Jump to content

Ascendent STRZELEC


arabika
 Share

Recommended Posts

 • Administrator

Strzelec jako ascendent – Łucznik z wytężonym wzrokiem i strzałą napiętą na cięciwie, daje typowi temu wyraz zdecydowania i jasnej świadomości swych celów, oraz pobudza do poważnego poszukiwania najlepszych sposobów do osiągnięcia tych celów.
Strzelec daje fizjognomię ruchliwa, żywą i pełną wyrazu. Chętnie rozmawia o rzeczach, którym przyznaje znaczenie, wżywając się silnie w temat rozmowy czy prelekcji.
Znak Strzelca odpowiada 9-mu domowi. Całe zatem życie jest nastawione na rozszerzenie świadomości; wszystkie dyskusje i rozprawy zmierzają do jednego i głównego celu: zdobycia i zbliżenia wszechwiedzy. Silna wewnętrzna świadomość jedności rodzaju ludzkiego, karze mu jednak traktować wyżej czy niżej stojących na drabinie społecznej – pod warunkiem jednakże, że odnośne osoby tymi lub innymi czynami, który by przeczyć mogły ideałom Strzelca, nie będą starały się wzbudzić w nim odrazę do siebie. Zrażony do pewnych osób, nie opuści już żadnej okazji, aby dać im to odczuć dotkliwie, a w słabe miejsca Strzelec umie trafiać świetnie.
Niezmordowanie pracuje on nad propagandą swoich idei, o których chętnie i żywo z każdym rozmawia i dyskutuje. Już w młodości objawia Sagittarius nienasyconą żądzę wiedzy i nie da się on łatwo zbyć byle czym, ale będzie tak długo piłować, aż rzecz zostanie wszechstronnie wyjaśniona.
Bardzo silnie tu występuje miłość przyrody i pociąg do życia na świeżym powietrzu, oraz pewna wolnomyślność w traktowaniu zagadnień religijnych. Samotność – jakkolwiek chwilami poszukiwana – na dłużej nuży i nie daje zadowolenia; chociaż często typ ten doznaje uraz z powodu ludzkich przesądów, to jednak zawsze wraca w towarzystwo ludzkie, gdyż wiedza, której by nie mógł podzielić z nikim, traci dlań wszelki urok i wartość.

źródło: skrypt

 • Like 4
 • Super 1
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • Administrator

ASCENDENT W STRZELCU
Osobista niezależność jest godłem urodzonych z ascendentem w Strzelcu. Strzelce nie znoszą ograniczeń w żadnej formie. Chcą czuć się wolni, nawet jeśli jest to niemożliwe w praktyce.
W szkole cierpią męki na lekcjach wypełnionych powtórkami, gdyż klasa z każdą chwila upodabnia się do więzienia i to porównanie dotyczy całokształtu i ich życia. Pomimo to głęboka umiłowanie prawdy i wiedzy ożywia serce ascendentalnego Strzelca. Jeżeli tylko pozostawi się im swobodę w poszerzaniu horyzontów myślowych i niczym nie skrępowane zaspokojenie wrodzonej ciekawości, wielu z nich zostaje wybitnymi wykładowcami akademickimi i światłymi nauczycielami.
Strzelce maja ogromną zdolność do urządzania sobie dostatniego życia i cieszenia się nim i subtelnymi zbytkami, które zapewnia im zamożność i dobra pozycję społeczną.
Są oni również urodzonymi politykami, umieją się załapać "na posadę" i wykorzystać umiejętność wyolbrzymiania spraw dla własnych celów.
Ascendentalni Strzelcy są (podobnie jak Bliźnięta) zdolnymi naśladowcami - dlatego tez spośród nich wywodzi się wielu aktorów i parodystów.
Są idealistami. Charakterystyczny dla nich pełen pasji entuzjazm, może być równie dobrze inspirujący, jak i inspirowany. Osoby pod wpływem Strzelca mogą działać równie skutecznie w reklamie i dyplomacji, jak i są pobudzone w dążeniach religijnych, w działaniach artystycznych i w filozofii.
Lubią smak ryzyka i to zarówno w grze w "trzy karty" na ławce w parku jak i ostra grę na giełdzie czy maklerstwo. Szczodrość duszy Strzelców znajduje im wielu przyjaciół i wielbicieli, choć przejawiane czasem przez nich tendencje do przesady i samochwalstwa oraz nietaktowność zrażają do nich co bardziej wrażliwych.

 

źródło: sieć - kompilacja kompilacji ;) 

 • Like 3
 • Thanks! 2
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • Administrator

Ascendent w Strzelcu:
Optymizm, pogoda ducha, entuzjazm i szerokie horyzonty umysłowe, które są często, choć nie zawsze, zauważalne u ludzi ze Słońcem w Strzelcu, są wyrażane niemal przez wszystkie osoby obdarzone Ascendentem w tym znaku. Niezłomny optymizm, nawet w obliczu utrzymujących się rozczarowań i przeszkód, cechuje praktycznie każdą znaną mi osobę z ASC w Strzelcu

Choć tendencja do wygłaszania „kazań”, w których osobiste przekonania przedstawiane są jako uniwersalne prawdy, jest obecna przy ASC w Strzelcu nie mniej niż przy Słońcu, jej ascendentowa ekspresja jest zwykle bardziej tolerancyjna i inspirująca, podczas gdy wykładanie „prawdy” przez osobę ze Słońcem w tym znaku odczuwane jest często jak uderzenie obuchem w głowę.  Innymi słowy, faryzeuszowe przekonanie o własnej nieomylności jest bardziej skandaliczne w przypadku Strzelca solarnego niż ascendentowego.

Ponadto osoby z Ascendentem Strzelca niemal nigdy nie wykazują owego nieukierunkowanego, nieokreślonego niezadowolenia, które tak często obserwuje się przy Słońcu w tym znaku.

Strzelec wschodzący wydaje się skłaniać bardziej ku konkretnemu działaniu nastawionemu na ideał, podczas gdy Słońce w Strzelcu ogranicza się niekiedy wyłącznie do aktywności mentalnej lub teoretycznej.

 

źródło: pp. S.Arroyo

 • Like 1
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...