Jump to content
Sign in to follow this  
Ismer

Kolor granatowy

Recommended Posts

Ismer

Granatowy to kolor powagi, munduru, porządku, ale także atramentu, czyli pracy, biura i zarządzania. Kojarzy się z eleganckimi mundurkami, rozpoczęciem roku szkolnego, poważnymi uroczystościami, urzędami, dyscypliną i nauką. Jest odpowiedni dla osób, które lubią rządzić, a więc dla dyrektora, szefa, czy dowódcy. Odzwierciedlają ich dowódczy charakter, chęć podporządkowania sobie innych i lekką dozę egoizmu. Granatowy to poważna barwa osób, które biorą pełną odpowiedzialność za własne czyny. Są pewne siebie i całkowicie świadome swoich decyzji. Często niestety pragną odpowiadać za wszystko, kontrolować inne osoby i mieć ostatnie słowo. Ważnym hasłem jest dla nich odpowiedzialność. Są niezwykle zdyscyplinowane, nieustępliwe i niezmienne w swoich postanowieniach. Niekiedy takie zachowanie wywołuje pogardę u innych osób i niechęć, ponieważ osoba, która nieustannie pragnie o wszystkim decydować uważana jest za człowieka o zbyt dużym mniemaniu o sobie. Kontrola wszystkiego co dzieje się w otaczającym świecie, na dłuższą metę może stać się bardzo męcząca.

 

Wpływ koloru granatowego
Jeśli chodzi o wpływ granatu na psychikę człowieka to ma on charakter dyscyplinujący. Przebywając w pomieszczeniu o ścianach w tym kolorze, mamy szansę pozbierania myśli i zastanowienia się nad dręczącymi nas sprawami. Granat nosi miano najmądrzejszej barwy. Dlatego też utożsamiany jest z wysoko wykształconymi osobami jak sędzia, biznesmen, polityk. Ludzie, którzy wskazują go jako swój ulubiony kolor, uwielbiają rządzić i podejmować ważne decyzje. Dzięki swoim umiejętnościom psychologicznym, świetnie znają się na ludziach i potrafią w mgnieniu oka określić poziom ich intelektu.

Kobiety wybierające granatowy są pewne siebie, niezależne i samodzielne. Mężczyźni natomiast mają trudności z przyjmowaniem porad i krytyki ze strony innych osób. Niezależnie od płci, osoby koloru granatowego są świetnymi nauczycielami, ponieważ kochają zdobywać wiedzę i być dla innych autorytetem przekazując ją. Niestety, ludzie ci zbyt często zajmując się karierą, zapominają o swoich sprawach prywatnych, lekceważąc uczucia i możliwość zranienia innych osób.

 

źródło: internet

  • Like 4
  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...