Jump to content

Radio Maryja o Magii i Okultyźmie.


Tomek003

Recommended Posts

"Właśnie się dowiedziałem, że nie tylko my magowie mamy monopol na demoralizacje niewinnych chrześcijańskich dzieci, pisarze krzewią w nich "satanizm" skuteczniej od nas...

 

YouTube - Radio Maryja o Harrym Potterze-czesc 1

YouTube - Radio Maryja o Harrym Poterze-czesc 2

YouTube - Radio Maryja o Harrym Potterze-czesc 3

 

 

 

"ta książka promuje deprawacje ducha, magie seksualną"

To mnie zniszczyło...

Ale to nie jest istotne, istotne jest to że Chrześcijanie potwierdza istnienie magii, w części 3, ale radzę obejrzeć od początku."

 

Skopiowane z innego forum.

Edited by Tomek003
Link to comment
Share on other sites

Drogi VanHelsingu. Z pewnoscia zamisciles tu ten temat w celu ukazania nam ograniczen, w jakie sami zakuwaja sie sluchacze RM, ale z doswiadczenia wiem, ze wszystko, nawet informacje o ostatnich wybrykach tych idiotow, szerza wsrod ludzi negatywne emocje, budza gniew i zgorszenie ludzka glupota.

 

Osobiscie juz dawno zrezygnowalam z nie tylko czytania, ale i rozpowszechniania informacji na temat ciemnych mas prosto z koscielnej nawy, wole nie szarpac sobie nerwow a oni z pewnoscia nie zaszczyca nas niczym nowym tylko nienawiscia skierowana w kierunku ludzi o odmiennych pogladach i wierze, oraz oskarzeniami o najgorsze wyczyny pod odwroconym krzyzem :)

 

Na pocieszenie powiem tylko, ze kazdy ma swoj czas na dojscie do prawdy i oswiecenia, a ich czas z pewnoscia tez nadejdzie. Jesli nie w tym zyciu, to nastepnym, jednak najlepiej dla nich bedzie jesli sie pospiesza z rozwojem :)

Link to comment
Share on other sites

Wiem, a celu na zamieszczenie tego nie miałem, że tak się wyrażę, tak mnie naszło, a przy okazji chcę pokazać że chrześcijanie też przeginają, nie praktykują swojej wiary tak dobrze jak myślą.

Link to comment
Share on other sites

Chrzescijanie praktykowali swoja wiare poprawnie tylko za zycia Jezusa, jak sadze. Jak tylko zmarl, zaroilo sie od jego "uczniow", z ktorych kazdy przekrecal nauki Jezusa na swoja modle i wedlug swoich pogladow. Patrzcie, co z tego wyszlo...

Link to comment
Share on other sites

istotne jest to że Chrześcijanie potwierdza istnienie magii

 

Chrześcijaństwo kiedykolwiek zaprzeczało istnieniu magii? Nie tyle nie zaprzecza, co wręcz jej zabrania :D

Link to comment
Share on other sites

ehh... jak to mowil moj dziadek "komuna nawet magie pogonila" hehe

Wiemy jakie jest RM i jego przedstawiciele i na to nie znajdziemy rady.

Przeciwko głodowi

Jest to wielka tajemnica, której doświadczył znany mag podczas ostatniego głodu i dzięki której zdołał ocalić życie wielu ludziom. Uciekli się również do niej prorocy Eliasz i Elizeusz; znajduje się ona również w Ewangelii, gdzie jest opis, jak Chrystus rzesze liczne nakarmił małą ilością chleba. Wszędzie powtarza się ta sama tajemnica, oparta na trzech zasadach kabały.

Módlcie się do Pana Zastępów w ciągu 7 dni z rzędu rano i wieczorem. Na 7 dzień weźcie liść rośliny jadalnej, jak sałata, szczaw itp. Napiszcie na liściu miodem, rosą lub wodą deszczową następujące słowa przed wschodem słońca: "Jako deszcz spuszczę wam chleb z wyżyn niebieskich", a z drugiej strony: "Manetur". Okadźcie liść i zjedzcie go. Kto go zje, przeżyje 7 dni bez uczucia głodu. Można powtórzyć doświadczenie 7 razy, co da 49 dni, ale tak długiego okresu zapewne nie da się wam osiągnąć. Taki chleb przyniósł anioł prorokowi w pustyni.

A co wy na to? Ja myśle że owczesny kosciol bardziej boi sie tego czego nie zna :/

Link to comment
Share on other sites

Ja myśle że owczesny kosciol bardziej boi sie tego czego nie zna :/

 

Ówczesny kościół boi się KONKURENCJI, że tak zażartuję ;)

Link to comment
Share on other sites

O Bogini !!! Brak słów....

