Jump to content
Sign in to follow this  
arabika

Ascendent LEW

Recommended Posts

Ismer

Osoby urodzone w znaku wschodzącego Lwa, mają najczęściej ciała duże, dobrze rozwinięte w górnej połowie, przy tym cała postać odznacza się dobrą budową. Część dolnej połowy ciała jest słabiej rozwinięta i słabsza. Głowa owalna, twarz różowa, w gniewie staje się czerwona, oczy niebieskie względnie niebiesko-siwe, broda wystająca, czoło silnie zaznaczone, nieco wysunięte. Włosy przeważnie blond. 

 

Lew rządzi sercem, toteż typy Lwa w swoim charakterze mają wiele serdeczności, która jako uczucie góruje często nad rozumem posiadanym i materializmem, do którego są jednak skłonności. Typ Lwa daje pieniądze lub wiedzę bez oglądania się na podziękowanie i wdzięczność, jest przy tym wspaniałomyślny, zwłaszcza jak w Ascendencie Lwa znajdzie się również Słońce - regent tego znaku, 
Saturn w znaku Lwa w ascendencie jest złym znakiem i zapowiada niepowodzenia. 
Typy Lwa lubią zaszczyty oraz honory i dużo nieraz poświęcają dla osiągnięcia sławy, popularności, ale też te rzeczy osiągną, bo mają niezłą znajomość ludzkiej psychologii i umieją otoczenie i ludzi podporządkowywać swojej woli. 
Są to typy ludzi wiernych, oddanych, dzieci Słońca, lubiące światło i prawdę oraz zmierzający po prostych liniach do obranych celów. Są dobrymi mówcami, działają przez osobisty magnetyzm na otoczenie i swoją autorytatywność, do drugiej płci mają szczególny pociąg i swoje zmysły, jak też skłonności muszą nieraz poskramiać inaczej popełniają nadużycia w dziedzinie seksualnego życia, flirtujące za poważnie z płcią drugą, przez co nie braknie wielu przykrości. 
Słońce w znaku Lwa - nie uszkodzone daje silne ciało o dużej odporności i wytrzymałości. 
Mars w Lwie w Ascendencie - krytycznie aspektowany - zapowiada choroby serca i przeważnie nagłe przyczyny śmierci. 
Znajdujący się w 6 stopniu Lwa - gwiazdozbiór Osła jest jako punkt niebieski ujemnym znakiem, jeżeli na ten stopień wypadają: Słońce, Księżyc lub szczyt Ascendentu, jak też ujemnym punktem w znaku Lwa jest miejsce stałej gwiazdy zwanej Regulusem. W obu tych wypadkach zagrożone są oczy osoby urodzonej, jeżeli podane ciała kosmiczne lub Ascendent znajdą się w momencie urodzenia w tych wrażliwych miejscach znaku Lwa. 
Znak Lwa odznacza się też impulsywnością niespotykaną u typów innych znaków zodiakalnych. Pod wpływem impulsywności człowiek popełnia czyny nieodżałowane, a wrodzona u typu Lwa wspaniałomyślność rzadko pozwala przebaczać doznane urazy i przedwcześnie spalone mosty rzadko typy te mogą odbudować.

źródło: stary skrypt

 

Jeżeli masz ascendent w Lwie, wyróżniasz się mocną sylwetką oraz szerokimi ramionami. Twoja głowa może być duża, a wrażenie to pogłębia szopa włosów (najczęściej jasnych), przypominająca lwią grzywę. Masz także piękne kocie oczy. Twoja broda może być wysunięta nieco do przodu, nadając ci dumny wygląd. Możesz mieć piegi.

  • Like 3
  • Super 2
  • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Lew w ascendencie nadaje fizjognomii cechy dumy, godności, szlachectwa, które tak znakomicie wyraża symbol lwa. Miła promieniejąca radość życia wypełnia całą istotę, szczególnie w przyjaźnie doń nastrojonym otoczeniu. Wielką siłę przyciągającą dla ludzi tego typu ma towarzystwo arystokratyczne i wytworne, a w towarzystwie takim stara się on usilnie zająć jakieś miejsce honorowe.
W pogodnych nastrojach ujawnia się, najlepiej, słoneczna, promienna strona Lwa, który odznacza się serdecznością i szczerą gościnnością, czym zjednuje sobie bardzo całe otoczenie. Należy jednak przypomnieć, że typ ten nie powinien ograniczać się jedynie do zbierania pochwał i oklasków, ponieważ to oznaczałoby powstrzymanie rozwoju charakteru.
Stosunek do podwładnych jest tu życzliwy, choć autorytatywny; posłuszeństwo i uległość są tu przyjmowane jako coś zupełnie rozumiejącego się samo przez się, i w wypadku gdyby miało być inaczej, oburzenie Lwa nie ma granic.

