Jump to content

Czarcie żebro w magii


Darkness
 Share

Recommended Posts

Dr. Nadzieja Bittel-Dobrzańska w swojej książce „ Jak wiedźma Agrypicha znachorstwa mnie uczyła”, przytacza słowa Agrypichy o czarcim żebrze „ludzi mówio, co kiedy Pan Bóg jego na pożytek ludzki stworzył, to diabeł na złość Panu Bogu chciał jego zgłumić, podskoczył i cap zębami za korzeń; odgryzł jego, ale co korzeń twardy i drzewiasty był z tego pośpiechu przedni ząb sobie wyłamał i na wiek wieków szczerbatym został sie. A ludzie przez to, ten korzeń czortowym żebrem nazwali”. Ten korzeń po wykopaniu wygląda jakby był odgryziony.

 

W różnych stronach kraju, starsi ludzie przekazują ustne informacje jak i na co można stosować czarcie żebro. Jedna z tych wiadomości, to:

Kąpiel robić po pełni księżyca, ale jeśli sytuacja wymaga natychmiastowego działania, każda pora jest odpowiednia.

Na kąpiel oczyszczającą ze złej energii należy ugotować około 5 łyżek czarciego żebra z 2 szklankami wody i gotować około 10 – 15 minut. Przecedzić przez sito i wlać do wanny i wsypać garść soli.

 

Do kąpieli z dodatkiem czarciego żebra, gdy mamy na celu leczenie schorzeń skórnych, nie dodawać soli, nie spłukiwać się pod prysznicem. Po wyjściu z wanny nie wycierać się, pozwolić skórze wyschnąć.

 

Ważną sprawą i oczywistą jest: kąpiel z dodatkiem ziół, czy różnych soli wykonuje się po uprzednim wymyciu się.

Kąpiel powinna być ciepła, ale nie za gorąca, aby nie zasłabnąć. Czas trwania kąpieli około 15 – 20 minut (tak jak każda zdrowotna kąpiel).

 

Radzą, aby zapalić białą świecę i pomyśleć o trudach tego dnia. Potem wyobrazić sobie jak wszystkie problemy znikają (dotyczy to problemów psychicznych oraz fizycznych). Radzą zamknąć oczy i wyobrazić sobie jak wszystko, co złe odkleja się od ciała oraz wnętrza i spływa do wanny, przenika do wody. Wyciągnąć korek z wanny i wyobrazić sobie jak problemy wraz z wodą odpływają.

Należy wziąć chłodny prysznic.

Świecy nie gasić, pozwolić jej wypalić się do końca.

 

Jeśli kąpiel dotyczy dziecka, wyobrażenia odpływania i znikania problemów może za niego dokonać osoba dorosła.

 

Dawniej po kąpieli wodę zostawiano i czekano czy na powierzchni wody zbiorą się „farfocle”. Jeśli tak to był rzucony zły urok.

Wodę taką należało wylać na rozstaju dróg, albo w miejscu i o porze, gdzie nikt tego nie zobaczy; wiadomo, że wraz z wylaniem wody oczyszczającej „wylewa się” uroki i zmiany chorobowe.

 

Moja przyjaciółka Krysia, rodem z ziemi lubuskiej opowiadała mi, że jeśli ktoś z jej rodziny ma chore np. zatoki, gotuje czarcie żebro.

Myje całą twarz, lub nawet głowę w wodzie z wywarem ostrożenia kilka razy dziennie. Obmywanie stosuje dotąd, aż znikną z powierzchni wody tzw. farfocle, zbite w kupki zioła. Jeśli woda jest już przejrzysta jak herbata, to znak, że nie ma już choroby. Mówiła także, że od dawna matki kąpały swoje dzieci, które płakały, były niespokojne i nie było wiadomo, dlaczego, w wywarze z czarciego żebra. Efekty uspokojenia dzieci, wyciszenia były widoczne już po pierwszej kąpieli.

Tak więc zmiana przejrzystości wody z wywarem z czarciego ziela jest wskaźnikiem istnienia oraz ustępowania zmian chorobowych.

 

Czarcie żebro usuwa uroki rzucane przez złych ludzi.

 

Źródło: Strona Domowa mgr. Krystyny Nosal

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...