Jump to content
Ismer

Nowe oblicze Forum

Recommended Posts

Gogita

Full wypas :) oprócz tego co wyżej dziewczyny powiedziały to przyciski do przenoszenia się na fejsa, youtba itd. są już standardem i świetnie, że się tu znalazły.

Ale czata nie widze, chociaż nie korzystam to rzuciło się, że nie ma, i blogi puste :( 

• Like 6

Ismer
11 godzin temu, Gogita napisał:

Full wypas :) oprócz tego co wyżej dziewczyny powiedziały to przyciski do przenoszenia się na fejsa, youtba itd. są już standardem i świetnie, że się tu znalazły.

Ale czata nie widze, chociaż nie korzystam to rzuciło się, że nie ma, i blogi puste :( 

Czat będzie, blogi też się zapełnią, ale to w późniejszym terminie, bo nie można przenieść w takiej postaci jak były.

• Like 1

Osobogo

Jest świetnie i funkcjonalnie. Rzadko tu zaglądam ale od razu widać że jest przejrzysto i bardzo łatwo znaleźć interesujące mnie tematy.  Podpinam sie pod powyższe opinie  :ok:

• Like 6

Roseanna Xavier

Też napisze :)

Zmiany są na lepsze: forum jest wygodniejszy w użytkowaniu, ładniejszy, bardziej funkcjonalny. 

Szczególnie podoba mi możliwość powrótu do napisania wiadomości po 2-wiecej godzinach bez stracenia treści :)

Też bardziej podoba mi skrzynka pocztowa i napisanie wiadomości prywatnych w porównaniu do tego co było. 

Jest, co prawda, rzecz, która mnie mniej się podoba: to możliwość obserwacji polubien i innych reakcyj w aktywności, na Facebooku za tym samym też osobiście nie przypadam: wolę, żeby polubienia/podziękowania zostawaly między tymi, kto ich wyraża i otrzymuje, ale cóż... To sprawa przyzwyczajenia :)

Reszta jest super :)

Edited by Willow
  • Like 4

Makryz

Zagadam się że edycja własnego profilu jest bardziej przyjemna. Jest i szyfrowanie HTTPS, a to na pewno na plus. Ale ta wtyczka color-picker to chyba nie był najlepszy pomysł

Edited by Makryz
  • Like 4

Makrela

I mnie się podoba, jest po prostu łatwiej. Zgadzam się z Willow, że ten kanał aktywności może być nieco denerwujący, ale w sumie to... no to niech sobie będzie jak musi, czy ja się muszę wstydzić swoich reakcji i wpisów? niech tam sobie ludziska patrzą jak lubią, nie mam nic do ukrycia :diabelek2:

Edytor jest super, teraz to się dopiero wygodnie pisze :) i wygodnie też szuka się swoich postów, ta segregacja jest o.k

No i wgrywanie jest łatwe nawet dla niemowlęcia  - to jest to co makrele lubią najbardziej, teraz pyk myk - przeciągasz i cześć :D 

Makryz, a co Ci przeszkadza wtyczka? jak kto nie chce to nie musi z niej korzystać; ja tam wolę ustawić sobie własny odcień forum, a podejrzewam, że dziewczyny też zwracają uwagę na estetykę i barwy, bo to nasza damska właściwość ;) 

• Like 3

Makryz

Markela, wszystko okej już widzę że można zresetować kolor do domyślnego :)

Makrela

Mi wyczyściło te ustawienia także wraz z czyszczeniem cache.

No i można ustawić sobie sobie i styl i widok, to też jest dużyyy plus. 

Edited by Makrela
  • Like 1

LA

Jestem zadziwiona tak pozytywnymi opiniami.

Ja nie odnajduję się na nowym forum. Forum jest dla mnie nieczytelne.

Może potrzebuję czasu, nie lubię zmian. 

