Skocz do zawartości

egzamin ACCA


froschi

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, mój Luby od 3 lat z powodzeniem zdawał co kwartał kolejne etapy egzaminu ACCA (taki międzynarodowy certyfikat księgowy). Ostatni, zamykający całą serię egzamin miał we wrześniu i niestety nie zdał. Egzamin był opisowy i miał za zadanie analizę ryzyka kredytowego przykładowego przedsiębiorstwa. W grudniu może podejść do poprawki, ale on się waha, czy w ogóle warto. Zrobiłam dwa rozkłady:

 

Jedna karta jako odpowiedź i 3 karty jako tło:

 

1. Dlaczego M. nie zdał egzaminu:

10 Buław - tło: rycerz kielichów, śmierć, mag

 

Był tym egzaminem przeciążony, egzamin trwał kilka godzin, wyszło zmęczenie, mógł zacząć lać przysłowiową wodę i nie skupiać się na konkretach.

 

2. Czy jeśli M. podejdzie do poprawki w grudniu, to ją zda:

Sprawiedliwość - tło: 7 mieczy, as kielichów, król monet

 

Myślę, że jeśli podejdzie do tego egzaminu to go zda. Będzie musiał użyć trochę sprytu, ale temat powinien mu podejść i ostateczny wynik będzie pozytywny.

 

 

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie :) Ostatnio karty kładłam jakieś 3 lata temu :D

 

pozdrawiam,

Kasia 

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, froschi napisał:

Dlaczego M. nie zdał egzaminu:

10 Buław - tło: rycerz kielichów, śmierć, mag

Nie zdał egzaminu bo wszystko to go przytłoczyło, miał wręcz tego wszystkiego dosyć. Widać, że trochę buja w obłokach i przez to nie jest do końca przygotowany na zmiany. Mag jednak pokazuje, że ma on wiele możliwości, jak nie tu, to tam

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
48 minut temu, froschi napisał:

Czy jeśli M. podejdzie do poprawki w grudniu, to ją zda:

Sprawiedliwość - tło: 7 mieczy, as kielichów, król monet

Podejdzie bo Sprawiedliwość wymaga dokończenia czegoś co się zaczęło. Konsekwencje czynu. 

W tle widać jednak jego podejście bez większego zaangażowania  - 7 Mieczy. Będzie kombinował. On chciałby zdać ten egzamin bez wkładu pracy, licząc na łut szczęścia, sądząc, że to jest takie dziecinnie proste ( as pucharów). Irracjonalne podejście do sprawy. Finalnie uważam, że będzie ten egzamin trudno zdać bo król denarów jest wymagający. Nie wiem, czy on z takim podejściem osiągnie sukces. 

Obawiam się, że nie , bo on liczy na to że jakoś to będzie... a niestety nie , gdyż Król Denarów stawia na sumienność. Egzaminator może mu kazać się douczać

Edytowane przez Ziomal597
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, froschi napisał:

1. Dlaczego M. nie zdał egzaminu:

10 Buław - tło: Rycerz kielichów, Śmierć, Mag

myślę, że za lekko do niego podszedł (Rycerz kiel.), porażka -Śmierć , próbował coś z tego uratować - pokombinować (Mag), ale nie wyszło; te męki w 10 kijach ponieważ nie douczył się 

2. Czy jeśli M. podejdzie do poprawki w grudniu, to ją zda:

Sprawiedliwość - tło: 7 mieczy, As kielichów, Król monet

Sprawiedliwość mówi "jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz" -reszte kart potraktowałabym jak radę :  7 mieczy -nie ściemniaj, ze już wszystko umiesz (=przygotuj się), a szczęście w Asie kielichów będzie po Twojej stronie, dopisze Ci - i zdasz w Królu monet

 

Odnośnik do komentarza

1. Dlaczego M nie zdał egzaminu

10 buław - tło rycerz pucharów Śmierć Mag

Karty pokazują, ze było za dużo materiału do przyswojenia, był już zmęczony. Tło pokazuje, ze podszedł lekko do tematu. Widać lanie wody. W Śmierć i Magu widziałabym, ze nie dotknął najważniejszego zagadnienie i nie wyciągnął wniosków. 

3. Czy M podejdzie do poprawki w grudniu

Sprawiedliwość - tło 7 mieczy, As pucharów, Król monet 

Sprawiedliwość mówi, jak się nauczysz zdasz, jak nie to nie. 

7 mieczy odczytałabym jako unik, reszta kart pokazuje, ze przyswoi temat i może zobaczy temat w szerszym kontekście co nawet pozwoli mu bez książkowej wiedzy wyciągać właściwe wnioski. Jakieś inne źródło wiedzy. 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza

1. Dlaczego nie zdał?

W tle rzeczywiście widać zmęczenie i sporo spraw na głowie jednocześnie, myślał, że powie ładnie, coś zmyśli (Rycerz Kielichów + Mag), to jakoś z tego wyjdzie, no ale w Śmierci widzimy, że się nie udało i to już zostało za nim.

2. Jak dobrze przygotuje się to zda (Sprawiedliwość), po Królu monet widać, że przydało by się poważne podejście do sprawy, no i może spokój - twardo stać na nogach, biorąc pod uwagę całość to mi też się widzi, że 7 mieczy i As Kielichów radzą nie przejmować się i nie ściemniać, bo i tak wszystko zostanie po sprawiedliwości :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...