Skocz do zawartości

Tarot Mucha


crowcrow

Rekomendowane odpowiedzi

Na swoją pierwszą talię zdecydowałam się wybrać Tarot Mucha. Nie ukrywam, że takiej sroce jak ja grafiki w stylu belle epoque wpadły w oko, bo są najzwyczajniej w świecie przepiękne :D . Nie miałam do czynienia z innymi taliami, a z tarotem dopiero zaczynam, więc niestety nie mam porównania do innych. Zaczynając od spraw czysto technicznych - karty przychodzą w solidnym pudełeczku z  książeczką. Są spore i jako osoba z małymi dłońmi wolałabym żeby były rozmiaru standardowych kart do gry.

225ef5c99e682e5cgen.jpg

Na większości kart widnieją wizerunki kobiet, jednak w dodanej książeczce jest zaznaczone, że płeć postaci nie jest bardzo istotna i można zwracać na nią uwagę, ale nie trzeba. Kolorystyka kart jest raczej stonowana, bardzo klimatyczna. Symbole są wyraźne i nawet laik pierwszy raz widząc karty da radę mniej więcej załapać jaki jest ich charakter. Poglądowo obfociłam arkana wielkie i karty dworskie.

wielkie.thumb.jpg.298532d1444192d64f5ed2abd60d8c8b.jpgdworskie.thumb.jpg.5540237374de71fcec84ef70f8ce5626.jpg

 

Zapraszam bardziej doświadczonych do oceny i wymiany spostrzeżeń :)

  • Lubię to! 1
  • Medal 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Maestro

Bardzo ciekawa talia. Uwielbiam twórczość Alfonsa Muchy. Rozumiem, że ta talia jest jedynie inspirowana jego obrazami?

Chyba podobnie, jak ta talia inspirowana dziełami Hieronima Boscha, którego też uwielbiam. Również bardzo ciekawa. 

Szkoda, że w obu taliach nie udało się zastosować oryginalnych dzieł tych artystów :) pewnie ze względu na chęć zachowania dokładnej symboliki dzieła trzeba było "przerobić"

EX28,7.jpg

Edytowane przez Priestess
  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o Boscha też uwielbiam! I tą chaotyczną energię jego obrazów. Z oryginalnymi dziełami może być ten problem, że nie zawsze da się dopasować obraz do symboliki w karcie? Albo może ich nie być wystarczająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Stilla
W dniu 4.01.2020 o 08:58, Priestess napisał:

Bardzo ciekawa talia. Uwielbiam twórczość Alfonsa Muchy. Rozumiem, że ta talia jest jedynie inspirowana jego obrazami?

Tak, ale to wielce kreatywna inspiracja :D Mam tę talię. Autorzy wzięli oryginalne dzieła Muchy i narysowali je od nowa, naśladując dosyć wiernie kreskę Muchy. Dodali detale i szczegóły na obrazach, żeby pasowały do znaczeń Tarotowych.  Dzięki temu zabiegowi karty nie wyglądają jak fotomontaż, a z drugiej strony są łudząco podobne do oryginalnych obrazów. Szanuję to, widać, że się przyłożyli do tej talii.

277px-Alfons_Mucha_-_1896_-_Salammb%C3%B4.jpgthe devil

Plakat, Obraz Alfons Mucha - four seasons | Kup na Posters.pl

a37100f555b4457700fea5561d3663b7.jpgTarot Mucha – 80 фотографий #readingtarotcards | Rysunki, Sztuka ...90 Best Mystic Tarot Cards images | Tarot, Tarot cards, Mystic

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Moderator

Mam tą talię, ale dla mnie energia jej jest zbyt ulotna, efemeryczna, słabo wyczuwalna przeze mnie... 

Chociaż przyznaję, że mnie również ujęły obrazy na tej talii :)

Belle epoque :1s_n:

 

@crowcrow, @Ragna korzystacie z niej? Jakie odczucia?

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.01.2021 o 11:24, Lunaria napisał:

Mam tą talię, ale dla mnie energia jej jest zbyt ulotna, efemeryczna, słabo wyczuwalna przeze mnie... 

Chociaż przyznaję, że mnie również ujęły obrazy na tej talii :)

Belle epoque :1s_n:

 

@crowcrow, @Ragna korzystacie z niej? Jakie odczucia?

 

Jak dla mnie talia byłaby idealna, ale wydaje mi się, że to raczej karty kolekcjonerskie, a nie do codziennego wróżenia. Papier jest bardzo sztywny, bardzo błyszczący (powiedziałabym, że sprawia wrażenie lakierowanego) i nadruk z niego odpryskuje na rogach. Szkoda mi było używać tych kart i trzymam je wyłącznie w ramach kolekcji. Gdyby było tańsze wydanie to polecałabym tę talię dosłownie wszystkim, bo to świetny zamiennik dla klasycznego Rider-Waite.

Edytowane przez Ragna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...