Jump to content
Sign in to follow this  
arabika

Ascendent BARAN

Recommended Posts

arabika

Ascendent w Baranie:

Gwałtowni, ambitni, ruchliwi, niecierpliwi, zawsze w pośpiechu, by gonić przez życie, ludzie ci mogą być nieco irytujący. Jeśli Mars znajduje się w Rybach, Raku lub jednym ze znaków ziemskich, te energiczne cechy mogą być bardziej umiarkowane. Jednoznaczna bezpośredniość Słońca w Baranie, która może wydawać się tak ofensywna, intensywna i na nikogo nie zważająca, jest często u osób z ASC w Baranie nieco stonowana. Niemniej jednak i oni czerpią z ducha przedsiębiorczości Barana, wykazując czasem jeszcze większą dynamikę niż ludzie ze Słońcem w tym znaku.

źródło: Steven Arroyo

 

Baran:

Charakter żywy, gwałtowny, wojowniczy, niecierpliwy.

Posiadasz zapał dla nowych idei i planów. Masz w sobie ducha przedsiębiorczości i inicjatora. Potrafisz bronić swoich zamierzeń z dużą stanowczością, nie oglądając się na ich braki i niedociągnięcia. Jeśli chcesz zobaczyć rezultaty swoich zamierzeń, musisz wykazać się większą cierpliwością. Okazujesz dużo radości życia i optymizmu.

Rwiesz się do przewodzenia innym, ale czasem lepiej aby ktoś ukierunkował Twoją żywiołową naturę. Silna indywidualność utrudnia Ci podporządkowanie się innym. W kontaktach z ludźmi cechuje Cię żywiołowość, niecierpliwość i dominacja. Najpierw działasz, zamiast chwilę pomyśleć.

W Twoim horoskopie jest podkreślony znak Barana, co można wykorzystać w dynamicznych zawodach, wymagających ruchu (np. sportowiec, akwizytor). To położenie sprawia, że w pośpiechu umyka Ci wiele szczegółów oraz, że nie wszystko dokładnie analizujesz. Pamiętaj, by czasem zrobić sobie małą przerwę w pracy.

źródło: internet

  • Like 3
  • Cool 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Znak Barana, gdy chodzi o charakter ludzi urodzonych z tym znakiem wschodzącym - pokrywa się z baranem ze świata zwierzęcego. 
Ciało człowieka typu Barana jest suche, mocno zbudowane, muskularne i twarde. Szyja i głowa są szczupłe; głowa jest nieco klinowata, u dołu węższa - czoło szerokie. Włosy i broda przeważnie brązowe; wąsy jaśniejsze. Włosy rudawe wpadające w czerwień miedzi, albo koloru lnu - mają miejsce wtedy, kiedy Mars przebywa w znaku Barana, będącym równocześnie w Ascendencie, czyli wschodniku. 
Nos silnie odznacza się i wystaje. Typ Barana ma przeważnie szczególne znaki na twarzy, jak blizny, plamy, brodawki, względnie znakowana jest głowa. 

Charakter jest gwałtowny, porywczy, prędki, samodzielny, niezależny od wczesnej młodości, kierowniczy i panujący nad innymi, czyli despotyczny i często stosuje rzadko u innych typów ludzkich spotykany upór, bez względu też na przeciwności i otoczenie oraz jego potrzeby; egoistycznie nieraz zdobywa to, czego pragnie, dając więcej wysiłku oraz tracąc logicznie więcej, niż zyskuje, toteż u tego typu, raczej bezwzględnego, nie brak zła i dobra. Władczy.

