Jump to content

Ascendent SKORPION


arabika
 Share

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Administrator

ASCENDENT W SKORPIONIE
Od ludzi urodzonych pod tym znakiem oczekuje się (i słusznie !) żywego i bogatego usposobienia. Nawet ci, pozornie spokojni, nastawieni przyjaźnie i otwarcie, mogą wykazać taką pasję i intensywność uczuciową, do jakiej niewielu jest zdolnych.
Ascendentalne Skorpiony kierują się emocjami, lecz tylko niewielu z nich okazuje je otwarcie. Wszyscy urodzeni pod z ascendentem w Skorpionie ukrywają bowiem część swojej natury, tę najważniejszą, którą można zranić. Skorpiony kochają manipulować i mieć kontrolę, nawet jeśli jest to działalność na bardzo małą skalę.
Dla niektórych z nich może być to jeden ze sposobów uzyskania kontroli nad wieloma aspektami własnego usposobienia.
Inne mogą realizować w ten sposób pragnienie kierowania własnymi stosunkami z innymi ludźmi, jeszcze inni zmierzają do osiągnięcia wpływowych stanowisk w biznesie lub towarzystwie.
Z reguły ascendentalne Skorpiony, a przynajmniej ich większość, chcą ukryć swe środki kontroli i dokładają starań, by nie wydostały się na widok publiczny.
Jeśli to wrodzone pragnienie sprzęgnie się z równie wrodzoną, pełną pasji uczuciowością, Skorpiony zwracają się ku zazdrości i posesywności, a także obsesyjnej żądzy zemsty. Jako osoby o bogatym i emocjonalnym usposobieniu maja duże możliwości na polu twórczym - wiele z nich przejawia uzdolnienia artystyczne.
Mają również zdolności śledcze, ich dociekania (jakiegokolwiek rodzaju) są zwykle skuteczne.
Skorpiony lubią wiedzieć co się dzieje, dlaczego i z jakich powodów, lubią znać mechanizmy wewnętrzne sytuacji i zachodzących procesów (również odnośnie ludzi) i dzięki tej naturalnej skłonności wielu z nich zostaje świetnymi badaczami, poszukiwaczami czy psychologami. 

 

źródło: sieć - kompilacja kompilacji ;) 

  • Like 3
  • Thanks! 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Administrator

Ascendent w Skorpionie:
Ludzie ze wschodzącym Skorpionem – zawsze odznaczający się intensywnością – zajmują się często sztukami uzdrawiania, dociekaniem motywacji innych (np. przez psychoterapię) lub badaniem tego, co tajemnicze czy ezoteryczne.

Choć ze Skorpionem kojarzy się często odwagę, zwykle nie wspomina się, w jak dużym stopniu jego działania motywowane są strachem. Zaś najlepszą obroną dla Skorpiona jest atak. Osoby ze Skorpionem wschodzącym pozostają w ciągłym nastawieniu defensywnym, w stopniu nie występującym zwykle przy Słońcu w tym znaku.

Ponieważ Skorpion jest znakiem skrajności emocjonalnych, łatwo dla każdej pozytywnej ekspresji tego Ascendentu znaleźć równie silną negatywną.

Wschodzący Skorpion zyskał sobie na przestrzeni lat raczej kiepską reputację, która nie jest w pełni niezasłużona. Żaden inny znak wschodzący nie może równać się z nim pod względem mściwego, bezlitosnego i zazdrosnego zachowania. Często silnym czynnikiem motywującym postępowanie jest zemsta, a niekiedy bywa nim również paranoiczna obsesja zabezpieczania siebie. Przyjmuje ona często formę niechęci do rozstania się z czymkolwiek – pieniędzmi lub emocjami – i osoby takie odczuwają wielki strach przed pozbyciem się czegokolwiek i utratą kontroli.

Ludzie z ASC w Skorpionie potrafią wnikać w głębsze uczucia i motywy innych, pod warunkiem jednak, że nie rzutują na nich własnych motywów. Mogą być bardzo zaradni i są często namiętnie oddani życiowej misji czy trudnemu wyzwaniu.

Wspomniane wcześniej negatywne cechy są niekiedy obrócone w pozytywne u osób ze Słońcem w Skorpionie, które potrafią być bardzo lojalne w stosunku do tych, których dopuszczą do „wewnętrznego kręgu” swoich znajomych. Również tendencja do sabotowania siebie wydaje się znacznie mniej powszechna wśród ludzi ze Słońcem niż Ascendentem w tym znaku. Przy rozważaniu władcy Ascendentu znak Marsa jest zawsze ważniejszy niż znak Plutona. Pozytywnie ukierunkowany Mars może pomóc w posłaniu na określone tory oraz przetworzeniu nierzadko autodestruktywnej energii Skorpiona.

 

źródło: pp. S.Arroyo

  • Like 1
  • Super 1
  • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...