Jump to content
Sign in to follow this  
arabika

Ascendent SKORPION

Recommended Posts

arabika

Ascendent w Skorpionie:

Ludzie ze wschodzącym Skorpionem – zawsze odznaczający się intensywnością – zajmują się często sztukami uzdrawiania, dociekaniem motywacji innych (np. przez psychoterapię) lub badaniem tego, co tajemnicze czy ezoteryczne.

Choć ze Skorpionem kojarzy się często odwagę, zwykle nie wspomina się, w jak dużym stopniu jego działania motywowane są strachem. Zaś najlepszą obroną dla Skorpiona jest atak.

Osoby ze Skorpionem wschodzącym pozostają w ciągłym nastawieniu defensywnym, w stopniu nie występującym zwykle przy Słońcu w tym znaku.

Ponieważ Skorpion jest znakiem skrajności emocjonalnych, łatwo dla każdej pozytywnej ekspresji tego Ascendentu znaleźć równie silną negatywną. Wschodzący Skorpion zyskał sobie na przestrzeni lat raczej kiepską reputację, która nie jest w pełni niezasłużona. Żaden inny znak wschodzący nie może równać się z nim pod względem mściwego, bezlitosnego i zazdrosnego zachowania. Często silnym czynnikiem motywującym postępowanie jest zemsta, a niekiedy bywa nim również paranoiczna obsesja zabezpieczania siebie. Przyjmuje ona często formę niechęci do rozstania się z czymkolwiek – pieniędzmi lub emocjami – i osoby takie odczuwają wielki strach przed pozbyciem się czegokolwiek i utratą kontroli. Ludzie z ASC w Skorpionie potrafią wnikać w głębsze uczucia i motywy innych, pod warunkiem jednak, że nie rzutują na nich własnych motywów. Mogą być bardzo zaradni i są często namiętnie oddani życiowej misji czy trudnemu wyzwaniu.

Wspomniane wcześniej negatywne cechy są niekiedy obrócone w pozytywne u osób ze Słońcem w Skorpionie, które potrafią być bardzo lojalne w stosunku do tych, których dopuszczą do „wewnętrznego kręgu” swoich znajomych. Również tendencja do sabotowania siebie wydaje się znacznie mniej powszechna wśród ludzi ze Słońcem niż Ascendentem w tym znaku.

Przy rozważaniu władcy Ascendentu znak Marsa jest zawsze ważniejszy niż znak Plutona.

Pozytywnie ukierunkowany Mars może pomóc w posłaniu na określone tory oraz przetworzeniu nierzadko autodestruktywnej energii Skorpiona.

źródło: Steven Arroyo

 

Skorpion

Twoje podejście do życia jest pełne rezerwy, a wobec ludzi jesteś nieufny. Także w codziennym życiu masz obsesję zabezpieczania siebie oraz przejmowania kontroli. W Twoim horoskopie podkreślony jest Znak Skorpiona, co symbolizuje Twoje silne emocje i intensywne reakcje. Często nawet błahe sprawy potrafią wywołać w Tobie gwałtowny gniew.

Wobec ludzi zachowujesz się nieufnie, często mściwie i bezlitośnie. Spróbuj pohamować swoją zazdrość i zaborczość wobec partnera. Jesteś osobą skrytą i trudno Ci się otworzyć nawet przed bliskimi osobami. Bardzo ważna jest dla Ciebie satysfakcja z życia seksualnego.

Masz lepiej od innych rozwiniętą umiejętność uzdrawiania i dużo wewnętrznej mocy. Jeśli znajdziesz życiową pasję, odkryjesz w sobie nadludzkie siły do jej realizacji. Ze względu na dar przenikliwej obserwacji innych i talenty psychologiczne, polecana jest praca w zawodach psychologa, detektywa lub policjanta.