...i takich ludzi jest na pęczki...

wierzę po swojemu,mam dotego prawo,nie krytyjkuję innych religii dopóki nie krzywdzą innych...mam szczerą nadzieje ze KK umrze śmiercia naturalną i zabierze ze sobą swoje piekło, niebo, szatana i przedewszystkim swojego boga!

Link to comment
Share on other sites

Nie zaglądałam do tych linków, ale powiem coś odnośnie dyskusji w temacie. W średniowieczu palono czarownice, a dzisiaj są księża, którzy zaprzeczają istnieniu magii. Wybaczcie mi, nie przeczytałam biblii od deski do deski, chociaż próbowałam... Nie jestem jednak tak wytrwała. Patrząc więc w kwestiach mojej religii nie mogę wiedzieć, czy magia naprawdę istnieje. Skoro historia mówi co innego, a teraz od księży słyszy się co innego.. Jak tu nie mieć sieczki z mózgu? >.<

Link to comment
Share on other sites

Jak tu nie mieć sieczki z mózgu? >.<

Trzeba albo mieć własne zdanie, albo po prostu nikogo w tej kwestii nie słuchać ;) ni jednych, ni drugich...

Link to comment
Share on other sites

Ja mam pewne zasady. Nigdy nie uważam jakiejkolwiek religii za złej samej w sobie. Za złe uważam postępowanie duchownych. Byłem wierzącym i praktykującym katolikiem do chyba 5 klasy podst., kiedy to zacząłem zauważać to, co głosił K.K., a co głosi Biblia i co głosił Bóg. Szczerze... 90% rzeczy jakie teraz cisną mi na religii, nie ma żadnego odzwierciedlenia w Piśmie. Wierzę w Boga, ale nie kroczę drogą katolicką, a Rastafari.

Myślę, że to się tutaj nada, znalazłem to jakiś czas temu na pewnym forum, sam nawet piszę do tego własne przemyślenia, ale nie mam zamiaru się tym aktualnie dzielić, bo grunt, to wyrobić sobie własne zdanie, nie sugerować się czyimś:

 

"K.K. - Kościół Katolicki.

 

Tekst ten ma być dowodem na to, że to, co robi Kościół nie zawsze jest wypełnianiem woli Boga. Jestem ciekaw właściwie co sądzicie, czy można wierzyć w Boga, ale nie tolerować i nie uznawać autorytetu Kościoła? Bo wiele osób uważa, że nie.

 

120 r. - Pierwsze wzmianki o używaniu wody święconej do "wypędzania duchów" nieczystych

 

157 r. - Po raz pierwszy zastosowano formy pokuty

 

II wiek - Święty Klemens z Aleksandrii pisał, "Każda kobieta powinna być przepełniona wstydem przez samo tylko myślenie, że jest kobietą".

- Rzymski filozof Celsus poświadcza fałszowanie pism chrześcijańskich, mówiąc o rewizjonistach: "przerabiali Pisma Święte z ich pierwotnej postaci i usunęli wszystko, co pozwalało im na odparcie skierowanych przeciwko nim zarzutów."

- Pomimo zakazania przez Kościół prowadzenia jakichkolwiek dalszych badań dotyczących pochodzenia Ewangelii, uczeni wykazali, że wszystkie cztery uznane przez Kościół Ewangelie zostały przerobione i poprawione .

 

III wiek - Aż do III wieku wyznawcy chrystianizmu nie słyszeli o wieczystym dziewictwie Maryi. Ewangelia Mateusza informuje , iż Józef "nie zbliżał się do Maryji, aż porodziła Syna". ("Zbliżenie się" oznacza w Bibli małżeńskie współżycie.)

 

200 r. - Ustanowiono "stan duchowny" przez wprowadzenie ordynacji. Chrześcijanie zostali podzieleni na duchownych i laików - przedtem wszyscy byli na równi , jednocześnie będąc braćmi i kapłanami przed Bogiem.

 

220 r. - Przyjęto dogmat o konieczności pewnych czynności kościelnych, niezbędnych do zbawienia.

 

250 r. - Wprowadzono naukę o wiecznych mękach.

 

312 r. - Bitwa pod mostem mulwijskim - Chrześcijaństwo staje się jedną z religii państwowych Rzymu. Powstanie Instytucji Kościoła Katolickiego. Początek prześladowania i mordowania innych wiar. W wyniku prześladowań wyznawcy nie chrześcijaństwa zostali wkrótce eksterminowani wraz ze swymi bóstwami...