• Like 4

Ejbert

Mi się też podoba, funkcjonuje forum lepiej. Dużym plusem jest możliwość ustawienia widoku i skórki. Telefoniarze mają wersję dla siebie i jest ona kompaktowa, ale a jestem przyzwyczajony do dużego sprzętu i z tego punktu to mówię; tel. używam do nawi i do rozmów, wiec nie wiem jak to jest u was. Poruszanie się z PC nie jest dla mnie problemem i jestem zadowolony z nowego :) 

I edycja jest ok - jest łatwiej, cytaty cymes, wystarczy zaznaczyć odpowiedni fragment tekstu a samo się wstawia :ok: 

Nie podoba mi się domyślna czcionka, jest wysikana, wolę czarną; to jest jednak jest drobiazg. I formatowanie bywa że przegina.

Edited by Ejbert
  • Like 3

Ameners

Forum jak najbardziej jest czytelne i miłe dla Oka.. :oczko: lecz obecnie korzystam ze Stylu Deflaut -ponieważ Elegant 4.3 ustawiony jako domyślny wydaję się "sztywny", zamknięty w pewnych ramach. Cóż, każdy z Nas ma inne upodobania. :) 

Jeżeli chodzi o zmiany to wielki +

Edited by ameners
  • Like 2
  • Cool 1
  • Thanks! 1

Lianna

Przyzwyczaiłam się już haha :) jedynie co mi lekko "wadzi" to że trzeba kopać, żeby dostać się do własnej aktywności, czyli własnych tematów. Ustawienie stylu i widok- miodzio :D.

Tak trochę z innej beczki- może by zlikwidować moderację na temacie muzycznym? W sumie po co ona, skoro posty tam nie zaliczają się do ogólnej liczby postów? :).

• Like 1
  • Cool 1

Ismer
42 minuty temu, Tullia napisał:

jedynie co mi lekko "wadzi" to że trzeba kopać, żeby dostać się do własnej aktywności, czyli własnych tematów.

hmmm, w strumieniu aktywności - moje kanały aktywności są po kolei posegregowane wszystkie własne wpisy. Dla mnie to wygodniejsze niż szukanie we wszystkich wpisach upchanych razem. Chciałam mieć te kanały bezpośrednio na belce, bo to byłoby już super wygodne, ale skrypt tak się sam ustawił i na razie nie gmeramy tam, żeby czegoś nie spierniczyć. 

51 minut temu, Tullia napisał:

Tak trochę z innej beczki- może by zlikwidować moderację na temacie muzycznym? W sumie po co ona, skoro posty tam nie zaliczają się do ogólnej liczby postów? :)

Nad tym się zastanawialiśmy właśnie, to ustawienie (na całe forum) było zrobione ze względu na azjatycki spam, bo tam najczęściej go wrzucali. Ale teraz nieco inaczej ta sprawa wygląda, więc można spróbować to uwolnić i jeśli będzie o.k to zostanie wolne, a jak nie - to przywrócimy moderację z powrotem.

• Like 1
  • Cool 1

Roseanna Xavier
1 godzinę temu, Tullia napisał:

Tak trochę z innej beczki- może by zlikwidować moderację na temacie muzycznym? W sumie po co ona, skoro posty tam nie zaliczają się do ogólnej liczby postów? :).

W nawiązaniu do muzyki - spojrzałam na to, co zamieszczałam pary miesiące temu i tam jakaś zupełnie inna muzyka się wyświetla - nie wiem, pewnie była gdzieś w proponowanych na YouTube z jakiegoś powodu - pewnie nacisnęłam raz przez przypadek, lub słuchałam muzyki kogoś z uczestników forum (czasami mi mama jeszcze wysyła coś dziwnego) i zostało w proponowanych i teraz wyświetla się zamiast tej właściwej, osobiście za tym, co tam się wyświetla teraz, nie przypadam :) , czy dało by się to wyedytować w jakikolwiek sposób samodzielnie?
Byłoby strasznie fajnie, jakby się dało :) A jak nie - no dobra, niech tam wisi.
Jeszcze inne pytanie odnośnie cytowania - jak usuwać cytaty? Czasami nie chcę już cytować ten fragment tekstu, który przez przypadek zacytowałam, ale nie znalazłam jeszcze sposobu na usunięcie, też chciałabym pomocy, lub chociaż skierowania do wątku, w którym to jest wytłumaczone :)
Dziękuję bardzo za odpowiedzi i pomoc :)

