Skocz do zawartości

Modyfikacje wyglądu


crowcrow

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewna czy w dobrym miejscu, mam nadzieję, że tak ;) temat luźnych przemyśleń. Jak uważacie co w horoskopie odpowiada za zmiany wyglądu? Permanentne mniej lub bardziej. Jakie znaki, planety i aspekty eksperymentują z fryzurami, kryją się za ekstrawaganckim makijażem, ozdabiają kolczykami i tatuażami. Np. mnie i moją przyjaciółkę wiele lat łączyły wspólne zainteresowania, a nawet podobny styl, jednak podejście do zmian wyglądu mamy całkowicie odmienne. Ona lata ma jedną fryzurę, nigdy chyba nie zafarbowała włosów, jest niezbyt skora do zrobienia kolczyków(nawet klasycznych w uszach ;) ) czy tatuażu, makijaż, paznokcie i perfumy to nie coś do czego przywiązuje dużą wagę u siebie i jak mi się wydaje u innych. Z drugiej strony ja - lubię wszelkie typowo babskie upiększanie(choć nie ekstremalne), trafił się i tatuaż i kilka kolczyków, w ciągu lat miała milion fryzur, farbowałam, cięłam na chłopaka i na zmianę zapuszczałam włosy do niezłych długości. Lubię też zauważać u ludzi to "coś" w prezencji. Perfumy, szczególny styl, sposób chodu, mowy. Podobno panny nie są skore do modyfikacji(zwłaszcza czegoś co jest już perfekcyjne), a rzeczona przyjaciółka ma w niej księżyc i stellium w kardynalnym koziorożcu z wenus włącznie. U mnie wenus znajduje się w zmiennych rybach i dominują znaki zmienne. Co o tym myślicie? Co zauważacie u siebie i innych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, crowcrow napisał:

Podobno panny nie są skore do modyfikacji(zwłaszcza czegoś co jest już perfekcyjne), a rzeczona przyjaciółka ma w niej księżyc i stellium w kardynalnym koziorożcu z wenus włącznie. U mnie wenus znajduje się w zmiennych rybach i dominują znaki zmienne. Co o tym myślicie? Co zauważacie u siebie i innych?

Trzeba patrzeć na aspiekty również, czasami to daje więcej informacji o tym, jak człowiek czuje siebie w środku, zresztą Eva Green, która ma Słońce w raku, asc we Lwu, Wenus w Bliźniętach, a Księżyc w baranie wygląda dość "plutonicznie" przez trygon Plutona do wenus, opozycje Plutona z Księżycem i kwardrature Plutona do Słońca. Ważnym też jest asc - może też wyznaczyć styl, w którym osoba się prezentuje.

Co do kolczyków i tatuażu - chętnie bym, ale mi mąż zabrania :D No nie to żeby tak wprost, ale nie wygląda to dla niego atrakcyjnie. Także teraz to chyba jak Panna wyglądam - bardzo naturalnie, a kiedyś farbowałam się na czerwono i czarno, ubierałam się w stylu gotyckim - a muzykę nadal słucham, i metal czasem też :) Mam podkreślony i krzyż kardynalny, i krzyż stały przez osobówki i asc. Zmienny jest mniej wyraźny.

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłam właśnie, że w kwestii aspektów wypowie się ktoś bardziej obeznany jak ty Willow :) moje spostrzeżenia są dość ograniczone, bo póki co analizuję trochę w necie, a trochę znajomych, bliskich osób, więc "grupę badaną" mam małą :D. Z drobnych ciekawostek zauważyłam, że kobiety byki zazwyczaj noszą długie włosy, wiele z nich to elegantki, które podkreślają swoją urodę w typowo kobiecy sposób (szpileczki, makeup, kiecki itp.), co u mnie np. nie do końca się zgadza choć wenus jest w moim horoskopie najsilniejsza. Z zabawnych wyczytanych rzeczy, które akurat w moim przypadku się sprawdziły: strzelce mają tendencję to wyglądania bylejako i muszę przyznać, że mi się zdarza, a i znam strzelce, które wrzucają na siebie co popadnie, a także że rybom rzadko co do siebie pasuje. Do tego mam wrażenie, że neptun w 1 domu potrafi namieszać.

