Jump to content

Adi Shakti i mantry :)

Lianna
 Share

Recommended Posts

• Ekspert

Śpiewa ktoś z Was? :)

Mantra (dewanagari मन्त्र; od rdzenia man- myśleć, z przyrostkiem -tra wznieść lub ochraniać) – w buddyzmie, hinduizmie i ezoteryce formuła, werset lub sylaba, która jest elementem praktyki duchowej. Jej powtarzanie ma pomóc w opanowaniu umysłu, zaktywizowaniu określonej energii, uspokojeniu, oczyszczeniu go ze splamień. Szczególnie istotną sprawą jest bezpośredni przekaz z ust wykwalifikowanego nauczyciela (guru), gdyż tylko wtedy mantra uzyskuje właściwą moc.

Wikipedia

Jeśli o mnie chodzi, zaczęłam śpiewać jakoś pod koniec lipca :). Bardziej szczegółowo przeczytałam o mantrach na blogu Agnieszki Maciąg :). Pierwszą moją mantrą była RAMADASA, śpiewam ją nadal. Zauważyłam, że mnie wycisza i poprawia mi koncentrację :).

Dziś mam jednak dla Was mantrę, którą całkiem niedawno :).

Adi Shakti, Adi Shakti, Adi Shakti, Namo Namo

Sarab Shakti, Sarab Shakti, Sarab Shakti, Namo Namo

Pritham Bhagvati, Pritham Bhagvati, Pritham Bhagvati, Namo Namo

Kundalini Mata Shakti, Mata Shakti, Namo Namo

Wygląda dość na dość "trudną", ale śpiewa się naprawdę bardzo fajnie :)

Energia Mata Shakti przepływa przez nas jako nasza najprawdziwsza siła, nasza twórcza, ale i kobieca moc. Mantra ta przyzywa Matczyną Energię.

Efekty

• pozbyć się lęków i wzmocnić  odwagę,  uwolnić się od niepewności,
  • poprawić siłę woli, pewność siebie, radość życia i więź z Bogiem.
  • manifestować marzenia i spełniać pragnienia,
  • osiągnąć szczyty kreatywności i wewnętrzną równowagę,
  • stawać się bardziej płodną – zarówno metaforycznie, jak i fizycznie (wiele osób skutecznie wykorzystuje tą medytację w walce z niepłodnością),
  • poprawić wewnętrzną wibrację, charyzmę i blask,
  • wyzwolić kobiecą moc,
  • stać się tym, kim chcemy być,
  • uzdrowić ciało i umysł.

http://mamaczarodziejka.pl/adi-shakti-medytacja-zycia-najlepsza-medytacja-dla-mam/

• Like 2
  • Super 4

• Administrator

Jasne, że śpiewam, bez mantr nie ma życia ;) 

Ale jestem w tym monotematyczna, mam swoje i nie szukam więcej, chyba, że coś mi w ucho wpadnie. Może dzięki temu wątkowi poznam coś więcej i przekonam się do intonowania innych mantr :thanks:

Poza tym nie do końca jest to tak, że mantra uzyskuje właściwą moc tylko wtedy, jeśli jest bezpośredni przekaz z ust wykwalifikowanego nauczyciela. Większość mantr rzeczywiście powinna być w ten sposób przekazana, choćby dlatego, by wiedzieć co dokładnie znaczy i umieć ją właściwie wymówić, ponieważ np. w języku ojczystym danej mantry coś ona oznacza, a zmiana dźwięku (litery, sylaby) powoduje, że śpiewa się coś innego, niż ma oznaczać. Czasem zmiana jest znaczna, czasem niekoniecznie znaczna, tak jak np. Loka Samastha - Samastha Loka.

Są jednak i takie mantry, gdzie wystarczy włożyć w ich intonowanie rozum i serce - kosmos i tak wie, o co chodzi. 

No i jedna i ta sama mantra brzmi różnie w zależności od języka lokalnego, np. w telugu będzie nieco inaczej brzmiała niż w hindi. 

