Skocz do zawartości

Pomysły na konkursy


Ismer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

:czarodziej:    i  :czarow:   tutaj wszyscy możemy wpisywać swoje pomysły na konkursy.

 

Temat był już poruszany w zeszłym roku, przy okazji jakiegoś konkursu, a teraz wypłynął na czacie. I w związku z tym postanowiliśmy utworzyć oficjalny wątek, w którym każdy może się wpisać co chętnie by widział w postaci forumowego konkursu.

Oczywiście preferowane są pomysły na konkursy z tłem ezoterycznym, ale niekoniecznie tylko takie u nas być muszą.

Im więcej więcej pomysłów, tym więcej możliwości ich zorganizowania i rozdania nagród zwycięzcom.

 

Tak więc zapraszamy wszystkich Userów do wykazania się twórczą inspiracją. A najlepsze pomysły na pewno będą zrealizowane :yes:

 

Możliwe, że najlepsi pomysłodawcy zostaną nagrodzeni (przewidujemy tu ankietę) - lecz to już zależy od frekwencji w tym wątku :thanks:

  • Super 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer podpiął ten temat

Może piosenka ezoteryczna? (o ezoteryce, nawiązująca do ezoteryki). Ezoteryka to szerokie pojęcie, więc nie muszą być piosenki "słowa dosłowne", ale przynajmniej jakoś kojarzące się.

Mogą być utwory muzyczne (piosenki, sama muzyka) które kojarzą się nam z ezoteryką, jakimiś może tajemnicami itp. - i wtedy kilka słów do tego, czemu - z jakiego powodu komuś się tak kojarzą.

Piosenki obcojęzyczne powinny być przełożone na nasze, nie co do słowa, ale żeby uchwycić sens, bo nie wszyscy muszą znać języki obce. Ja np. słabo kicham po angielsku ;p

  • Lubię to! 1
  • Cool 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze wymyśliłam konkurs na magiczne przepisy - czary, takie typu "na rozstajach przy pełni Księżyca". Ale warunkiem jest, żeby to był przepis znany, potwierdzony, a mnóstwo tego można znaleźć w sieci, w książkach, w czasopismach. Najciekawszy otrzymuje nagrodę.

Można też zrobić drugą kategorię, czyli przepisy własne, wymyślone przez nas, czyli popuścić wodze fantazji :odlot:

  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
11 minut temu, Makryz napisał:

Ezospotkanie z nieznajomym :D Czyli rozmowa na Skype z kamerką z nieznanym członkiem z Ezoforum :D

czyli z Makryzem :smieszne:

 

No ale to nie jest pomysł na konkurs, najprędzej zaryw :D 

  • Dobre! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Ismerve, ale Ezoforum to chyba nie jest najlepsze miejsce na podryw :smieszne: myślę że sama to wiesz najlepiej :D Można całkiem przypadkiem dostać garnkiem w głowę :sark:

 

3 godziny temu, Ava55 napisał:

i w kominiarkach :D

Spoko, nie ma co się siebie wstydzić, pełna akceptacja :D Ma być fun i o to chodzi! :) Niektórzy tutaj przejmują się że mają pryszcza nie w tym miejscu co trzeba :D A to nonsens!

Edytowane przez Makryz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
59 minut temu, Makryz napisał:

Sorry Ismerve, ale Ezoforum to chyba nie jest najlepsze miejsce na podryw :smieszne: myślę że sama to wiesz najlepiej :D Można całkiem przypadkiem dostać garnkiem w głowę :sark:

i kto to mówi?

ja akurat tego nie wiem, albowiem nie podrywałam na forum nikogo i bynajmniej nie z racji sędziwego wieku ;p 

A czy przypadkiem można dostać garnkiem? - nie ma przypadków, jak sobie pościelesz tak się wyśpisz :sark: 

  • Dobre! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Makryz napisał:

Można całkiem przypadkiem dostać garnkiem w głowę

lepiej niż toporkiem :P

 

 

Godzinę temu, Makryz napisał:

Spoko, nie ma co się siebie wstydzić, pełna akceptacja :D Ma być fun i o to chodzi! :) Niektórzy tutaj przejmują się że mają pryszcza nie w tym miejscu co trzeba

ja bardziej myślałam o włosach ... :glupio_mi:

