Jump to content

Ratowanie dziecka przed utonięciem


Kiniu
 Share

Recommended Posts

Dzień dobry,

 

jest to mój pierwszy post na forum dlatego pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie. Co jakiś czas śnię dwa sny, które przewijają się co jakiś czas. Zgodnie z regulaminem umieszczam tutaj opis jednego z nich. Proszę o pomoc w interpretacji.

 

Mam dwóch synów (12 i 8 lat). Sen dotyczy tylko tego młodszego. Powtarza się co jakiś czasem w miarę często. Zawsze jesteśmy nad jakimś akwenem wodnym (basen, staw, jezioro, rzeka) i pilnuję młodszego syna mając go ciągle na oku. Zawsze następuje moment kiedy zaczyna się topić a ja bez względu na okoliczności skaczę mu na ratunek. ZAWSZE udaje mi się go uratować, czy to z płytszej czy głębszej wody, nie było sytuacji aby się to nie udało. Powiem tylko, że syn w rzeczywistości ma obawę przed wodą a uwielbia ogień. 

 

Jestem wdzięczny za interpretację.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Maestro

Cześć :) Post stary, ale może odpowiedź wyda się pomocna?

Moim zdaniem sen dotyczy twoich obaw o autonomię i samodzielność syna. Być może obawiasz się, że jeśli "spuścisz go z oka", będzie to dla niego tragiczne w skutkach? Może obawiasz się, że jego samodzielność będzie dla niego zagrażająca? I że tylko Twoja interwencja jest w stanie ochronić go przed przykrymi skutkami jego działań? Oczywiście Twoje obawy nie muszą mieć odzwierciedlenia w rzeczywistości i sen może wyrażać jedynie Twoje lęki, a nie realne zagrożenie. 

Kolejne skojarzenie, jakie przyszło mi na myśl, to woda, która może symbolizować jego silną emocjonalność. Być może masz obawę, że jego emocje, wrażliwość, są dla niego zagrażające. Być może masz poczucie, że syna trzeba chronić, bo jest wrażliwym chłopcem i jego emocjonalność bywa dla niego zgubna. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...