Jump to content
Sign in to follow this  
arabika

Ascendent BLIŹNIĘTA

Recommended Posts

arabika

Ascendent w Bliźniętach:

Najbardziej dociekliwy i koleżeński znak wschodzący lecz również najbardziej skłonny – może oprócz niektórych przypadków wschodzącej Wagi – do ciągłego martwienia się o siebie. Zwykle bardzo inteligentny i ciekawy, ma olbrzymią potrzebę słownego komunikowania się. Powierzchowność, tak często dostrzegalna przy Słońcu w Bliźnięta, nie jest zwykle aż tak widoczna przy Ascendencie w tym znaku, jednakże tendencja, by jedna strona umysłu nie wiedziała, co twierdzi czy mówi druga, bywa silniejsza – co może doprowadzać do wściekłości ludzi, którzy chcieliby polegać na tej osobie i wierzyć w to, co mówi. Nie można tego jednak nazwać intencjonalną nieuczciwością: po prostu jest tak, że prawa ręka nie wie co czyni lewa! (Powinienem jednak dodać, że znam co najmniej dwóch ludzi z wschodzącymi Bliźniętami, na których można całkowicie polegać!)

źródło: Steven Arroyo

 

Bliźnięta:

Masz zawsze dużo dobrych chęci, ale często nie znajdujesz siły do ich zrealizowania. Ciągle poszukujesz nowych wrażeń i nie potrafisz skupić się na jednej rzeczy. Twoja natura jest dwoista, elastycznie dopasowuje się do sytuacji. Cechuje Cię duża ciekawość i żądza wiedzy.

Ludzie odbierają Cię jako osobę żywą, towarzyską i ciekawą nowych znajomości. Masz dużą potrzebę komunikowania się. Często też gestykulujesz i masz bogatą mimikę. W kontaktach osobistych ważna jest dla Ciebie wymiana myśli oraz komunikacja uczuć.

Ciągłe gonienie za nowymi wrażeniami może doprowadzić Cię do częstych zmian pracy. Pracodawcy mogą przeklinać Twoją niesłowność. Zadbaj, aby praca, którą wykonujesz rozwijała Cię, inaczej szybko się nią znudzisz. Na przykład częste wyjazdy służbowe stwarzają taką możliwość. Posiadasz zdolności literackie, a także talent do naśladowania innych. Ponieważ w Twoim horoskopie podkreślony jest znak Bliźniąt, szukaj pracy związanej z tym znakiem zodiaku: pracy dziennikarza, sprzedawcy, reportera, listonosza czy nauczyciela.

źródło: internet

 • Like 4
 • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Znak Bliźniąt wschodzący w momencie urodzenia, zapowiada postać wysoką, długą, proporcjonalną, szczupłą o długich ramionach, rękach krótkich i wysmukłych palcach. Typ Bliźniąt przy chodzeniu porusza ramionami, a ręce u tego typu nie są w spokoju nawet, jak typ Bliźniąt odpoczywa. Twarz jest wąska o nosie szpiczastym, ostrym, który nazywa się nosem jastrzębim. Oczy ciemne o spojrzeniu przenikliwym, ostrym. Włosy ciemne, często szybko siwiejące, co związane jest z czynnościami nadnerczy u tego typu. 


Typ Bliźniąt jest niecierpliwy, szybki, prędki i niespokojny. Sam nierzadko nie wie, na jakim miejscu znajduje się. Łatwo się rozdwaja i gubi w szczegółach, mając zasadniczo umysł bardzo spokojny i przebywający więcej w abstrakcji, jak rzeczywistości. Umysł u tego typu jako bardzo aktywny i ruchliwy, łatwo czyni odkrycia, spostrzeżenia, których inne typy nie są w stanie dokonać. Bliźnięta - typ rzadko do końca doprowadza swoje prace i zaczęte zadania, oraz często usiłuje od razu kilka wykonywać czynności np. przy czytaniu jednej książki posiada więcej książek koło siebie, celem kontrolowania, ich w toku czytania zasadniczej i tak samo bywa w życiu, miłości, gdzie przeważnie przejawia się pewna doza dualizmu, podwójności. 
Typy Bliźniąt mają wrodzoną inteligencję i odznaczają się we współżyciu dużą dozą taktu, jakkolwiek umieją te typy być bardzo interesowne i traktować wszystko po handlowemu. Łatwo obrażają się i wtedy potok wymowy zabija logikę, są bardzo samolubni, a namiętności typu Bliźniąt nigdy nie są zbyt głębokie. 
Odróżniamy dwa typy Bliźniąt - mianowicie: typ niższego rozwoju umysłowego, stojący też niżej umysłowo, jest bardzo podatny, ucieka się do kpin, kłamstwa, chytrości, przebiegłości, podstępów nawet tam, gdzie one są zgoła niepotrzebne, a typ wyższy umysłowo okazuje się powściągliwy, wybitny w nauce, orator dobry i wykładowca, czy wykładowczyni, jak chodzi o uzdolnienia pedagogiczne, które w takim wypadku są wrodzone u typu wyższego Bliźniąt, 
Słońce w Ascendencie wypadającym na Bliźnięta, podkreśla dodatnie cechy charakteru, które też górują nad cechami ujemnymi. Urodzeni z taką konstelacją są wybitni, wyróżniają się w życiu społecznym i są dla ogółu fascynującymi ludźmi, spokojnymi z natury, pełnymi godności, wytrwałości i zdrowia. Taka konstelacja przy pomyślnych aspektach od innych planet do Słońca zapowiada też często sławę w dziedzinie sztuki i literatury. 
Merkury, regent znaku Bliźniąt - znajdując się w Bliźniętach, jak są one na szczycie I domu, Ascendentu, zapowiada zależnie od aspektów od innych planet do Merkurego - cechy ujemne lub dodatnie, zależnie od tego, czy Merkury ma aspekty krytyczne, czy dodatnie od innych planet, przede wszystkim Merkury przy takim położeniu i pomyślnych aspektach zapowiada uzdolnienia literackie oraz krasomówcze (oratorskie), ale też czyni osobę urodzoną przy takiej konstelacji - niepewną i zmienną w swoim usposobieniu, co w życiu zewnętrznym nie sprzyja zbyt dużym sukcesom. 