źródło: internet

 

 • Like 4
 • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Ludzie z Ascendentem w znaku Skorpiona mają postać krótką i grubą, nieproporcjonalnie zbudowaną, lecz na ogół silną, muskularną. Podbródek silny, ramiona szerokie, twarz kanciasta, o rysach nieregularnych, wygląd często niesympatyczny, spojrzenie posiada coś z pożądliwego i ostrego. 
Nos duży, mocny i haczykowaty, brwi ciemne, krzaczaste, oczy wyraziste, fascynujące, spoiste, często wskazują na rezolutność, a barwa ich bardzo często brązowa lub nawet czarna. Włosy ciemne z czerwonym odcieniem, szczególnie jak w Ascendencie znaku Skorpiona  znajduje się Słońce. Usta zwyczajne, zęby duże i ulegają szybkiemu psuciu się, najczęściej na skutek próchnicy, co powoduje ich utratę przez wypadanie lub wyjęcie. 


Typy Skorpiona opierają się na swoim prawie, są dumni, mają poczucie swojej własnej godności, nie brak im sarkazmu i nieraz w rozmowie, lub mowie okazują się cierpkimi i sarkastycznymi. 
W uczuciach silni, tak samo w miłości i zazdrości, ale w namiętnościach spokojni, tak samo jak w złości, tym bardziej są w tych dziedzinach niebezpieczne te typy, bo umieją porywać lub niszczyć bez reszty.

Jest to jeden jedyny typ człowieka, którego porównać można w zemście do Skorpiona rzeczywistego, od którego ukąszenia nie ma ratunku, a śmierć przychodzi powoli, ale pewnie, toteż typ Skorpiona u ludzi jest mściwy i cierpliwy zarazem - bo wiele potrafi znieść przeciwności, które czasami sam poszukuje, tak samo jak walczyć lubi i narażać się na niebezpieczeństwo. 
W tym znaku mamy dwie natury Skorpiona, jedną wybitnie szlachetną, pełną altruizmu i zaparcia się siebie, niespotykanego u innych typów, bo Skorpion posiada najbardziej silną i wolną wolę, chociaż tego na zewnątrz nie przejawia, oraz mamy typ drugi niższego rozwoju o skłonnościach do rzeczy najpodlejszych i czynów najgorszych.

Dwie krańcowo różne możliwości u typu Skorpiona są charakterystyczne, a która bierze górę mówią aspekty planet do Ascendentu.  Wyższy typ to wybitny idealista, mistyk, a niższy jest mściwy, zazdrosny.

Typ Skorpiona jest wojowniczy i skory do walki, przy tym mężny, waleczny o silnej woli, umysł przenikliwy i skrupulatny, sprzyja zdolnościom detektywistycznym. 
Słońce w Skorpionie zapowiada dobre właściwości, a Mars jako regent tego znaku - zapowiada skłonności do szyderstwa i sceptycyzmu. W ogóle jest to jeden z najoryginalniejszych typów ludzkich.

źródło: stary skrypt

 

Ascendent w Skorpionie daje kwadratową twarz, ciemne i gęste włosy oraz mocne, czasem krzaczaste brwi. Ale największą uwagę przykuwają twoje oczy – głęboko osadzone, często w niezwykłym kolorze, który podkreśla ciemna oprawa. I z tego powodu ludzie niechętnie patrzą ci prosto w oczy, ponieważ czują, jakbyś prześwietlał ich na wylot.