 

Co do stylu i muzyki widzę, że przeszłość mamy podobną. Czasem nawet tęsknię za tym powiewem mroku w szafie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, crowcrow napisał:

Liczyłam właśnie, że w kwestii aspektów wypowie się ktoś bardziej obeznany jak ty Willow :) moje spostrzeżenia są dość ograniczone, bo póki co analizuję trochę w necie, a trochę znajomych, bliskich osób, więc "grupę badaną" mam małą :D.

Ja myślę, że sporo z nas tu się uczy, i ja też ;) Nie ma co kompleksować, szczególnie, ze to jest temat relaksowy :)

55 minut temu, crowcrow napisał:

Z zabawnych wyczytanych rzeczy, które akurat w moim przypadku się sprawdziły: strzelce mają tendencję to wyglądania bylejako i muszę przyznać, że mi się zdarza, a i znam strzelce, które wrzucają na siebie co popadnie

Tu akurat cie powiem, że znam bardzo wystrojonych Strzelców, którzy jedynie o czym mogą gadać to o sukienkach i odchudzaniu. i Byków z dość dziwnym i niezadbanym wyglądem... Z Wenus w Byku przy tym wszystkim. Tu chyba trzeba patrzeć na uszkodzenia przez aspekty też i na kółko w całości - bo nie tylko Słońce i jego znak mają co powiedzieć w tych sprawach :) U kobiet w wyglądzie też jest ważny wpływ Wenus i Księżyca, ich znaków, aspektów, czy są silne - i w kontekście znaku, i w kontekście domów i tak dalej :)

55 minut temu, crowcrow napisał:

Czasem nawet tęsknię za tym powiewem mroku w szafie :D

 A też :)

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przykłady planet jak się pokazują przez wygląd? :D jak w przypadku plutonicznej Evy Green? Ciekawy przypadkiem jest dla mnie Billie Eilish. Pluton w koniunkcji z blisko MC i to widać :) no i słońce w strzelcu też blisko MC, które daje tego znanego mi luźnego stylu. Rybny Asc też daje o sobie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to wieczorem zamieszcze parę znanych przykładów z obrazkami :) Już wiem kogo w pierwszej kolejności - pannę słoneczna z Księżycem i Wenus w Wadze - będzie niezłe zaskoczenie :P

Nie znanych - dla publiczności - to jakoś sie lękam, bo może by nie życzyli sobie :)

Jeszcze jednego Byczka i Strzelca - żeby było do przykładu: wszyscy są znani :) I parę Raczków :) I pani że Słońcem w Bliźniętach i Księżycem w Byku :)

PS: tu też gdzieś był temat ze zgadywaniem asc po wyglądzie  - dołącz się, jak masz chęć ;)

 

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Willow napisał:

Dobra, to wieczorem zamieszcze parę znanych przykładów z obrazkami :) Już wiem kogo w pierwszej kolejności - pannę słoneczna z Księżycem i Wenus w Wadze - będzie niezłe zaskoczenie :P

Nie znanych - dla publiczności - to jakoś sie lękam, bo może by nie życzyli sobie :)

Jeszcze jednego Byczka i Strzelca - żeby było do przykładu: wszyscy są znani :) I parę Raczków :) I pani że Słońcem w Bliźniętach i Księżycem w Byku :)

Czekam z ciekawością

 

Godzinę temu, Willow napisał:

PS: tu też gdzieś był temat ze zgadywaniem asc po wyglądzie  - dołącz się, jak masz chęć ;)

