Skocz do zawartości

Skarga na managera


Arbogast

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Czy warto złożyć skargę do szefa na menagera?

1. Tło: Kapłanka

2. Za: 10 denarów

3. Przeciw: Koło fortuny

4. Wynik: Gwiazda

 

Mam pewien konflikt z managerem, uważam, że z powodu osobistych animozji robi mi pod górkę, stąd zapytałem czy warto złożyć do szefa formalną skargę na tego managera.

Kapłanka mówi, że o czymś nie wiem, jest tu jakaś tajemnica, coś co jest niedostępne dla mnie teraz.

10 denarów to ogólnie karta dobrobytu, wiec za przemawia fakt, że moge coś zyskać na tym.

Koło fortuny mówi, że sprawy mogą się obrócić przeciwko mnie, że na wiele rzeczy po prostu nie mam wpływu...

Gwiazda na wyniku daje nadzieje na pomyślne rozwiązanie sytuacji. Ale w trochę dziwnie się karty ułożyły, bo jednak to koło fortuny czyli nieuchronny i zmienny los jest ostrzeżeniem.

 

Jaki będzie efekt tej skargi?

1. Obecna sytuacja: Cesarz

2. Przeszłość: 5 denarów

3. Przyczyna problemu: 10 monet

4. Rada: Królowa pucharów

5. Nieuniknione: 2 pucharów

6. Wynik: Paź buław

 

Na pewno sytuacja zostanie wyjaśniona rozmową o czym mówi 2 pucharów, karty radzą podejść dojść spokojnie z nastawieniem polubownym aby nie eskalować konfliktu - Q pucharów.

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Arbogast napisał:

Czy warto złożyć skargę do szefa na menagera?

1. Tło: Kapłanka

2. Za: 10 denarów

3. Przeciw: Koło fortuny

4. Wynik: Gwiazda

Pierwsza karta wskazuje na jakąś tajemnicę. Byc może coś szef knuje po cichu ale niekoniecznie. Możesz Ty w tej karcie wychodzić jako osoba chcąca zadziałać w sposób poufny, nieoficjalny tak aby nie nabrało to większego rozgłosu. Skarga właśnie wchodzi w grę bo dobiera tylko do najwyższego przełożonego. 

Na pewno przemawiają za tym korzyści finansowe, być może interwencja przyniesie podwyżkę albo poprawi ogólną sytuację zarobkową i same w sobie stosunki międzyludzkie.

Koło Fortuny jako minus. Może być tak, że.zmiana o jaką się będziesz ubiegać będzie krótkotrwała, chwilowa. Niewykluczone, że skończy się na jednym pouczeniu. 

Natomiast 10 Denarów  - dodam jeszcze,  może wskazywać na to, że możesz zdobyć poparcie bo 10 to obfitość, może podpisy innych..

Efekt nijaki. Gwiazda to dla mnie taka pusta karta nie mająca żadnego odzwierciedlenie w działaniu. Po prostu będziesz miał nadzieję, że sie poprawi aczkolwiek raczej się nie zbyt poprawi bo pojawiła się karta K Fortuny mówiąca o chwilowych efektach.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Arbogast napisał:

Jaki będzie efekt tej skargi?

1. Obecna sytuacja: Cesarz

2. Przeszłość: 5 denarów

3. Przyczyna problemu: 10 monet

4. Rada: Królowa pucharów

5. Nieuniknione: 2 puchaw

6. Wynik: Paź buław

Nie zauważyłem jeszcze tego pytania  ;)

 

Widać że obecnie jest w firmie dyktatura szefa, który do tej pory nie doceniał  Waszej pracy ( 5 Denarów), zarabialiście poniżej kwalifikacji. Problemem może być nadmierna ilość pracowników ale też i wydatki , które wpływały na niskie pensje ukazane w 5 Denarów.

Karty radzą zwrócić się o.pomoc do osoby, która może mieć jeszcze wyższy status od menadżera. Może to być kobieta ale nie musi. Na pewno problem poważnie potraktuje, przejmie się i postara się dogadać z menedżerem ( 2 Pucharów). W efekcie sytuacja się poprawi. Problem zmaleje do rangi Pazia, więc poprawa będzie ale raczej nie stuprocentowa a w 70%. 

Edytowane przez Ziomal597
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Arbogast napisał:

Czy warto złożyć skargę do szefa na menagera?

