Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc w interpretacji pytania o kariere


d7a22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem zupelnie poczatkujacym tarocista-hobbysta.
Ostatnio rozpoczalem nowy biznes, ktory mam nadzieje zacznie przynosic mi dochod.
Bardzo bylem ciekaw, czy ma on szanse na zapewnienie mi choc umairkowanego powodzenia materialnego i uzylem do otrzymania odpowiedzi rozkladu w krzyz, tak jak opisanego w ksiazce Starowieyskiej.
Pierwsza karta wyszla Wisielec, druga Umiarkowanie, trzecia Mag, a ostatnia, dajaca opdowiedz na pytanie, Diabel.
No i tu mam problem - nie mam pojecia jak zinterpretowac taka opdowiedz.
O ile prawidlowo mysle, pierwsza, Wisielec, oznacza, ze jestem na etapie marazmu i izolacji, druga, ze czeka mnie opoznienie, troche bezowocnych prob i sporo nauki, ale trzecia pokazuje, ze mam samozaparcie i zdolnosc do wziecia spraw we wlasne rece. Ale co oznacza diabel? Czy to, ze sie powiedzie, czy ze sie nie powiedzie?

Czy ktos pomoglby mi z tym rozkladem?

Bede ogromnie wdzieczny.

 

Edytowane przez d7a22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Ava55 said:

jakbyś mogł wypisać karty i ich pozycje/opis z krzyża - to nie trzeba będzie szukać, na jakie pytania Twoje karty odpowiadają
Karty po kolei:
I (obecna sytuacja) - Wisielec
II (przeszkody) - Umiarkowanie

III (podejscie pytajacego do problemu) - Mag
IV (wynik, odpowiedz na pytanie) - Diabel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używałeś tylko AW ?

nawet na początku lepiej korzystać z całej talii :ok:

4 minuty temu, d7a22 napisał:

I (obecna sytuacja) - Wisielec
II (przeszkody) - Umiarkowanie

III (podejscie pytajacego do problemu) - Mag
IV (wynik, odpowiedz na pytanie) - Diabel

1. być może jesteś zbyt mało aktywny albo jest zastój na rynku jeśli chodzi o ten rodzaj biznesu, za dużo się nie dzieje

2. Umiarkowanie w przeszkodach może mówić właśnie o zbyt spokojnym działaniu, za małej intensywności, itp

1+2 pokazują, że na razie za bardzo się ten biznes nie kręci...

3. starasz się, czyli  1+2 to mogą być mało sprzyjające warunki zewnetrzne

4. Diabeł - poszukaj, gdzie leży przyczyna takiego stanu rzeczy, może nie jest to takie oczywiste

Diabeł to pokusa, ale i związane ręce... mam nadzieję, ze nie kredyt,

może też za bardzo niszowy masz ten biznes, nie wiem

ale miej oczy otwarte, zrób tzw. "reaserch", wysonduj -jak możesz wyjść na plus

 

powodzenia :koniczynka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za pomoc.
Tak, uzywalem tylko Wielkich Arkanow. Male mnie kompletnie przytlaczaja, a w przepisie Pani Starowieyskiej jest rowniez, by do tego typu rozkladu uzyc tylko Wielkich.

Nie ma kredytu, nie ma zadnych szemranych interesow, na ktore moglby wskazywac Diabel i od takich stronie i nic mnie do takich nie ciagnie.
Owszem, biznes jest mocno niszowy i to takiego typu, ze pare miesiecy mozna nie miec na suchy chleb, ale potem kąpać sie w szampanie, gdy w koncu trafi sie powazny klient.
Dlatego to umiarkowanie i wisielec wydaly mi sie calkiem naturalne - odlozenie  wczasie, zastoj, czy potrzeba douczania sa akurat zupelnie normalne i calkiem na miejscu.
Rowniez Mag jest na miejscu, bo to biznes kreatywny, a ja mam calkiem sporo dobrych checi, wizje dzialania i "know how".
No ale diabel jako odpowiedz zupelnie zbil mnie z tropu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AM dają lepszy obraz sytuacji

AW z racji tego, że są mocnymi kartami mogą sytuację "przerysować", nie pokażą Ci niuansów

jeśli mogę coś doradzić - rób małe rozkłady (jak ten krzyż), ale używaj całej talii

 

karty mogły Cię przestraszyć Diabłem, bo nie miały z czego wybierać... dopiero jak masz cała talię w użyciu, to wiesz czy naprawdę jest się czym przejmować

EDIT:

a z jakiej talii korzystasz ? masz AM obrazkowe (takie ułatwiają odczyt) ?

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było w tej sytuacji zapytać kart co znaczy ten diabeł/wynik, bo jednocześnie moze on oznaczać dobry przychód (choć nie sądzę w tym rozkładzie) lub umowę bardzo ścisłą z której ciężko będzie się wyplatac, i co w efekcie nie przyniesie oczekiwanej radosci i spokoju z prowadzenia własnej działalności. Spróbuj moze pociągnąć z całej talii.

Z pozostałymi kartami zgodzę się z wcześniejszymi interpretacjami.

 

 

 

Edytowane przez Noa20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Sarah2020 said:

Dobrze by było w tej sytuacji zapytać kart co znaczy ten diabeł/wynik, bo jednocześnie moze on oznaczać dobry przychód (choć nie sądzę w tym rozkładzie) lub umowę bardzo ścisłą z której ciężko będzie się wyplatac, i co w efekcie nie przyniesie oczekiwanej radosci i spokoju z prowadzenia własnej działalności. Spróbuj moze pociągnąć z całej talii.

Z pozostałymi kartami zgodzę się z wcześniejszymi interpretacjami.

 

 

 

No wlasnie ja w pierwszej chwili pomyslalem sobie, ze ten Diabel to moze byc wlasnie przyplyw sporej gotowki po okresie posuchy i zastoju, wrecz marazmu mimo wiedzy i zaangazowania. Ale potem zaczalem sie zastanawiac czy aby nie sa to raczej znaki jakiegos mataczenia, wejcia w szemrany kontakt, czy tak jak wlasnie teraz piszesz, kontrakt, ktory mnie uwiaze.
Chyba faktycznie uzyje pelniej talii, tak jak przedmowcy / przedmowcyznie radza.
Wielkie dzieki za porady, Sarah2020 oraz Ava55.
Stawiam dopiero pierwsze kroki w Tarocie (moje drugie rozdanie) i kazde wskazowki ogromnie sobie cenie i bardzo doceniam. Dziekuje raz jeszcze.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minutes ago, Ava55 said:

 

a z jakiej talii korzystasz ? masz AM obrazkowe (takie ułatwiają odczyt) ?


Talie uzywam Tarota Marsylskiego w edycji Fourniera opartej o francuskie wzorce ponoc ze sredniowiecza. Obrazki na Malych Arkanach sa tylko na figurach, cyfrowe karty to zwykle przedstawienie ilosci pucharow, kijow, mieczy, czy monet.
Zedycowalem sie na te talie, bo cos mnei w niej przyciagnelo, gdy wybieralem te, ktorej bede uzywal. Pierwotnie chcialem malowane, albo w stylu Waite, ale gy przegladalem potencjalne zestawy, to wlasnie Fournier mnie do siebie przyciagnal, nie wiem czemu.
A Twoja, jaka jest ulubiona talia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarot.Snów Marchetti'ego

 Marsylski był moją pierwszą talią ; fakt - AM tu są trudne do interpretacji, zapamiętania

Screenshot_20190903-233347_Samsung Internet.jpg

Edytowane przez Ava55
filmik był do niczego ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...