Skocz do zawartości

Florystyka


Gość ThePhoenix

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ThePhoenix

Ten temat ciągle do mnie wraca i chyba poważnie chce się za to wziąć,  wiec rozlozylam karty i może w przyszłości połączyć z czymś innym, też kreatywnym. 

1. Czy posiadam odpowiednie predyspozycje do kierowania własną firmą- krol denarow paź pucharów - denarowy to biznesmen więc tak z nutką kreatywności, ciągle biznes mi w głowie :)

2. Czy obecny czas jest dobry na zakładanie firmy - koło fortuny 5mieczy- nie, sytuacje losowe sprawiają że nie mam czasu 

3. Czy jestem w stanie zdobyć odpowiednie środki finansowe na te działania- krol bulaw paź bulaw - bardzo aktywne karty więc raczej tak 

4. Czy potrzebny mi wspólnik- as mieczy- as mieczy to jedynka więc chyba nie ale mogę o tym myśleć 

5. Karta rada - Królowa mieczy Pustelnik- 

Zdobywać wiedzę i doświadczenia, wszytko dobrze przeanalizować i się nie spieszyć? 

6. Jeśli założę, jak się będzie rozwijać w 1 roku - 8 denarow paź mieczy 3 pucharów - karty naukę pokazują ale i radość z tego 

7. Dalsze przyszłość firmy do 3 lat - Rydwan Kapłan As pucharów - znowu nauka i kursy się pokazują i że będę to lubić, wezmę sprawy w swoje ręce i nie będę oglądać się do tyłu.  

Odnośnik do komentarza

Stanę okoniem przy odpowiednich środkach finansowych na działaniach - pozyskałabyś, ale znacznie mniejsze niż byś sobie życzyła (Król daje siłę przebicia, ale efektem jest, niestety Paź z tego dworu, więc to dość mały finans, plus z podsumy masz Kapłana, a więc te środki byłyby naprawdę skromne i na dodatek wyproszone w bardzo poddańczy sposób).

Wspólnika bym nie brała, As Mieczy odcina od takich ludzi, to jedno, a drugie... na spółki to srają jaskółki, powiedzenie, niestety, wiecznie żywe.

Rozkład 6 bardzo po wodzie pisany, mocno mgliście pokazuje nie tyle naukę, co zapitalanie jak dzika, żeby wywalczyć tę radość.

Nie kładź rozkładu 7 na przyszłość dalszą firmy, która jeszcze nie istnieje. To bez sensu ze względu na zmieniające się z chwili na chwilę energie.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Gość ThePhoenix
1 godzinę temu, Anixot napisał:

pozyskałabyś, ale znacznie mniejsze niż byś sobie życzyła (Król daje siłę przebicia, ale efektem jest, niestety Paź z tego dworu, więc to dość mały finans, plus z podsumy masz Kapłana, a więc te środki byłyby naprawdę skromne i na dodatek wyproszone w bardzo poddańczy sposób

 NIe wiem czy się tu rozumiemy, chodzi o środki finansowe na działania by to rozkręcić, na kurs mnie stać z własnych pieniędzy i raczej prosić o nic nie mam zamiaru, a reszta to już kwestia zamówień od klientów. Rozklad brałam że strony Barbary Stanisławskiej no i pytanie o firmę jest hipotetyczne by wiedzieć jakie mam szansę. 

 

1 godzinę temu, Anixot napisał:

ze względu na zmieniające się z chwili na chwilę energie

To fakt :)

Odnośnik do komentarza
Gość SooYoung

1. Czy posiadam odpowiednie predyspozycje do kierowania własną firmą- krol denarow paź pucharów

- Jeśli sama będziesz prowadzić to tak ale przy zatrudnianiu ludzi możesz sobie narobić nerwów bo masz wysokie wymagania co do otoczenia, o czym mówią pozostałe karty pojawiające się w tym rozkładzie, a tu ludzie będą chcieli spokojnie pracować i żeby była miłą atmosfera - paź pucharów.

Sprawdzisz się dobrze w innej branży. 

2. Czy obecny czas jest dobry na zakładanie firmy - koło fortuny 5mieczy

- Nie znasz wszystkich szczegółów jak działa ten rynek, nie masz dopracowanego planu

3. Czy jestem w stanie zdobyć odpowiednie środki finansowe na te działania- krol bulaw paź bulaw - Tak 

4. Czy potrzebny mi wspólnik- as mieczy- Nie i to się wiąże własnie z pierwszym pytaniem

5. Karta rada - Królowa mieczy Pustelnik

- Przemyśleć sprawę, bo masz na to trudny charakter, warto nabrać doświadczenia życiowego, nawiązać odpowiednie kontakty z ludźmi np. z giełdy kwiatowej, z ludźmi z urzędu miasta - tam gdzie będziesz wynajmować lokal, i podtrzymywać tę relację, dać się poznać od pozytywnej strony, nie wchodzić to z pozycji roszczeniowej, bo szybko się upupią.

