Jump to content
Sign in to follow this  
arabika

Ascendent PANNA

Recommended Posts

Ismer

ASCENDENT W  PANNIE
Urodzeni z ascendentem dążą do perfekcji i maja bujnie rozwiniętą potrzebę ulepszania zarówno szeroko pojętego otoczenia, jak i ludzi. Ta właśnie cecha decyduje o usługowym charakterze prac, które wykonują i zawodów, które wybierają.

Dążącym do doskonałości Pannom zdarza się wykazywać nadmierny krytycyzm w stosunku do swego otoczenia, a w szczególności, gdy krytyka bliźniego dotyczy własnego poczucia winy.

Aczkolwiek Panna jest znakiem związanym ze schludnością i zorganizowaniem, wiele osób spod tego znaku jest nie tylko mało schludna ale i całkowicie nie zorganizowana, nie znaczy to jednak, że nie doceniają, i to w wielkim stopniu, tych cech u innych.

Z urodzenia są Panny nastawione na pobieranie informacji, są również niezwykle komunikatywne. Mogą być wstydliwe w sprawach osobistych, ale zaangażowane w aktywność, skierowana na zewnątrz, stają się świetnymi handlowcami, skutecznymi negocjatorami i pełnymi zapału doradcami.

Mają również nieprawdopodobną zdolność adaptacji do różnych okoliczności i silny instynkt bycia użytecznymi.

Panny lubią czuć się dobrze poinformowane - lubią też sama czynność zbierania informacji - najchętniej przez podróżowanie, niezależnie od tego czy jest to wycieczka, czy wyprawa dookoła świata.

Aczkolwiek wiele osób z ascendentem w Pannie ma raczej skromną i raczej stonowaną zewnętrzną warstwę osobowości nie znaczy to, ze suszą fiołki w swych sypialniach i że są tak powściągliwe w swych osobistych gustach, jak z pozoru należałoby sądzić. Pod nieustanną troską o rzeczy praktyczne o "prozę życia" - kryją się umiłowania przyjemności cielesnych, wygód, piękna i luksusu.
Ascendent w Pannie daje skłonność do poświęcania uwagi drobnostkom.

Urodzony z tym ascendentem zawsze stara się zachować pewien dystans. Posiada stosunkowo duże zdolności odkrywania i wyszukiwania rzeczy drobnych, uchodzących oku innych, które mają jednak duże znaczenie. Zaleta ta jest szczególnie cenna w handlu i interesach. Zmysł porządku i punktualności, systematyczny podział pracy i celowość zarządzeń prowadzą Pannę do powodzenia w tych dziedzinach.

W odróżnieniu od innych znaków Panny są ruchliwe i bardzo czynne, zwłaszcza w młodości. Nauka, szczególnie przedmioty ścisłe, przychodzi im łatwo.

Często bywają cyniczne, zimne, z trudem zapominają doznane obelgi i długo czują się obrażone.
Potrafią sobie często wmówić chorobę, pomimo tego, że są zdrowe. Równocześnie mają wrodzoną zdolność do pielęgnowania innych, jak też stawiania diagnoz lekarskich.

 

źródło: sieć, kompilacja kompilacji ;) 

  • Like 2
  • Super 1
  • Thanks! 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...