Obcowanie z przełożonymi cechuje poprawność i dworskość, której nie należy jednak brać za objaw szczególniejszego szacunku względem tych osób, ale raczej za środek przypodobania im się i wejścia w ściślejsze kółko towarzyskie.
Wskazanym jest, aby typ ten jak najmniej kierował się tradycją i konwenansem, natomiast starał się samodzielnie i w razie potrzeby nawet bez czyjejkolwiek pomocy lub aprobaty dążyć do tego, co uzna za dobre i szlachetne. Im mniej żądzy poklasku, tym większe rzeczy będą w końcu osiągnięte.
Ponieważ Lew panuje nad sercem, przeto typ ten będzie miał zawsze wiele serca dla bliźnich, co najwyraźniej okaże się w stosunku do mniej szczęśliwych, młodych itd., którym zawsze z wielkim oddaniem będzie się starał pomagać. Przy walkach wewnętrznych będzie miał dla świata zewnętrznego zawsze maskę dumy i nieprzystępności.
Przy nieharmonijnej pozycji Słońca, trudno bardzo o większą zażyłość i poufałość. Odnośnie osoby będą wtedy idealizowane lub podziwiane z daleka, a strach aby nie być fałszywie zrozumianym, jest tak wielki, że nie pozwala on spojrzeć głębiej w serce. Na ogół więc stosunki będą dość powierzchowne, ponieważ osobiste życie myślowe będzie mogło potoczyć się intensywniej. W ten sposób łatwo może powstać samoubóstwienie, co nie jest ani wskazane, ani nie da zadowolenia.
Urodzony z takim ascendentem, powinien starać się mieć szacunek dla siebie, nie wynosić się jednak nad innych, jako narzędzie wyższych sił i niewidzialnych potęg, lub jako istota doskonała czy prawie doskonała. Zdrowy optymizm i gorące, współczujące serce należy zachować we wszystkich okolicznościach i względem wszystkich ludzi; należy siły oddać dla służby ludzkości i słońcem swego uśmiechu opromieniać zarówno przyjaciół, jak i wrogów.

źródło: skrypt

  • Like 3
  • Super 2
  • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

ASCENDENT  W  LWIE
Zaraźliwy i inspirujący entuzjazm ożywia urodzonych z ascendentem w Lwie.

Mają one niezwykłą wręcz predyspozycje do odczuwania radości i zadowolenia. Istnieć znaczy dla nich żyć jak najpełniej, a każde kolejne doświadczenie przeżywane jest jak przygoda. Chcą w równym stopniu nieść radość jak i przeżywać ją sami. Ta właśnie cecha czyni z nich idealnych gospodarzy, organizatorów rozrywek, a poważniejszym wymiarze filantropów i różne typy humanitarne, wielce przejęte sprawami, którymi się zajmują.
Z całym swym entuzjazmem i dobrym usposobieniem ascendentalne Lwy bywają zaskakująco uparte i konsekwentne w swych poglądach. Niechętnie je zmieniają, ponieważ mają bardzo silne ego - i w przypadku konieczności rezygnacji z czegokolwiek, lub podjęcia wymuszonej decyzji niezmiennie odczuwają to jak podeptanie własnej godności i honoru,  własnego JA.
Lwy są namiętne i idealistyczne, co wielu z nich prowadzi do filozofii, szczególnej religijności i sztuki.
Znak Lwa wyzwala inicjatywę twórcza, ale nie wszyscy pod nim urodzeni mają talenty artystyczne. Nie ma jednak takiego Lwa, który nie żywiłby podziwu dla sztuki i uznania dla rozrywki. Z definicji Lwy są ryzykantami, entuzjastami sportów, miłośnikami zwierząt, zachwyca je dostojeństwo i piękno przyrody. Właściwa im siła może się przejawiać w wielu rodzajach aktywności fizycznej.
Lecz są i takie, a jest ich całkiem dużo, które tak przyzwyczajają się do wygodnego życia, ze stają się leniwe lub przesadzają w stosowaniu najłatwiejszych rozwiązań.
Urodzeni z ascendentem w Lwie pragną być w centrum uwagi i pochlebstw.

 

źródło: sieć, kompilacja kompilacji ;)  

  • Like 2
  • Thanks! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...