 

321 r. - Cesarz Konstantyn nakazuje święcić niedzielę zamiast dotychczasowej soboty. (na pamiątkę zmartwychwstałego rzymskiego boga Mitry)

 

325 r. - Cesarz Konstantyn na soborze nicejskim ustanawia kanon pisma "świętego" i "dwójcę świętą" awansując Jezusa do miana Boga. Jezus z Betlejem ma zastąpić dotychczas czczonego Mitrę.

 

330 r. - Wprowadzenie czczenia zmarłych "świętych" i ich relikwii .

 

360 r. - Wprowadzenie zwyczaju czczenia aniołów.

 

381r. - Do obowiązującej dotychczas konstantyńskiej "Dwójcy świętej" cesarz Teodozjusz dołączył trzecią osobę tzw. " Ducha Świętego". Działo się to na soborze w Konstantynopolu.

 

391 r.- W Aleksandrii Chrześcijanie spalili największą na Ziemi bibliotekę, w której przechowywano około 700 000 starożytnych zwojów. wkrótce zamknięto starożytne akademie, skończyło się nauczanie kogokolwiek poza murami kościołów. Zastój spowodowany działaniami świętego kościoła zahamował rozwój cywilizacji i opóźnił postęp naukowy o setki lat... Proces walki księży z prawdą naukową trwa nadal...

 

431r. - Wyrażenie Xristo Tokos - Matka Chrystusa - zostało zastąpione na Teo Tokos - Boga Rodzica.

 

449 r. - Papież Leon I wprowadza prymat biskupa Rzymu.

 

539 r. - Ustanowiono władzę papieży oraz ofiarę mszy świętej.

 

VI wiek - Chrześcijański filozof Boethius, pisał "Kobieta jest świątynią zbudowaną na bagnie". W VI wieku na soborze w Macon biskupi głosowali nad problemem, czy kobiety mają dusze , a w X wieku Odo z Cluny głosił, że "Obejmować kobietę to tak jak obejmować wór gnoju..." ( woda była szkodliwa dla zdrowia więc się ówczesne chrześcijanki nie myły z przyczyn religijnych gdyż samo dotykanie "tych" części ciała było grzechem...

 

593 r. - Papież Grzegorz I wprowadził wiarę w czyściec, dla uzdrowienia finansów kurii rzymskiej poprzez sprzedaż odpustów od kar czyśćcowych. Od tej pory bóg na sądzie ostatecznym nie stawiał dusz po prawicy i po lewicy lecz po prawicy , po lewicy i po środkowicy i ci po środkowicy szli do czyszczalni by kąpać się w kwasie azotowym a nie w smole... W związku z powyższymi zmianami organizacyjnymi piekło musiało otworzyć dodatkowe oddziały czyśćcowe z których dusze po odbyciu kary leciały do nieba. za tę przysługę bóg obiecał lucyferowi coroczną odpłatność i darowanie części kar za pomoc w szczytnym dziele zbawienia.

 

600 r. - Wprowadzenie "godzinki" do M.B. oraz łaciny do liturgii.

 

715 r. - Wprowadzono modlitwy do Marii Panny oraz świętych.

 

726 r. - W Rzymie zaczęto czcić obrazy.

- Kościół rzymski z Dziesięciu Boskich Przykazań usunął drugie, które brzmi:

"Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemia. Nie będziesz się im kłaniał ani służył"

- Otwarło to drogę do handlu medalikami, obrazami, szkaplerzami, krzyżykami, posągami itp .Przykazań jednak musiało pozostać dziesięć. Podzielił więc kościół ostatnie przykazanie, mówiące o nie pożądaniu ani żony, ani osła, ani wołu, na dwie części i odtąd katolicy mają też Dziesięć Przykazań, tak jak i Żydzi.

 

783 r. - Nastał zwyczaj całowania nóg papieża.

 

813 r. - Ustanowiono Święto Wniebowzięcia N.M.P.

 

993 r. - Papież Leon III zaczął kanonizować zmarłych.

 

X wiek - Cała Europa znalazła się pod panowaniem papieży.95 procent ludności nie umiało ani czytać, ani pisać; ludzie żyli w ciemnocie i brudzie; wodę uważano za szkodliwą dla zdrowia a mycie się za grzech; kwitły przesądy i gusła. Załamuje się aktywność na polu medycyny, techniki, nauki, edukacji, sztuki i handlu. Rozpoczyna się mroczny okres w historii Europy.

W tym okresie kraje islamskie rozwijały się prężnie. Kwitł handel , nauka , sztuka, przemysł.