Edited by Willow
  • Like 1

Ismer

Swój wpis każdy może usunąć za pomocą opcji "ukryj". 

Edycja postów zaś jest czasowa, ale nie u Ekspertów i Wróżek :) 

Co do cytatu - jeszcze nie wiem jak usunąć cały cytat, na razie jak już muszę, to robię to naokoło: po prostu wychodzę z tematu :D a potem wracam. 

• Thanks! 2

Ameners
3 minuty temu, Ismer napisał:

Co do cytatu - jeszcze nie wiem jak usunąć cały cytat, na razie jak już muszę, to robię to naokoło: po prostu wychodzę z tematu :D a potem wracam.

Spróbuj kombinacją Ctrl + A + Delete. :) 

Edited by ameners
  • Thanks! 3

Roseanna Xavier
17 minut temu, Ismer napisał:

Swój wpis każdy może usunąć za pomocą opcji "ukryj".  

Super, udało się! :bukiet:

15 minut temu, ameners napisał:

Spróbuj kombinacją Ctrl + A + Delete. :) 

To też wypróbowałam, i działa :) :oklaski:

• Like 1
  • Cool 2

Ismer

Boszesz... jestem bardziej tępa niż szpadel stuletniego ogrodnika :( no teraz zadziałało po prostu zaznaczeniem myszą i backspace, nie wiem czemu przedtem to nie działało, może za słabo przeciągnęłam :D 

Roseanna Xavier
2 minuty temu, Ismer napisał:

no teraz zadziałało po prostu zaznaczeniem myszą i backspace, nie wiem czemu przedtem to nie działało, może za słabo przeciągnęłam :D 

Ale mi też tak nie działało :D

Edited by Willow

Ameners

Prosiłbym jeszcze o zwiększenie wartości MB coveru (grafika tła) w profilach użytkownika. Maks. rozmiar pliku 0,2 MB to stosunkowo za mało aby coś cokolwiek wstawić. Jednakże jeszcze w zależności czy administracja planuje wprowadzić taką funkcję - jeśli tak, byłoby bardzo fajnie ponieważ profile by nabrały pewnej osobowości. :bukiet3i:

• Like 1

Ismer
22 minuty temu, ameners napisał:

Prosiłbym jeszcze o zwiększenie wartości MB coveru (grafika tła) w profilach użytkownika. Maks. rozmiar pliku 0,2 MB to stosunkowo za mało aby coś cokolwiek wstawić. Jednakże jeszcze w zależności czy administracja planuje wprowadzić taką funkcję - jeśli tak, byłoby bardzo fajnie ponieważ profile by nabrały pewnej osobowości. :bukiet3i:

Ameners, na razie nie jest to możliwe ze względu na obciążenie serwera. Teraz trwa faza eksperymentów, jeśli wszystko będzie chodziło jak zakładamy, to wtedy można o tym pomyśleć :) 

PS: rzecz dotyczy nie tylko tych plików, lecz wszystkich, a więc np. załączników. Stąd ustalony jest ten limit. 

• Thanks! 1

LA

Minęło troszkę czasu i mogę powiedzieć, że forum mi się podoba, jest odbajerzone :wink:

Edited by LA
  • Like 2

Arbogast

Mi też się podoba, chociaż w starym forum była pewna funkcja, której tutaj nie widzę, mianowicie będąc w jakimś dziale, bądź wątku było widać, kto jest jeszcze oprócz nas. Teraz będąc "w środku" nie widać.

