Skocz do zawartości

Czy warto zmieniać prace teraz?


Arbogast

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Mam pracę całkiem OK, ale wiadomo chcę się rozwijać, szczególnie finansowo. Zastanawiam się czy w ciągu 3 miesięcy znajdę lepszą dla mnie prace.

Na forum znalazłam taki rozkład, chociaż nie jestem fanem takich tematycznych rozkładów, bo często są tam pytania wymuszające odp tak/nie, ale testowo rozkładam i zobaczymy.

Okres 3 miesiące.

 

1 karta: Jak wpływa na mnie obecna sytuacja w pracy? - 9 buław - stagnacja, brak możliwości rozwoju i taka atmosfera żeby jakoś przeczekać, byle do następnego dnia

2 karta: Co nie przynosi mi zadowolenia w obecnej pracy, blokady w dalszym rozwoju w pracy. - 5 buław - walka o swoje, konflikty

3 karta: Relacje ze współpracownikami bądź szefem. - Śmierć - będą się zmieniać, ale są takie jakby ich w ogóle nie było

4 karta: Warto teraz podnieść swoje kwalifikacje? - Kapłanka  - tak, jednoznacznie tak

5 karta: Czy decyzja o zmianie pracy jest słuszna? - 4 Mieczy - nie, to nie jest najlepszy czas, 4 mieczy jednak jest kartą bezruchu

6 karta: Jeśli zdecyduję się na zmianę, co mnie czeka w nowej pracy w ogólnym bilansie, w najbliższym półroczu? - Król mieczy, chyba będę chciał znowu zmienić.

7 karta: Na czym trzeba będzie się szczególnie w nowej pracy skoncentrować? - 3 pucharów, na ludzi, na otoczenie, na to co się do kogoś mówi

8 karta: Zarobki w nowej pracy? - Diabeł, to nie są duże pieniądze, ale kuszące i niepewne

9 karta: Otoczenie, relacje, środowisko w nowej pracy? - 2 monet, dość luźne, bez spiny

679453a63b0948d8med.jpg

Edytowane przez Arbogast
Odnośnik do komentarza
Gość Ava55

karty radzą najpierw podnieść kwalifikacje (4. Kapłanka), na razie lepiej nie zmieniać pracy  ->5. 4 mieczy  ->>co w ciągu pół roku : Król mieczy (niezbyt zadowolony, może też niedoceniony)

7. na czym trzeba by się tam skoncentrować 3 puchary - żeby Ci za bardzo nie imprezowali zamiast pracować ;)

8. Diabeł - nawet dobra kasa, ale ma jakiś negatywny podtekst np. złe warunki pracy, nadmiar obowiązków albo niedokładnie określony zakres, niejasności w umowie albo niekorzystna dla Ciebie umowa

9. otoczenie - nikogo nic nie będzie obchodziło, trudność w egzekwowaniu, wątpliwości i nawet bezradność czasem

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Arbogast napisał:

1 karta: Jak wpływa na mnie obecna sytuacja w pracy? - 9 buław -coś Cię powstrzymuje, zniechęca do tej pracy 

2 karta: Co nie przynosi mi zadowolenia w obecnej pracy, blokady w dalszym rozwoju w pracy. - 5 buław -konkurencja, wakka z kimś może też jakaś ognistai napięta atmosfera?

3 karta: Relacje ze współpracownikami bądź szefem. - Śmierć - może starasz się ich unikać do minimum lub przyjedziesz jakąś przemianę związaną z tym tematem 

4 karta: Warto teraz podnieść swoje kwalifikacje? - Kapłanka  - tak kak najbardziej 

5 karta: Czy decyzja o zmianie pracy jest słuszna? - 4 Mieczy - nie,ja bym zaczekala ta karta nawet zaleca aby od tego tematu odejść i nie myśleć 

6 karta: Jeśli zdecyduję się na zmianę, co mnie czeka w nowej pracy w ogólnym bilansie, w najbliższym półroczu? - Król mieczy, będzie taka szczera i chłodna kalkulacja czy oby na pewno warto było 

7 karta: Na czym trzeba będzie się szczególnie w nowej pracy skoncentrować? - 3 pucharów, relacje towarzyskie być może będzie tak milsza atmosfera luz 

8 karta: Zarobki w nowej pracy? - Diabeł,dobre, ale jakby od czegoś uzależnione może od jakiegoś wyniku czyjegoś albo tylko Twojego

9 karta: Otoczenie, relacje, środowisko w nowej pracy? - 2 monet, dość luźne, bez spiny zgadzam się będzie ok

Fajny rozkład chyba sobie podkradne :D

17 godzin temu, Arbogast napisał:

679453a63b0948d8med.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Gość Lianna

1 karta: Jak wpływa na mnie obecna sytuacja w pracy? - 9 buław - Jakbyś nie mógł w pełni rozwinąć skrzydeł ;)

2 karta: Co nie przynosi mi zadowolenia w obecnej pracy, blokady w dalszym rozwoju w pracy. - 5 buław - burzliwa atmosfera, walka.

3 karta: Relacje ze współpracownikami bądź szefem. - Śmierć - Nadejdzie bardzo duża zmiana w relacjach ;)

4 karta: Warto teraz podnieść swoje kwalifikacje? - Kapłanka  - jak najbardziej :)

5 karta: Czy decyzja o zmianie pracy jest słuszna? - 4 Mieczy - zdecydowanie musisz poczekać :)

6 karta: Jeśli zdecyduję się na zmianę, co mnie czeka w nowej pracy w ogólnym bilansie, w najbliższym półroczu? - Król mieczy. Zgadzam, że będziesz chciał zmienić. Jeszcze mi się kojarzą jakieś analizy i ewentualna nauka.

7 karta: Na czym trzeba będzie się szczególnie w nowej pracy skoncentrować? - 3 pucharów Kojarzy mi się, że na miłej atmosferze? :P

8 karta: Zarobki w nowej pracy? - Diabeł- według mnie dobre, ale też duży stres.

9 karta: Otoczenie, relacje, środowisko w nowej pracy? - 2 monet. No powinno być sponio  :)

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • Moderator

Pracy nie zmieniłem, nie tylko w ciągu 3 miesięcy ale i w ciągu 5 miesięcy, dlaczego? Chyba nie maiłem dość motywacji i trochę się zasiedziałem w tamtej pracy.

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...