6. Jeśli założę, jak się będzie rozwijać w 1 roku - 8 denarow paź mieczy 3 pucharów - Sorry, nie założysz, patrz punkt 2, przyjdzie inny pomysł, 3 puchary to nie karta na biznes i zarobek a na zabawę, tu nie da się pociągnąć tego 

7. Dalsze przyszłość firmy do 3 lat - Rydwan Kapłan As pucharów - Nie widać, będzie zmiana planów, zmiana lokalizacji, sytuację wymagające pokory i kolejnej nauki. 

 

Karty z punktu 6 i 7 wskazują na działalność przy organizowaniu wesel, chrzcin i komunii, ale nie jako florystka tylko osoba organizująca tego typu imprezy. Dają Ci informację ze masz charyzmę i silę działania która sprawdzi się, dobrze zrealizuje się w tej sferze. I tu nie musisz mieć lokalu, bo możesz pracować w domu, działasz z innymi firmami, więc nie stresujesz się jak pracują Twoje pracownice w kwiaciarni, a i tak masz kontakt z florystyką. 

Powodzenia :) 

Edytowane przez SooYoung
Odnośnik do komentarza
Gość ThePhoenix
1 godzinę temu, SooYoung napisał:

- Jeśli sama będziesz prowadzić to tak ale przy zatrudnianiu ludzi możesz sobie narobić nerwów bo masz wysokie wymagania co do otoczenia, o czym mówią pozostałe karty pojawiające się w tym rozkładzie, a tu ludzie będą chcieli spokojnie pracować i żeby była miłą atmosfera

Mam zamiar pracować sama ale jeśli będę musiała kogoś zatrudnić to to zrobię. Do 3 lat napewno bym nikogo nie zatrudniała bo trzeba się wpierw rozkręcić. Bez wysokich wymagań trudno budować biznes i nie pytałam o opis swojego charakteru a o pomysł ;)

1 godzinę temu, SooYoung napisał:

trudny charakter, warto nabrać doświadczenia życiowego

 Nie mam trudnego charakteru to tak przy okazji ;) i mam mnóstwo doświadczenia życiowego :)

1 godzinę temu, SooYoung napisał:

Sprawdzisz się dobrze w innej branży

Już pracuje w bardzo podobnej branży :)

1 godzinę temu, SooYoung napisał:

Karty z punktu 6 i 7 wskazują na działalność przy organizowaniu wesel, chrzcin i komunii, ale nie jako florystka tylko osoba organizująca tego typu imprezy

Mam zamiar połączyć jadno z drugim :)

Dziękuję :). 

 

Odnośnik do komentarza

1. Czy posiadam odpowiednie predyspozycje do kierowania własną firmą- krol denarow paź pucharów - Tak, masz zdolności do zarządzania pieniędzmi, a jednocześnie jesteś osobą bardzo kreatywną :)

2. Czy obecny czas jest dobry na zakładanie firmy - koło fortuny 5mieczy-  zdecydowanie nie

3. Czy jestem w stanie zdobyć odpowiednie środki finansowe na te działania- krol bulaw paź bulaw -  Tak, widać Twoja aktywne działanie i pomysły :)

4. Czy potrzebny mi wspólnik- as mieczy-  Na razie uważam, że nie ;)

5. Karta rada - Królowa mieczy Pustelnik- 

Tak, zrobić rozeznanie, uczyć się, podejść rzeczowo i na spokojnie.

6. Jeśli założę, jak się będzie rozwijać w 1 roku - 8 denarow paź mieczy 3 pucharów - Całkiem niezłe karty, widać Twoją ciężką pracę, naukę również, jakieś kontakty, 3 Puchary to Twoja radość i zadowolenie  :)

7. Dalsze przyszłość firmy do 3 lat - Rydwan Kapłan As pucharów -  Aktywność spora przed Tobą, wyjazdy mogą być jakieś, nauka, zdobywanie doświadczeń, ale też dużą radość z tego :).

 

Trzymam kciuki i życzę powodzenia :thanks:

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, ThePhoenix napisał:

1. Czy posiadam odpowiednie predyspozycje do kierowania własną firmą- krol denarow paź pucharów - król denarów daje sobie radę, jest przedsiębiorczy, paź to dziecięca radość

2. Czy obecny czas jest dobry na zakładanie firmy - koło fortuny 5mieczy- nie, ja bym tu zaczekała do jesieni )może początku zimy (miecze karty zimowe, miesięczne

3. Czy jestem w stanie zdobyć odpowiednie środki finansowe na te działania- krol bulaw paź bulaw - tak, król buław też jest przedsiębiorczy, ale i aktywny a paź to dobre wiadomości

4. Czy potrzebny mi wspólnik- as mieczy- as mieczy - nie as mieczy to wręcz talent , dar od boga i uważam, że to tyczy tylko ciebie

5. Karta rada - Królowa mieczy Pustelnik- ucz się, zgłębiaj wiedzę i doświadczenia

6. Jeśli założę, jak się będzie rozwijać w 1 roku - 8 denarow paź mieczy 3 pucharów - bardzo dobrze, widać dużo pracy, ale takie, z której są korzyści, a puchary to radość i świętowanie sukcesu

7. Dalsze przyszłość firmy do 3 lat - Rydwan Kapłan As pucharów - szybko się rozwinie, kapłan to super karta kogoś kto ma odpowiednie kwalifikacje, doświadczenie i super podejście, as wzmacnia ten przekaz!

nawet nie myśl czy w to iść, po prostu działaj, karty są super.

