Jump to content
Sign in to follow this  
arabika

Ascendent STRZELEC

Recommended Posts

arabika

Ascendent w Strzelcu:

Optymizm, pogoda ducha, entuzjazm i szerokie horyzonty umysłowe, które są często, choć nie zawsze, zauważalne u ludzi ze Słońcem w Strzelcu, są wyrażane niemal przez wszystkie osoby obdarzone Ascendentem w tym znaku. Niezłomny optymizm, nawet w obliczu utrzymujących się rozczarowań i przeszkód, cechuje praktycznie każdą znaną mi osobę z ASC w Strzelcu.

Choć tendencja do wygłaszania „kazań”, w których osobiste przekonania przedstawiane są jako uniwersalne prawdy, jest obecna przy ASC w Strzelcu nie mniej niż przy Słońcu, jej ascendentowa ekspresja jest zwykle bardziej tolerancyjna i inspirująca, podczas gdy wykładanie „prawdy” przez osobę ze Słońcem w tym znaku odczuwane jest często jak uderzenie obuchem w głowę.  Innymi słowy, faryzeuszowe przekonanie o własnej nieomylności jest bardziej skandaliczne w przypadku Strzelca solarnego niż ascendentowego.

Ponadto osoby z Ascendentem Strzelca niemal nigdy nie wykazują owego nieukierunkowanego, nieokreślonego niezadowolenia, które tak często obserwuje się przy Słońcu w tym znaku. Strzelec wschodzący wydaje się skłaniać bardziej ku konkretnemu działaniu nastawionemu na ideał, podczas gdy Słońce w Strzelcu ogranicza się niekiedy wyłącznie do aktywności mentalnej lub teoretycznej.

źródło: Steven Arroyo

 

Strzelec:

Podejmujesz działania z optymizmem, rozmachem i entuzjazmem. Lubisz ruch, podróże, nowe wyzwania. Wszędzie Cię pełno, a na pewno zawsze jesteś tam, gdzie coś się dzieje. Cechuje Cię idealizm i uduchowienie. Szczerze i otwarcie wyrażasz własne opinie oraz poglądy.

Ludzie postrzegają Cię jako osobę pogodną i pełną energii. Masz wobec nich przyjazne i otwarte nastawienie. Posiadasz ogromne pokłady współczucia, tolerancji i szacunku dla innych ludzi.

Najlepiej czujesz się w pracy pełnej ruchu i spontanicznych, zależnych tylko od Ciebie działań. Chętnie podejmujesz działania związane z pewnego rodzaju ideałem, powołaniem. Swoje pasje wykorzystać możesz w zawodzie podróżnika, nauczyciela czy filozofa.

źródło: internet

 • Like 4
 • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Ludzie urodzeni w czasie, kiedy na wschodzie ukazuje się znak Łucznika, mają przeważnie - co zależy też od stopnia tego znaku postać wysoką, chudą, proporcjonalną, o rękach i nogach nieco większych niż korpus. Kościec silny, twarz długa i charakterystyczną, czoło wysokie, nos prosty, nie wygięty, oczy niebieskie lub też siwe ze spojrzeniem dziecinnym, dobrym, jowialnym, o ile planety nie zmieniają ich koloru i wyrazu przez aspektowanie Ascendentu. 
Włosy jasne, lub kasztanowate, cały wygląd do późnych lat jest świeży i kwitnący. Mamy tu najwybitniejsze typy ludzi wysportowanych. 