źródło: stary skrypt

 

Przy ascendencie w Bliźniętach jesteś szczupły i wysoki. Bez przerwy się wiercisz, nie potrafisz usiedzieć w miejscu, dlatego błyskawicznie spalasz kalorie. Chodzisz szybko, żywo gestykulujesz. Twoje oczy są duże i bystre, a nos długi. Masz też długie ręce i duże, lecz cienkie wargi. Długo zachowujesz młodzieńczą sylwetkę.

 • Like 3
 • Super 2
 • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Bliźnięta w ascendencie dają coś nieskoordynowanego, coś niedociągniętego, jakiś rozdźwięk w charakterze i fizjognomii. To pod niebo wyskakujący z radości, to znów śmiertelnie smutny; raz pełen wiary i optymizmu, to znów słaby i niezdecydowany. Zawsze pełen najlepszych chęci, lecz często nie znajdujący sił do ich zrealizowania.
Oba te rodzaje nastrojów nie są trwałe, charakter jest zbyt aktywny, zajęty gonitwą za nowymi wrażeniami, aby miał długo zatrzymać się przy jednej sprawie.

Na obcych lub w towarzystwie osobnik taki może wywierać wrażenie bardzo żywe i zachwycające. Bliźnięta w ascendencie dają wiele przyjemnych, lecz mniej lub więcej powierzchownych stosunków, zdolności literackie i wybitny talent naśladowania innych. Charakterystyczne dla tego typu są miny i gesty, jakie wykonuje przy mówieniu.
Co się tyczy działalności i zamiłowań w ogóle, to wskazanym jest tu wyrobić sobie zawsze zdrowy sąd i jasny obraz danej sprawy, zanim się o niej mówi z drugimi, lub zanim ją się odrzuci. Wielorakość wyradza się często w połowiczność.
Żądza wiedzy opanowuje całą istotę już w dzieciństwie i wychowawców zasypywanych ustawicznie pytaniami „jak” i „dlaczego”, dziecko takie niejednokrotnie dobrze przyciśnie do muru. Także i na polu religijnym będzie to przyczyną wielu walk. Dziecinna wiara zostaje często wystawiona na próbę i kiedy nie zjawia się żadne zadowalające wyjaśnienie, wtedy głęboka depresja ogarnia duszę i może doprowadzić do wręcz przeciwnego stanu: do zupełnej niewiary w przyczynę wszechrzeczy i nieufności względem ludzi.

źródło: skrypt

 • Like 2
 • Super 1
 • Thanks! 3

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

ASCENDENT W BLIŹNIĘTACH
Nietrudno określić zainteresowania urodzonych z ascendentem w znaku Bliźniąt z tej prostej przyczyny, że nie ma rzeczy, która by ich nie interesowała.
Ich ciekawość nie ma końca i nie ma również rzeczy, która by ich bardziej cieszyła niż zbieranie informacji o dowolnej skali wartości - od trywialnych zdarzeń i plotek do poważnych badań naukowych.
Urodzeni informatorzy - w większości gadatliwi. Niektóre z Bliźniąt zadowalają się wszakże innymi metodami przekazywania informacji takimi jak pisanie czy nauczanie, są wymowne i gotowe do dzielenia się posiadanymi informacjami, natomiast wykazują niezwykłą tajemniczość, jeśli chodzi o ich osobę.
Naturalna skłonność do wglądu w cudze myśli sprawia, że często mówią to, co inni chcieliby usłyszeć, zamiast wyrazić własną opinie.
Wiele z nich angażuje się w intrygi i plotki, podczas gdy inne ograniczają się do rozwiązywania zagadek, układania i czytania powieści sensacyjnych.
Urodzonych z ascendentem z znaku Bliźniąt charakteryzuje szeroki wachlarz zainteresowań, wzbogacony różnorodnością zdolności, pozwalających działać w rożnych dziedzinach, co sprawia, że jawią się jako wszechobecne.
Aby poświęcić się gruntownym studiom lub kształceniu własnych zdolności, muszą one uczyć się ograniczenia przyrodzonego im talentu przyswajania sobie tylko powierzchownych informacji.
Umiejętność gromadzenia informacji i nadawania im właściwego biegu sprawia, że są wyróżniająco zdolne, a ich działanie niezwykle skuteczne.
Bliźnięta maja ogromna łatwość przystosowania się do rożnych sytuacji i rozmaitych ludzi,w rezultacie często osiągają niezwykle sprawność w udawaniu kogoś kim nie są.
Wrodzona umiejętność imitacji i naśladowania wielu rodzajów oddźwięku emocjonalnego sprawia na otoczeniu wrażenie, że są ludźmi o wielu rożnych osobowościach.

 

źródło: sieć, kompilacja kompilacji ;) 

 • Like 2
 • Thanks! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
 • Create New...