 

1000 r. -Ustanowiono Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Chrześcijanie całej Europy oczekiwali w wielkim przerażeniu końca świata, który to kataklizm miał nastąpić gdy pradawny potwór "Lewiatan" śpiący w rzymskich katakumbach przebudzi się z woli pana i w ramach kary za grzechy pożre cały świat chrześcijański... Powyższe zajście nie miało miejsca więc szczęśliwy Papież wraz z owieczkami zarządził wielka fetę i czas zabaw i dziękczynienia panu za dobroć i ratunek dla świata...Tak powstał KARNAWAŁ.

 

 

 

A TAK WYGLADAŁ ŚWIAT ZIEMSKI I NADPRZYRODZONY WEDŁUG KOŚCIELNYCH NA PRZEŁOMIE PIERWSZEGO I DRUGIEGO TYSIĄCLECIA NASZEJ ERY.

" (...) Bóg był wówczas feudalnym panem, władcą niebiańskiej fortecy, podobnej na niektórych sztychach do pałacu Karola Wielkiego w Akwizgranie. Siedział na tronie i z wysoka spoglądał na anioły i ludzi - swoich wasali. W wasale gestem dłoni złożonych do modlitwy, który jeszcze do niedawna oznaczał przejście pod władzę suwerena, oddawali mu się na służbę. Świat ziemski i nadprzyrodzony trwały w przemieszaniu. Między niebem a ziemią odbywał się nieustanny ruch. Czuwający aniołowie w razie potrzeby przybywali ludziom z pomocą, kohorty demonów stale kusiły do grzechu. Diabeł, wiarołomny wasal Boga, miał jeszcze wówczas sporo z fauna czy satyra, ale jego moc rosła. Już nawet klasztorne mury nie dawały pewnej obrony. Doświadczył tego mnich (...), któremu zły ukazał się pewnej nocy przed jutrznią w nogach łóżkach. "Postaci był, na ile ocenić mogłem, niewielkiej, szyję miał cienką, twarz chudą, oczy bardzo czarne, czoło pomarszczone, nos wąski, wargi grube, podbródek ścięty i mały, capią bródkę, uszy włochate i postrzępione, włosy zjeżone i gęste, zęby psie, czaszkę spiczastą, pierś bombiastą, garb na plecach, trzęsący się tyłek, odzienie plugawe" - opisywał wstrząśnięty mnich. KOŚCIÓŁ POTWIERDZIŁ TO OBJAWIENIE I TAKI OBRAZ DIABŁA PRZYJĄŁ W SWYCH NAUKACH... ANIOŁ WYGLADAŁ Z GOŁA INACZEJ... A JAK ??? PÓJDŹCIE SE DO KOŚCIOŁA TAM ICH PEŁNO TO SOBIE OBEJRZYJCIE...

 

1015 r. - Wprowadzono przymusowy celibat dla duchownych aby rozwiązać problem przejmowania spadków przez ich rodziny .(Przedtem duchowni mieli żony i dzieci)

 

1077 r. - Papież Grzegorz VII ustanowił "klątwę" .

 

1095 r. - Papież Urban II wezwał rycerzy Europy do zjednoczenia i marszu na Jerozolimę. Zainicjował w ten sposób pierwszą wyprawę krzyżową.

 

1099 r. - Masakra Muzułmanów i Żydów w Jerozolimie. Kronikarz Rajmund pisal: "Na ulicach leżały sterty głów, rąk i stóp. Jedni zginęli od strzał lub zrzucono ich z wież; inni torturowani przez kilka dni zostali w końcu żywcem spaleni. To był prawdziwy, zdumiewający wyrok Boga nakazujący, aby miejsce to wypełnione było krwią niewiernych."

 

XII wiek - Uczony i filozof, święty Tomasz z Akwinu głosił, że zwierzęta nie mają życia po śmierci ani wrodzonych praw, oraz że "przez nieodwołalny nakaz Stwórcy ich życie i śmierć należą do nas". Święty Franciszek twierdzi coś innego... Ciekawe jak dogadują się w niebie????

 

1116 r. - Sobór Laterański ustanowił spowiedź "na ucho" .

 

1140 r. - Ułożono i przyjęto 7 sakramentów świętych.

 

1204 r. - Zaczęła działać Święta Inkwizycja. Słudzy boga i kościoła z miłości do bliźniego i chrystusa zamęczyli lub spalili żywcem setki tysięcy ludzi. Piece służące do palenia ludzi, takie jakie były budowane w XX wieku przez nazistowskich Niemców, po raz pierwszy stosowane były przez chrześcijańską inkwizycję. Tu można się zgodzić że inkwizycja dbała o rozwój niektórych dziedzin nauki np. tortur wymyślając mnóstwo nowych technik np. żelazna dziewicę czyli metalową trumnę w kształcie człowieka podzielona na dwie zamykające się połowy z kolcami w środku ... umieszczony wewnątrz człowiek był przebijany tymi kolcami bardzo powoli i konał godzinami wyjąc z potwornego bólu... kochajmy nieprzyjacioły swoje...

