Skocz do zawartości

Ratowanie dziecka przed utonięciem


Kiniu

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

 

jest to mój pierwszy post na forum dlatego pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie. Co jakiś czas śnię dwa sny, które przewijają się co jakiś czas. Zgodnie z regulaminem umieszczam tutaj opis jednego z nich. Proszę o pomoc w interpretacji.

 

Mam dwóch synów (12 i 8 lat). Sen dotyczy tylko tego młodszego. Powtarza się co jakiś czasem w miarę często. Zawsze jesteśmy nad jakimś akwenem wodnym (basen, staw, jezioro, rzeka) i pilnuję młodszego syna mając go ciągle na oku. Zawsze następuje moment kiedy zaczyna się topić a ja bez względu na okoliczności skaczę mu na ratunek. ZAWSZE udaje mi się go uratować, czy to z płytszej czy głębszej wody, nie było sytuacji aby się to nie udało. Powiem tylko, że syn w rzeczywistości ma obawę przed wodą a uwielbia ogień. 

 

Jestem wdzięczny za interpretację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Maestro

Cześć :) Post stary, ale może odpowiedź wyda się pomocna?

Moim zdaniem sen dotyczy twoich obaw o autonomię i samodzielność syna. Być może obawiasz się, że jeśli "spuścisz go z oka", będzie to dla niego tragiczne w skutkach? Może obawiasz się, że jego samodzielność będzie dla niego zagrażająca? I że tylko Twoja interwencja jest w stanie ochronić go przed przykrymi skutkami jego działań? Oczywiście Twoje obawy nie muszą mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości i sen może wyrażać jedynie Twoje lęki, a nie realne zagrożenie. 

Kolejne skojarzenie, jakie przyszło mi na myśl, to woda, która może symbolizować jego silną emocjonalność. Być może masz obawę, że jego emocje, wrażliwość, są dla niego zagrażające. Być może masz poczucie, że syna trzeba chronić, bo jest wrażliwym chłopcem i jego emocjonalność bywa dla niego zgubna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...