Skocz do zawartości

Który lekarz ma rację? ZWERYFIKOWANY


Ceres

Rekomendowane odpowiedzi

Mam chore kolano, na podstawie objawów i obmacania dostałam dwie, różne diagnozy i moje pytanie brzmi, który lekarz ma rację ? a może obaj mają rację ?

Tarot Illuminati

Lekarz z NL twierdzi, że to Zespół rzepkowo - udowy, wyleczy to rehabilitacja. Czy ma rację?

IV CESARZ, II Monet, IV Buław

Na moich kartach i Cesarz i koleś z 2 monet stoją, opierają się na jednej nodze,ten od dwójki monet chwiej się a dalej karta 4 buław, która dla mnie jest taka domowa z tańczącymi postaciami więc obstawiam, że on ma rację, odpoczynek i rehabilitacja wyleczą mnie.

 

Lekarz z PL twierdzi, że pękła mi łąkotka i trzeba operować. Czy ma rację?

As Mieczy, V Buław, X Monet

Tu też mi się wydaje, że ma rację, bo as mieczy to jakby skalpel więc trzeba ciąć a na końcu 10 monet karta wyzdrowienia

 

Weryfikacja po USG będzie:)

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem pierwsza opcja jest na początki właściwa, zanim podejmie się radykalne kroki można spróbować rehabilitacji. Cesarz pokazuje specjalistę, 2 monety brak równowagi, 4 bulawy powrót do zdrowia. 

 

Druga opcja as mieczy zabieg operacyjny, 5 buław doprowadznie kolana do ruchomości, sprawności. 10 monet faktycznie wyzdrowienie, ewentualnie koszty związane z zabiegiem, rekonwalescencja. Zabieg to ostateczność  można go wykonać w późniejszym czasie.  

Edytowane przez zakretka23
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Gość SooYoung

Z kart pierwsza opcja jest bardziej prawdopodobna. 

Cesarz to usztywnienie co symbolizuje jego zbroja. czyli utrudnione poruszanie się.

Karta 2 monety pokazują sam staw kolanowy, 4 buławy to stanie o własnych nogach. 

 

Opcja druga, tu mnie niepokoi karta 10 den, ponieważ kiedy pojawia się w pytaniach o leczenie i zabiegi, to sugeruje wyciąganie pieniędzy. Czy zabieg będzie robiony prywatnie? Czy potem i tak trzeba będzie wydawać pieniądze na lekarstwa, albo rehabilitację? Karta 10 den to też karta statyczna brak na niej ruchu, więc według mnie nie informuje o wyzdrowieniu. Karty As mieczy i 5 buław jako walka i to ostra więc karty niezachęcające, jakby wejście w coś co będzie kosztować i dużo działania, stresu oraz pieniędzy. 

 

Pomyślałabym o wizycie u innego lekarza i nowej konsultacji, nawet jak będą już znane wyniki usg, 

 

 

Edytowane przez SooYoung
Odnośnik do komentarza
Gość Noa20

Według mnie to ten pierwszy widać że stosuje metody mało inwazyjne bo spróbować warto 

 

Drugi tak jakby ciął wszystko bo to jest rozwiązanie na wszelkie zamieszanie, acz może mieć tu rację

 

Może pójdź do kogoś trzeciego przed podjęciem ostatecznej decyzji

Edytowane przez Noa20
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Ceres napisał:

Mam chore kolano, na podstawie objawów i obmacania dostałam dwie, różne diagnozy i moje pytanie brzmi, który lekarz ma rację ? a może obaj mają rację ?

Tarot Illuminati

Lekarz z NL twierdzi, że to Zespół rzepkowo - udowy, wyleczy to rehabilitacja. Czy ma rację?

IV CESARZ, II Monet, IV Buław

Na moich kartach i Cesarz i koleś z 2 monet stoją, opierają się na jednej nodze,ten od dwójki monet chwiej się a dalej karta 4 buław, która dla mnie jest taka domowa z tańczącymi postaciami więc obstawiam, że on ma rację, odpoczynek i rehabilitacja wyleczą mnie.

 

Lekarz z PL twierdzi, że pękła mi łąkotka i trzeba operować. Czy ma rację?

As Mieczy, V Buław, X Monet

Tu też mi się wydaje, że ma rację, bo as mieczy to jakby skalpel więc trzeba ciąć a na końcu 10 monet karta wyzdrowienia

 

Weryfikacja po USG będzie:)

Ja powiem tak, że wg mnie zaś  kłania się właściwie zadane pytanie Tarotowi.   Tzn. zapytałaś który z lekarzy ma rację co do diagnozy. A więc celności zdiagnozowania. A nie jak w przełożeniu na rozkład kart ma się Twój problem  do ich diagnozy.  Czyli co robić i jak cię leczyć?  Powiem tak, oboje w pewnym sensie mają rację odnośnie trafności.  