"Encyklopedia katolicka" twierdzi , ze inkwizycja "dużo zdziałała dla cywilizacji". Inwencja inkwizycji w tej dziedzinie nie miała sobie równych w historii ludzkości. nawet chińska mafia nie wymyśliła takich tortur co katolicy, możecie być więc dumni ze swych dokonań...

 

1204 r. - Papież Innocenty III wysłał armię krzyżowców do Konstantynopola: Żołnierze chrystusa zdobyli Konstantynopol, z zaciekłością grabiąc i mordując mieszkańców. Następnie plądrują i palą miasto. Według relacji kronikarza Geoffrey'a Villehardeuin'a, nigdy przedtem, od stworzenia świata, nie wywieziono z miasta tylu bogactw.

 

1208 r. - Innocenty III zaoferował każdemu, kto chwyci za broń, oprócz prolongaty spłat odpustu zupełnego i boskiego zbawienia, również ziemie i majątek heretyków i ich sprzymierzeńców, rozpoczęła się Krucjata Albigeńska, której celem było wymordowanie katarów. Szacuje się, że Krucjata Albigeńska pochłonęła milion istnień ludzkich, nie tylko katarów, ale dotknęła większą część populacji południowej Francji.

- Przeor (ksiądz...), dowodzący wojskami krucjaty, gdy mu się skarżono, że trudno jest odróżnić wiernych od heretyków, odpowiedział: "Zabijać wszystkich. Bóg ich odróżni".

 

1229 r. - Papież Grzegorz IX zakazał czytania Biblii pod sankcją kar inkwizycyjnych by ludzie nie widzieli jawnych sprzeczności między teorią a praktyką.

 

1231 r. - Nakaz papieski zalecał palenie heretyków na stosie. Pod względem technicznym pozwalało to uniknąć rozpryskiwania się krwi bo krew była święta i nie można było jej przelewać... wiec np. zabijano ludzi pałkami ( zwłaszcza inków i azteków)

 

1244 r. - Na soborze w Narbonne zdecydowano, aby przy skazywaniu heretyków nie oszczędzano mężów ze względu na ich żony, ani żon ze względu na męża, ani też rodziców ze względu na dzieci. "Wyrok nie powinien być łagodzony ze względu na chorobę czy podeszły wiek . Każdy wyrok powinien obejmować biczowanie."

 

1252 r. - Tortury zostają prawnie dozwolone przez Kościół (zostały usankcjonowane przez papieża Innocentego IV)

- Tortury obejmowały : Łamanie na kole, wieszanie za ręce z ciężarami u nóg, ściskanie czułych części ciała, sadzanie na rozżarzonych węglach lub żelazie, wyłamywanie stawów, gotowanie żywcem itp. Była to "ludzka" - jak zapewnia kościół - metoda badań.

 

1263 r. - Zatwierdzono przyjmowanie komunii pod jedną postacią bez wina bo ludzie się upijali...

 

1264 r. - Ustanowiono uroczystość Bożego Ciała.

 

1275 r. - Pojawiły się dyskusje na temat płacenia daniny. W odpowiedzi papież ekskomunikował całe miasto, Florencję.

 

XIV wiek - Wybucha epidemia czarnej śmierci, Kościół wyjaśniał, że winę za ten stan rzeczy ponoszą Żydzi, zachęcając przy tym do napaści na nich , a żydzi to nasi starsi bracia w wierze....

 

1311 r. - Papież Klemens V jako pierwszy ukoronował się potrójną koroną władcy.

 

1326 r. - Niezgodność przesadnie bogatej organizacji Kościoła z głoszonymi.

przez nią ideami Jezusa Chrystusa ,doprowadziła do ogłoszenia bulli papieskiej "Cum inter nonnullos", w której uważano za herezję twierdzenia, jakoby Jezus i Jego apostołowie nie posiadali żadnej własności w postaci dóbr materialnych bo podobno mieli kupę szmalu bo im ludzie musieli płacić dziesięcinę w całym ówczesnym Rzymie a chrystus nauczał : "Co cesarskie cesarzowi a kasę chrystusowi".

 

1377 r. - Robert z Genewy wynajął bandę najemników, którzy po zdobyciu Bolonii ruszyli na Cessne. Przez trzy dni i noce, począwszy od 3 lutego 1377 roku, przy zamkniętych bramach miasta, żołnierze dokonali rzezi jego mieszkańców. W 1378 roku, Robert z Genewy został papieżem i przyjął imię Klemensa VII, kościół i papież są święci.

