Jump to content
Sign in to follow this  
arabika

Ascendent BYK

Recommended Posts

arabika

Ascendent w Byku:

Metodyczne, kontrolowane, wymierzone ruchy, które często wyglądają jak utrzymywanie pozy; głęboki wstręt do tego, by być poganianym; w naturze silne elementy estetyczne oraz motywowane przyjemnością. Może być leniwy lub jednostajnie produktywny, lecz zawsze nalega, by robić wszystko po swojemu i we własnym tempie. Znak Wenus silnie wpływa na to, jak ambitna i dynamiczna jest dana osoba. Słońce w Byku częściej wydaje się leniwe niż ASC w tym znaku (prawdopodobnie dlatego, że Słońce jest zasadniczą energią witalną). Słońce w Byku wydaje się też bardziej przewidywalnie zaborcze. Oba chcą delektować się wszystkim, czym się zajmują, i dlatego odmawiają, by cokolwiek przyspieszać, w obawie, iż może to zmącić przyjemność czerpaną z tu i teraz. Skrajnie fizyczne i zmysłowe podejście do życia oraz silna potrzeba bliskości, uczucia i bezpieczeństwa.

źródło: Steven Arroyo

 

Byk

Charakter uczciwy i godny zaufania.

Jesteś wrażliwy na piękno przyrody, w jej otoczeniu nabierasz sił i wewnętrznego spokoju. Jesteś osobą spokojną, życzliwą i łagodną. Twoje ruchy są staranne i nieśpieszne.

Z powodu uporu niechętnie przyjmujesz do serca uwagi na swój temat, chyba że pochodzą one od najbliższych lub osób, które bardzo podziwiasz. Odczuwasz dużą niechęć do osoby, która próbuje Cię poganiać. W kontaktach z innymi ce****e Cię zmysłowość oraz silna potrzeba bliskości i bezpieczeństwa.

Powierzoną Ci pracę wykonasz z oddaniem, ale po swojemu i we własnym tempie. Ciężko Ci zabrać się do pracy, ale kiedy już to zrobisz potrafisz wytrwale pracować cały dzień. Szukaj pracy która Ci odpowiada, którą możesz się delektować. Zadbaj, aby na Twoim biurku stał kwiatek.

źródło: internet

 • Like 4
 • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Znak Byka wschodzący w Ascendencie, zapowiada u urodzonego postać niską, krępą, przysadzistą o karku krótkim, co w wieku starczym daje złudzenie przygarbienia, przy tym kark jest zwykle wydatny, rzucający się w całości budowy, jako charakterystyczny jej szczegół. Członki krótkie i silne, zaokrąglone, ręce szerokie o krótkich palcach. Twarz okrągła i pełna, czoło szerokie i niskie. Część czaszki, gdzie znajduje się tzw. wzgórze miłości bywa często silnie rozwinięte, chodzi tu oczywiście o miłość seksualną, płciową. Wargi grube, nos krótki i tępy w nasadzie głęboko osadzony. Oczy mają spojrzenie przyjacielskie, są też przeważnie ciemne z silnym zarostem ciemnych brwi; włosy obfite i bardzo często kręcone, kasztanowate lub nawet czarne. Oczy typu Byka nie mają tego ognia i tych błysków, co np. oczy u typu Barana, które nieraz zdają się być jak świdry wkręcające się w głębię człowieka, ale oczy typu Byka nabierają specjalnego wyrazu, jak ich właściciel jest rozgniewały i podniecony, wtedy zachodzą one jakąś mgłą i zaczerwieniają się, jak też silnie rozszerzają i typy Byka w pasji są nieobliczalne, bo w takim stanie przybywa im wiele siły fizycznej i są skłonni nawet do zabójstwa, lecz takie stany na szczęście tych typów zdarzają się bardzo rzadko. 


Typ Byka, jest wyjątkowo ostrożny i długo nieraz obmyśla pierwszy krok w każdym przedsięwzięciu, zanim zdecyduje się do czynu. Jest to też typ wytrwały, stały i cierpliwy, ale np. wytrwałość da się zauważyć tak w miłości, jak i nienawiści, w pracy i grze, oraz zabawie. Jest to jedyny typ, który lubi życia używać i nadużywać bez opamiętania się, przy tym są to typy silnie obstające przy swojej racji, lecz jak zorientują się, że jednak jej nie posiadają - ustępują sami. Są rozwlekli, przekonywujący, kiedy chodzi o ich interesy osobiste i korzyści własne, czy też przedsięwzięcia, które zamierzają wykonać. Nie brak im też ostrożności, dokładności oraz dobrej orientacji w sprawach materialnych, toteż są z natury swojej najlepszymi materialistami i kapitalistami, bo umieją i mają ku temu okazję - gromadzić bogactwa doczesne. 
Każdy nowy pomysł jest przez typ Byka traktowany wpierw krytycznie i z dużym niedowierzaniem, ale przy nabieraniu pewności i przekonywaniu się o korzyściach nowego pomysłu w realizacji, szybko uczą się i wprowadzają nowość w życie, stając się nieraz najlepszymi wykonawcami w rzeczach nowych. Musi tu być tylko podkreślona ich korzyść, zysk, inaczej odstępują od tego, co tylko daje idealne jakieś sukcesy, o znaczeniu moralnym. 
Jeżeli w Byku, znajdującym się w Ascendencie przebywa również Słońce - urodzona osoba z taką konstelacją będzie się odznaczała dużą siłą, właściwą u Byka ze świata zwierzęcego, przy tym taka konstelacja czyni charakter dumnym i mocnym. 
Księżyc w znaku Byka ulega wywyższeniu, czyli zdobywa większą siłę dodatnią, względnie znaczenie dodatnie i przy obecności Księżyca w znaku Byka, w Ascendencie - zapowiada to osobie urodzonej bogactwo, to samo zapowiadane jest też przy obecności Księżyca w V domu przy Ascendencie wypadającym na znak Byka. 
Wenus w znaku Byka w Ascendencie, zapowiada piękną postać, zdolności i zamiłowanie do sztuk pięknych, muzyki i śpiewu. 
W 29 stopniu Byka znajdują się  Plejady i kiedy Księżyc lub Słońce albo też Ascendent wypadają na ten stopień w momencie urodzenia, względnie gdy te elementy wypadają na bliskie 28 lub 30 stopień Byka - jest to zapowiedzią utraty wzroku, lub oczu, zapowiedź ślepoty. 