Typy Łucznika dzielą się na dwie kategorie, gdzie jedna jest o niższym rozwoju umysłowym skłonnym do życia awanturniczego, pełnego zmian i nowości. Taki typ oddaje się sportom, ryzykowaniu stawiając nieraz wszystko na jedną kartę, bo zasadniczo więcej ich nic posiada w swoim ręku, a optymizm wrodzony u typu Łucznika w ogóle - u niższego typu znaku stwarza pole do stwarzania humburgów, rzeczy nierealnych, planów nieosiągalnych. Mamy tu typy tzw. parobków wiejskich odzianych w szaty dziedzica, które za cenę błyszczenia przez dobę dają nawet długie lata wolności. Nie brak tu też ryzykantów, graczy, szczególnie na konnych wyścigach, zakładających się pod byle pretekstem, typy nieobliczalne, nielogicznie postępujące. 
Typ wyższy oddaje się również sportom, ale unika przy tym okrucieństwa szaleństwa, czy kłamstwa lub oszustwa. Typ niższy skłonny do morderstwa, typ wyższy do wspaniałomyślności nawet wobec wroga. Wyższy typ daje filarów kościoła, jednostki wznoszące się wysoko pod względem umysłowym, odkrywców nowych kierunków filozofii, nowych religijnych przywódców i rządców krajem, nie przekupnych i nie ulegających pieniądzom, oddanym dobru i sprawiedliwości, o którą szlachetnie umieją walczyć i zwyciężać przeciwników. 
Słońce w znaku Łucznika i Ascendencie czyni urodzonych wielkimi, nawet jak urodzona osoba jest ze sfer najniższych. Dobre właściwości charakteru potęgują się, jak w Ascendencie znajdzie się regent Łucznika - Jowisz. 
Łucznik rządzi lędźwiami i złe planety w tym znaku porażają tę część ciała, stwarzając niedomagania lędźwi, jak też czyniąc podatnym na złamanie kości, szczególnie nóg oraz na inne wypadki dotyczące kończyn dolnych. 
W 8-ym stopniu Łucznika znajduje się stała gwiazda o nazwie ANTARES, która posiada charakter krytyczny, tak samo, jak nałogowiec Plejady oraz Północny Osioł. W tych punktach znajdujące się takie ciała niebieskie, jak Księżyc lub Słońce czy też taki punkt wypadający jak szczyt I domu zwanego wschodnikiem, oraz przy towarzyszeniu krytycznych aspektów do tych ciał, lub Ascendentu od planet takich, jak Saturn, Mars, Uran lub Neptun - zapowiada to choroby oczu, a nawet ślepotę. Ma to też miejsce, jeżeli w tych punktach nieba znajdą się złe planety, a aspekty od Słońca lub Księżyca do nich są krytyczne, przy tym, jeżeli te złe planety ulegają tzw. retrogradacji, czyli pozornemu cofaniu się względem Ziemi (ruch wsteczny), ujemne znaczenie takich konstelacji jest wtedy spotęgowane dwukrotnie, ponieważ retrogradacja planety daje dwukrotne przejścia przez to samo miejsce na niebie w stosunku do Ziemi. 
Antares jest gwiazdą stałą, której Arabowie jako trzeciej z kolei tego rodzaju gwiazd przypisują charakter krytyczny. 
Typy Łucznika muszą się nauczyć swoje ideały realizować i nie zmieniać swoich planów, oraz nie zmieniać stale miejsca pobytu, lecz ustalić się muszą na jednym miejscu i znaleźć w nim swoje zadowolenie, jak też powziąć na stałe jedno stanowisko w życiu społecznym, religii, czy nawet zainteresowaniach, bo inaczej będą rozpraszać się na rzeczy rozbite, muskając nieraz wszystko po trochu, by inni dokańczali do reszty zadania, pracę czy przedsięwzięcia. Typy Łucznika muszą się też wyzbyć przesady w twórczym optymizmie. Miewają te typy oryginalne sny, które są prorocze, nie brak im przeczuć przyszłości i orientacji w życiu, ale optymizm przesadny jest tak samo destruktywny, jak pesymizm, bo daje przeliczanie się z przeciwnościami i przeciwnikami, które w końcu wyczerpują w walce o byt i przyczyniają się do końca raczej smutnego i krytycznego. 
Typy Łucznika winny też panować nad swoim językiem, gdyż ich prawdomówność jest wybitna a słowa czasami padają, jak strzały z łuku wprost w serce przeciwnika. Łucznik cierpi moralnie, jak jest na odpowiednim poziomie, kiedy widzi naruszenie sprawiedliwości i to nie tylko w sprawach bezpośrednio jego dotyczących, ale też i ludzi obcych nieraz. Jest gotów pomagać i litować się, na czym zwykle źle wychodzi i czasami demoralizuje tymi cechami szlachetnymi przeciętnych zjadaczy chleba urodzonych raczej do oszukiwania bliźnich. Łucznik jest urodzonym kupcem mimo cech charakteru dających umysł i nastawienie bardziej abstrakcyjne i tym kupcem staje się w życiu z biegiem lat, ponieważ szybko orientuje się, że życie to jedna wielka walka, w której zwycięża kapitał, a ten płynie przez handel, a życie jest jednym wielkim kramem, gdzie można wszystko sprzedać i kupić, tylko zależy jak się sprzedaje i jak się kupuje. Łucznik ryzykuje, ale rzadko traci! 

źródło: stary skrypt

 

Ludzi z ascendentem w Strzelcu poznasz po szerokim radosnym uśmiechu. Zresztą śmieją się niemal non stop. Jaki jest jeszcze ich znak rozpoznawczy? Duże usta i zęby, czasami odstające uszy. Tacy ascendentowi Strzelcy od wczesnych lat dziecięcych nie potrafią wysiedzieć w miejscu, zawsze są w ruchu. Dlatego mają szczupłą sylwetkę. Jednak z wiekiem ich patron Jowisz dokłada im kilogramów.

