Jump to content

Ascendent BLIŹNIĘTA


arabika
 Share

Recommended Posts

 • Administrator

Bliźnięta w ascendencie dają coś nieskoordynowanego, coś niedociągniętego, jakiś rozdźwięk w charakterze i fizjognomii. To pod niebo wyskakujący z radości, to znów śmiertelnie smutny; raz pełen wiary i optymizmu, to znów słaby i niezdecydowany. Zawsze pełen najlepszych chęci, lecz często nie znajdujący sił do ich zrealizowania.
Oba te rodzaje nastrojów nie są trwałe, charakter jest zbyt aktywny, zajęty gonitwą za nowymi wrażeniami, aby miał długo zatrzymać się przy jednej sprawie.

Na obcych lub w towarzystwie osobnik taki może wywierać wrażenie bardzo żywe i zachwycające. Bliźnięta w ascendencie dają wiele przyjemnych, lecz mniej lub więcej powierzchownych stosunków, zdolności literackie i wybitny talent naśladowania innych. Charakterystyczne dla tego typu są miny i gesty, jakie wykonuje przy mówieniu.
Co się tyczy działalności i zamiłowań w ogóle, to wskazanym jest tu wyrobić sobie zawsze zdrowy sąd i jasny obraz danej sprawy, zanim się o niej mówi z drugimi, lub zanim ją się odrzuci. Wielorakość wyradza się często w połowiczność.
Żądza wiedzy opanowuje całą istotę już w dzieciństwie i wychowawców zasypywanych ustawicznie pytaniami „jak” i „dlaczego”, dziecko takie niejednokrotnie dobrze przyciśnie do muru. Także i na polu religijnym będzie to przyczyną wielu walk. Dziecinna wiara zostaje często wystawiona na próbę i kiedy nie zjawia się żadne zadowalające wyjaśnienie, wtedy głęboka depresja ogarnia duszę i może doprowadzić do wręcz przeciwnego stanu: do zupełnej niewiary w przyczynę wszechrzeczy i nieufności względem ludzi.

źródło: skrypt

 • Like 3
 • Super 1
 • Thanks! 2
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • Administrator

ASCENDENT W BLIŹNIĘTACH
Nietrudno określić zainteresowania urodzonych z ascendentem w znaku Bliźniąt z tej prostej przyczyny, że nie ma rzeczy, która by ich nie interesowała.
Ich ciekawość nie ma końca i nie ma również rzeczy, która by ich bardziej cieszyła niż zbieranie informacji o dowolnej skali wartości - od trywialnych zdarzeń i plotek do poważnych badań naukowych.
Urodzeni informatorzy - w większości gadatliwi. Niektóre z Bliźniąt zadowalają się wszakże innymi metodami przekazywania informacji takimi jak pisanie czy nauczanie, są wymowne i gotowe do dzielenia się posiadanymi informacjami, natomiast wykazują niezwykłą tajemniczość, jeśli chodzi o ich osobę.
Naturalna skłonność do wglądu w cudze myśli sprawia, że często mówią to, co inni chcieliby usłyszeć, zamiast wyrazić własną opinie.
Wiele z nich angażuje się w intrygi i plotki, podczas gdy inne ograniczają się do rozwiązywania zagadek, układania i czytania powieści sensacyjnych.
Urodzonych z ascendentem z znaku Bliźniąt charakteryzuje szeroki wachlarz zainteresowań, wzbogacony różnorodnością zdolności, pozwalających działać w rożnych dziedzinach, co sprawia, że jawią się jako wszechobecne.
Aby poświęcić się gruntownym studiom lub kształceniu własnych zdolności, muszą one uczyć się ograniczenia przyrodzonego im talentu przyswajania sobie tylko powierzchownych informacji.
Umiejętność gromadzenia informacji i nadawania im właściwego biegu sprawia, że są wyróżniająco zdolne, a ich działanie niezwykle skuteczne.
Bliźnięta maja ogromna łatwość przystosowania się do rożnych sytuacji i rozmaitych ludzi,w rezultacie często osiągają niezwykle sprawność w udawaniu kogoś kim nie są.
Wrodzona umiejętność imitacji i naśladowania wielu rodzajów oddźwięku emocjonalnego sprawia na otoczeniu wrażenie, że są ludźmi o wielu rożnych osobowościach.

 

źródło: sieć, kompilacja kompilacji ;) 

 • Like 3
 • Thanks! 2
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • Administrator

Ascendent w Bliźniętach:
Najbardziej dociekliwy i koleżeński znak wschodzący lecz również najbardziej skłonny – może oprócz niektórych przypadków wschodzącej Wagi – do ciągłego martwienia się o siebie. Zwykle bardzo inteligentny i ciekawy, ma olbrzymią potrzebę słownego komunikowania się. Powierzchowność, tak często dostrzegalna przy Słońcu w Bliźnięta, nie jest zwykle aż tak widoczna przy Ascendencie w tym znaku, jednakże tendencja, by jedna strona umysłu nie wiedziała, co twierdzi czy mówi druga, bywa silniejsza – co może doprowadzać do wściekłości ludzi, którzy chcieliby polegać na tej osobie i wierzyć w to, co mówi. Nie można tego jednak nazwać intencjonalną nieuczciwością: po prostu jest tak, że prawa ręka nie wie co czyni lewa! (Powinienem jednak dodać, że znam co najmniej dwóch ludzi z wschodzącymi Bliźniętami, na których można całkowicie polegać!)

 

źródło: p. S.Arroyo

 • Like 2
 • Thanks! 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...