 

1450-1750r - Okres polowania na czarownice. Straszliwymi torturami zamęczono setki tysięcy kobiet posądzanych o czary.

- Dzieci można było również oskarżać o czary: dziewczynki po ukończeniu 9,5 lat, chłopców po ukończeniu 10 lat. Młodsze dzieci torturowano w celu uzyskania zeznań obciążających rodziców. W procesach o czary brane były pod uwagę "zeznania" dwulatków!!!!

 

1484 r. - Papież Innocenty VIII oficjalnie nakazał palenie na stosach kotów domowych razem z czarownicami. Zwyczaj ten był praktykowany przez trwający setki lat okres polowań na czarownice.

- Wiara, że zwierzęta są pośrednikami diabła, doprowadziła do załamania się naturalnej kontroli liczebności populacji gryzoni. Celem ataku gorliwych chrześcijan najczęściej były koty, wilki, węże, lisy, i białe koguty. Ponieważ wiele z tych zwierząt polowało na roznoszące choroby gryzonie, ich eliminacja wzmogła wybuchy epidemii i napaści na żydów!!!

 

1492 r. - Kolumb odkrył Amerykę. Inkwizycja szybko postępuje śladami odkrywców. Tubylców, którzy nie chcieli nawrócić się na wiarę chrześcijańską, palono na stosach.

 

1493 r. - Bulla papieska uprawomocniła deklaracje wojny przeciwko wszystkim narodom w Ameryce Południowej, które odmówiły przyjęcia chrześcijaństwa.

- Kobiety i mężczyzn szczuto psami karmionymi ludzkim mięsem i ćwiartowanymi żywcem indiańskimi niemowlętami. Wbijano ciężarne kobiety na pale, przywiązywano ofiary do luf armatnich i puszczano je z dymem.

-Mordowano, gwałcono, ucinano ręce, nosy, wargi, piersi,

obecnie Ameryka południowa jest pełna wierzących i oddanych katolików i jest ostoją kościoła katolickiego. rację wiec miał Jezuita José de Anchieta, który twierdził: Miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje . Tego oto barbarzyńcę, mordercę i zbira Jan Paweł II beatyfikował w 1980 r., nazywając go apostołem Brazylii, wzorem dla całej generacji misjonarzy i osobiście dla papieża J.P II.

- Gdy katoliccy "misjonarze" zawitali do Meksyku, żyło tam około 11 milionów Indian, a po stu latach już tylko półtora miliona. Słowo Boże zawiezione w tamte rejony pięknie zaowocowało; Szacuje się (dokładnych danych brak) że łącznie w ciągu 150 lat chrystianizacji obu ameryk zabito co najmniej 30 milionów tubylców. Zniknęły całe plemiona np. Mohikanie a najskuteczniejszym sposobem było np. wysłanie księdza chorego na gruźlicę by udzielał indianom komunii!!!

- "Papież tysiąclecia J.P.II podczas pobytu na tamtych ziemiach mówił o "zwycięstwie fundamentalnych praw człowieka i dziele ewangelizacji i pokoju "

 

1563 r. - Ustalono, że tradycja Kościoła jest ważniejszym źródłem objawienia od Słowa Bożego co oznacza że księża mogą sobie pismem podetrzeć... .

 

1572 r. - We Francji 24 sierpnia w masakrze znanej pod nazwa Dnia Świętego Bartłomieja zamordowano 10 000 protestantów. Papież Grzegorz XIII napisał potem do króla Francji Karola IX: "Cieszymy się razem z tobą, że z Boską pomocą uwolniłeś świat od tych podłych heretyków"

 

1650 r. - W Nowej Anglii prawnie zakazano noszenia ubrań z "krótkimi rękawami, gdyż mogłyby zostać odsłonięte nagie ramiona". Chrześcijanie zaczęli uważać, że wszystko, co zwraca uwagę na świat fizyczny jest bezbożne.

- Galileusz próbuje rozpowszechniać teorię heliocentryczną. Zostaje zatrzymany przez Inkwizycję i zmuszony do odwołania swych poglądów. Ziemia jest płaska i unoszą ja na grzbiecie słonie to poglądy kościoła!!

- Poglądy świętego Augustyna odzwierciedlały "naukowe" podejście Kościoła do świata: "Jest to niemożliwe, aby po przeciwnej stronie Ziemi znajdowali się ludzie,

gdyż w Piśmie świętym nie ma wzmianki o takim rodzie wśród potomków Adama."

 

1852 r. - Wprowadzono nabożeństwo majowe do N. M. P.