Kroczy wszystkimi drogami do obranych celów. Stosunkowo łatwo osiąga kierownicze stanowiska, ale też łatwo je traci. Jest tu  bardzo dużo pewności siebie, która często graniczy z cynizmem, ale w ogóle ludzkim taka cecha daje raczej sukcesy. Odwaga rzadko spotykana, graniczy często z szaleństwem, stąd też astrologia naukowa łączy typ Don Kichota z typem Barana, ponieważ Baran również staje w obronie rzekomo uciśnionych i podejmuje się nieraz zadań ponad swe siły i uzdolnienia. 
Siłą swej woli typy Barana pokonują nieraz duże w życiu przeszkody i przeciwności, oraz choroby, a gdy chodzi o znoszenie np. bólu przez brak cierpliwości, ten typ chętnie daje się operować, byle najszybciej usunąć trwanie dolegliwości. 
Typy Barana, to przeważnie wybitni kierownicy na każdym stanowisku, przywódcy, pionierzy, nieraz wyrywający się z pomysłami i nowościami przedwcześnie. Wszystko zaczynają, ale rzadko do końca prowadzą zaczęte dzieło. Nie znoszą monotonii, ciągłości, zjawiska, czy pracy; cieszą się świetną pamięcią, stąd duża bystrość i orientacja w życiu, które szwankują u kobiet typu Barana przy odbytych porodach, bo po matkach te zdolności zwykle dziedziczą ich dzieci. Mamy tu wielu fanatyków, ludzi o skłonności bałamucenia siebie i innych, nieczystych duchów, krętaczy, ryzykantów i przestępców typowych. 
Typy Barana lubią wysoką temperaturę i w wypadku, kiedy zachorują, brak wysokiej gorączki, jest tu zjawiskiem o znaczeniu ujemnym i przeciwnie, gorączka wysoka to zapowiedź zwalczania choroby przez bardzo żywotny i czynny organizm typu Barana. U typu Barana spadek temperatury o jeden tylko stopień niżej granicy przeciętnej - jest już znakiem niebezpieczeństwa zapowiadającym.
Od aspektów Marsa, planety oznaczającej czynność, ruchliwość człowieka w życiu - w dużym stopniu zależne jest układanie się spraw w życiu danej jednostki oraz modelowanie się i urabianie cech charakteru. 
Zasadniczo lepsze są nawet złe aspekty Marsa, niż ich brak zupełny, ponieważ brak aspektów od innych planet do Marsa, a specjalnie od Księżyca i Słońca - świadczy o braku wszelkiej woli u człowieka, posiadającego taką konstelację z Marsem "obcym" niejako w horoskopie urodzenia.
Każda ocena tego typu ludzi, jak też i innych znaków, zależną jest jednak od tego, na który stopień znaku Barana wypada Ascendent, oraz jakie są planety w I domu, jakie też są aspekty planet do Ascendentu oraz aspekty do planet znajdujących się w Ascendencie. 

źródło: stary skrypt

 

Gdy masz ascendent w Baranie, jesteś bardzo aktywny,co sprzyja szczupłej, wysportowanej sylwetce. Zazwyczaj masz trójkątną twarz, wysokie czoło, silnie zaznaczony podbródek, ostry nos i charakterystyczne spojrzenie spode łba. Pierwszą zmarszczką, jaka się u ciebie pojawia, jest mars na czole. Ascendentalne Barany często miewają kręcone włosy.

  • Like 1
  • Super 1
  • Thanks! 2

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Baran jako ascendent daje charakter żywy, ruchliwy, wojowniczy i pewien zapał dla nowych idei i planów. Nowe pomysły i rzeczy wywierają na ten typ wpływ bardzo silny i kiedy taka nowa idea raz została przyjęta, wtedy broni on jej i przeprowadza ją z całą energią i wszystkimi siłami, nie oglądając się już na jej możliwe braki i niedoskonałości.
Przeważnie jednak cierpliwość, jakiej wymagać musi spokojny rozwój nowej rzeczy, zawodzi i niecierpliwą chęć ujrzenia co prędzej rezultatów psuje całą sprawę.
Jakkolwiek typ ten rwie się zawsze do przewodzenia we wszelkich rzeczach, to jednak lepiej jest, gdy ktoś ponad nim stoi i sprawą kieruje; zapał do pracy i oryginalność pomysłów znajdą się wtedy na właściwym torze i to może zapewnić lepsze powodzenie.
W pośpiechu zapomina niejedno, lub często rzecz nie pojmie dostatecznie, co zmusza go potem do poprawek. Kiedy cała istota znajduje się w stanie spokoju – a zdarza się to niezbyt często – wtedy przynajmniej oczy latają we wszystkich kierunkach. Z natury jest to typ pełen radości życia i optymizmu; wyjątkowo mogą zdarzyć się wypadki zniechęcenia i rozczarowania, co jednak co jednak budzi w nim gwałtowny opór przeciw losowi i może się to wyrazić w sposób, którego potem będzie żałować. Bóle głowy są skutkiem takich wybuchów (Baran ma wpływ na głowę).
Wrażliwość jest bardzo duża i nie znosi najmniejszego zadraśnięcia honoru. Z drugiej strony typ Barana pochłonięty całkowicie obroną czegokolwiek (na płaszczyźnie materialnej czy duchowej) z trudem tylko pojmuje, że mu to często przynosi bardzo poważne straty. To sprawia, że w walce, której kto inny dawno by zaniechał, on odnosi zwycięstwo. Obserwować to można wyraźnie w zawodach sportowych, którym oddaje się z chęcią. Należy jednak unikać wszelkich zbytnich wysiłków i przy skonstatowaniu najmniejszego uczucia zmęczenia, starać się o spokój.

źródło: skrypt

  • Like 1
  • Super 2
  • Thanks! 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...