Jump to content
Sign in to follow this  
Kiniu

Ratowanie dziecka przed utonięciem

Recommended Posts

Kiniu

Dzień dobry,

 

jest to mój pierwszy post na forum dlatego pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie. Co jakiś czas śnię dwa sny, które przewijają się co jakiś czas. Zgodnie z regulaminem umieszczam tutaj opis jednego z nich. Proszę o pomoc w interpretacji.

 

Mam dwóch synów (12 i 8 lat). Sen dotyczy tylko tego młodszego. Powtarza się co jakiś czasem w miarę często. Zawsze jesteśmy nad jakimś akwenem wodnym (basen, staw, jezioro, rzeka) i pilnuję młodszego syna mając go ciągle na oku. Zawsze następuje moment kiedy zaczyna się topić a ja bez względu na okoliczności skaczę mu na ratunek. ZAWSZE udaje mi się go uratować, czy to z płytszej czy głębszej wody, nie było sytuacji aby się to nie udało. Powiem tylko, że syn w rzeczywistości ma obawę przed wodą a uwielbia ogień. 

 

Jestem wdzięczny za interpretację.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Priestess

Cześć :) Post stary, ale może odpowiedź wyda się pomocna?

Moim zdaniem sen dotyczy twoich obaw o autonomię i samodzielność syna. Być może obawiasz się, że jeśli "spuścisz go z oka", będzie to dla niego tragiczne w skutkach? Może obawiasz się, że jego samodzielność będzie dla niego zagrażająca? I że tylko Twoja interwencja jest w stanie ochronić go przed przykrymi skutkami jego działań? Oczywiście Twoje obawy nie muszą mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości i sen może wyrażać jedynie Twoje lęki, a nie realne zagrożenie. 

Kolejne skojarzenie, jakie przyszło mi na myśl, to woda, która może symbolizować jego silną emocjonalność. Być może masz obawę, że jego emocje, wrażliwość, są dla niego zagrażające. Być może masz poczucie, że syna trzeba chronić, bo jest wrażliwym chłopcem i jego emocjonalność bywa dla niego zgubna. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...