Jump to content

Ascendent PANNA


arabika
 Share

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Administrator

ASCENDENT W  PANNIE
Urodzeni z ascendentem dążą do perfekcji i maja bujnie rozwiniętą potrzebę ulepszania zarówno szeroko pojętego otoczenia, jak i ludzi. Ta właśnie cecha decyduje o usługowym charakterze prac, które wykonują i zawodów, które wybierają.

Dążącym do doskonałości Pannom zdarza się wykazywać nadmierny krytycyzm w stosunku do swego otoczenia, a w szczególności, gdy krytyka bliźniego dotyczy własnego poczucia winy.

Aczkolwiek Panna jest znakiem związanym ze schludnością i zorganizowaniem, wiele osób spod tego znaku jest nie tylko mało schludna ale i całkowicie nie zorganizowana, nie znaczy to jednak, że nie doceniają, i to w wielkim stopniu, tych cech u innych.

Z urodzenia są Panny nastawione na pobieranie informacji, są również niezwykle komunikatywne. Mogą być wstydliwe w sprawach osobistych, ale zaangażowane w aktywność, skierowana na zewnątrz, stają się świetnymi handlowcami, skutecznymi negocjatorami i pełnymi zapału doradcami.

Mają również nieprawdopodobną zdolność adaptacji do różnych okoliczności i silny instynkt bycia użytecznymi.

Panny lubią czuć się dobrze poinformowane - lubią też sama czynność zbierania informacji - najchętniej przez podróżowanie, niezależnie od tego czy jest to wycieczka, czy wyprawa dookoła świata.

Aczkolwiek wiele osób z ascendentem w Pannie ma raczej skromną i raczej stonowaną zewnętrzną warstwę osobowości nie znaczy to, ze suszą fiołki w swych sypialniach i że są tak powściągliwe w swych osobistych gustach, jak z pozoru należałoby sądzić. Pod nieustanną troską o rzeczy praktyczne o "prozę życia" - kryją się umiłowania przyjemności cielesnych, wygód, piękna i luksusu.
Ascendent w Pannie daje skłonność do poświęcania uwagi drobnostkom.

Urodzony z tym ascendentem zawsze stara się zachować pewien dystans. Posiada stosunkowo duże zdolności odkrywania i wyszukiwania rzeczy drobnych, uchodzących oku innych, które mają jednak duże znaczenie. Zaleta ta jest szczególnie cenna w handlu i interesach. Zmysł porządku i punktualności, systematyczny podział pracy i celowość zarządzeń prowadzą Pannę do powodzenia w tych dziedzinach.

W odróżnieniu od innych znaków Panny są ruchliwe i bardzo czynne, zwłaszcza w młodości. Nauka, szczególnie przedmioty ścisłe, przychodzi im łatwo.

Często bywają cyniczne, zimne, z trudem zapominają doznane obelgi i długo czują się obrażone.
Potrafią sobie często wmówić chorobę, pomimo tego, że są zdrowe. Równocześnie mają wrodzoną zdolność do pielęgnowania innych, jak też stawiania diagnoz lekarskich.

 

źródło: sieć, kompilacja kompilacji ;) 

  • Like 2
  • Super 1
  • Thanks! 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Administrator

Ascendent w Pannie:
Osoby z Ascendentem w Pannie są często bardziej pewne siebie niż ludzie ze Słońcem w Pannie. Co zastanawiające, również ich pokora zdaje się być często autentyczniejsza, przynajmniej w jednym sensie: przy Ascendencie w Pannie zawsze przyznają przed sobą, że mają się jeszcze czego uczyć i powinni dalej doskonalić siebie.

Krytykowanie siebie, które tak często przyczynia się do klęsk i depresji Panny solarnej, jest czasem, lecz nie aż tak często, obecne przy ASC w Pannie. Wydaje się, że osoby z tym Ascendentem częściej „przepracowują” swe wątpliwości, niż się w nich pogrążają.

Cechy konserwatywne i konwencjonalne, obfitujące przy Słońcu w Pannie, nie są nawet w przybliżeniu tak głęboko zakorzenione u osoby z tym Ascendentem, która choć z pozoru jest często powściągliwa, surowa i stoi na uboczu, może kryć pod tą maską znacznie mniej okiełznaną naturę.
Osoba ze Słońcem w Pannie zwykle lepiej radzi sobie ze szczegółową analizą niż przy Ascendencie w tym znaku. Obie często wykazują umiejętności spokrewnione z różnymi dziedzinami rzemiosła.

 

źródło: pp. S.Arroyo

  • Like 1
  • Thanks! 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...