źródło: stary skrypt

 

Bykiem rządzi Wenus, dlatego mając ten ascendent, jesteś osobą ładną i atrakcyjną. Kobiety z ascendentem w Byku to prawdziwe seksbomby. Masz krępą, mocną budowę i skłonność do tycia. Twoje oczy są duże i okrągłe, możesz mieć też tzw. byczy karczek – krótki i szeroki.

 

 

 • Like 3
 • Super 2
 • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Byk na ascendencie daje fizjognomię spokojną, życzliwą i przyjazną, skłonną do kontemplacji i medytacji. Szczególnie w młodości daje to dużą siłę przyciągającą, kiedy specyficzne cechy charakteru nie doszły jeszcze do pełnego rozwoju. Później, kiedy ujawią się pewne różnice w poglądach, natura Byka okaże się zbyt stałą, aby mogła się wyzbyć własnych przekonań. Przyjazna fizjognomia może się wtedy zmienić w gwałtowność, gniew i opór, którego żadna logika nie złamie.

Byk daje – szczególnie w młodości – dużą odporność organizmu, która wyrówna wiele z tego, co ewentualnie mogłoby zdrowiu zaszkodzić; w chorobach które się zdarzają, przede wszystkim silnej konstytucji zawdzięczać należy łatwe wyzdrowienie.
Charakter jest uczciwy i godzien zaufania. Ale jest jednak możliwość oszukiwania samego siebie i tylko od osób bardzo podziwianych lub bliskich typ ten przyjmie uwagi i weźmie je do serca. Poznawszy jednak raz błąd swój, bierze się natychmiast ochoczo do pracy nad usunięciem jego.
Wrażliwość na piękno przyrody jest zawsze bardzo żywa; w tym też kierunku należy szukać pocieszenia i oparcia, jeżeli warunki życiowe okażą się mniej pomyślne.

źródło: skrypt

 • Like 2
 • Super 1
 • Thanks! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

ASCENDENT W BYKU
Byk jest znakiem związanym z uporem i większości ascendentalnych Byków trudno jest zrezygnować z raz podjętych postanowień. Ich upór odpowiada jednakże za tak godne podziwu cechy zachowania jak zdolność do oddania się całkowicie projektom czy związkom, w których wartości głęboko zawierzą - jest to cnota, którą prawie wszyscy podziwiają, lecz niewielu ją posiada. Ona właśnie często sprawia, że Byki odnoszą sukcesy. 
Ascendentalne Byki charakteryzuje również głęboko zakodowana potrzeba osobistego bezpieczeństwa. Dla niektórych z nich utożsamia się ona z gromadzeniem bogactwa, w celu uzyskania zabezpieczenia ekonomicznego. Oni właśnie, gdy utracą nad nią kontrolę stają się chciwcami.

Dla innych bezpieczeństwo osobiste ma charakter emocjonalny, czyni ich w szczególny sposób ciepłymi i kochającymi członkami rodziny i przyjaciół. Te, jeśli nie są pewne wzajemności uczuć, mogą stać się zazdrosne i przejawiać skłonność do zniewalania innych

Byki niełatwo godzą się z porażkami. Mają naturalna skłonność do pokładania wiary w ludzi i do tworzenia stałych układów. Potrzebują długiego czasu na zerwanie nieudanego związku lub układu.

Dysponują wielką siłą i są bardzo odważne, lecz potrzebują czasu - by poczuć się naprawdę pewnymi tego co robią.
Niekoniecznie akceptują nieoczekiwane i zaskakujące zmiany.
Większość ascendentalnych Byków przejawia skłonność do osobistych wygód i przyjemności cielesnych. Byki lubią być dobrze ubrane i dobrze sytuowane. Kochają wygodę. Doceniają uroki i subtelności życia, a w tym... dobre jedzenie, muzykę, sztukę, przedmioty zbytku... i piękno otoczenia. Wiedzą, jak żyć dobrze. 

 

źródło: sieć, kompilacja kompilacji ;) 

 • Like 2
 • Thanks! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
 • Create New...