Wyjdzie  trafność po USG, być może jeszcze stan zapalny. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Gość Nice

Jeśli odpowiadać w nawiązaniu do diagnozy - to racje ma ten pierwszy, nie dość, że znajduje się tam AW, to jeszcze i Cesarz, który racje ma z założenia (czasami w negatywnym znaczeniu też) :D Ta karta dosłownie mówi: jestem tu główny, doświadczony, rządzę - czy myślę prawidłowo.

 

Co do kwestii z tym "jaka metoda jest lepsza"?

Na moje też pierwsza: Cesarz to karta stabilności i kontroli, dobrego zdrowia (mocnych kości), 2 monet zgodzę się, że może zaznaczać sam "chwiejny" stan nogi, a w 4 buław jest powrót do zdrowia - "tańczenie". Plus 4ka tak samo, jak i cesarz, akcentuje temat stabilności i pewnego oparcia się o ziemie - dosłownie: co w tej kwestii jest dobrym.

 

Drugi wariant:

As Mieczy i 5 buław kojarzą się z zabiegiem, ale w tych kwestiach niezbyt mi podoba 5 buław, mam skojarzenia z infekcją. 10 monet - to też szpital/dom. Myślę, że po zabiegu sporo czasu byś spędziła w szpitalu/domu, wyrwana z życia - i niekoniecznie to byłoby nawet potrzebne, jak widzimy z pierwszej opcji.

 

Powodzenia i szybkiego powrotu do zdrowia ;)

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Willow napisał:

Myślę, że po zabiegu sporo czasu byś spędziła w szpitalu/domu, wyrwana z życia - i niekoniecznie to byłoby nawet potrzebne, jak widzimy z pierwszej opcji.

 

No właśnie z tego co się dowiadywałam to potem mnie czeka 2 -6 miesięcy rehabilitacji, a po zabiegu orteza i kule

Odnośnik do komentarza

Ten pierwszy to jakby pokazał tylko częściowe rozwiązanie. Opcja jedna z wielu, która by pomogła. Cesarz jest niby kompetentny, ale i stanowczy jakby stał przy swoim nawet jeśli byłaby inna droga do rozwiązania.

 

Drugi wg mnie mógł podać zbyt szybką i dość radykalną diagnozę. Trochę jakby zbyt pochodnie podjął decyzję o ostrym cięciu.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Gość Lianna

Wydaje mi się, że lekarz 1 ma rację. Wieńczy 4 Buław czyli pozytywne zakończeni, czyli powrót do zdrowia :)

W tym drugim przypadku może się pojawić jakiś stan zapalny, no i to jest karta taka dość burzliwa wskazująca na walkę, jakieś zmagania. O i 10 Denarów-prywatna klinika i dużo kasy pójdzie.

Jak dla mnie lekarz number 1 :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Dziękuję za interpretacje

Weryfikacja

W dniu 29.05.2019 o 14:23, Ceres napisał:

Mam chore kolano, na podstawie objawów i obmacania dostałam dwie, różne diagnozy i moje pytanie brzmi, który lekarz ma rację ? a może obaj mają rację ?

Tarot Illuminati

Lekarz z NL twierdzi, że to Zespół rzepkowo - udowy, wyleczy to rehabilitacja. Czy ma rację?

IV CESARZ, II Monet, IV Buław

Na moich kartach i Cesarz i koleś z 2 monet stoją, opierają się na jednej nodze,ten od dwójki monet chwiej się a dalej karta 4 buław, która dla mnie jest taka domowa z tańczącymi postaciami więc obstawiam, że on ma rację, odpoczynek i rehabilitacja wyleczą mnie.

 

Lekarz z PL twierdzi, że pękła mi łąkotka i trzeba operować. Czy ma rację?

As Mieczy, V Buław, X Monet

Tu też mi się wydaje, że ma rację, bo as mieczy to jakby skalpel więc trzeba ciąć a na końcu 10 monet karta wyzdrowienia

 

Weryfikacja po USG będzie:)


3 miesiące rehabilitacji i oszczędzanie kolana pomogło. To był Zespół rzepkowo - udowy.

 

 

 

  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
  • Ismer zmienił tytuł na Który lekarz ma rację? ZWERYFIKOWANY

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...