Skocz do zawartości

The Modern Spellcaster’s Tarot


Arbogast

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Wpadła mi niedawno w ręce talia

The Modern Spellcaster’s Tarot

Bardzo ładna graficznie, żywa kolorowa i to co zwróciło szczególnie moja uwagę: karty są malowane na całości, bez żadnych ramek, których osobiście nie lubię...

Jeśli chodzi o interpretację to głównie oparta jest na RW znaczeniach kart. a;e niektóre są zadziwiające, inne zaś wręcz idealnie oddają to co czuję patrząc na daną kartę.

Najbardziej podoba mi się (w sensie odwzorowania znaczenia) 10 monet, mamy tutaj pokoleniowość (jest babcia, są rodzic,e są dzieci, są zwierzęta, jest majątek rodzinny czyli dom i ziemia wokół), tak sielanka życia na wsi, ale znaczeniowo idealnie oddany charakter tej karty.

Karta Świata - podoba mi się, że jest tam czarnoskóra kobieta - pełna metamorfoza głupca z mężczyzny w kobietę, z białego w czarnego.

 

Natomiast dalej są już interpretację dość oryginalne

- Cesarz, dlaczego ma głowę jelenia?

- Papież, gołe postaci przed nim, chyba te same co u Diabła

- Wisielec, ciekawe przedstawienie inne niż większość

- Słońce, dwójka dzieci, wręcz malutkich dzieciaków, takich niemowląt, ale test tam kobieta, a Słońce to energia męska przecież....

- Sąd ostateczny, palenie ludzi w kotle... to nie sąd, to egzekucja...

 

- 3 denarów, bardziej jako nauczanie

- 3 buław, wypuszczanie ptaków do lotu... ciekawa wizualizacja

- 7 buław, w ogóle nie oddaje charakteru obrony, walki, bardziej jest u: patrzcie, pokonałem

- 9 buław, nie ma tutaj bronienia tego co się ma, nie ma zdystansowania się by uleczyć rany, jest zamknięcie się w klatce

- 2 pucharów, dwójka mężczyzn, z czego jeden ma włosy jak u kobiety

- 5 pucharów, dziwna wizualizacja, trochę niezrozumiała, jakbym nie znał symboli nie widziałbym o co chodzi

- 9 pucharów, dżin z butelki? Ta karta mówi o przyjemnościach, o drugim dnie... a tu mamy Dżina co spełnia życzenia

- paź pucharów - pijak? rozpustnik, trójkąt imprezowo miłosny? Trochę to nie pasuje do nieśmiałego waleta pucharów

- as mieczy, żywioł powietrzny a miecz płonie.... ?

- 2 mieczy, znowu bez symboliki nie wiedziałbym o co chodzi

- 4 mieczy, mam nadzieje ze to nie trup, ale ładnie przedstawiona karta, jako wyczerpanie po walce i te psy, piękny obrazek

- 5 mieczy, gdzie tu motyw porażki czy pyrrusowego zwycięstwa?

 

Talia bardzo ładna, ale odjechana z niektórymi wizerunkami kart.

Jak uważacie?

 

 

 

 

il_794xN.1118769715_o0oo.jpg

il_fullxfull.1072186440_bsb7.jpg

il_fullxfull.1118776909_8e81.jpg

il_fullxfull.1118778237_qc99.jpg

il_fullxfull.1118779831_phio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

To już bardziej przypomina rozmowę one on one, mam nadzieję, że ktoś jeszcze się odpisze :D

Ta talia, z tego co widzę, nawiązuje do wiccanskiego spojrzenia, i stąd takie obrazki Cesarzowej i Cesarza - tu oni są bogiem (tak, z rogami, co nawiązuje do płodności i męskich sił natury) i bogini.

Kaplan nawiązuje do Diabla, bo prawda kościelna (religijna) może być źródłem kłamstwa i manipulacji. Do Słońca podobne pytanie, no myślę, że artysta chciał wykazać wyróżnienie również współczesnych tendencyj społecznych stąd kobieta na Słońcu, czyli współczesna aktywna i decydująca kobieta, 2 mężczyźni na 2 kielichów, ślub 2 kobiet na 4 buław, i tak dalej. Szkoda, że nie ma SooYoung, ona by napewno miała tu ciekawe spostrzeżenia :)

W tej talii strasznie ciekawią mnie kielichy:

Czy na 4 kielichów pan medytuje? Jeśli tak, to można się zgodzić, że medytacja to technika nie tylko mentalna/umysłową, ale i metoda dystansowania się emocjonalnego, osiągnięcia uczuciowej neutralności, dystansowania się od mocnych przeżyć;

Dlaczego na 5 kielichów jest jakiś rytuał?

6 kielichów mi w tej interpretacji bardziej z przyszłością i nadziejami (z przodu dzieciaki a z tyłu ich dziadkowie?) się kojarzą, które starsze pokolenie widzi w młodszym;

Ciekawe, że 7 kielichów jest powiązana z astrologia :) Z tyłu jest księżyc - no może sprzyjać marzeniom i iluzjom, ale dlaczego też nad symbolami planet jest narysowany astrologiczny znaczek ognia?

8 kielichów - znowu rytuał wiccanski? Sądząc po fazie Księżyca nieudany.

9 kielichów - no tak, jedno ze znaczeń 9 kielichów - spełnienie marzeń, satysfakcja.

10 kielichów - no rodzina współczesna, nic nie powiesz :)

Może jeszcze coś dopisze później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...