Jump to content
Sign in to follow this  
arabika

Ascendent WAGA

Recommended Posts

arabika

Ascendent w Wadze:

Choć Ascendent w Wadze skłania niekiedy do nieco narcystycznego koncentrowania się na sobie – częściej niż dzieje się to w przypadku Słońca w Wadze – stwierdzić trzeba, że osoba z tym Ascendentem okazuje się czasem w szczery sposób milsza i słodsza niż Waga solarna, która odnosi się często do innych z większym dystansem, świadoma, iż życie nie jest samą słodyczą i blaskiem. Wschodząca Waga użycza osobowego tonu sp
osobowi wyrazu wszystkich pozostałych energii kosmogramu.

Choć bliskie związki mają dla Wag solarnych znaczenie centralne, potrzeba „drugiego” jest niekiedy jeszcze istotniejsza dla osoby z tym Ascendentem, której życie często zdaje się być w całości skupione wokół jej podstawowego związku (lub jego braku). Bez partnera osoba z ASC Wagi niekiedy całkowicie traci poczucie kierunku w życiu i może odczuwać poważny brak inicjatywy oraz energii fizycznej. Szczegóły na temat jej potrzeb partnerskich można zrozumieć, dokonując oceny Wenus w kosmogramie.

Osoba z Wagą wschodzącą często przynajmniej wydaje się bardziej powierzchowna niż osoba ze Słońcem w Wadze, która jest zwykle znacznie głębsza, niż się do tego przyznaje.

Ascendent w tym znaku zdaje się również dłużej zachowywać romantyczny ogląd świata, niż ma to miejsce w przypadku często cynicznego Słońca w Wadze.

źródło: Steven Arroyo

 

Waga:

Cechuje Cię romantyzm, poczucie piękna i harmonii. Niestety czasem ogarnia Cię niezdecydowanie, obojętność lub nawet lenistwo.

Związki z ludźmi są dla Ciebie bardzo ważne. Ludzie postrzegają Cię jako osobę bardzo miłą i uprzejmą, ponieważ chętnie z nimi przebywasz. Nie potrafisz odmówić, kiedy ktoś prosi Cię o przysługę. Bycie z drugą osobą dodaje Ci sił, potrzebujesz partnera, by harmonijnie funkcjonować.

Umiesz sprawiedliwie rozważyć dwie strony medalu, posiadasz talent do dyplomacji. Zawody prawnicze, negocjacje, mediacje, praca z ludźmi – odpowiadają Twojej naturze.

źródło: internet

 • Like 4
 • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Ludzie posiadający w momencie urodzin w Ascendencie znak Wagi mają budowę ciała długą i szczupłą, dobrze jednak zbudowani i fotograficzni, harmonijnie W wieku starszym są te typy podatne na tycie, lecz zachowują jednak harmonijne linie. Spojrzenie łagodne czyste. Nos regularny, brwi brązowe, włosy ciemne, lecz nie brak w tym znaku i blond włosów. Ładna forma ust przy uśmiechu i ładne regularne zęby; budowa rąk i nóg należy do pięknych, a nogi przeważnie małe i bardzo zgrabne. 


