Jump to content
Sign in to follow this  
arabika

Ascendent RAK

Recommended Posts

arabika

Ascendent w Raku:

Zachowanie jest pełne współczucia i łagodne. Ta wrażliwość i współczucie skierowane są jednak w nie mniejszym stopniu i do siebie, co często wywołuje nadwrażliwość na drobne przykrości czy oznaki lekceważenia. W tym sensie osoby ze wschodzącym Rakiem wyrażają bardziej powierzchowny rodzaj empatii niż przy Słońcu w Raku, kiedy uczucia są z reguły głębsze, a serdeczność jest bardziej osobista. Osoba z ASC w Raku często wydaje się jeszcze bardziej powściągliwa i skryta niż osoba ze Słońcem w Raku, która dzięki swym zdolnościom aktorskim może uchodzić za całkiem towarzyską i otwartą. Choć z reguły człowiek ze wschodzącym Rakiem jest silnym introwertykiem, widziałem przypadki, w których przy Księżycu w Lwie lub w podobnie ekstrawertycznym znaku dominowały tendencje zorientowane bardziej na zewnątrz.

źródło: Steven Arroyo

 

Rak:

Skromność, nieśmiałość, wrażliwość i współczucie.

Masz skłonność do nadwrażliwych reakcji na drobne przykrości, czy grubiaństwo ze strony ludzi. Prowadzi to do powściągliwości i skrytości. Nieśmiałości i uległości wobec ludzi. Jeśli nimi kierujesz, robisz to za kulisami, tak, aby tego nie zauważyli. Obawiasz się, aby ludzie nie odkryli Twoich słabości i lubisz wzbudzać szacunek. Niechętnie występujesz publicznie. W kontaktach osobistych ważna jest dla Ciebie bliskość, czułość i wzajemna troska.

Masz zdolności wychowawcze i umiejętność wczucia się w nastroje, myśli oraz emocje ludzi.

W pracy zwierzchnicy cenią Twoją punktualność, sumienność i oddanie. Zwracasz dużą uwagę, aby powierzona Ci praca była wykonana bez zarzutu. Ze względu na Twoją nieśmiałość, występy publiczne są dla Ciebie niewskazane. Szkoda na to zdrowia. Wybierz pracę w zacisznym gabinecie lub związaną z opieką nad innymi.

źródło: internet

 

 • Like 3
 • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Josephe

Ascendent w Raku

 

Och zgadza się :). U mnie te cechy są spotęgowane, bo mam Słońce i ascendent w Raku, także jestem bardzo wrażliwa, introwertyczna i niestety obrażalska. Na szczęście szybko mi to przechodzi. Bardzo cenię prywatność i otwieram się tylko najbardziej zaufanym osobom.

Edited by Ismer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

U tego typu człowieka ciało jest wrażliwe, przeczulone, słabe. Przy tym obie strony ciała są rożnie silne, wygląd niewieści, a starsi w latach typu Raka stają się otyli. 
Członki u typu Raka są wysmukłe, przy tym górna połowa ciała jest silniejsza od dolnej. Głowa okrągła, oczy wodniste, niebieskie i małe, podbródek słabo zaznacza się, nos tępy, na końcu nieco wydęty, cera blada, usta duże i wyraziste, włosy brązowe. 


Typy Raka lubią swoją rodzinę, tradycję, pamiątki rodzinne, mają dużo snobizmu, tak samo lubią Ojczyznę, dom rodzinny, są przy tym spokojni, powściągliwi, a ich gniew trwa zawsze krótko i szybko przemija, a przyczyny jego są łatwo zapominane. Chociaż siła żywotna szwankuje, nie psuje im nastroju taki stan i nie psuje im nastroju i humoru. Typy te mają odwagę, którą przejawiają w momentach bronienia swojej własności, rodziny, bliskich. Są to osoby jednak zmienne w usposobieniu, kapryśne, niestałe w uczuciach i dążeniach., tak samo zmieniają łatwo swoje ideały, ale czasami umieją przy ich obronie wytrwać do ostatniego tchu i postawić na swoim. 
Słońce w znaku Raka wypadającym na I dom, czyli Ascendent - daje temu typowi pewną ważność oraz znaczenie w życiu społecznym, wybitność oraz okazje do zaszczytów, poza tym dużo siły do życia. 
Księżyc w Ascendencie, jako zresztą regent znaku Raka - działa na żołądek, jelita, organy trawienia, błony śluzowe i zależnie od pomyślnych względnie krytycznych aspektów od innych planet - poraża lub zasila te części organizmu. 
Lew ze Słońcem dysponuje sercem i drogami krwionośnymi, więc jak Słońce znajduje się w znaku Raka w Ascendencie - zapowiada to długie życie, a przy złym aspektowaniu - Słońca przez inne planety - wiele chorób. 
Księżyc w swoim znaku i Ascendencie zapewnia duży niepokój, niedomagania i dużą zmienność, kaprysy. 
Jowisz w Raku ulega wywyższeniu, toteż w tym znaku w Ascendencie zapowiada wiele zadowolenia, szczęścia oraz zaszczyty w życiu urodzonej osoby z taką konstelacją. 

