Jump to content
Sign in to follow this  
arabika

Ascendent RYBY

Recommended Posts

arabika

Ascendent w Rybach

Ponieważ Słońce jest w Rybach słabe, sprawiając, iż obdarzone nim osoby podlegają silnym wpływom wszystkich pozostałych czynników swojego kosmogramu, wydaje się, że istnieje większe zróżnicowanie typów ludzi ze Słońcem w tym znaku niż z Ascendentem.

Niemal wszystkie osoby z Rybami wschodzącymi są wrażliwe, współczujące, uczuciowe, pełne wyobraźni i uczynne.

Przy Ascendencie w znaku Ryb występuje siła charakteru, której brakuje niekiedy Rybom solarnym, tak często biernym, wymijającym, eskapistycznym i nieodpowiedzialnym.

Prawdopodobnie stary władca znaku, Jowisz, odpowiedzialny jest za silę charakteru i pogodę ducha szczególnie widoczną u wielu osób z Ascendentem w Rybach i jego wpływ jest daleko bardziej zauważalny niż wpływ nowego współwładcy – Neptuna. Zawsze trzeba spojrzeć na znak i dom Jowisza, aby zagłębić się bardziej w naturę ludzi z tym Ascendentem.

Oprócz zdolności do empatii i udzielania pomocy potrzebującym, ludzie z Rybami wschodzącymi przyjmują często filozoficzną i zaskakująco pogodną postawę w okresach, kiedy sami doświadczają nieszczęścia. Podobnie jak przy Ascendencie w Pannie (znaku opozycyjnym), osoby z Ascendentem w Rybach nie odczuwają potrzeby zaszczytów czy publicznego uznania za to, co czynią dla innych.

źródło: Steven Arroyo

 

Ryby:

Wrażliwość, współczucie, wyobraźnia i uczynność.

Posiadasz dużą intuicję. Kiedy spotyka Cię nieszczęście, potrafisz to przyjąć z pokorą i pogodą ducha. Cechuje Cię chwiejność i uległość, z trudnością przychodzi Ci odmawianie.

Masz dużo współczucia dla ludzi i ofiarnie udzielasz im pomocy. Głęboko przejmujesz się problemami innych ludzi. Masz dużą tolerancję i pobłażanie wobec wybryków ludzi, zachowaj więc ostrożność w doborze przyjaciół. W kontaktach osobistych zadbaj o to, aby partner nie wykorzystywał Cię nadmiernie, masz bowiem skłonność do poświęcania się i służenia drugiej osobie.

Nie odczuwasz potrzeby zaszczytów, ani publicznego uznania, chcesz mieć spokój. Potrafisz ofiarnie opiekować się innymi. Wskazana jest praca w służbie zdrowia, praca naukowa, praca przy komputerze.

źródło: internet

 

  • Like 4
  • Cool 1
  • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

ASCENDENT W RYBACH
Usposobienie urodzonych z ascendentem w Rybach, jest jednym z większych kontrastów, ale kontrastem nie zawsze dającym się uchwycić. W większości prezentują się jako jednostki o niezwykle wrażliwych, często wstydliwych, osobowościach. Łatwo ulegają wpływom, a ich zaufanie do samych siebie musi być często wzmocnione i podbudowane.
Wszystkie Ryby mają jednak atut niewidoczny w czasie pobieżnej obserwacji - tym atutem jest siła wewnętrzna i niezwykle silny instynkt przeżycia. Jak drzewa uginają się pod naporem wichury, by nie zostać wyrwane z korzeniami, tak ascendentalne Ryby gotowe są przystosować się do zmieniających się warunków i różnych ludzi tak, iż mogą przetrwać innych znacznie silniejszych i odporniejszych od siebie.
Usposobienie kameleona czyni z nich najbardziej fascynujące osobowości, z jakimi los nas zetknie. Potrafią naśladować cechy osobowości innych tak udanie, że czasem tracą rysy własnego charakteru. Zdolność ta, wspomagana przez silną orientację emocjonalną i żywą wyobraźnię jest ogólnie znana i wyjaśnia, dlaczego tak wielu spośród największych artystów wywodzi się spod znaku Ryb. Znak Ryb jest powiązany ze stopami i wiele osób urodzonych pod nim fascynuje taniec.
Naturą Ryb jest poszukiwanie doskonałości we wszechświecie i jeśli nie mogą jej znaleźć - także i w swoim życiu - stają się rozczarowane i z czasem gorzknieją.
Niektóre próbują złagodzić osobiste rozczarowania lub okaleczenia poprzez zażywanie, powodujących uzależnienie środków. Nawet ci, którzy nie są nałogowcami lub nie pozostają pod wpływem środków pobudzających, a także ci, którzy niczego nie zażywają mają naturalną, przyrodzoną Rybom, skłonność do szczególnej na te środki wrażliwości.
Głębia emocji i uczuć często może prowadzić ascendentalne Ryby do autentycznego spirytualizmu.
Wrodzona zdolność do współczucia i inteligencja sprawiają, że są dobrymi sędziami, doradcami, światłymi nauczycielami.

 

źródło: sieć - kompilacja kompilacji ;) 

  • Like 1
  • Super 1
  • Thanks! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...