Jump to content
Piko

Witamina D na okres zimowy...

Recommended Posts

Piko

W związku z zachmurzeniem nieba w okresie jesiennym, czuje że muszę suplementować się witaminą D+K ze względu na odczuwalną melancholię...

Czy macie też podobne odczucia ?

spacer.png

• Like 1

NadziejaZoja

wychodzić na dwór! 20 min spaceru a zimą bardzo rano wstawać! Naturalna witamina D

• Like 2
  • Confused 1
  • W punkt 1

Guest moon_daughter

Większość z nas ma niedobory wit. D, nawet po wakacjach- większość dnia spędzamy przecież w pracy. Suplementacja 1000- 4000 j.m. nie zaszkodzi. Można też zrobić badania z krwi, a wtedy może sie okazać że jest spory niedobór. 

A w zimie to już w ogóle trudno o słońce.

20 min na słońcu wystarczy jeśli odkrywany całe ciało, teraz to może tylko twarz i dłonie. Chyba że ktoś jest jakimś hardcorem i lubi w taka pogodę latać na golasa (o ile jeszcze złapie te promienie słoneczne) :smieszne:

Przy chorobach autoimmunologicznych wskazana jest suplementacja wysokimi dawkami - 10tys j.m. i więcej. 

Piko
W dniu 16.11.2019 o 15:15, moon_daughter napisał:

Przy chorobach autoimmunologicznych wskazana jest suplementacja wysokimi dawkami - 10tys j.m. i więcej.

Stosuje aktualnie; świetlówki SunGlo z pasmem światła słonecznego...

• Like 3

wilcza.córa

A ja 50.000 j.m. :D w tabletce

• Like 2

Lianna
W dniu 18.02.2020 o 21:52, wilcza.córa napisał:

A ja 50.000 j.m. :D w tabletce

A gdzie kupujesz, jak mogę spytać ? :)

wilcza.córa

@Lianna polecam :)

biorę już ponad trzy miesiące

Mój stan zdrowia się polepszył. Ponadto mimo że w ostatnich tygodniach dookoła mnie ludzie chorują na potęgę, mnie nic się nie ima :)

Są to tabletki nie kapsułki więc koniecznie trzeba przyjmować z posiłkiem tłuszczowym.

• Like 1
  • Super 1

runoutofbreath
W dniu 15.11.2019 o 21:10, NadziejaZoja napisał:

wychodzić na dwór! 20 min spaceru a zimą bardzo rano wstawać! Naturalna witamina D

Niestety zimą w Polsce nie ma takiej możliwości, ponoć witamina D jest przyswajana od godz 9/10 do godz. 13 w okresie wiosna-lato. Jesienią i zimą ponoc nie ma takiej opcji, żyjąc w takim miejscu....Z tego względu polecana jest suplementacja oraz pozyskiwanie witaminy D z pokarmow, typu ekologiczny losos, zoltka jaj, zolty ser, maslo, szpinak..Jesli chodzi o suplementacje to D3 należy przyjmować lacznie z K2 oraz kwasami omega (inny wariant salatka skorpiona odrobina oliwy, tłuste ryby, maslo, jajka, olej kokosowy itd..ważne, aby był tłuszcz) i pamiętajcie, ze warto pilnować magnezu..jeśli macie go w organizmie zbyt mało to wchłanianie witaminy D3 może być uspoledzone..To sa informacje potwierdzone i zebrane w calosc z wielu zrodel, wiec najprawdopodobniej tak jest, choć ja zawsze mowie, nikt do końca nie wie jak jest...dieta, suplementy to wszystko jest jednym wielkim eksperymentem :) 

Edited by runoutofbreath
  • Super 2
  • Thanks! 1

wilcza.córa

Na uzupełnienie mg to oprócz suplementacji wewnętrznej mogą być np. kąpiele z dodatkiem siarczanu magnezu, czy chociażby moczenie nóg :)

Niektórzy kupują bądź sami przygotowują oliwę magnezową, której używają zamiast antyperspirantów. Podobno mg dobrze się wchłania przez skórę. 

Przy suplementacji tak dużymi dawkami witaminy D3 (jak np. u mnie) powinno się suplementować także inne witaminy rozpuszczalne w tłuszczach tj. A, E, K. 

• Like 1

Piko
W dniu 18.02.2020 o 21:06, Piko napisał:

Stosuje aktualnie; świetlówki SunGlo z pasmem światła słonecznego...

Zdecydowałem że oprócz naświetlania w domu świetlówkami ze światłem słonecznym; od czasu do czasu przejdę się na Solarium;  tak po 5 minut, aby się za bardzo nie opalić, a żeby działało... :D