 • Like 3
 • Super 1
 • Thanks! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Strzelec jako ascendent – Łucznik z wytężonym wzrokiem i strzałą napiętą na cięciwie, daje typowi temu wyraz zdecydowania i jasnej świadomości swych celów, oraz pobudza do poważnego poszukiwania najlepszych sposobów do osiągnięcia tych celów.
Strzelec daje fizjognomię ruchliwa, żywą i pełną wyrazu. Chętnie rozmawia o rzeczach, którym przyznaje znaczenie, wżywając się silnie w temat rozmowy czy prelekcji.
Znak Strzelca odpowiada 9-mu domowi. Całe zatem życie jest nastawione na rozszerzenie świadomości; wszystkie dyskusje i rozprawy zmierzają do jednego i głównego celu: zdobycia i zbliżenia wszechwiedzy. Silna wewnętrzna świadomość jedności rodzaju ludzkiego, karze mu jednak traktować wyżej czy niżej stojących na drabinie społecznej – pod warunkiem jednakże, że odnośne osoby tymi lub innymi czynami, który by przeczyć mogły ideałom Strzelca, nie będą starały się wzbudzić w nim odrazę do siebie. Zrażony do pewnych osób, nie opuści już żadnej okazji, aby dać im to odczuć dotkliwie, a w słabe miejsca Strzelec umie trafiać świetnie.
Niezmordowanie pracuje on nad propagandą swoich idei, o których chętnie i żywo z każdym rozmawia i dyskutuje. Już w młodości objawia Sagittarius nienasyconą żądzę wiedzy i nie da się on łatwo zbyć byle czym, ale będzie tak długo piłować, aż rzecz zostanie wszechstronnie wyjaśniona.
Bardzo silnie tu występuje miłość przyrody i pociąg do życia na świeżym powietrzu, oraz pewna wolnomyślność w traktowaniu zagadnień religijnych. Samotność – jakkolwiek chwilami poszukiwana – na dłużej nuży i nie daje zadowolenia; chociaż często typ ten doznaje uraz z powodu ludzkich przesądów, to jednak zawsze wraca w towarzystwo ludzkie, gdyż wiedza, której by nie mógł podzielić z nikim, traci dlań wszelki urok i wartość.

źródło: skrypt

 • Like 3
 • Super 1
 • Thanks! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

ASCENDENT W STRZELCU
Osobista niezależność jest godłem urodzonych z ascendentem w Strzelcu. Strzelce nie znoszą ograniczeń w żadnej formie. Chcą czuć się wolni, nawet jeśli jest to niemożliwe w praktyce.
W szkole cierpią męki na lekcjach wypełnionych powtórkami, gdyż klasa z każdą chwila upodabnia się do więzienia i to porównanie dotyczy całokształtu i ich życia. Pomimo to głęboka umiłowanie prawdy i wiedzy ożywia serce ascendentalnego Strzelca. Jeżeli tylko pozostawi się im swobodę w poszerzaniu horyzontów myślowych i niczym nie skrępowane zaspokojenie wrodzonej ciekawości, wielu z nich zostaje wybitnymi wykładowcami akademickimi i światłymi nauczycielami.
Strzelce maja ogromną zdolność do urządzania sobie dostatniego życia i cieszenia się nim i subtelnymi zbytkami, które zapewnia im zamożność i dobra pozycję społeczną.
Są oni również urodzonymi politykami, umieją się załapać "na posadę" i wykorzystać umiejętność wyolbrzymiania spraw dla własnych celów.
Ascendentalni Strzelcy są (podobnie jak Bliźnięta) zdolnymi naśladowcami - dlatego tez spośród nich wywodzi się wielu aktorów i parodystów.
Są idealistami. Charakterystyczny dla nich pełen pasji entuzjazm, może być równie dobrze inspirujący, jak i inspirowany. Osoby pod wpływem Strzelca mogą działać równie skutecznie w reklamie i dyplomacji, jak i są pobudzone w dążeniach religijnych, w działaniach artystycznych i w filozofii.
Lubią smak ryzyka i to zarówno w grze w "trzy karty" na ławce w parku jak i ostra grę na giełdzie czy maklerstwo. Szczodrość duszy Strzelców znajduje im wielu przyjaciół i wielbicieli, choć przejawiane czasem przez nich tendencje do przesady i samochwalstwa oraz nietaktowność zrażają do nich co bardziej wrażliwych.

 

źródło: sieć - kompilacja kompilacji ;) 

 • Like 2
 • Thanks! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
 • Create New...