źródło: stary skrypt

 

Osoby z ascendentem w Raku są raczej niskie, mają okrągłą, pucołowatą twarz jak Księżyc, który włada tym znakiem. Rak daje miękką, lekko zaokrągloną sylwetkę, pełne usta, u kobiet duży biust, u mężczyzn skłonność do hodowania brzuszka. Ludzie z tym ascendentem często noszą okulary.
 

 • Like 3
 • Super 2
 • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Rak jako ascendent czyni skromnym i nieśmiałym, drażliwym; pozornie uległym, a jednak świadomym siebie i niezależnym; rozumnym i żądnym nauki. Pod zewnętrzną nieśmiałością zobaczymy tu jednak przy baczniejszej obserwacji indywiduum mocne i nie tak łatwe do prowadzenia, jakby się zdawało; typ który raczej sam jest skłonny niepostrzeżenie ująć ster w swoje ręce. Punktualność i sumienność cechują każde jego wystąpienie; zwraca on bardzo dużą uwagę, aby powierzona mu praca była wykonana bez zarzutu i stara się też nawet w najbliższym otoczeniu wzbudzać szacunek dla siebie.
Obawa przed zdradzeniem słabych stron, odbiera mu często swobodę w obejściu i pozbawia wielu okazji do wymiany i wzbogacenia myśli. Jakkolwiek ogromnie chciałby być centrum zainteresowań otoczenia, to jednak przy wystąpieniach otwartych typ Raka jest nieśmiały i bojaźliwy, jakby mu było brak odwagi do występów publicznych. Silne oddziaływanie z zewnątrz może skłonić go do usunięcia się w cień, chociaż pozostanie na placu byłoby bardziej wskazane.
Czasem jednak jest to manewr obmyślany, aby przez „błyszczącą nieobecność” zwrócić na siebie uwagę.
Zdolności wychowawczych i uczynności nie można mu odmówić, jednakże trudno mu bardzo zrezygnować z prawa do wdzięczności i wzajemnego oddania.
W życiu codziennym, gatunek ten cechuje pociąg do wygód i miękkiego komfortu. Czułość na wrażenia, nastroje i myśli otoczenia sprawia, że i w kierunkach okultystycznych może objawiać się talent do bardzo ciekawych eksperymentów.
Przy niedostatecznej samokrytyce mogą wyrodzić się nieprzyjazne uczucia dla innych, których życie lepiej lub przyjemniej się ułożyło. Stąd częściej odczuwa cierpienie niż współradość.

źródło: skrypt

 • Like 3
 • Super 2
 • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

ASCENDENT W RAKU
Bez wątpienia łatwość, z jaką można zranić ich uczucia jest szczególnym wyróżnikiem tych, którzy urodzili z ascendentem w Raku. Ci wrażliwi osobnicy wszystko biorą do siebie.
Jeśli okazują otwarcie swe uczucia to nie są w stanie ukryć głębokiego rozczarowania, gdy ktoś nie odwzajemnia ich uczuć. Muszą się wtedy wystrzegać nadmiernej kapryśności w zachowaniu - rezultatu utraty kontroli nad własnymi emocjami.

Ci sami osobnicy są wielce przywiązani do domu i rodziny lub w ostateczności do idei domu i rodziny.

Nie znoszą wyrzucania czegokolwiek, gromadzą sterty przedmiotów i niepotrzebnych rzeczy, których nie mają serca wyrzucić. Ktoś inny musi to zrobić - same tego zrobić nie są w stanie. 

Umieją postępować z innymi i właściwie oceniają większość sytuacji. Często umieją zdobywać ogromne pieniądze i wiele wielkich światowych fortun przechodzących z jednej generacji do drugiej w postaci trustów rodzinnych - jest dziełem ascendentalnych Raków.
Urodzeni z ascendentem w Raku są również powszechnie znani ze swej potrzeby obdarowywania innych. Ich troska o dobrobyt innych przejawia się wobec każdego, kto czuje się pokrzywdzony duchowo, uczuciowo lub materialnie.
Dla Raków dbanie o kogokolwiek wyraża się w dostarczaniu pożywienia i aczkolwiek nie są one wyróżniającymi się kucharzami - często używają jedzenia jako środka pacyfikującego i kojącego emocje.
Wrażliwość jest często źródłem twórczości artystycznej, a wielu z nich ma zamiłowania artystyczne.
Także ci, którzy nie mają szczególnych uzdolnień lub zdecydowanych talentów mogą wykorzystywać nawet mierne umiejętności w niektórych formach życia artystycznego - jako niezwykle wartościowego sposobu do emocjonalnego wyżycia się.

Ascendentalne Raki cechuje również szacunek dla sztuki.

 

źródło: sieć, kompilacja kompilacji ;) 

 • Like 1
 • Super 1
 • Thanks! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
 • Create New...