Skocz do zawartości

Joga


zakretka23

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze gdy moje plecy zaczynaja o sobie przypominać - przemęczenie - przypominam sobie o jodze i zwiększam jej częstotliwości do 3 - 4 razy w tygodniu po 1,5 godziny. Mam zajęcia w świetnej szkole, gdzie są świetni nauczyciele. 

Zapytałam jak na moje ciało wpływają te zajęcia - 2 monety (as buław) 8 monet 5 monet (Głupiec) 

Po pierwsze poprawiam balans oraz elastyczność kręgosłupa, pracuje nad wzmocnieniem i zakresem ruchu całego ciała, 5 monet odczytałam, ze pomaga mi w dolegliwościach bólowych. Pokazuje tez gdzie mam przykurczone mięśnie, słabsze obszary ciała nad którymi powinnam popracować. 5 monet z Głupcem pokonuje dzięki tym zajęcia owe ograniczenia i wychodzę jak nowo narodzona. 

 

Co osiągnę w jodze ? 

6 pucharów Kapłan 7 pucharów Umiarkowanie 

Odmłodnieje dzięki większej elastyczności ciała, bardzo tez pomoże mi to nie tylko w pracy nad ciałem ale nad duchem, umysłem i emocjami. Znajdę właściwy balans między wszystkimi tymi strefami. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, zakretka23 napisał:

Zapytałam jak na moje ciało wpływają te zajęcia - 2 monety (as buław) 8 monet 5 monet (Głupiec) 

może nie jestem dobra w czytaniu kart na zdrowie... widzę je zupełnie inaczej niż Ty 

dla mnie to są tutaj średnie karty na poprawę zdrowia dzięki jodze...

8mt pokazuje cierpliwą pracę, ale 5monet na ograniczenia tej metody

Głupiec (wypadł ? dociągnięty?) przy 5mt może pokazać, że zajmiesz się czymś nowym - ewentualnie jakąś inną odmianą jogi 

 

 

1 godzinę temu, zakretka23 napisał:

Co osiągnę w jodze ? 

6 pucharów Kapłan 7 pucharów Umiarkowanie

 

pierwsze jest 6puch - co najlepsze, właściwie już z jogi wyciągnęłaś w związku ze zdrowiem na dziś

Kapłan - to może być nauczyciel jogi, ale także lekarz -który doradzi zmniejszenie intensywności - Umiarkowanie

po drodze 7 puch  -joga Ci odpowiada, ale nie rozwiąże skutecznie Twoich zdrowotnych problemów  - może rozczarowanie tym, że zwiększenie ilości/intensywnosci ćwiczeń może być niekorzystne... wg mnie z kart wynika, że lepiej stosować jogę z umiarem

 

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza

Właśnie po jodze przechodzi mi ból pleców, a lekarze ta formę ruchu mi zalecają. Powinnam ćwiczyć codziennie. 

Juz zaczęłam wprowadzać treningi na siłowni ...wiec jak zwykle dzięki jodze szybko wracam do formy. Mam dużo zajęć co może pokazywać karta 7 pucharów. Wiec ograniczę się do dwóch razy w tygodniu by mieć czas na inne sporty. 

Edytowane przez zakretka23
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Okazuje się ze nie mogę wykonywać ćwiczeń typu stanie na głowie. Teraz widzę ze moje ciało daje mi wyraźne sygnały, co może, a nie poprzez silny opór. Jeśli chodzi o karty 5 monet może oznacza brak czasu przy obecnej pracy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...