• Like 2

LA

Faktycznie

Nie widać też przez kogo został założony dany wątek oraz nie ma licznika danego wątku (jego popularność, odwiedzin)

• Like 1

Ismer
21 godzin temu, Arbogast napisał:

Mi też się podoba, chociaż w starym forum była pewna funkcja, której tutaj nie widzę, mianowicie będąc w jakimś dziale, bądź wątku było widać, kto jest jeszcze oprócz nas. Teraz będąc "w środku" nie widać.

Arbogast - to przepadło bezpowrotnie. Coś za coś ;) nowy skrypt, nowe funkcje, wiele zostało ale niektóre nie.  Mnie np. wkurza pasek przewijania, który wolno chodzi, póki nie przeczytam postów, ale nie wiem czy to wszyscy tak mają.

19 godzin temu, LA napisał:

Faktycznie

Nie widać też przez kogo został założony dany wątek oraz nie ma licznika danego wątku (jego popularność, odwiedzin)

LA widać przez kogo wątek został założony, tak autor tematu jak i piszący w nim są wymienieni na belce - każdy przy swojej odpowiedzi. Dodatkowo pokazuje to wyświetlenie bieżących omawianych  tematów w kolumnie bocznej.

Licznik wątku jest - trzeba wejść w interesujący Cię dział i przy każdym z jego tematów jest napisane, ile jest odpowiedzi i ile odwiedzin tematu.

Przykładowo: ten temat, na tą chwilę co piszę odp. ma: 27 odpowiedzi i 246 wyświetleń.

Miło mi, że przekonujesz się do nowej wersji :) 

YASMIN19

Nie wiem po co -niby-usprawniliscie ta strone. Cos chyba poszlo nie tak. Za kazdym razem kiedy chce sie zalogowac,wciaz pojawia mi sie ze jest zle haslo albo loging i musze resetowac haslo. Mialo byc latwiej a jest duzo ciezej.

Ismer

Jeśli tak masz, to może być to kwestią podpowiedzi hasła przez przeglądarkę. Jeśli go tam nie zmieniłaś to może podpowiadać Ci poprzednie.

Spróbuj też  skorzystać z innej przeglądarki, z której jeszcze nie korzystałaś łącząc się z forum. Wpisz nick i hasło ręcznie, nie kopiuj (jeśli masz gdzieś zapisane).

Poza tym przyczyną może być i to, że masz np. więcej niż jedno konto (o którym możesz nawet nie pamiętać).  Wtedy system to wyłapuje.

Jeśli nie pomoże zmiana przeglądarki i/ lub zmiana podpowiadania starego hasła, to załóż nowe konto, tylko na nowy adres mailowy.  

A usprawnienie strony to nie tylko logowanie, to jest też wiele innych funkcji. 

• Like 1

Piko

Nie było mnie przy poprzednim wyglądzie, ale w porównaniu z innymi forami rzuca mi się w oczy charakter nieco"fejsbukowy". Co z pewnością może się podobać wielu osobom... :kawka: w tym mnie...

Edited by Piko
  • Like 1

Ismer
26 minut temu, Piko napisał:

Nie było mnie przy poprzednim wyglądzie,

A szkoda! marnowałeś czas gdzie indziej a tu tyle fajnych rzeczy na Ciebie czekało ;p 

Co do wyglądu forum - no to większego wpływu na skórkę nie mamy, bierzemy co jest na rynku, a że fejsbukowość wciska się wszędzie, to zbyt dużego wyboru nie ma. Tak naprawdę wygląd for różni się drobnymi szczegółami, ta wersja ma to do siebie, że można sobie wybrać styl i tryb  (opcja na samym dole po lewej stronie) oraz kolor (na górze po prawej). Ja się przyzwyczaiłam dość szybko, bo musiałam :D 

• Like 1
  • Cool 1
  • Super 1