Jump to content

Ascendent KOZIOROŻEC


arabika
 Share

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Administrator

ASCENDENT W KOZIOROŻCU
Ascendentalne Koziorożce są ambitne i dążą konsekwentnie do wyznaczonego sobie celu, niezależnie od tego, czy to lubią czy nie, nawet wbrew sobie.
Mogą być krańcowo wytrzymałe i nieludzko cierpliwe, gdy raz zdecydują się na jakiś kierunek czy sposób działania, to zrobią wszystko, by osiągnąć zamierzony cel.
Urodzeni z ascendentem w znaku Koziorożca mają żywe poczucie humoru, na ogół cięte, zatrącające o złośliwość; nie tolerują jednak docinków i kpin z siebie.
Ich ego jest nadzwyczaj delikatne i wielu z nich cierpi katusze, ukrywając odniesione w życiu rany za fasadą obojętności i siły.
Koziorożce przyjmują odpowiedzialność za własne poczynania i często ją ponoszą, szczególnie wtedy, gdy związana jest z zajmowaną przez nie pozycją kierowniczą lub autorytetem.
Zmysł organizacji rodziny i stosunek do tradycji jest nierozerwalnie związany z samą istotą bycia Koziorożcem.
Każdy z nich otacza miłością i troską zarówno rodziców, jak i potomstwo. Nawet jeśli się zdarzy tak, że trudno mówić o wielkiej miłości rodzinnej Koziorożce na pewno przyjmą na siebie odpowiedzialność za losy członków rodziny.
Zdrowy apetyt na przyjemności cielesne charakteryzuje każdego ascendentalnego Koziorożca, nawet tego, którzy wydaje się bardzo powściągliwy.
Przychylny stosunek do świata fizycznego jest źródłem głębokiego szacunku do przyrody i dlatego Koziorożce powinny stwarzać sobie jak najwięcej okazji do spędzenia wolnego czasu na łonie natury. 

 

źródło: sieć - kompilacja kompilacji ;) 

  • Like 3
  • Thanks! 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Administrator

Ascendent w Koziorożcu:
Wschodzący Koziorożec często charakteryzuje się skrajnym negatywizmem i sceptycyzmem, częściej niż Słońce w Koziorożcu. Jednakże wiedzieć trzeba, że w obu przypadkach ów pozorny cynizm i pogarda dla wszystkiego, co nowe, stanowią tylko ochronny pancerz bardziej dociekliwej, wrażliwej, wręcz otwartej duchowo natury. Koziorożec po prostu nie lubi marnować czasu na nie sprawdzone pomysły. Jednak praktyczny i logiczny dowód nawet najbardziej nieortodoksyjnego twierdzenia często wystarcza, by wzbudzić jego zainteresowanie i wyeliminować rutynowy sceptycyzm.

Zarówno Słońce, jak ASC w Koziorożcu niezmiernie przejmują się zewnętrzną formą, pozorami i reputacją, lecz wydaje się, że ASC daleko bardziej niż Słońce obawia się opinii publicznej, często dokładając wielkich starań, by prezentować się normalnie, konserwatywnie i „bezpiecznie”.

Słońce w Koziorożcu zdaje się wykazywać silniejsze dążenie do osiągnięć i władzy oraz więcej zdecydowania, by odnieść sukces w świecie niż Ascendent w tym znaku, który wydaje się zadowalać niekiedy już samym zabezpieczeniem siebie.

Obydwa są tak bezosobowe, że ich stosunki z innymi bywają często problematyczne, choć z reguły Słońce w Koziorożcu ma większe niż Ascendent trudności z utrzymywaniem równoprawnych, partnerskich układów.

 

źródło: pp. S.Arroyo

  • Like 1
  • Thanks! 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...