Jump to content
Sign in to follow this  
arabika

Ascendent WODNIK

Recommended Posts

arabika

Ascendent w Wodniku:

Niekonwencjonalny i buntowniczy element przenika osobowość ludzi zarówno ze Słońcem, jak i Ascendentem w Wodniku, choć w przypadku Słońca cechy te sięgają znacznie głębiej. Zwykle przez całe życie są oni entuzjastycznymi zwolennikami tego co nowe, pełne wyobraźni, rewolucyjne, nawet jeśli zbyt często nie wyrażają tego otwarcie.

Osoby z Wodnikiem wschodzącym często wydają się trochę „narwane” i bywa, że rzeczywiście czują się buntownikami, lecz zwykle występuje u nich większe dostrojenie do konwencji, niż ma to miejsce przy Słońcu w Wodniku.

Oba typy zazwyczaj cechują się natychmiastowością spostrzeżeń i rozumienia oraz szybkością myśli i uczenia, wręcz przerażającą ich wolniejszych kolegów. Obydwa wykazują chłodne zdystansowanie, frustrujące i często szokujące dla bardziej emocjonalnych ludzi, przy czym Słońce w Wodniku przyjmuje z reguły większy dystans niż Ascendent w tym znaku.

U osób z Wodnikiem wschodzącym tradycyjne władztwo Saturna wydaje się silniej zaznaczone niż nowoczesnego władcy – Urana. Dom i znak Saturna jest zawsze ważny dla wszystkich ludzi z tym Ascendentem.

źródło: Steven Arroyo

 

Wodnik:

Pociąga Cię to, co nowe, niekonwencjonalne, rewolucyjne. Wydajesz się osobą “narwaną” i często masz niezwykłe pomysły. Czasem są to zachcianki trudne do spełnienia.

Łatwo nawiązujesz kontakty z ludźmi i równie łatwo je zamykasz. Twoja uroda, pogoda ducha i swoboda zachowania przyciągają do Ciebie innych. W kontaktach osobistych cenisz sobie wolność i urozmaicone spędzanie czasu.

Szybko się uczysz i pojmujesz nowe zagadnienia. Wolisz działać, niż w nieskończoność zastanawiać się nad powodzeniem przedsięwzięcia. Poszukaj takiej pracy, w której poczujesz się swobodnie. Możliwe, że z trudnością przyjdzie Ci zaakceptowanie szefa i sztywnych godzin pracy. Przy wschodzącym Znaku Wodnika zauważane są predyspozycje do zajmowania się nowoczesnymi zawodami: informatyką, telekomunikacją, a także astrologią.

źródło: internet

 • Like 4
 • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Przy Ascendencie w znaku Wodnika postać jest piękna, tak u kobiety jak i u mężczyzny, szczupła, prosta i symetrycznie zbudowana. 
Głowa kwadratowa, tył głowy długi, twarz długa i męska, owalna, broda wystająca, nieco duża. Oczy przeważnie piękne, ciemne lub jasne, czynią wrażenie nieustraszonych. 
W żadnym znaku nie na tak dużych różnic w wpływach planet, jak w Wodniku, jak chodzi o budowę i zdrowie ciała fizycznego u osoby urodzonej z Ascendentem w tym znaku, tylko oczy u tych typów mają wiele podobieństwa z typami znaku Skorpiona. 


Wodnik jako typ posiada pociąg do odosabniania się i separowania od ludzi, oraz do szukania samotności. Są to typy oddanych przyjaciół. Świetnie znają sposoby do osiągania sukcesów w sprawach pieniężnych i przeważnie są one dzięki cierpliwej pracy zdobywane, jak chodzi o pieniądze. Chętnie rozmawiają i zastanawiają się w sprawach handlowych przedsięwzięć i mają powodzenie przez rozsądek oraz wyczuwania sytuacji życiowych.  Uczucia u typu Wodnika są widoczne we współżyciu i przeważnie mocne. 

Interesują się bardzo żywo problemami z zakresu nauk okultnych jak też astrologią i dziedzinami nauki abstrakcyjnej. Niemniej interesuje ich wszystko, co ma związek z nowoczesnością, sportem, techniką i wynalazczością. 
Słońce oraz Saturn w Wodniku posiadają wpływy dodatnie, przy tym regentem tego znaku jest Saturn, a według nowszych badań ten znak podporządkowuje się również Uranowi, jako planecie o charakterze ekscentrycznym, rewolucyjnym, reformistycznym. 
Wodnik posiada w swoim charakterze inklinacje do różnych ekstrawagancji, jak chodzi o życie praktyczne i pracę w życiu. 
Ekscentryzm ten będzie się przejawiał w momentach najmniej spodziewanych. Co jest charakterystyczne u tego typu ludzi, że umieją oni zapalać się w pierwszej fazie każdego przedsięwzięcia i egzaltować, ażeby wkrótce po ochłonięciu zrezygnować, względnie zmienić swoje przyrzeczenia. Typ Wodnika przy współpracy jak i współżyciu szybko zmienia postanowienia i przyrzeczenia, toteż na obiecankach Wodnikowca nigdy polegać nie można, bo zawsze zmieni to, co przyrzekał czy obiecywał. 
Kobiety typu Wodnika są oryginalnymi matkami dla dzieci. Nie mają wielkich uczuć macierzyńskich i starają się przeważnie unikać roli matek, intuicyjnie wyczuwając też nieraz mające tu miejsce komplikacje przy porodach. 

