Jump to content
Sign in to follow this  
Ismer

Kolor brązowy

Recommended Posts

Ismer

Brązowy należy do kolorów ciepłych i przywołuje na myśl barwy naturalne związane z przyrodą. Jest kolorem ziemi, drzew, drewna, tak więc tego wszystkiego co dała nam natura. Kojarzy się nam ze spokojem, harmonią i równowagą. Przywołuje obrazy świeżo zoranej roli, ściółkę w iglastym lesie i kawałki gruntu wyłaniające się wiosną spod pierzyny śniegu. Daje stabilizację, poczucie bezpieczeństwa i przynależności. Jest domeną tego wszystkiego co wiąże się z żywiołem ziemi, a mianowicie z praktycznością, sumiennością, ciężką pracą i konkretem.

Ludzie poszukujący tego koloru są ciepłymi i rodzinnymi osobami, którym brakuje jednak pewności siebie, zrównoważenia i stabilizacji. Niekiedy wykazują się sztywnością poglądów, konserwatyzmem i odmową na to co nowe. Boją się przyszłości, a każda niewiadoma budzi w nich lęk. Poszukują silnego oparcia, które zapewniłoby im stabilność i pozwoliło spokojnie przejść przez życie. Pragną zmienić swój charakter i nieco go wzmocnić, lecz przychodzi im to z trudem.

 

Wpływ koloru brązowego
Kolor brązowy ma w sobie powagę, dodaje otuchy i wspiera. Z drugiej strony może jednak pozbawiać pewności siebie i dawać odczucie ociężałości i przygnębienia. Ciepłe brązowe ściany uspokajają, dlatego nadają się do pomieszczeń o charakterze wypoczynkowym jak np. salon, czy sypialnia.

Osoba utożsamiająca swój charakter z brązem jest uporządkowana, stabilna i zawsze można na nią liczyć. Innym kojarzy się ze skałą i reprezentuje sobą wszystko to, na czym można polegać. Jest uczciwa i szczera do bólu. Największy pociąg ma do zawodów związanych z przyrodą i z pasją może poświęcić się pracy na roli. Pasjonują ją prace ręczne, pomaganie innym, a jej marzeniem jest domek na wsi. Zwolennicy brązów dokładają wielu starań do tego, aby być perfekcjonistami. Na rzecz pracy zawodowej potrafią zrezygnować z życia osobistego, co jest cenione przez ich pracodawców, ale niekoniecznie przez bliskie osoby.

 

źródło: internet

  • Like 4
  • Cool 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...