Znam i bywam ;) , ale jak wiemy asc to nie wszystko i silny wpływ planet na asc mogże nas "oszukać". No i nie jestem pewna czy asc ma taki wpływ właśnie na te zmiany wyglądu lub ich brak o którym pisałam w pierwszym poście. Chyba każdy zna takich ludzi, którzy od przedszkola wyglądają tak samo tylko rosną do góry :D i takich, których byśmy nie poznali na zdjęciu z zeszłego roku. Jako że głębsza rozkmina zakorzeniła się w mojej głowie to poskutkowało to wieczornymi rozmyślaniami, a że najbliższe kółko mam swoje... zastawiam się czy takie cykliczne zmiany wyglądu od 0 do 100 (od króciutkich włosów do bardzo długich, nigdy po środku itp.) nie są poniekąd zasługą księżyca w skorpionie (który umiera by się przemienić) w kwadraturze do wenus i sekstylu do neptuna jedynej planety w moim 1 domu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że patrzymy na wszystko razem, a asc to zupełnie nie wszystko, ale dla relaksu jest ciekawie pobawić się w zgadywankę, prawda?

A masz aspekty Urana do Wenus i władcy ascendentu? Gdzie go masz (władcę)? A i Wenus :) Takie szybkie i radykalne zmiany mi jak najbardziej na wpływ Urana/Wodnika wyglądają :)

Księżyc w Skorpionie nie jest przesadnie zmienny, ale oczywiście, akcentuje archetyp Skorpiona w twojej psychice - masz bardzo namietna, ale z tym ciężką emocjonalność, sporo takich nieprostych, nieco ciężkich emocji w tle, którym ciężko jest znaleźć wyjście, i to tak wszystko mieli się, mieli i podgrzewa się w środku, do tego jest aż bolesna nadwrażliwość, obraźliwosc, pamiętliwosc, wrażliwość tu też podkreśla się seksytlem od Neptuna :) w Kwadraturze z Wenus - jest konflikt między archepytami kobiecości w środku ciebie, co też może odnaleźć wyrażenie na zewnątrz w postaci kardynalnych zmian wyglądu - taki bunt przeciwko innej strony samej siebie :)

Księżyc w Skorpionie oczywiście lubię transformacji, chodzenie po krawędzi, głębokie zmiany - ale zmianę plutoniczne są bardzo głębokie i nieco wolniejsze, niż Uraniczne, przeszywające samą duszę, to czym jesteś - całkowicie, na zawsze - to w przypadku Księżyca bardziej o emocje by chodziło, komfort (naprzyklad ciągłą chęć wykroczenia po za granice komfortu - żeby przeżyć katharsis - i jeszcze, i jeszcze), poswiadome tendencje, pragnienia, ale chyba może całkiem tez na wygląd wpływać - szczególnie, że ma aspektacje z Wenus :)

Ja jestem z osób, których ciężko się poznaje na starych zdjęciach i chodzi nie tyle o farbowanie, ile o to, że ze zmianą wagi się zmienia kształt twarzy, rysy, figura do nierozpoznania - chyba że zgadywać po oczach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani ze Słońcem (opozyja Saturn, sekstyl Uran, kwadratura Pluton)  I Wenus (kwadratura Jowisz, opozycja Saturn) w Bliźniętach, Księżycem (koniunkcja Merkury sekstyl Mars, trygon Jowisz), w Byku, saturnem na asc, asc w Strzelcu, władca asc (Jowisz) w Pannie ma kwadraturę z Wenus i trygony z Księżycem i Merkurym.

Kólko:
astro_2atw_siouxsie_sioux.54523.183706.p
Zdjęcia:

CKZOes6UcAEtwuI.jpg
image_1131.jpg
siouxsie-sioux-21.jpg
ob_25f85b_siouxsie-sioux-portrait.jpg
Był też taki okres (chyba Księżyc w Byku się obudził, chociaż i z wielkim wpływem Plutoniańskich i Saturniańskich klimatów):
p01hhbvm.jpg

aa084ecc-21da-43e8-8005-b7d7fb732980_scr

images?q=tbn:ANd9GcS80rQA1FHdaJ-4lcvt7HW

I taki:

a380e6c77eab2e2af0b4c42881e2b675.jpg
Siouxsie-Sioux-S-1-471x700.jpg


Na moje widać tu, na niektórych zdjęciach wpływ Plutona: chociaż tam jest tylko jedyna Kwadratura do Słońca, mimo wszystko chyba dużo dała, widać wpływ Saturna na asc i jego aspektów do Słońca i Wenus, bo styl gotycki na moje to też Saturn, widać też wpływ Marsa na styl - w młode lata, kiedy jeszcze śpiewała punk-rock, a nie post-punk i gothic. Widać trochę od Byka też, Uran, ale mi się wydaje, że najbardziej jednak ten Saturn jest zauważalny, jakoś wewnętrznie kojarzę ją z Koziorożcem, bardziej nawet, niż ze Skorpionem, jest zimna trochę na moje. Księżyc, chociaż i silny po znaku, i aspektuje władce asc tu nie widać. Strzelca za bardzo chyba też :)

PS: wklejam też parę wideo do wątku muzycznego :)

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2019 o 11:29, Willow napisał:

Wiadomo, że patrzymy na wszystko razem, a asc to zupełnie nie wszystko, ale dla relaksu jest ciekawie pobawić się w zgadywankę, prawda?

A masz aspekty Urana do Wenus i władcy ascendentu? Gdzie go masz (władcę)? A i Wenus :) Takie szybkie i radykalne zmiany mi jak najbardziej na wpływ Urana/Wodnika wyglądają :)

Jansa sprawa, ten temat zresztą też jest czysto dla relaksu :D Uran do Wenus nie mam, za to koniunkcję Urana do Jowisza(2 dom w wodniku obie planety), więc jest i Uran i wodnik :).

Godzinę temu, Willow napisał:

Na moje widać tu, na niektórych zdjęciach wpływ Plutona: chociaż tam jest tylko jedyna Kwadratura do Słońca, mimo wszystko chyba dużo dała, widać wpływ Saturna na asc i jego aspektów do Słońca i Wenus, bo styl gotycki na moje to też Saturn, widać też wpływ Marsa na styl - w młode gody, kiedy jeszcze śpiewała punk-rock, a nie post-punk i gothic. Widać trochę od Byka też, Uran,  ale mi się wydaje, że najbardziej jednak ten Saturn jest zauważalny, jakoś wewnętrznie kojarzę ją z Koziorożcem, bardziej nawet, niż ze Skorpionem, jest zimna trochę na moje. Księżyc, chociaż i silny po znaku, i aspektuje władce asc tu nie widać. Strzelca za bardzo chyba też :)

PS: wklejam też parę wideo do wątku muzycznego :)

Wybitnie plutoniczna wersja lwiej grzywy :D ale jak widać utrzymywała swój styl przez lata i nawet ta bycza wersja jest nadal bardzo w jej niepowtarzalnym stylu. Ze strzelca ma trochę budowę twarzy? Taką kanciastą, ale łagodnie, jakby to głupio nie brzmiało, ale poza tym tak jak piszesz tego typowego strzelca u niej nie widzę. Zgadzam się też że wydaje się zimna, w teledyskach nawet mimikę ma mało ekspresyjną (czyżby też ten saturn w 1?) i trochę pasywno agresywną. O i mamy z tą Panią osie w tych samych znakach :)

 

To ja dorzucę Panią bardzo znaną i dość ekstrawagancką jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, a sceniczny to już w ogóle ;) peruki, makijaż, stylizacje. Raczej nie trzyma się jednego stałego stylu. (grafika trochę kiepska asc wypada w wodniku)

horoscope-chart1__radix_8-12-1982_09-25.

horoscope-aspectarium3__radix_8-12-1982_

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, crowcrow napisał:

za to koniunkcję Urana do Jowisza(2 dom w wodniku obie planety), więc jest i Uran i wodnik :).

Czyli władca twojego asc jest w Wodniku i w koniukcji z Uranem? No to się zgadza :)

2 godziny temu, crowcrow napisał:

ale jak widać utrzymywała swój styl przez lata i nawet ta bycza wersja jest nadal bardzo w jej niepowtarzalnym stylu.