1. Tło: Kapłanka

2. Za: 10 denarów

3. Przeciw: Koło fortuny

4. Wynik: Gwiazda

 

myślę, ze oficjalna skarga  - to niebezpieczne zagranie, bo jest Koło Fortuny... tu nie ma gwarancji powodzenia, jest jakaś szansa w Gwieździe - ale za słaba by na tym opierać wynik

Kapłanka - to moze być ktoś, kto ma wpływ na tę sytuację bądź są to ukryte przed Tobą informacje, Tobie niedostępne 

Godzinę temu, Arbogast napisał:

Jaki będzie efekt tej skargi?

1. Obecna sytuacja: Cesarz

2. Przeszłość: 5 denarów

3. Przyczyna problemu: 10 monet

4. Rada: Królowa pucharów

5. Nieuniknione: 2 pucharów

6. Wynik: Paź buław

wynik - Paź mowi o tym, ze sobie tylko pogadasz...

wobec Cesarza raczej nie masz szans

w Królowej i 2 pucharach widziałabym raczej próbę porozumienia, byś może jakaś kobieta może być mediatorem - lub jest to wskazówka, jak powinieneś podejść do sytuacji - być elastycznym, może też zagrać trochę na emocjach/uczuciach

obawiam się, ze bardzo dużo w tym Paziu nie ugrasz ale może troszkę wyjaśnisz, monet tu nie ma... jeśli jakaś gratyfikacja, to niewielka

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Arbogast napisał:

Czy warto złożyć skargę do szefa na menagera?

1. Tło: Kapłanka

2. Za: 10 denarów

3. Przeciw: Koło fortuny

4. Wynik: Gwiazda

 

Mam pewien konflikt z managerem, uważam, że z powodu osobistych animozji robi mi pod górkę, stąd zapytałem czy warto złożyć do szefa formalną skargę na tego managera.

Kapłanka mówi, że o czymś nie wiem, jest tu jakaś tajemnica, coś co jest niedostępne dla mnie teraz.

10 denarów to ogólnie karta dobrobytu, wiec za przemawia fakt, że moge coś zyskać na tym.

Koło fortuny mówi, że sprawy mogą się obrócić przeciwko mnie, że na wiele rzeczy po prostu nie mam wpływu...

Gwiazda na wyniku daje nadzieje na pomyślne rozwiązanie sytuacji. Ale w trochę dziwnie się karty ułożyły, bo jednak to koło fortuny czyli nieuchronny i zmienny los jest ostrzeżeniem.

 

Jaki będzie efekt tej skargi?

1. Obecna sytuacja: Cesarz

2. Przeszłość: 5 denarów

3. Przyczyna problemu: 10 monet

4. Rada: Królowa pucharów

5. Nieuniknione: 2 pucharów

6. Wynik: Paź buław

 

Na pewno sytuacja zostanie wyjaśniona rozmową o czym mówi 2 pucharów, karty radzą podejść dojść spokojnie z nastawieniem polubownym aby nie eskalować konfliktu - Q pucharów.

 

Wiesz co ja mam wrażenia patrząc na wszystkie karty, że coś się jeszcze wydarzy, że sprawiedliwość go dopadnie. 

 

Tlo: kapłanka to teoretycznie dobra karta sprawiedliwości, ale o spokoju może warto poczekać 

Za: 10 monet to może być opłacalne i dać satysfakcję 

Przeciw : Koło Fortuny wydarzy się coś jeszcze czego się nie spodziewasz

Wynik: gwiazda nadzieja, że może się udać, ale gwiazda to taka złudna jest coś by się chciało i nadzieje są, ale niekoniecznie przyniesie efekt

 

Jaki będzie efekt tej skargi?

1. Obecna sytuacja: Cesarz człowiek, który ma pozycje 

2. Przeszłość: 5 denarów nie wiem może niedocenial ludzi 

3. Przyczyna problemu: 10 monet ma dobrą pozycje

4. Rada: Królowa pucharów nie podchodz do tego emocjonalnie 

5. Nieuniknione: 2 pucharów może jeszce między wami zapanować zgoda 

6. Wynik: Paź buław albo będzie pozytywna wiadomość dla ciebie albo ktoś już na jego temat coś powie. 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

1. Czy było warto? Hmm stracić na tym nie straciłem, ale zyskać też nie zyskałem.

2. Jaki był efekt, rozmowa: ja manager, zastępca managera i szef, przedstawiłem swoje argumenty, szef przyznał mi rację (nie mógł nie przyznać, bo manager to dyletant i argumenty były po mojej stronie) ale jednocześnie decyzji managera nie zmienił, nie chcąc podważać jego autorytetu (co skwitowałem stwierdzeniem, że nie ma czego podważać w przypadku tego manegara), czyli efekt taki, że pogadaliśmy sobie ale realnie nic nie ugrałem, poza skompromitowaniem managera w oczach szefa.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...