 

1854 r. - Wprowadzono dogmat o tzw. Niepokalanym Poczęciu N.M.P.

 

1855 r. - Sprzeciw Kościoła wobec Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kościół głosił iż "wolność to bluźnierstwo, wolność to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolność to mówienie kłamstw w imię Boga" Polacy nadal modlą się o macierzyńska niewolę miłości do N.M.P.... . Wcześniej ,do Kongresu Stanów Zjednoczonych kościół wniósł projekt ustawy zabraniającej wydobywania z łona ziemi ropy naftowej, którą Bóg tam umieścił, aby czarci w piekle mieli czym pod kotłami palić..." księża mimo to używają samochodów przeszkadzając diabłom w wykonywaniu ich statutowych obowiązków i spychając piekło na skraj kryzysu energetycznego... .

 

1870 r. - Wprowadzono dogmat o nieomylności papieża. Papież zaczął rozwiązywać równania różniczkowe i ani razu się nie pomylił co stwierdzili biskupi na konklawe!!!

 

Początek XX wieku - Papież Leon XIII nadal udowadnia, że najwyższa kara daje się uzasadnić następująco: "Kara śmierci jest niezbędnym i skutecznym środkiem dla osiągnięcia celu Kościoła, gdy buntownicy wystąpią przeciw niemu i naruszą jedność duchową" Teraz wiecie dlaczego wybuchło tyle potwornych wojen religijnych i kto je rozpętał?????

 

1917 r. - Tortury były prawnie dozwolone przez Kościół od roku 1252, w którym zostały usankcjonowane przez papieża Innocentego IV, aż do roku 1917, w którym to zaczął obowiązywać nowy Codex Juris Canonici . Duży wpływ na tę decyzję miało powstanie komunizmu w Rosji. Kościół się przestraszył i zaczął udawać że jest dobreńki i mileńki i nawet muchy by nie skrzywdził!!! A wszystkie zarzuty wobec niego to kłamstwa i pomówienia!!!

 

1950 r. - W petycji do Watykanu, katolicy proszą o dogmatyzację fizycznego wniebowzięcia Maryi. W odpowiedzi Watykan uchwala dogmat o wniebowzięciu N. M. P.( w Ewangeliach nie ma słowa o tym). Katolicy pokazują w ten sposób ,że też mają słowo boże gdzieś, a liczy się hierarchia kościelna i nieomylność papieża.

 

1965 r. Dopiero w 1965 roku Kościół rzymskokatolicki unieważnił potępienie Galileusza, do tego czasu Ziemia była płaska, zaś od tego roku się wybuliła i wypięła na wszystkie naukowe teorie kościoła.

 

1977 r.- Papież Paweł VI wyjaśnia, że kobieta ma zakazany wstęp do stanu duchownego, "Ponieważ nasz Pan był mężczyzną"

Edited by KitKat
Link to comment
Share on other sites

III wiek - Aż do III wieku wyznawcy chrystianizmu nie słyszeli o wieczystym dziewictwie Maryi. Ewangelia Mateusza informuje , iż Józef "nie zbliżał się do Maryji, aż porodziła Syna". ("Zbliżenie się" oznacza w Bibli małżeńskie współżycie.)

Maryja (nie)zawsze dziewica? xD

 

391 r.- W Aleksandrii Chrześcijanie spalili największą na Ziemi bibliotekę, w której przechowywano około 700 000 starożytnych zwojów. wkrótce zamknięto starożytne akademie, skończyło się nauczanie kogokolwiek poza murami kościołów. Zastój spowodowany działaniami świętego kościoła zahamował rozwój cywilizacji i opóźnił postęp naukowy o setki lat... Proces walki księży z prawdą naukową trwa nadal...

szkoda mi tych zwojów trochę...

 

1015 r. - Wprowadzono przymusowy celibat dla duchownych aby rozwiązać problem przejmowania spadków przez ich rodziny .(Przedtem duchowni mieli żony i dzieci)

tu z kolei - szkoda mi księży xO

 

XII wiek - Uczony i filozof, święty Tomasz z Akwinu głosił, że zwierzęta nie mają życia po śmierci ani wrodzonych praw, oraz że "przez nieodwołalny nakaz Stwórcy ich życie i śmierć należą do nas". Święty Franciszek twierdzi coś innego... Ciekawe jak dogadują się w niebie????
na szczęście raczej nikt nie każe im ze sobą rozmawiać na ten temat :D

 

1326 r. - Niezgodność przesadnie bogatej organizacji Kościoła z głoszonymi.