Podkreślony krzyż stały :) I zmienny :) Ciekawe połączenie :)

2 godziny temu, crowcrow napisał:

Ze strzelca ma trochę budowę twarzy? Taką kanciastą, ale łagodnie,

haha, mi w tym Byk akurat się widzi, gdzie ma Księżyc i władce znaku Słonecznego:) Za Strzelca chyba jej figura przymawia, a twarze Strzelce mają zwykle trochę wyciągnięte - no ale może to stereotyp :D

2 godziny temu, crowcrow napisał:

Zgadzam się też że wydaje się zimna, w teledyskach nawet mimikę ma mało ekspresyjną (czyżby też ten saturn w 1?)

Mi się wydaje, że całkiem. Mam koleżankę z Wenus i saturnem w ścisłej koniukcji na asc - to ją mi trochę przypomina :) Ale myślę, że to też aspekty - nie można je ignorować - to są bardzo ważne wskazówki na poziomie indywidualności ludzkiej - ważne osobówki mają aspekty od Saturna i on je przemraża. Powinna być bardzo odpowiedzialna i ambitna, no z tendencjami to dołów.

2 godziny temu, crowcrow napisał:

To ja dorzucę Panią bardzo znaną i dość ekstrawagancką jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, a sceniczny to już w ogóle ;) peruki, makijaż, stylizacje.

Pokażesz zdjęcia? :)

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za gówniary to  bardzo często farbowałam włosy po rude czarne blondy,ale  tez fryzury były  dość orginalne nawet miałam tą fryzurę co się wygalało pod długimi włosami i mnóstwo wygolonych boków,miałam też trwałą, krótkie włosy miałam,ale teraz od dwóch lat broń boże żebym ścięła włosy jakoś półdługie włosy do mnie przemawiają do tej pory farbowałam na brąz,ale teraz postanowiłam zaszaleć i zrobić ombre. Jakoś tak mam wrażenie,że moja kobiecość to właśnie półdługie włosy. Co do  tatuażu jest są w planach dwa na pewno jeden wiem jaki bym chciała  a  na drugi nie mam pomysłu. Co do kolczyków nie mam czasu pójść do kosmetyczki,żeby znowu mi dziurki przekuła,ale też bym chciała mieć w chrząstce w uchu taki malutki, bo uważam co za dużo  to nie wygląda to zbyt dobrze.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2019 o 21:45, Willow napisał:

Pokażesz zdjęcia? :)

queen-1024x683.jpg

nicki-minaj-w-polsce-kiedy-gdzie-509115-

rexfeatures_9665158vn.jpg?w=1000

gettyimages-1057799050.jpg?itok=47GpIwAq

W dniu 30.06.2019 o 19:32, nosowska napisał:

Ja za gówniary to  bardzo często farbowałam włosy po rude czarne blondy,ale  tez fryzury były  dość orginalne nawet miałam tą fryzurę co się wygalało pod długimi włosami i mnóstwo wygolonych boków,miałam też trwałą, krótkie włosy miałam,ale teraz od dwóch lat broń boże żebym ścięła włosy jakoś półdługie włosy do mnie przemawiają do tej pory farbowałam na brąz,ale teraz postanowiłam zaszaleć i zrobić ombre. Jakoś tak mam wrażenie,że moja kobiecość to właśnie półdługie włosy. Co do  tatuażu jest są w planach dwa na pewno jeden wiem jaki bym chciała  a  na drugi nie mam pomysłu. Co do kolczyków nie mam czasu pójść do kosmetyczki,żeby znowu mi dziurki przekuła,ale też bym chciała mieć w chrząstce w uchu taki malutki, bo uważam co za dużo  to nie wygląda to zbyt dobrze.

Masz jakieś przypuszczenia co za to odpowiada? ;)

PS z jakimkolwiek przekłuciem innym niż płatek ucha polecam piercera... o ile mnie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...