Skocz do zawartości

Wybory 2019


Arbogast

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Chciałem zaproponować typowanie wyborów. Wiadomo, że PiS, PO i Lewica wejdą do sejmu, prawdopodobnie w takiej właśnie kolejności, natomiast niewiadomą jest wejście Konfederacji i PSL.

Nie chciałbym żebyśmy się tutaj wdawali w dyskusje polityczne, bo każdy z nas ma inne poglądy i łatwo się poróżnić w tej kwestii, skoncentrujmy się na typowaniu wyników.

1. Czy wejdzie do sejmu Konfederacja?

2. Czy wejdzie do sejmu PSL?

3. Czy PiS uzyska samodzielną większość (większość w rozumieniu zdolność utworzenia rządu większościowego - bez wdawania się w szczegóły, bo to że zajmie pierwsze miejsce wynika z sondaży i raczej się to nie zmieni).

4. Podsumowanie: Kolejność na podium (wg nr komitetów:

  1. Polskie Stronnictwo Ludowe
  2. Prawo i Sprawiedliwość
  3. Sojusz Lewicy Demokratycznej
  4. Konfederacja
  5. Platforma Obywatelska

 

Odpowiedzi:

1. 3 denarów - Diabeł - Gwiazda - niejednoznacznie mi to wygląda, pierwsze skojarzenie, ze Konfederacja wchodzi z 3 miejsca przez tą 3 denarów. Diabeł pokazuje, że będą jakieś manipulacje przy wyniku tej formacji (może się powtórzyć sytuacja z wyborów na wiosnę, czyli zmiana wyniku w ciągu kilku godzin), gwiazda na koniec z jednej strony daje nadzieję i pomyślność, z drugiej strony gwiazda to coś odległego nieosiągalnego

 

2. 3 pucharów - Rycerz Denarów - Księżniczka Denarów - myślę, że PSL wchodzi, trójka pucharów to świętowanie, a Rycerz Denarów to posady i Księżniczka denarów to nowe doświadczenia, myślę, że wejdą i nawet będą współrządzić.

 

3. 7 pucharów - 8 mieczy - Cesarz - wygra PiS, ale nie uzyska samodzielnej większości, 7 pucharów mówi o nierealności a 8 mieczy o ograniczeniu, Cesarz to władza, czyli będą rządzić, ale 8 mieczy z Cesarzem mówi o ograniczeniu władzy, czyli niesamodzielna większość, będą musieli jakąś koalicję zawrzeć (albo wyciągać posłów z innych partii).

 

4. Kolejność:

1. 6 denarów na PSL

2. Król monet na PiS

3. Pustelnik na SLD

4. 8 pucharów na Konfederację

5. Księżniczka buław na PO

 

Potwierdza się, że PiS wygrywa w Królu monet, po 8 pucharów mam wrażenie, że Konfederacja nie wchodzi do sejmu, co ciekawe PSL lepiej tu wygląda niż SLD w pustelniku, czyli tak jakby było na szarym końcu. Walet buław to pozycja podrzędną czyli może być druga...

   
   
   
   
   
  • Lubię to! 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Karty losowane z 32 kartowej talii, na tak/nie, bez odwróceń (tzn. wylosowało z odwróceniem, ale przy podstawowym tak/ nie bierze się pod uwagę kolory) - maszyna losująca odpowiedziała tak: 

 

1. Czy wejdzie do sejmu Konfederacja?

Walet karo, 7 pik, Dama trefl = nie

2. Czy wejdzie do sejmu PSL?

As pik , 8 karo, 10 karo = tak

3. Czy PiS uzyska samodzielną większość (większość w rozumieniu zdolność utworzenia rządu większościowego - bez wdawania się w szczegóły, bo to że zajmie pierwsze miejsce wynika z sondaży i raczej się to nie zmieni).

7 karo , 8 kier, 10 kier = tak

 

4. Podsumowanie: Kolejność na podium (wg nr komitetów:

  1. Polskie Stronnictwo Ludowe 9 karo
  2. Prawo i Sprawiedliwość 7 kier
  3. Sojusz Lewicy Demokratycznej 7 kier odwr.
  4. Konfederacja Król karo
  5. Platforma Obywatelska Walet kier

moim skromnym zdaniem, to coś się tej maszynie po...gibało, jakoś to niespójne z pierwszymi 3 pytaniami, no ale ja politykę mam z tyłu i może nie rozumiem do końca pytań.

Konfederacja jest tu zagadką dla mnie, bo wg. starszeństwa to Król karo jest na świeczniku, ale... ale przy pytaniach o konfederację wieszał mi się program, za każdym razem. I jak już dał się uprosić na wróżbę, to wylosował tego Króla. Nie wiem czy to brać pod uwagę, ale Król karo w niesprzyjających warunkach to zdrajca lub dyshonor albo nieprzychylność.

7 kier natomiast to najszczęśliwsza karta w talii, 7 kier odwrócona też - ogólnie - nie jest zła, ale sa to przeszkody. Walet kier - ogólnie oznacza sukces, ale to młodziak, więc tutaj może jakieś przytulenie do stołka zajdzie. 9 karo to wyróżnienie, ale raczej zaspokajające ambicję a nie takie kasiaste. Może dostaną więcej (sympatii) niż myślą a mniej niżby chcieli (władzy)

  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy wejdzie do sejmu Konfederacja?

