Jump to content
Sign in to follow this  
arabika

Ascendent RAK

Recommended Posts

arabika

Ascendent w Raku:

Zachowanie jest pełne współczucia i łagodne. Ta wrażliwość i współczucie skierowane są jednak w nie mniejszym stopniu i do siebie, co często wywołuje nadwrażliwość na drobne przykrości czy oznaki lekceważenia. W tym sensie osoby ze wschodzącym Rakiem wyrażają bardziej powierzchowny rodzaj empatii niż przy Słońcu w Raku, kiedy uczucia są z reguły głębsze, a serdeczność jest bardziej osobista. Osoba z ASC w Raku często wydaje się jeszcze bardziej powściągliwa i skryta niż osoba ze Słońcem w Raku, która dzięki swym zdolnościom aktorskim może uchodzić za całkiem towarzyską i otwartą. Choć z reguły człowiek ze wschodzącym Rakiem jest silnym introwertykiem, widziałem przypadki, w których przy Księżycu w Lwie lub w podobnie ekstrawertycznym znaku dominowały tendencje zorientowane bardziej na zewnątrz.

źródło: Steven Arroyo

 

Rak:

Skromność, nieśmiałość, wrażliwość i współczucie.

Masz skłonność do nadwrażliwych reakcji na drobne przykrości, czy grubiaństwo ze strony ludzi. Prowadzi to do powściągliwości i skrytości. Nieśmiałości i uległości wobec ludzi. Jeśli nimi kierujesz, robisz to za kulisami, tak, aby tego nie zauważyli. Obawiasz się, aby ludzie nie odkryli Twoich słabości i lubisz wzbudzać szacunek. Niechętnie występujesz publicznie. W kontaktach osobistych ważna jest dla Ciebie bliskość, czułość i wzajemna troska.

Masz zdolności wychowawcze i umiejętność wczucia się w nastroje, myśli oraz emocje ludzi.

W pracy zwierzchnicy cenią Twoją punktualność, sumienność i oddanie. Zwracasz dużą uwagę, aby powierzona Ci praca była wykonana bez zarzutu. Ze względu na Twoją nieśmiałość, występy publiczne są dla Ciebie niewskazane. Szkoda na to zdrowia. Wybierz pracę w zacisznym gabinecie lub związaną z opieką nad innymi.

źródło: internet

 

  • Like 4
  • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Josephe

Ascendent w Raku

 

Och zgadza się :). U mnie te cechy są spotęgowane, bo mam Słońce i ascendent w Raku, także jestem bardzo wrażliwa, introwertyczna i niestety obrażalska. Na szczęście szybko mi to przechodzi. Bardzo cenię prywatność i otwieram się tylko najbardziej zaufanym osobom.

Edited by Ismer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

ASCENDENT W RAKU
Bez wątpienia łatwość, z jaką można zranić ich uczucia jest szczególnym wyróżnikiem tych, którzy urodzili z ascendentem w Raku. Ci wrażliwi osobnicy wszystko biorą do siebie.
Jeśli okazują otwarcie swe uczucia to nie są w stanie ukryć głębokiego rozczarowania, gdy ktoś nie odwzajemnia ich uczuć. Muszą się wtedy wystrzegać nadmiernej kapryśności w zachowaniu - rezultatu utraty kontroli nad własnymi emocjami.

Ci sami osobnicy są wielce przywiązani do domu i rodziny lub w ostateczności do idei domu i rodziny.

Nie znoszą wyrzucania czegokolwiek, gromadzą sterty przedmiotów i niepotrzebnych rzeczy, których nie mają serca wyrzucić. Ktoś inny musi to zrobić - same tego zrobić nie są w stanie. 

Umieją postępować z innymi i właściwie oceniają większość sytuacji. Często umieją zdobywać ogromne pieniądze i wiele wielkich światowych fortun przechodzących z jednej generacji do drugiej w postaci trustów rodzinnych - jest dziełem ascendentalnych Raków.
Urodzeni z ascendentem w Raku są również powszechnie znani ze swej potrzeby obdarowywania innych. Ich troska o dobrobyt innych przejawia się wobec każdego, kto czuje się pokrzywdzony duchowo, uczuciowo lub materialnie.
Dla Raków dbanie o kogokolwiek wyraża się w dostarczaniu pożywienia i aczkolwiek nie są one wyróżniającymi się kucharzami - często używają jedzenia jako środka pacyfikującego i kojącego emocje.
Wrażliwość jest często źródłem twórczości artystycznej, a wielu z nich ma zamiłowania artystyczne.
Także ci, którzy nie mają szczególnych uzdolnień lub zdecydowanych talentów mogą wykorzystywać nawet mierne umiejętności w niektórych formach życia artystycznego - jako niezwykle wartościowego sposobu do emocjonalnego wyżycia się.

Ascendentalne Raki cechuje również szacunek dla sztuki.

 

źródło: sieć, kompilacja kompilacji ;) 

  • Like 2
  • Super 1
  • Thanks! 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...