 • Like 3
 • Super 1
 • Thanks! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Skorpion na ascendencie daje wydatną muskulaturę oraz pewną nieproporcjonalność w budowie ciała. Cera najczęściej blada. Często zachodzi wyczerpanie fizyczne.
Skorpion czyni – szczególnie w latach młodzieńczych, ogromnie namiętnym i wrażliwym. Panowanie nad sobą, ujęcie w karby popędów płciowych i stałe zainteresowanie dla wysokich ideałów, może wzmocnić siłę woli i wyrobić energię prowadzącą do dużych sukcesów społecznych. Niższe skłonności mogą być przez stałą dyscyplinę skutecznie uszlachetniane i przerabiane na energię twórczą.
Często zupełnie błahe przyczyny mogą Skorpiona wprawić w gniew, podczas którego skłonny będzie do czynienia zarzutów zupełnie nieuzasadnionych.
Skorpion posiada bardzo wybitny dar obserwacyjny. Charaktery osób całkiem nieznanych, już po pierwszym spotkaniu zostają odczute i trafnie określone, a często też z łatwością odkrywa on rzeczy, które osoby to najchętniej chciałyby przemilczeć lub ukryć. Sam natomiast jest bardzo skryty i mało kto zdobędzie u niego zaufanie. Przyczyna tego są liczne rozczarowania i przeciwności, jakich już we wczesnych latach doświadczy.
Fizjognomia jego ma zawsze w sobie coś poważnego i zamkniętego, choć wcale nie nieprzyjemnego.
Cecha Marsa, władcy tego znaku, ujawnia się przede wszystkim w blasku oczu, silnie przemawiających do każdego; z całej postaci płynie też jakby jakiś prąd siły, która pozwala mu łatwiej zdobyć powodzenie.
Skorpion jako ascendent, daje dużo siły magnetycznej i przy pewnym ćwiczeniu nie trudno mu będzie udzielać swej siły życiowej i chorym, z którymi go łączą węzły sympatii. Niedźwiadek chętnie zgłębia się w tajemnice życia, życia innych ludzi oraz w problemy życia i śmierci w całej przyrodzie.

źródło: skrypt

 

Niedźwiadek - niegdyś również tak nazywano konstelację (i znak) Skorpiona.

 • Like 3
 • Super 2
 • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

ASCENDENT W SKORPIONIE
Od ludzi urodzonych pod tym znakiem oczekuje się (i słusznie !) żywego i bogatego usposobienia. Nawet ci, pozornie spokojni, nastawieni przyjaźnie i otwarcie, mogą wykazać taką pasję i intensywność uczuciową, do jakiej niewielu jest zdolnych.
Ascendentalne Skorpiony kierują się emocjami, lecz tylko niewielu z nich okazuje je otwarcie. Wszyscy urodzeni pod z ascendentem w Skorpionie ukrywają bowiem część swojej natury, tę najważniejszą, którą można zranić. Skorpiony kochają manipulować i mieć kontrolę, nawet jeśli jest to działalność na bardzo małą skalę.
Dla niektórych z nich może być to jeden ze sposobów uzyskania kontroli nad wieloma aspektami własnego usposobienia.
Inne mogą realizować w ten sposób pragnienie kierowania własnymi stosunkami z innymi ludźmi, jeszcze inni zmierzają do osiągnięcia wpływowych stanowisk w biznesie lub towarzystwie.
Z reguły ascendentalne Skorpiony, a przynajmniej ich większość, chcą ukryć swe środki kontroli i dokładają starań, by nie wydostały się na widok publiczny.
Jeśli to wrodzone pragnienie sprzęgnie się z równie wrodzoną, pełną pasji uczuciowością, Skorpiony zwracają się ku zazdrości i posesywności, a także obsesyjnej żądzy zemsty. Jako osoby o bogatym i emocjonalnym usposobieniu maja duże możliwości na polu twórczym - wiele z nich przejawia uzdolnienia artystyczne.
Mają również zdolności śledcze, ich dociekania (jakiegokolwiek rodzaju) są zwykle skuteczne.
Skorpiony lubią wiedzieć co się dzieje, dlaczego i z jakich powodów, lubią znać mechanizmy wewnętrzne sytuacji i zachodzących procesów (również odnośnie ludzi) i dzięki tej naturalnej skłonności wielu z nich zostaje świetnymi badaczami, poszukiwaczami czy psychologami. 

 

źródło: sieć - kompilacja kompilacji ;) 

 • Like 2
 • Thanks! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
 • Create New...