Jump to content

Ascendent WODNIK


arabika
 Share

Recommended Posts

 • 4 months later...
 • Administrator

ASCENDENT W WODNIKU
Usposobienie ascendentalnych Wodników jest nie do określenia w krótkiej sentencji. W tym wypadku "nieokreślone" - nie znaczy niestałe, ponieważ większość z nich jest konserwatywna i wiedzie życie zgodne, solidne i wypełnione pracą. Ich natura zawiera jednakże pierwiastek buntu, rozkazujący walczyć ze wszystkim, co odbiera jako narzucone i nie będące rezultatem własnego wyboru.
Dla jednych będzie się to wiązało z odrzuceniem tradycyjnych wartości, jeśli uznanie ich uważają za wymuszone. Dla innych to odrzucenie celów materialnych i majątków w duchu humanitaryzmu, który przybiera postać głębszych wyrzeczeń w stosunku do bogactwa czy statusu społecznego.
Ascendentalne Wodniki lubią historię, muzykę, sporty i towarzystwo innych, choć skrajnie ekscentryczne jednostki mogą wybrać życie samotników.
Z powodów niezrozumiałych dla nich samych, Wodniki nie współbrzmią z popularnymi w towarzystwie trendami. Są zbyt konserwatywne lub zbyt awangardowe w swym zachowaniu lub stylu życia.
Jedną z najlepszych cech usposobienia Wodników jest ich egalitaryzm.
Jeśli tylko negatywne czynniki osobowości poszczególnych osobników lub działanie środowiska ich nie zepsuje, stanowią oni najbardziej otwarta grupę ludzi na świecie - nie mają żadnych uprzedzeń. Ich zainteresowania i troska dotyczą innych, bez względu na rasę, wyznanie, krąg kultury, z jakiego się wywodzą. Wodniki pozostają nieporuszone wobec czyjegoś bogactwa czy siły.
Nakłanianie ich do zmiany poglądów jest bezcelowe, dopóki same nie znajda powodu, by je zmienić.

 

źródło: sieć - kompilacja kompilacja ;) 

 • Like 4
 • Cool 1
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • Administrator

Ascendent w Wodniku:
Niekonwencjonalny i buntowniczy element przenika osobowość ludzi zarówno ze Słońcem, jak i Ascendentem w Wodniku, choć w przypadku Słońca cechy te sięgają znacznie głębiej. Zwykle przez całe życie są oni entuzjastycznymi zwolennikami tego co nowe, pełne wyobraźni, rewolucyjne, nawet jeśli zbyt często nie wyrażają tego otwarcie.

Osoby z Wodnikiem wschodzącym często wydają się trochę „narwane” i bywa, że rzeczywiście czują się buntownikami, lecz zwykle występuje u nich większe dostrojenie do konwencji, niż ma to miejsce przy Słońcu w Wodniku.

Oba typy zazwyczaj cechują się natychmiastowością spostrzeżeń i rozumienia oraz szybkością myśli i uczenia, wręcz przerażającą ich wolniejszych kolegów. Obydwa wykazują chłodne zdystansowanie, frustrujące i często szokujące dla bardziej emocjonalnych ludzi, przy czym Słońce w Wodniku przyjmuje z reguły większy dystans niż Ascendent w tym znaku.

U osób z Wodnikiem wschodzącym tradycyjne władztwo Saturna wydaje się silniej zaznaczone niż nowoczesnego władcy – Urana. Dom i znak Saturna jest zawsze ważny dla wszystkich ludzi z tym Ascendentem.

 

źródło: pp. S.Arroyo

 • Like 2
 • Cool 1
 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Wodnik rozwodnik albo przodownik.

Albo to i to :)

nie powiedział bym że znak solarny w aquariusie przejawia się jakoś silniej niż w ascendencie.Znałem ich wiele( tych z pierwszej grupy) najwięcej kobiet (osobiście i korespondencyjnie) 

posiadam ascendent w tym znaku wodnika.

napewno sporo w tym prawdy co opisywane.

na zagranicznych stronach czy rodzimych to jest własciwie to samo.

Astrologia to dobra dziedzina wiedzy.Lubię sobie z sentymentu czasem poczytać.To mnie heh relaksuje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...