Jump to content

Odrodzenie, podcięcie włosów


Guest Nice

Recommended Posts

Guest Nice

Sen ten mi się śnił tydzień temu:

Byłam martwa, ale powrócili mnie do życia i było to jak obudzenie po ciężkim snu... Ja byłam pewna, ze to się stało, jednak, nie mogłam znaleźć żadnej żywej osoby: obudziłam się w budynku akademickim... Była,m pewna, że to jest jakaś uczelnia - było w niej bardzo jasno, wielkie auły, okna, wszystko napełnione światłem słońca... Wyjrzałam na zewnątrz i dowiedziałam się, że niedaleko tego budynku jest plaża i morze... Chodziłam wszędzie, szukałam ludzi. Do morza też się zanurzyłam. Po jakimś czasie spotkałam bardzo młodą dziewczynę, chyba nastolatkę, z jasnymi włosami, nie znam jej w życiu, a gadałyśmy jako stare znajome, podeszłyśmy do lustra: ja spojrzałam w swoje odbicie i zauważyłam, ze mam bardzo długie, ale takie suche, martwe włosy. Dziewczyna w tej samej chwili podała mi nożyczki: ja obcięłam te martwe włosy i te, co zostały sięgały mnie do ramion, były miękkie, lśniące, bardzo przyjemne w dotyku, ale potem zauważyłam, że były podcięte nie równo... "No i dobra" - zdecydowałam. Potem obudziłam się :)

Emocje były dość przyjemne, ale ta kwestia z włosami mnie nadal zastanawia :) Zwykle sama tłumaczę sobie sny, ale tu się już tydzień zastanawiam (i może coś przed samą sobą chowam)

Będę bardzo wdzięczna za spojrzenie i interpretacje!:bukiet:

Link to comment
Share on other sites

Guest SooYoung

Sny o włosach mają dużo znaczeń, właściwie to kwestia indywidualna i zależy od tego jaki osoba która śni ma stosunek do swoich włosów, fryzury i ogólnie wygląd. To też dotyczy swojego miejsca w życiu  odczucia jak się w życiu zrealizowało, czy udało się spełnić swoje nie tyle marzenia co plany z młodości. 

Jeśli chodzi o symbolikę w snach to włosy symbolizują siłę życiową, też stan zdrowia i wskazują na samopoczucie. 

 

Sen może mówić o oczyszczeniu z niepotrzebnych emocji, gdyż jest tu motyw morza i zanurzania się w nim. Morze symbolizuje emocje, jest tu też wskazówka o potrzebie przeżycia nowego uczucia i odcięcia się od starych, męczących emocji. 

Lustro to życie samo w sobie, obraz tego jak siebie widzimy w życiu. Młoda dziewczyna ze snu to według mnie Ty sama :) taka jaką chciałabyś być, albo jaką byłaś. Jasne włosy symbolizują czyste myśli, marzenia, oczekiwania i plany. Natomiast suche włosy to rozczarowanie, żal, smutek, utracona nadzieja czy nieprzyjemne uczucia, więc odcinając je we śnie, pozbyłaś się tego co Ci ciążyło.

 

Spacer, budynki, okna to ogólnie symbol psychiki, zbudowanej tak że chcesz się uczyć, rozwijać na co wskazuje budynek akademicki.  

Jest też w tym śnie informacja o odczuwaniu samotności - brak żywej osoby, o poczuciu odosobnienia, lub braku zrozumienia w swoim otoczeniu a może to dotyczyć jakiś tematów którymi się zajmujesz, Wychodzisz z tego jednak nieprzyjemnego otoczenia w plener, w otwartą przestrzeń. To informacja o poszerzaniu swojej świadomości, o otwarciu się na wiedzę i na emocje płynące ze świata - plaża i morze. Tam też szukasz ludzi i niestety ich nie znalazłaś. Może na jawie chciałbyś poszerzyć grono znajomych, albo po prostu poczuć jakieś silniejsze uczucia. 

Skoro nie ma ludzi, to spotykasz samą siebie :) W sobie znajdujesz emocje i stany których Ci trzeba, sama ze sobą się zaprzyjaźniasz. Możesz dokonać zmian w sobie albo w swoim spojrzeniu na świat, rozwijasz się duchowo, zmieniasz się na plus :1s_z:

 

Moi zdaniem to dobry sen :gwiazda: :)

Jeśli będziesz mieć kolejne sny i będziesz chcieć się nimi podzielić to z przyjemnością z interpretuję. 

 

P.S.  Jak możesz, dodawaj sny tutaj - https://ezoforum.pl/forum/171-prośby-o-interpretacje-snu/ ponieważ zawsze tam zaglądam. 

Edited by SooYoung
Link to comment
Share on other sites

Guest Nice

Dzięki Ci wielkie, SooYoung :)

To prawda, czuje się samotna, nie w sensie miłości, a w sensie, że nie mam takiej odobyy, z którą mogła by o wszystkim pogadać, i która zrozumiała by mnie... Na ile to możliwe między ludźmi. Nie chodzi miłość, chodzi o przyjaźń :)

Bardzo trafnie to wszystko określiłas, miałam podobne wrażenia od tego snu, ale zastanawia mnie to "krzywe" podcięcie, coś takiego... Rodzaju

7 mieczy mi tu się kojarzy.

 

Dzięki Ci wielkie za interpretacje:bukiet:

Chcialam napisać w tym dziale, pomyliłam się :D

Link to comment
Share on other sites

Guest SooYoung

Dzięki :1s_z: Mi się ciągle śnią podróże, różne miasta, budynki i ich zwiedzanie z różnymi osobami, pojawia się przez cały czas ta sama tematyka, więc z przyjemnością czytam i interpretuję czyjeś sny. Np. morze śniło mi się ho ho a może i jeszcze dawniej ;) 

Wrzucaj więcej swoich snów, oczywiście jak będziesz chciała :) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...