Jump to content

Dyspozytor domu IV


Ismer
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

Dyspozytor domu czwartego w domu:

pierwszym

WH jest związany z ojczyzną, rodzicami i przodkami; świadczą o tym fizyczne, umysłowe i psychiczne odziedziczone predyspozycje, jest w nich bardzo podobny do swoich antenatów; WH przywiązuje wielką wagę do

tradycji i znajduje w niej źródło swojej siły; posiadanie czegoś ma dla niego szczególne znaczenie, zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa ma przez to i zdobycie prestiżu.

drugim

Spadki i dziedziczone dobra znakomicie poprawiają jego sytuację ekonomiczną, są one dla niego bazą, która pozwala na swobodne gospodarowanie finansami.

trzecim

Rodzinne strony są dla WH za ciasne, by studiować i dalej się kształcić; opuszcza dom rodzinny, by często zmieniać miejsca zamieszkania; schyłek życia spędza z dala od ojczyzny.

czwartym

Związek z rodzicami i rodziną jest bardzo pomocny, to mu daje siłę, ale pozbawia go też własnej inicjatywy; WH nie potrafi być sam, pragnie się ożenić lub wyjść za mąż i założyć rodzinę; jest ona wtedy w centrum jego starań.

piątym

WH kocha dzieci oraz życie rodzinne, w rodzinie czuje się najlepiej; troszczy się o bliskich, a w wieku podeszłym

będą go wspierały dzieci; WH jest wielkoduszny, wspiera w miarę swoich możliwości różne społeczne inicjatywy.

szóstym

Choroby, a przez nie i troski, które spadają na rodzinę dotykają również WH, mogą one nawet być dla niego znacznym obciążeniem i od obowiązków nie będzie się mógł uchylić; także i on ma skłonności do chorób; rozliczne troski czynią jego starość pochmurną.

siódmym

Rodzice wywierają wpływ na wybór partnera lub małżonka, dlatego może dojść do ślubu tylko z racji określonych tradycji rodzinnych lub z racji określonych zasad; nie bez znaczenia przy zawieraniu małżeństwa ma posag; jeśli WH jest mężczyzną będzie szło o nieruchomość, jeśli zaś kobietą można być pewnym przeprowadzki do domu teściów.

ósmym

WH jest uparty, a dzięki sile życia dożywa późnej starości; jego sytuacja materialna zależy od dziedziczenia spadków; na starość może zmienić religię, przystąpić do jakiejś sekty lub innej wspólnoty religijnej.

dziewiątym

Jego obraz świata jest ukształtowany przez dom rodzinny i przez rodzinną tradycję; ale WH jest otwarty wobec owych idei, z którymi się styka na studiach albo w dalekich podróżach, pomimo silnych związków z domem może go na zawsze opuścić.

dziesiątym

Prawdziwego sukcesu nie należy oczekiwać za wcześnie w życiu; WH może pójść w ślady swojego ojca wybierając zawód, przejmując jego "interes" lub kontynuując rozpoczęte przez niego przedsięwzięcia; na społeczną pozycję WH będzie miał wpływ dom rodzinny, albo dodatni albo ujemny; WH nie potrafi uwolnić się, ani na płaszczyźnie zawodowej ani społecznej, od związków z domem rodzinnym, ojczyzną.

jedenastym

Rodzice mają wpływ na przyjaźnie; WH jest gościnny i prowadzi otwarty dom, ponieważ tak nauczono go w domu rodzinnym; koniec życia spędzi wraz z przyjacielem, może w jego domu.

dwunastym

WH prowadzi życie z dala od rodziców; stosunki między nimi są pełne napięć i charakteryzują się brakiem zaufania; między członkami rodziny mają miejsce różne intrygi, które WH mogą wplątać nawet w proces sądowy; starość spędzi WH samotnie lub w domu starców.

  • Thanks! 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...