Odnośnik do komentarza
Gość Nice
W dniu 30.04.2019 o 10:49, ThePhoenix napisał:

1. Czy posiadam odpowiednie predyspozycje do kierowania własną firmą- krol denarow paź pucharów

Na pewno: Król Monet dosłownie rządzi firmą/kasą, w paziu masz pomysły twórcze, jak najlepiej to urządzić, żeby sprawiało radość ludziom :)

W dniu 30.04.2019 o 10:49, ThePhoenix napisał:

2. Czy obecny czas jest dobry na zakładanie firmy - koło fortuny 5mieczy-

Poczekaj jeszcze, na razie by się nie dało...

W dniu 30.04.2019 o 10:49, ThePhoenix napisał:

3. Czy jestem w stanie zdobyć odpowiednie środki finansowe na te działania- krol bulaw paź bulaw

Jeśli bardzo zachcesz, to zdobędziesz (Król Buław), jeśli za mało zachcesz i się przyłożysz - to nie. Wszystko zależy od ciebie - twojej pasji i woli :) 

W dniu 30.04.2019 o 10:49, ThePhoenix napisał:

4. Czy potrzebny mi wspólnik- as mieczy

Nie jest :)

W dniu 30.04.2019 o 10:49, ThePhoenix napisał:

5. Karta rada - Królowa mieczy Pustelnik

Dokształcić się w tym kierunku, dobrze zbadać rynek - zapotrzebowania, tendencje, liczyć tylko na siebie

W dniu 30.04.2019 o 10:49, ThePhoenix napisał:

6. Jeśli założę, jak się będzie rozwijać w 1 roku - 8 denarow paź mieczy 3 pucharów

Widać dużo pracy przed tobą i udoskonalenia service'u, sporo kontaktów (paz i 3 kiel), myślę, ze na wyjściu to przyniesie radość :)
Co do punktu 7 zgodzę się z Anixot - sytuacja do tego czasu może dość mocno się zmienić, i możesz w ogóle zdecydować. ze to nie twoje
, ale biorąc pod uwagę resztę kart - no, warto spróbować :)
Powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza

A ja nadal twierdzę w odpowiedzi na inne odpowiedzi tutaj, że nie ma sensu interpretować przyszłości firmy, która jeszcze nie została założona. To tak, jakby pytać o karierę dziecka, którego nawet się nie poczęło (kobieta jeszcze nie jest w ciąży).

Odnośnik do komentarza
Gość ThePhoenix
13 godzin temu, Anixot napisał:

, że nie ma sensu interpretować przyszłości firmy, która jeszcze nie została założona. To tak, jakby pytać o karierę dziecka, którego nawet się nie poczęło

Rozumiem i po części się z Tobą zgodzę ale w takim razie można twierdzić że po co zadawać wiele innych pytań tarota na przyszlosc skoro tych rzeczy jeszcze nie ma, ale w końcu chyba po to jest tarot? 

Odnośnik do komentarza
Gość anhana
W dniu 30.04.2019 o 10:49, ThePhoenix napisał:

Ten temat ciągle do mnie wraca i chyba poważnie chce się za to wziąć,  wiec rozlozylam karty i może w przyszłości połączyć z czymś innym, też kreatywnym. 

1. Czy posiadam odpowiednie predyspozycje do kierowania własną firmą- tak posiadasz

2. Czy obecny czas jest dobry na zakładanie firmy - koło fortuny 5mieczy- nie

3. Czy jestem w stanie zdobyć odpowiednie środki finansowe na te działania- krol bulaw paź bulaw - tak - jeśli przejmiesz inicjatywe

4. Czy potrzebny mi wspólnik- as mieczy- no to już jest pytanie, które moznaby zadać kiedy już podejmiesz jakieś kroki w kierunku tej działalności, trochę mam podobne odczucia jak anxiot

5. Karta rada - Królowa mieczy Pustelnik- 

Przemyśleć to na spokojnie, zrobić rozeznanie runku, jako pustelnik masz mieć przede wszystkim wiedzę czy to się opłaca, zdobywać tez wiedzę w kierunku florystyki

6. Jeśli założę, jak się będzie rozwijać w 1 roku - 8 denarow paź mieczy 3 pucharów - dużo pracy, mały dochód, ale sporo radości ze swojego przedsięwzięcia

7. Dalsze przyszłość firmy do 3 lat - Rydwan Kapłan As pucharów- hmm tu tez dla mnie na te karty za wcześnie, chociaż wyglądają tak jakbyś zwróciła się w innym kierunku po przeanalizowaniu sprawy i przemyśleniach 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...