• Like 1
  • W punkt 1
  • Super 2
  • Thanks! 2

• Ekspert

Super Ismer! :)

A zdradzisz, jakie mantry śpiewasz? :)

Jeśli chodzi o mantrę " Adi Shakti" śpiewam ją krótko, jak wspomniałam wyżej. Jednak mam wrażenie, że działa na mnie najsilniej :) Czuję niesamowity spokój w trakcie i po, ale także radość :).

• Like 1

• Administrator

Podstawowe śpiewam - Gayatri, Asatoma, Murali, Govinda i parę innych. Nawet miałam założyć o tym temat - chyba przejęłaś moją myśl ;) 

Fajnie byłoby, gdybyś przekładała słowa (no wiem, nie zawsze się da) na polski lub w przybliżeniu je określiła. Tak, żeby każdy, choćby z grubsza, rozumiał co śpiewa. To ważne, bo to właśnie daje możliwość intonowania ich rozumem i sercem.

• Like 4
  • Cool 1
  • Super 1

• Ekspert

Adi Shakti, Adi Shakti, Adi Shakti, Namo Namo

Wzywam Pierwotną Moc (Lub: kłaniam się Pierwotnej Mocy)

Sarab Shakti, Sarab Shakti, Sarab Shakti, Namo Namo

Wzywam całą otaczającą mnie Moc i Energię (Lub kłaniam się całej otaczającej mnie Mocy i Energii)

Pritham Bhagvati, Pritham Bhagvati, Pritham Bhagvati, Namo Namo

Wzywam to, przez co tworzy Bóg (Lub kłaniam się temu, przez co tworzy Bóg, przez co przejawia się jego Twórcza Moc)

Kundalini Mata Shakti, Mata Shakti, Namo Namo

Wzywam Twórczą Moc Kundalini, Moc Boskiej Matki (Lub kłaniam się Mocy Boskiej Matki). Ostatni wers odwołuje się do matczynej energii w każdym z nas (niezależnie od płci) – tej energii która potrafi pokonać ograniczone ego. 

Mamy tu odniesienie do trzech aspektów Boga: Twórcy, Organizatora i Dawcy. Każdy wers odwołuje się do Trójcy – od początku, przez wszystko stworzenie, aż po ostateczną Boskość.

http://mamaczarodziejka.pl/adi-shakti-medytacja-zycia-najlepsza-medytacja-dla-mam/

• Super 4
  • Thanks! 2

• Ekspert
3 minuty temu, Willow napisał:

A te mantry są z kundalini jogi, prawda?

Lianna, masz jakąś opinie o tej gołądzki jogi? :)

Tak, Kundalini to jest :) Trochę czytałam o tym rodzaju jogi, ale sama bym raczej nie wchodziła w to. W sensie tylko pod okiem wykwalifikowanego nauczyciela :)

• Administrator
Godzinę temu, Faza napisał:

Mam pytanie do administracji: czy można np. wydzielić forum dla tego tematu, bo temat super jest, a mantr jest wiele :) 

Wszystko można ;) ale zapytajmy o zdanie autorkę tematu, czyli Liannę - Lianna, co Ty na to? jeśli chodzi o mnie to nie mam nic przeciwko temu :) 

• Super 1

• Ekspert
Teraz, Ismer napisał:

Wszystko można ;) ale zapytajmy o zdanie autorkę tematu, czyli Liannę - Lianna, co Ty na to? jeśli chodzi o mnie to nie mam nic przeciwko temu :) 

Oczywiście ! :) Ja też nie mam nic przeciwko, a w temacie mantr jestem początkująca, także każda wiedza na wagę złota :)

• Cool 1

• Ismer changed the title to Adi Shakti i mantry :)
  • 3 months later...

