Jump to content

Ascendent RAK


arabika
 Share

Recommended Posts

 • 4 years later...
Guest Josephe

Ascendent w Raku

 

Och zgadza się :). U mnie te cechy są spotęgowane, bo mam Słońce i ascendent w Raku, także jestem bardzo wrażliwa, introwertyczna i niestety obrażalska. Na szczęście szybko mi to przechodzi. Bardzo cenię prywatność i otwieram się tylko najbardziej zaufanym osobom.

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • Administrator

ASCENDENT W RAKU
Bez wątpienia łatwość, z jaką można zranić ich uczucia jest szczególnym wyróżnikiem tych, którzy urodzili z ascendentem w Raku. Ci wrażliwi osobnicy wszystko biorą do siebie.
Jeśli okazują otwarcie swe uczucia to nie są w stanie ukryć głębokiego rozczarowania, gdy ktoś nie odwzajemnia ich uczuć. Muszą się wtedy wystrzegać nadmiernej kapryśności w zachowaniu - rezultatu utraty kontroli nad własnymi emocjami.

Ci sami osobnicy są wielce przywiązani do domu i rodziny lub w ostateczności do idei domu i rodziny.

Nie znoszą wyrzucania czegokolwiek, gromadzą sterty przedmiotów i niepotrzebnych rzeczy, których nie mają serca wyrzucić. Ktoś inny musi to zrobić - same tego zrobić nie są w stanie. 

Umieją postępować z innymi i właściwie oceniają większość sytuacji. Często umieją zdobywać ogromne pieniądze i wiele wielkich światowych fortun przechodzących z jednej generacji do drugiej w postaci trustów rodzinnych - jest dziełem ascendentalnych Raków.
Urodzeni z ascendentem w Raku są również powszechnie znani ze swej potrzeby obdarowywania innych. Ich troska o dobrobyt innych przejawia się wobec każdego, kto czuje się pokrzywdzony duchowo, uczuciowo lub materialnie.
Dla Raków dbanie o kogokolwiek wyraża się w dostarczaniu pożywienia i aczkolwiek nie są one wyróżniającymi się kucharzami - często używają jedzenia jako środka pacyfikującego i kojącego emocje.
Wrażliwość jest często źródłem twórczości artystycznej, a wielu z nich ma zamiłowania artystyczne.
Także ci, którzy nie mają szczególnych uzdolnień lub zdecydowanych talentów mogą wykorzystywać nawet mierne umiejętności w niektórych formach życia artystycznego - jako niezwykle wartościowego sposobu do emocjonalnego wyżycia się.

Ascendentalne Raki cechuje również szacunek dla sztuki.

 

źródło: sieć, kompilacja kompilacji ;) 

 • Like 2
 • Super 1
 • Thanks! 2
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • Administrator

Ascendent w Raku:
Zachowanie jest pełne współczucia i łagodne. Ta wrażliwość i współczucie skierowane są jednak w nie mniejszym stopniu i do siebie, co często wywołuje nadwrażliwość na drobne przykrości czy oznaki lekceważenia. W tym sensie osoby ze wschodzącym Rakiem wyrażają bardziej powierzchowny rodzaj empatii niż przy Słońcu w Raku, kiedy uczucia są z reguły głębsze, a serdeczność jest bardziej osobista. Osoba z ASC w Raku często wydaje się jeszcze bardziej powściągliwa i skryta niż osoba ze Słońcem w Raku, która dzięki swym zdolnościom aktorskim może uchodzić za całkiem towarzyską i otwartą.

Choć z reguły człowiek ze wschodzącym Rakiem jest silnym introwertykiem, widziałem przypadki, w których przy Księżycu w Lwie lub w podobnie ekstrawertycznym znaku dominowały tendencje zorientowane bardziej na zewnątrz.

 

źródło: pp. S.Arroyo

 • Like 1
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...