Jump to content
Sign in to follow this  
arabika

Ascendent LEW

Recommended Posts

arabika

Ascendent w Lwie:

Motywuje często do podejmowania usilnych prób, aby wyrażać to, co najlepsze w sobie. Nie oznacza to, że duma (a nawet arogancja) Lwa jest całkowicie nieobecna przy tym Ascendencie, jednakże wydaje się, że osoby takie mają mniejszą potrzebę „władczego” traktowania innych ludzi niż przy Słońcu w Lwie. ASC w Lwie zachęca do szczególnie autentycznej ekspresji energii słonecznej, podczas gdy osoba ze Słońcem w tym znaku ucieka się często do bardziej świadomego dramatyzowania swych głębszych uczuć. Również wielkość serca, uważana często za cechę Lwa, wydaje się bardziej wiarygodną cechą Ascendentu niż Słońca w tym znaku, które tak często intensywnie manipuluje innymi dla osiągania celów osobistych. ASC w Lwie może jednak wytwarzać wielki dystans między innymi a sobą, zaś ze względu na przesadną potrzebę wzbudzania szacunku i zachowywania godności często brakuje mu spontanicznego humoru i swawoli Lwa solarnego.

źródło: Steven Arroyo

 

Lew:

Próbujesz pokazać światu to, co jest w Tobie najlepsze. Cieszysz się życiem i chętnie spędzasz czas na zabawie. Masz silne poczucie dumy, godności i honoru. Miej szacunek dla siebie, ale unikaj wynoszenia się ponad innych.

Wobec ludzi masz wielkie serce i potrafisz okazać im wspaniałomyślność. Daje się jednak odczuć, że zachowujesz dystans i przesadnie domagasz się szacunku dla swojej osoby. Aspirujesz do wytwornego towarzystwa i starasz się zająć w nim honorowe miejsce. Ludzi zjednujesz sobie serdecznością i gościnnością. W kontaktach osobistych masz wielkie serce, dużo ciepła i namiętności.

Chętnie zajmujesz stanowiska kierownicze, a wobec podwładnych masz życzliwy, choć nieco władczy stosunek. Posłuszeństwo i uległość przyjmujesz jako rzecz naturalną. Wobec przełożonych zachowujesz się z dworską uprzejmością. Staraj się osiągać swoje zamierzenia samodzielnie, przyniesie Ci to więcej satysfakcji.

źródło: internet

  • Like 3
  • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Osoby urodzone w znaku wschodzącego Lwa, mają najczęściej ciała duże, dobrze rozwinięte w górnej połowie, przy tym cała postać odznacza się dobrą budową. Część dolnej połowy ciała jest słabiej rozwinięta i słabsza. Głowa owalna, twarz różowa, w gniewie staje się czerwona, oczy niebieskie względnie niebiesko-siwe, broda wystająca, czoło silnie zaznaczone, nieco wysunięte. Włosy przeważnie blond. 

 

Lew rządzi sercem, toteż typy Lwa w swoim charakterze mają wiele serdeczności, która jako uczucie góruje często nad rozumem posiadanym i materializmem, do którego są jednak skłonności. Typ Lwa daje pieniądze lub wiedzę bez oglądania się na podziękowanie i wdzięczność, jest przy tym wspaniałomyślny, zwłaszcza jak w Ascendencie Lwa znajdzie się również Słońce - regent tego znaku, 
Saturn w znaku Lwa w ascendencie jest złym znakiem i zapowiada niepowodzenia. 
Typy Lwa lubią zaszczyty oraz honory i dużo nieraz poświęcają dla osiągnięcia sławy, popularności, ale też te rzeczy osiągną, bo mają niezłą znajomość ludzkiej psychologii i umieją otoczenie i ludzi podporządkowywać swojej woli. 
Są to typy ludzi wiernych, oddanych, dzieci Słońca, lubiące światło i prawdę oraz zmierzający po prostych liniach do obranych celów. Są dobrymi mówcami, działają przez osobisty magnetyzm na otoczenie i swoją autorytatywność, do drugiej płci mają szczególny pociąg i swoje zmysły, jak też skłonności muszą nieraz poskramiać inaczej popełniają nadużycia w dziedzinie seksualnego życia, flirtujące za poważnie z płcią drugą, przez co nie braknie wielu przykrości. 
Słońce w znaku Lwa - nie uszkodzone daje silne ciało o dużej odporności i wytrzymałości. 
Mars w Lwie w Ascendencie - krytycznie aspektowany - zapowiada choroby serca i przeważnie nagłe przyczyny śmierci. 
Znajdujący się w 6 stopniu Lwa - gwiazdozbiór Osła jest jako punkt niebieski ujemnym znakiem, jeżeli na ten stopień wypadają: Słońce, Księżyc lub szczyt Ascendentu, jak też ujemnym punktem w znaku Lwa jest miejsce stałej gwiazdy zwanej Regulusem. W obu tych wypadkach zagrożone są oczy osoby urodzonej, jeżeli podane ciała kosmiczne lub Ascendent znajdą się w momencie urodzenia w tych wrażliwych miejscach znaku Lwa. 
Znak Lwa odznacza się też impulsywnością niespotykaną u typów innych znaków zodiakalnych. Pod wpływem impulsywności człowiek popełnia czyny nieodżałowane, a wrodzona u typu Lwa wspaniałomyślność rzadko pozwala przebaczać doznane urazy i przedwcześnie spalone mosty rzadko typy te mogą odbudować.