przez nią ideami Jezusa Chrystusa ,doprowadziła do ogłoszenia bulli papieskiej "Cum inter nonnullos", w której uważano za herezję twierdzenia, jakoby Jezus i Jego apostołowie nie posiadali żadnej własności w postaci dóbr materialnych bo podobno mieli kupę szmalu bo im ludzie musieli płacić dziesięcinę w całym ówczesnym Rzymie a chrystus nauczał : "Co cesarskie cesarzowi a kasę chrystusowi".

haha, to się uśmiałam xD

 

1855 r. - Sprzeciw Kościoła wobec Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kościół głosił iż "wolność to bluźnierstwo, wolność to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolność to mówienie kłamstw w imię Boga" Polacy nadal modlą się o macierzyńska niewolę miłości do N.M.P.... . Wcześniej ,do Kongresu Stanów Zjednoczonych kościół wniósł projekt ustawy zabraniającej wydobywania z łona ziemi ropy naftowej, którą Bóg tam umieścił, aby czarci w piekle mieli czym pod kotłami palić..." księża mimo to używają samochodów przeszkadzając diabłom w wykonywaniu ich statutowych obowiązków i spychając piekło na skraj kryzysu energetycznego... .

mamy wolną wolę, dał nam ją Bóg. Jesteśmy więc ludźmi wolnymi.

A co do części drugiej... Raczej wątpię, żeby Bóg miał ochotę wspierać diabła, czy to chodzi o palenie w kotłach, czy cokolwiek innego. Bierzmy ropy ile się da!

 

1977 r.- Papież Paweł VI wyjaśnia, że kobieta ma zakazany wstęp do stanu duchownego, "Ponieważ nasz Pan był mężczyzną"

A gdzie to ten papież przeczytał? >.< jeśli ktoś wie, niech mi powie (ale dokładnie, a nie, że w "Biblii", bo całej przeszukiwać nie będę xD)

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie.

Widzisz... Nie uwierzę w nic co mówi K. K., co zapisane jest w moim ostatnim poście, gdyż to wytwór człowiekaa na przestrzeni 2000 lat, a ja wyznaję Boga, a nie instytucję.

Link to comment
Share on other sites

mamy wolną wolę, dał nam ją Bóg.

 

A nie Wąż, dając Ewie jabłko z drzewa poznania? Bez jabłka Adam i Ewa byli jak marionetki, łazili po ogrodzie i nie robili nic pożytecznego. W sumie to pierwszy objaw wolnej woli, samodzielnego podejmowania decyzji zawdzięczamy wężowi, który namówił Ewe do zeżarcia jabłka a ta z kolei podsunęła je Adamowi i mimo zakazu podjęli decyzję o zjedzeniu go i poznaniu różnicy miedzy dobrem a złem...

Link to comment
Share on other sites

A nie Wąż, dając Ewie jabłko z drzewa poznania? Bez jabłka Adam i Ewa byli jak marionetki, łazili po ogrodzie i nie robili nic pożytecznego. W sumie to pierwszy objaw wolnej woli, samodzielnego podejmowania decyzji zawdzięczamy wężowi, który namówił Ewe do zeżarcia jabłka a ta z kolei podsunęła je Adamowi i mimo zakazu podjęli decyzję o zjedzeniu go i poznaniu różnicy miedzy dobrem a złem...

 

kluczowymi wyrazami w twoim zdaniu są "podjęli decyzję" xD

 

PS. co do ropy - tylko żartowałam.

Link to comment
Share on other sites

Guest sheina

rozwaliło mnei pierwsze zdanie dotyczące satanistów... o porażko, ta kobieta nawet nei zna postawpwych pojec a co dopeiro wypowiada się na temat jakiś satanistów...Chryste PAnie.... ale się usmiałam :lol:

 

generalnie żyjemy świecie zła i wszytko jest tak złe, że chyba zaprzestaniemy czytać cokowleik i robić cokowleik bo radio Amryja od zaraz to skrytykuje... aż żał pupę ściska na samą myśl...

 

a rozwój wyobrazni dzieki czytaniu tej książki? A Inne walory? Czy wszytko trzeba zarsaz sprowadzać do jej wyimaginowanej szkodliwości? Brak słów. Radio MAryja ma na wszytko :inne: spojrzenie. Nie ważne, ze kłóci się z przeważającym normalnym zdaniem innych ludzi. Oni chyba się chcą promowac poprzez te swoje chore teorie...

Edited by sheina
Link to comment
Share on other sites

Chciałabym usłyszeć rozmowę typu: Radio Maryja a Grimorium Verum.

Ale by mieli o czym nawijać..<lol2>

na katolik.pl jest artykuł "Przedszkole Okultyzmu". Również o Potterze... xD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...