5 puch, Cesarzowa -tak

2. Czy wejdzie do sejmu PSL?

Pustelnik - nie

3. Czy PiS uzyska samodzielną większość

7 puch - nie

 

4. Podsumowanie: Kolejność na podium (wg nr komitetów:

  1. Polskie Stronnictwo Ludowe 10my poza sejmem, ostatnie miejsce
  2. Prawo i Sprawiedliwość Qmt - wygrana 1miejsce
  3. Sojusz Lewicy Demokratycznej 3mt -3 miejsce
  4. Konfederacja 5 kij, Diabeł - 4 miejsce
  5. Platforma Obywatelska 4mt - 2 miejsce (zachowa miejsce z sondazy, ale bez fajerwerków)

chyba jakiś przekręt będzie z Konfederacją - widać walkę o wejście ... może na ostatni moment coś wyskoczy  - i jednak wejdą

może się zasugerowałam ...

cóż, rano lecę głosować :)

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

No i można skomentować:

1. Konfederacja w sejmie -

W dniu 7.10.2019 o 21:24, Arbogast napisał:

3 denarów - Diabeł - Gwiazda

Gwiazda na końcu układu pokazała sukces, ale nie wiem do końca co ten diabeł tu pokazał, może takie wejście trochę tylnymi drzwiami, trochę fartem, trochę przy pomocy mediów w końcówce. 3 denarów to wiadomo pokazała pracę nad projektem.

W dniu 13.10.2019 o 00:32, Ava55 napisał:

5 puch, Cesarzowa

Tu ciekawie, bo 5 pucharów to raczej karta smutna, ale potem Cesarzowa to karta sukcesu, może 5 kielichów to trochę zubożenie sukcesu.

 

2. PSL w sejmie

W dniu 7.10.2019 o 21:24, Arbogast napisał:

3 pucharów - Rycerz Denarów - Księżniczka Denarów

3 puchary świętują sukces, Rycerz jest stabilny, walet uczestnik - tutaj karty jasno pokazały wejście

 

W dniu 13.10.2019 o 00:32, Ava55 napisał:

Pustelnik - nie 

Pustelnik karta izolacji, ale jednak parta weszła, czyli Pustelnik nie pokazał tutaj porażki, tylko - no właśnie co?


3. PiS samodzielna większość

W dniu 7.10.2019 o 21:24, Arbogast napisał:

3. 7 pucharów - 8 mieczy - Cesarz

 

cesarz to pełnia władzy, ale 8 mieczy to ograniczenie, 7 pucharów marzenia - mają większość samodzielną, ale nie konstytucyjną, czyli 8 mieczy pokaząło brak konstytucyjnej wiekszosci, ale jednak samodzielną uzyskali (takie niuanse polityczne hehe)

 

W dniu 13.10.2019 o 00:32, Ava55 napisał:

7 puch - nie

7 pucharów zwykle pokazuje iluzje, mi tez wyszlo 7 pucharów - patrz jaka zgodność :)

 

Kolejność

W dniu 13.10.2019 o 00:14, Ismer napisał:

moim skromnym zdaniem, to coś się tej maszynie po...gibało, jakoś to niespójne z pierwszymi 3 pytaniami, no ale ja politykę mam z tyłu i może nie rozumiem do końca pytań.

Konfederacja jest tu zagadką dla mnie, bo wg. starszeństwa to Król karo jest na świeczniku, ale... ale przy pytaniach o konfederację wieszał mi się program, za każdym razem. I jak już dał się uprosić na wróżbę, to wylosował tego Króla. Nie wiem czy to brać pod uwagę, ale Król karo w niesprzyjających warunkach to zdrajca lub dyshonor albo nieprzychylność.

7 kier natomiast to najszczęśliwsza karta w talii, 7 kier odwrócona też - ogólnie - nie jest zła, ale sa to przeszkody. Walet kier - ogólnie oznacza sukces, ale to młodziak, więc tutaj może jakieś przytulenie do stołka zajdzie. 9 karo to wyróżnienie, ale raczej zaspokajające ambicję a nie takie kasiaste. Może dostaną więcej (sympatii) niż myślą a mniej niżby chcieli (władzy)

Tutaj karty całkiem fajnie pokazały,

 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a propos Konfederacji :

 

"Konfederacja chce unieważnienia przez Sąd Najwyższy wyborów parlamentarnych.
- Telewizja rządowa dopuściła się rozlicznych manipulacji, połamania prawa wyborczego, dopuściła się tak naprawdę największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory, jakie były po roku 1989, dlatego w tej sprawie będziemy interweniować - powiedział Robert Winnicki."

 

może dlatego te karty takie dziwne (np. u mnie - pkt.1. 5 pucharow, pkt 4.4 : 5 kijów) ...

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Musztarda po obiedzie....ale rozkładałam w noc przedwyborczą i cierpliwości starczyło mi jedynie na 3 pierwsze punkty....

1. Czy wejdzie do sejmu Konfederacja? 9 buław Tak

2. Czy wejdzie do sejmu PSL? 10 kielichów Tak

3. Czy PiS uzyska samodzielną większość? 3 mieczy Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...