Jump to content

Ascendent RYBY


arabika
 Share

Recommended Posts

 • Administrator

Ryby na ascendencie dają przeczulenie i ogromną wrażliwość na nastroje duchowe. Typ ten zbyt głęboko przejmuje się cudzymi sprawami, zatracając się często na rzecz innych. Wiele rzeczy, które ogólnie nazywamy złymi lub fałszywymi, typ ten rozumie, wskutek czego wyrabia się u niego niezdrowa tolerancja, prowadząca zgoła do wyników niepożądanych. Należy więc uczyć się zachować swą indywidualność, wyrabiać stanowczość w postępowaniu i być ostrożnym w wyborze przyjaciół, ponieważ z tej strony istnieje możliwość narażenia się na dokuczliwe plotki i obmowy.
Chęć przypodobania się wszystkim, czyni ten typ chwiejnym i uległym, często nawet zbyt uległym. Hasło Ryb: wiele wiedzieć, znaczy wszystko przebaczyć – jest cechą charakteru, którą by można uważać za wielką cnotę, gdyby ona zdolna była wzmacniać i podnosić innych. Praktycznie jednak jest ona bardzo niebezpieczna i częściej prowadzi do zatracenia własnych lepszych idei, na rzecz występku.
Typ ten to „cicha woda, ale głęboka”. Posiada ogromny pociąg do mistycyzmu, wrażliwy i bezwolny nie może on nigdy zdobyć się na słówko „nie”.
Ryby dają pewną obojętność dla posiadania własności. Marzą o życiu prostym, nie pozbawionym jednak piękna, o życiu w którym wszystkim byłoby dobrze.
Ryby dają typ pracowity, lecz czasem nieśmiały, co zawsze jest mniejszym lub większym ograniczeniem dla świadomości indywidualnej. Ryby często usuwają się w cień, aby dopuścić do głosu innych – szczególnie jeśli ci przypisują sobie większą władzę. Jeśli jednak w kole naukowym rozpatruje się jakieś zagadnienia, chętnie dzieli się swym sądem i wynikami osobistych, pracowitych badań, ogłaszając nie teorie abstrakcyjne, lecz doświadczenia praktyczne, w sposób domagający się jednak krytyki.

źródło: skrypt

 • Like 4
 • Super 1
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

 • 4 months later...
 • Administrator

ASCENDENT W RYBACH
Usposobienie urodzonych z ascendentem w Rybach, jest jednym z większych kontrastów, ale kontrastem nie zawsze dającym się uchwycić. W większości prezentują się jako jednostki o niezwykle wrażliwych, często wstydliwych, osobowościach. Łatwo ulegają wpływom, a ich zaufanie do samych siebie musi być często wzmocnione i podbudowane.
Wszystkie Ryby mają jednak atut niewidoczny w czasie pobieżnej obserwacji - tym atutem jest siła wewnętrzna i niezwykle silny instynkt przeżycia. Jak drzewa uginają się pod naporem wichury, by nie zostać wyrwane z korzeniami, tak ascendentalne Ryby gotowe są przystosować się do zmieniających się warunków i różnych ludzi tak, iż mogą przetrwać innych znacznie silniejszych i odporniejszych od siebie.
Usposobienie kameleona czyni z nich najbardziej fascynujące osobowości, z jakimi los nas zetknie. Potrafią naśladować cechy osobowości innych tak udanie, że czasem tracą rysy własnego charakteru. Zdolność ta, wspomagana przez silną orientację emocjonalną i żywą wyobraźnię jest ogólnie znana i wyjaśnia, dlaczego tak wielu spośród największych artystów wywodzi się spod znaku Ryb. Znak Ryb jest powiązany ze stopami i wiele osób urodzonych pod nim fascynuje taniec.
Naturą Ryb jest poszukiwanie doskonałości we wszechświecie i jeśli nie mogą jej znaleźć - także i w swoim życiu - stają się rozczarowane i z czasem gorzknieją.
Niektóre próbują złagodzić osobiste rozczarowania lub okaleczenia poprzez zażywanie, powodujących uzależnienie środków. Nawet ci, którzy nie są nałogowcami lub nie pozostają pod wpływem środków pobudzających, a także ci, którzy niczego nie zażywają mają naturalną, przyrodzoną Rybom, skłonność do szczególnej na te środki wrażliwości.
Głębia emocji i uczuć często może prowadzić ascendentalne Ryby do autentycznego spirytualizmu.
Wrodzona zdolność do współczucia i inteligencja sprawiają, że są dobrymi sędziami, doradcami, światłymi nauczycielami.

 

źródło: sieć - kompilacja kompilacji ;) 

 • Like 2
 • Super 1
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...
 • Administrator

Ascendent w Rybach:
Ponieważ Słońce jest w Rybach słabe, sprawiając, iż obdarzone nim osoby podlegają silnym wpływom wszystkich pozostałych czynników swojego kosmogramu, wydaje się, że istnieje większe zróżnicowanie typów ludzi ze Słońcem w tym znaku niż z Ascendentem. Niemal wszystkie osoby z Rybami wschodzącymi są wrażliwe, współczujące, uczuciowe, pełne wyobraźni i uczynne.

Przy Ascendencie w znaku Ryb występuje siła charakteru, której brakuje niekiedy Rybom solarnym, tak często biernym, wymijającym, eskapistycznym i nieodpowiedzialnym. Prawdopodobnie stary władca znaku, Jowisz, odpowiedzialny jest za silę charakteru i pogodę ducha szczególnie widoczną u wielu osób z Ascendentem w Rybach i jego wpływ jest czasem daleko bardziej zauważalny niż wpływ nowego władcy – Neptuna.

Zawsze trzeba spojrzeć na znak i dom Jowisza, aby zagłębić się bardziej w naturę ludzi z tym Ascendentem. Oprócz zdolności do empatii i udzielania pomocy potrzebującym, ludzie z Rybami wschodzącymi przyjmują często filozoficzną i zaskakująco pogodną postawę w okresach, kiedy sami doświadczają nieszczęścia.

Podobnie jak przy Ascendencie w Pannie (znaku opozycyjnym), osoby z Ascendentem w Rybach nie odczuwają potrzeby zaszczytów czy publicznego uznania za to, co czynią dla innych.

 

źródło: pp. S.Arroyo

 • Like 1
 • Super 1
 • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
 • Create New...