Wodnikowcy łatwo ulegają sugestii ludzi z otoczenia, w jakim przebywają i wykonują nierzadko to, czego nie pragną przez narzuconą wolę innych. 

źródło: stary skrypt

 

Jeżeli masz ascendent w Wodniku, na pewno czymś się wyróżniasz. Może to być niezwykła, przykuwająca uwagę otoczenia uroda lub przeciwnie, jej brak. Albo na ciele masz nietypowe znamiona. Osoby z tym ascendentem miewają wyróżniającą się karnację, oczy w dwóch kolorach i egzotyczne rysy twarzy. Jesteś raczej wysoki, masz duże, jasne oczy, cienkie wargi i tajemniczy uśmiech.

 • Like 3
 • Super 1
 • Thanks! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Wodnik jako ascendent daje postać ujmującą i ludzką, pogodną i nie poddającą się smutkom. Władca znaku – Uranus, obdarza go szczególniejszymi skłonnościami. Dobre aspekty budzą silny pociąg do okultyzmu, mistyki i symboliki. Studiuje je i dyskutuje o nich bardzo chętnie, nie tyle jednak dla samej wiedzy, ile dla właściwego zrozumienia istoty człowieka i jego roli w kosmosie.
Stosunki z ludźmi nawiązuje łatwo i zwykle okazują się one tak ze strony społecznej, jak i dla moralnego zadowolenia, bardzo pomyślne. Uszkodzenia mogą sprowadzić mniejsze lub większe dziwactwa lub kaprysy.
Wodnik daje własne - czasem bardzo oryginalne - poglądy na świat i ludzi, oraz skłonność do zgłębiania natury i istoty rzeczy.  Aquarius to badacz przyrody i znawca dusz. Ma on jednak tę brzydką wadę wydrwiwania bliźnich i często przy obnażaniu i przypatrywaniu wad i niedoskonałości, pod maską udanej prostoty i współczucia, żywi ukrytą radość z ich biedy.

źródło: skrypt

 • Like 3
 • Super 1
 • Thanks! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

ASCENDENT W WODNIKU
Usposobienie ascendentalnych Wodników jest nie do określenia w krótkiej sentencji. W tym wypadku "nieokreślone" - nie znaczy niestałe, ponieważ większość z nich jest konserwatywna i wiedzie życie zgodne, solidne i wypełnione pracą. Ich natura zawiera jednakże pierwiastek buntu, rozkazujący walczyć ze wszystkim, co odbiera jako narzucone i nie będące rezultatem własnego wyboru.
Dla jednych będzie się to wiązało z odrzuceniem tradycyjnych wartości, jeśli uznanie ich uważają za wymuszone. Dla innych to odrzucenie celów materialnych i majątków w duchu humanitaryzmu, który przybiera postać głębszych wyrzeczeń w stosunku do bogactwa czy statusu społecznego.
Ascendentalne Wodniki lubią historię, muzykę, sporty i towarzystwo innych, choć skrajnie ekscentryczne jednostki mogą wybrać życie samotników.
Z powodów niezrozumiałych dla nich samych, Wodniki nie współbrzmią z popularnymi w towarzystwie trendami. Są zbyt konserwatywne lub zbyt awangardowe w swym zachowaniu lub stylu życia.
Jedną z najlepszych cech usposobienia Wodników jest ich egalitaryzm.
Jeśli tylko negatywne czynniki osobowości poszczególnych osobników lub działanie środowiska ich nie zepsuje, stanowią oni najbardziej otwarta grupę ludzi na świecie - nie mają żadnych uprzedzeń. Ich zainteresowania i troska dotyczą innych, bez względu na rasę, wyznanie, krąg kultury, z jakiego się wywodzą. Wodniki pozostają nieporuszone wobec czyjegoś bogactwa czy siły.
Nakłanianie ich do zmiany poglądów jest bezcelowe, dopóki same nie znajda powodu, by je zmienić.

 

źródło: sieć - kompilacja kompilacja ;) 

 • Like 2
 • Thanks! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
 • Create New...