Skocz do zawartości

Ascendent RAK


arabika

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 lata później...
Gość Josephe

Ascendent w Raku

 

Och zgadza się :). U mnie te cechy są spotęgowane, bo mam Słońce i ascendent w Raku, także jestem bardzo wrażliwa, introwertyczna i niestety obrażalska. Na szczęście szybko mi to przechodzi. Bardzo cenię prywatność i otwieram się tylko najbardziej zaufanym osobom.

Edytowane przez Ismer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Administrator

ASCENDENT W RAKU
Bez wątpienia łatwość, z jaką można zranić ich uczucia jest szczególnym wyróżnikiem tych, którzy urodzili z ascendentem w Raku. Ci wrażliwi osobnicy wszystko biorą do siebie.
Jeśli okazują otwarcie swe uczucia to nie są w stanie ukryć głębokiego rozczarowania, gdy ktoś nie odwzajemnia ich uczuć. Muszą się wtedy wystrzegać nadmiernej kapryśności w zachowaniu - rezultatu utraty kontroli nad własnymi emocjami.

Ci sami osobnicy są wielce przywiązani do domu i rodziny lub w ostateczności do idei domu i rodziny.

Nie znoszą wyrzucania czegokolwiek, gromadzą sterty przedmiotów i niepotrzebnych rzeczy, których nie mają serca wyrzucić. Ktoś inny musi to zrobić - same tego zrobić nie są w stanie. 

Umieją postępować z innymi i właściwie oceniają większość sytuacji. Często umieją zdobywać ogromne pieniądze i wiele wielkich światowych fortun przechodzących z jednej generacji do drugiej w postaci trustów rodzinnych - jest dziełem ascendentalnych Raków.
Urodzeni z ascendentem w Raku są również powszechnie znani ze swej potrzeby obdarowywania innych. Ich troska o dobrobyt innych przejawia się wobec każdego, kto czuje się pokrzywdzony duchowo, uczuciowo lub materialnie.
Dla Raków dbanie o kogokolwiek wyraża się w dostarczaniu pożywienia i aczkolwiek nie są one wyróżniającymi się kucharzami - często używają jedzenia jako środka pacyfikującego i kojącego emocje.
Wrażliwość jest często źródłem twórczości artystycznej, a wielu z nich ma zamiłowania artystyczne.
Także ci, którzy nie mają szczególnych uzdolnień lub zdecydowanych talentów mogą wykorzystywać nawet mierne umiejętności w niektórych formach życia artystycznego - jako niezwykle wartościowego sposobu do emocjonalnego wyżycia się.

Ascendentalne Raki cechuje również szacunek dla sztuki.

 

źródło: sieć, kompilacja kompilacji ;) 

  • Lubię to! 2
  • Super 1
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Administrator

Ascendent w Raku:
Zachowanie jest pełne współczucia i łagodne. Ta wrażliwość i współczucie skierowane są jednak w nie mniejszym stopniu i do siebie, co często wywołuje nadwrażliwość na drobne przykrości czy oznaki lekceważenia. W tym sensie osoby ze wschodzącym Rakiem wyrażają bardziej powierzchowny rodzaj empatii niż przy Słońcu w Raku, kiedy uczucia są z reguły głębsze, a serdeczność jest bardziej osobista. Osoba z ASC w Raku często wydaje się jeszcze bardziej powściągliwa i skryta niż osoba ze Słońcem w Raku, która dzięki swym zdolnościom aktorskim może uchodzić za całkiem towarzyską i otwartą.

Choć z reguły człowiek ze wschodzącym Rakiem jest silnym introwertykiem, widziałem przypadki, w których przy Księżycu w Lwie lub w podobnie ekstrawertycznym znaku dominowały tendencje zorientowane bardziej na zewnątrz.

 

źródło: pp. S.Arroyo

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...