym głównym znaczeniu każdej karty. 

Jeśli położysz więcej kart to jasnym jest, że trzeba je zsyntetyzować. 

Jak wspomniałam można to modyfikować, przecież żaden układ nie jest hermetyczny "bo tak i już", ja np. sobie wiele przystosowałam pod swoje potrzeby. Tu też wcale nie muszą być tylko WA, tylko po jednej karcie, tylko tak - nie i tak dalej, co zresztą każdy praktyk wie doskonale  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...