źródło: stary skrypt

 

Jeżeli masz ascendent w Lwie, wyróżniasz się mocną sylwetką oraz szerokimi ramionami. Twoja głowa może być duża, a wrażenie to pogłębia szopa włosów (najczęściej jasnych), przypominająca lwią grzywę. Masz także piękne kocie oczy. Twoja broda może być wysunięta nieco do przodu, nadając ci dumny wygląd. Możesz mieć piegi.

  • Like 1
  • Super 2
  • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Lew w ascendencie nadaje fizjognomii cechy dumy, godności, szlachectwa, które tak znakomicie wyraża symbol lwa. Miła promieniejąca radość życia wypełnia całą istotę, szczególnie w przyjaźnie doń nastrojonym otoczeniu. Wielką siłę przyciągającą dla ludzi tego typu ma towarzystwo arystokratyczne i wytworne, a w towarzystwie takim stara się on usilnie zająć jakieś miejsce honorowe.
W pogodnych nastrojach ujawnia się, najlepiej, słoneczna, promienna strona Lwa, który odznacza się serdecznością i szczerą gościnnością, czym zjednuje sobie bardzo całe otoczenie. Należy jednak przypomnieć, że typ ten nie powinien ograniczać się jedynie do zbierania pochwał i oklasków, ponieważ to oznaczałoby powstrzymanie rozwoju charakteru.
Stosunek do podwładnych jest tu życzliwy, choć autorytatywny; posłuszeństwo i uległość są tu przyjmowane jako coś zupełnie rozumiejącego się samo przez się, i w wypadku gdyby miało być inaczej, oburzenie Lwa nie ma granic.

Obcowanie z przełożonymi cechuje poprawność i dworskość, której nie należy jednak brać za objaw szczególniejszego szacunku względem tych osób, ale raczej za środek przypodobania im się i wejścia w ściślejsze kółko towarzyskie.
Wskazanym jest, aby typ ten jak najmniej kierował się tradycją i konwenansem, natomiast starał się samodzielnie i w razie potrzeby nawet bez czyjejkolwiek pomocy lub aprobaty dążyć do tego, co uzna za dobre i szlachetne. Im mniej żądzy poklasku, tym większe rzeczy będą w końcu osiągnięte.
Ponieważ Lew panuje nad sercem, przeto typ ten będzie miał zawsze wiele serca dla bliźnich, co najwyraźniej okaże się w stosunku do mniej szczęśliwych, młodych itd., którym zawsze z wielkim oddaniem będzie się starał pomagać. Przy walkach wewnętrznych będzie miał dla świata zewnętrznego zawsze maskę dumy i nieprzystępności.
Przy nieharmonijnej pozycji Słońca, trudno bardzo o większą zażyłość i poufałość. Odnośnie osoby będą wtedy idealizowane lub podziwiane z daleka, a strach aby nie być fałszywie zrozumianym, jest tak wielki, że nie pozwala on spojrzeć głębiej w serce. Na ogół więc stosunki będą dość powierzchowne, ponieważ osobiste życie myślowe będzie mogło potoczyć się intensywniej. W ten sposób łatwo może powstać samoubóstwienie, co nie jest ani wskazane, ani nie da zadowolenia.
Urodzony z takim ascendentem, powinien starać się mieć szacunek dla siebie, nie wynosić się jednak nad innych, jako narzędzie wyższych sił i niewidzialnych potęg, lub jako istota doskonała czy prawie doskonała. Zdrowy optymizm i gorące, współczujące serce należy zachować we wszystkich okolicznościach i względem wszystkich ludzi; należy siły oddać dla służby ludzkości i słońcem swego uśmiechu opromieniać zarówno przyjaciół, jak i wrogów.

źródło: skrypt

  • Like 1
  • Super 2
  • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...