Typ Wagi posiada, wrodzony pociąg do płci drugiej i skłonności do wczesnego zawierania małżeństwa, co jest charakterystyczniejsze u tego typu, jak wszystkich innych. 
Typy Lwa lubią, kochają familię, ale swoje serce mają też dla innych, znajdujących się poza kołem rodzinnym, natomiast typ Wagi jest oddany bez reszty rodzinie, lecz z zastrzeżeniem, o ile to okazuje się za wskazane i konieczne, bo jako typy ulegają nieraz abstrakcjom i łatwo zakochani, umieją - tak kobiety jak i mężczyźni typu Wagi - szukać nowych wrażeń i uwielbień, pozostawiając nieraz dzieci na łasce losu lub powierzając je na wychowanie innym osobom, ażeby w pełni używać wolności i miłości nowego typu. 
Typ Wagi umie być bardzo zmienny, abstrakcyjny i kapryśny. Łatwo zapomina, ma raczej pamięć złą, oraz lubuje się w afektach. 
Saturn w Wadze i Ascendencie Wagi, ponieważ w tym znaku ulega wywyższeniu, wpływa silniej na ducha. Typy te szwankują na krańcowość we wszystkim niemal. Umieją jednak cele zamierzone osiągnąć, wytrwale będą zmierzać, unikając walki, stosując najlepiej ze wszystkich ludzkich typów dyplomację, znajomość ludzkiej psychiki, oraz umiejętnie wyręczając się innymi, co czynią po mistrzowsku. Umieją nieraz nagle odmieniać swoje zamiary, zmieniać też drogę, po której idą bez ostrzegania innych i skutkami takich przemian tak u siebie, jak i u zainteresowanych ludzi. Często te typy stają się niewolnikami swoich uczuć i skłonności. 
Znak Barana oraz Wagi to odcinku Zodiaku, na których toczy się bitwa pomiędzy życiodajnym Słońcem, a śmiercionośnym Saturnem, jest to bitwa cierpienia z zadowoleniem, życia ze śmiercią, przyjaźni z wrogością, dobra ze złem, toteż typy Wagi często całe życie poświęcają jednemu celowi: osiągnięciu równowagi pomiędzy duchem, a materią. W znaku Barana Słońce jest wywyższone, a w znaku Wagi ulega tzw. upadkowi, a z Saturnem jest przeciwnie - w Wadze jest on wywyższony, natomiast w znaku Barana ulega upadkowi, czyli siły jego dodatnie ulegają wypaczeniu i działa raczej ujemnie. 
Typy Wagi mają odwrotność cech znaku Barana, to znaczy u nich nie ma szorstkości i ruchliwości typu Barana, tym samym stanowią typy o oktawę wyższą od typu Barana, co do cech ujemnych charakteru. Baran walczy, Waga ucieka się do dyplomacji. Pierwszy naraża się i wysila, często ginie, Waga w ostateczności umie się wycofać, a w najgorszym wypadku wygrywa nawet przez uciekanie się do kompromisu. 
Wenus regentka znaku Wagi, nie we wszystkich swoich cechach odpowiada znakowi Wagi, bo np. w znaku Byka Wenus posiada cechy zmysłowości jeszcze przyziemnej, czysto fizycznej, w Wadze są już te dane subtelniejsze, nierzadko nawet wkraczają w abstrakcję i idealizm nieosiągalny na ziemi w życiu materialnym. W znaku Wagi Wenus zapowiada uzdolnienia do sztuk pięknych; Saturn w tym znaku i Ascendencie zapowiada wiadomości z zakresu ducha, naukowe uzdolnienia i kierunek życia nastawiony na naukę, powagę.

źródło: stary skrypt

 

Piękne osoby rodzą się z ascendentem w Wadze. Masz w sobie wiele wdzięku i uroku. Zgrabna sylwetka, mały nos, ładna jasna cera, pełne usta to twoje atuty. Uwagę zwracają oczy i długie podkręcone rzęsy, nawet jeśli jesteś mężczyzną. Z biegiem lat nabierasz ciała, ale z tym także ci do twarzy.

 • Like 3
 • Cool 1
 • Super 1
 • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Waga w ascendencie daje fizjognomię życzliwą, przyjazną, uprzejmą. Żywe uznanie dla piękna, harmonii i spokoju, oraz gorące staranie, aby nie znaleźć się w przeciwieństwie do tego wszystkiego, jest właściwością człowieka urodzonego w Wadze. Zdanie innych – jakkolwiek nie zawsze podziela, to jednak zważy zawsze i bez prawdziwego powodu nie potępi.
Chętnie podejmuje się roli pośrednika dla pogodzenia stron zwaśnionych, przy czym zachowuje zawsze jak najzupełniejszą bezstronność. Już sam symbol Wagi wskazuje tu na skłonność do ważenia i rozważania, zaś panowanie Wenery nad tym znakiem podkreśla dążenie do zgody i harmonii.