Lianna, też od tygodnia śpiewam Adi Shakti :) Sorry za szczegóły, ale dni przed okresem były znacznie lżejsze :)

Tez miałam trochę pomysłów kreatywnych :)

Śpiewa się rzeczywiście bardzo przyjemnie :) Ja tak po prostu odpalalam wideo i śpiewałam.

Ale mantra, którą stosuje już dawno od czasu do czasu to ra ma da sa :)

Bardzo pomagała mi na wszystkie lęki i ciężkie stany (kiedy jeszcze nie były takie ciężkie, że w ogóle o wszystkich mantrach zapominała).

Jak będę miała możliwość podrzucę tu te wersji, których ja słucham :)

• Ekspert

Adi Shakti uspokaja, oj tak ! Codziennie teraz ją śpiewam :) RAMADASĘ śpiewam też codziennie, zwłaszcza jak coś gotuje :). Po mantrach ogólnie czuję się taka "poukładana".

Śpiewam od końca lipca, czyli pół roku, widzę spore zmiany. Więcej cierpliwości, spokoju w środku, wytrwałości i jestem taka bardziej wyrozumiała wobec ludzi, bardziej empatyczna :)

Także- jeśli szukacie czegoś na wyciszenie, albo poprawę humoru, to polecam mantry ! :)

• Cool 1

• Administrator
5 godzin temu, Lianna napisał:

Także- jeśli szukacie czegoś na wyciszenie, albo poprawę humoru, to polecam mantry ! :)

Dla mnie to oczywiste :) 

Ale nie tylko dla siebie je wykorzystuję, bowiem nucenie mantr wpływa na inne poziomy czy światy, zwłaszcza jeśli są skierowane z konkretną intencją, bądź same w sobie zawierają jakąś intencję.

• Super 1

• 2 weeks later...

Znalazłam taką jeszcze mantrę i jestem bardzo nią zaciekawiona:

Ong So Hung 

To co znalazłam w polskim internecie ( z początku znalazłam w rosyjskim):

Ong- twórcza świadomość, nieskończona twórcza energia

Sohung- ja jestem tym, ja jestem Tobą, on jest mną, ja jestem nim. Hung- otwiera, pobudza czakrę serca. Przynosi głęboki spokój płynący z połączenia Boga w sobie, siebie w Bogu- otwarcie czakry serca niesie ze sobą otwarcie na wszelkie stworzenie.

(stąd: http://wstroneswiatla.pl/mantra/)

Nie wiem, co myślicie? :)

• 2 weeks later...

Bardzo dobrze mi po stosowaniu Ong Sohung, jak bym łączyła się z własnym żywiołem - uspokaja, daje taką cichą wewnętrzną radość, odpręża. O większych efektach jeszcze ciężko mówić, ale na razie kontynuuję stosowanie :)

• 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • Ekspert

Śpiewa ktoś tu dalej mantry? Ja tak, staram się codziennie :)

W dniu 5.02.2020 o 16:59, Willow napisał:

Znalazłam taką jeszcze mantrę i jestem bardzo nią zaciekawiona:

Ong So Hung 

To co znalazłam w polskim internecie ( z początku znalazłam w rosyjskim):

Ong- twórcza świadomość, nieskończona twórcza energia

Sohung- ja jestem tym, ja jestem Tobą, on jest mną, ja jestem nim. Hung- otwiera, pobudza czakrę serca. Przynosi głęboki spokój płynący z połączenia Boga w sobie, siebie w Bogu- otwarcie czakry serca niesie ze sobą otwarcie na wszelkie stworzenie.

(stąd: http://wstroneswiatla.pl/mantra/)

Nie wiem, co myślicie? :)

Właśnie ją śpiewam. Bardzo ją lubię, jakoś mnie wycisza i relaksuje :).

• Ekspert

Trzy godziny mantr :)

Ramadasa

Sat Siri Siri

Sa Re Sa Sa

Medytacja usuwająca negatywną energię

RAMADASA

Waah Yantee

Guru Ram Das

Ardas Bhaee

Ong Namo