Gotowość pomagania innym jest u ludzi tego typu tak wielka, że często później wynikają na tym tle poważne trudności. Szczególnie jeśli chodzi o inną płeć, to już stanowczo trudno mu jest czegoś odmówić, chociażby żądanie było zupełnie przeciwne jego własnym poglądom i choćby uczynność jego miała być niedoceniona. Wskazanym jest starać się być zawsze sobą i nie przerzucać się od jednej roli do drugiej dlatego tylko, aby wydać się komuś miłym i przyjemnym; następnie nie mówić nigdy i nie robić niczego, co by na drugi dzień nie mogłoby być z takim samym przekonaniem powiedziane lub zrobione.
Na innych, którzy już zajęli pewne stanowisko w danej sprawie, robi takie wrażenie niezdecydowania lub obojętności a nawet lenistwa. Uważają to za brak charakteru i ubóstwo uczuć i tylko ludzie o takich samych pojęciach, co typ Wagi, zdolni są ocenić to przemyślanie i rozważanie w każdym jego poczynaniu. Waga jest myślicielem, nie niezdecydowanym. Jako znak główny chętnie się ima przewodnictwa, pozostawiając wszelką szarą, codzienną pracę innym. Wypada natychmiast z równowagi, jeśli praca ta nie idzie dość sprawnie. Typ ten skłonny jest bardzo sprawy, które nie wymagają natychmiastowej decyzji odkładać na potem, - przez co cierpliwość innych wystawiana jest nieraz na ciężkie próby.
Pożądane jest przeto uporządkowanie życia osobistego, wyznaczanie stałych godzin odpoczynku i unikanie zbyt wielkich wysiłków, ażeby można pracować wtedy, kiedy rozporządzamy odpowiednim zapasem sił do pracy. Wyrównany i uporządkowany tryb życia da wtedy możność dokonywania czynów większych aniżeli te których mogły dokonać osoby nawet lepiej wyposażone fizycznie.

źródło: skrypt

 • Like 3
 • Super 1
 • Thanks! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

ASCENDENT W WADZE
Waga jest znakiem stosunków i interakcji z otoczeniem, a większość osobników urodzonych z ascendentem w Wadze ma osobowość skierowaną właśnie na ludzi.
Wagi w ogóle lubią się zajmować sprawami ludzkimi, również badania naukowe, dotyczące przeróżnych aspektów stosunków międzyludzkich, często są przedmiotem ich zainteresowań. Mogą także działać w programach prawno - konstytucyjnych, w doradztwie, a są i także Wagi, które czytają i piszą biografie lub inne dzieła oparte na informacjach o bardziej osobistym charakterze.
Urodzeni z ascendentem w Wadze mają szczególny sentyment do książek i magazynów ilustrowanych.
Wagi mają silną tendencję do współpracy z innymi i odpowiednie zdolności, w wielu przypadkach - gdy zostaną same lub odcięte od bodźców dostarczanych od innych - stają się bezradne. Partnerstwo jest istotą ich istnienia, stad posiadanie odpowiedniego współmałżonka czy wspólnika w biznesie jest dla nich sprawą najwyższej wagi.
Odznaczają się dyplomacją, taktem, poczuciem sprawiedliwości i umieją wyważyć racje obu stron. 
Sala gimnastyczna nie jest ulubionym miejscem pobytu Wag. Aczkolwiek potrafią ciężko pracować i okazują zainteresowanie niektórymi dyscyplinami sportu, są nieco leniwe, gdy przychodzi do codziennej rutyny treningowej. 
Bywają powierzchowne, chwiejne i niezdecydowane a także postrzegane są jako dwulicowe, z racji tego, iż Waga stara się by nikogo nie urazić i przyznaje rację obu stronom.

 

źródło: sieć, kompilacja kompilacji ;) 

 • Like 2
 • Thanks! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
 • Create New...