 

d89a61137ba62667m.jpg

 

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednie miejsce na podryw - to dom rodzicielski, gdzie mamusia przywiedzie pod rączkę pannę młodą do oczekującego namiętnie i z tym nieśmiało podrywacza... Która też przypominać będzie mamusie :D i z z wyglądu, i z zachowań - tak samo zadba, nakarmi, zrobi masaż pleckow, i zabroni siedzieć na forum po 22:00. Taki tam, znany nam wszystkim kompleks.

sorry, nie wytrzymałam :D

 

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swoim mężem w ogóle wstyd mówić gdzie się zapoznałam - to był czat między narodowy, i siedziałam tam o 4 w nocy - różnie bywa, ale żyjemy :D

A kto myśli o odpowiednim miejscu na podryw - ten lub ma bardzo idealistyczną wyobraźnię o relacjach, lub... Mama go ożeni bliżej 50-ki :D

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteście kochane! Dzięki dziewczyny, ze świecą takich szukać! ;p Nie mogę normalnie! :sark:

 

Tak normalnie w życiu to nie mam tyle dystansu do siebie, ale to naprawdę miłe że się tak troszczycie o Makryza :yes: Buziole wredotki!

Edytowane przez Makryz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Willow napisał:

Ja ze swoim mężem w ogóle wstyd mówić gdzie się zapoznałam - to był czat między narodowy, i siedziałam tam o 4 w nocy - różnie bywa, ale żyjemy :D

A kto myśli o odpowiednim miejscu na podryw - ten lub ma bardzo idealistyczną wyobraźnię o relacjach, lub... Mama go ożeni bliżej 50-ki :D

Ty miałaś to w kółku zapisane!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
2 godziny temu, Ava55 napisał:

zaraz nas Ismer stąd pogoni :D

to jest mój wątek i mogę robić z nim co chcę ;p 

nie pogonię, bo dyskusja jest nader ciekawa :D a pomysły na konkurs wyłuskam, bo choć jestem prukwa, ale to ma tyle dobrego, że czytać potrafię i nawet ze zrozumieniem :sark: 

  • Lubię to! 1
  • Dobre! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysły na konkurs:

1. Moje mistyczne miejsce wróżb - zrób zdjęcie kącika w którym wróżysz.

2. Stwórz artystyczną interpretację swojego snu. (namaluj, narysuj, opisz swój sen)

3. Jak wygląda mój Anioł Stróż? (rysunek, malarstwo, wiersz, opowiadanie, zdjęcie)

4. Zapowiadają mroźną zimę, proponuję taki temat fotograficzny "Mrozem malowane"

5. Fotografia pt. "Wieczór andrzejkowy" - zrób magiczne zdjęcie.

Mam nadzieję, że coś się nada,

Pozdrawiam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję quiz w stylu "ezo-milionerzy" :D

Pytania mogą dotyczyć postaci historycznych związanych z wiedzą tajemną (np. John Dee i Edward Kelley :czarodziej:)  wydarzeń, literatury, religii, bóstw etc.

 

Do wyboru byłyby 3 albo 4 możliwości odpowiedzi.

 

Tylko istnieje obawa, że ktoś mógłby korzystać ze ściągi i wtedy lipton.

 

 

Edytowane przez Yunugar
  • Lubię to! 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

@Yunugar  myślę że ten pomysł dałby się przerobić na jakąś formę nie quizową.  Quizy, zgadywanki itd. odpadają, że względu własnie na używanie dziurek od klucza ;) 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
W dniu 17.11.2019 o 18:51, Ejbert napisał:

Ja bym chciał wznawiania fotobomb ;) 

nie zgłaszam tego jako pomysł a jako postulat ;p 

da się to zrobić, bomby są nieśmiertelne :D 

co roku coś ciekawego można znaleźć a i  ludzie po domach mają istne skarby :) 

  • Lubię to! 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Yunugar, konkurs na logo forum już był, w jakichś zamierzchłych czasach. Nie wiem co się dalej z tym działo - może Ava coś tu nam podpowie?

To logo co mamy teraz jest stosunkowo młode, na razie nie planujemy go zmieniać, ponieważ logo jest znakiem rozpoznawczym i nie chcemy latać z nim jak starozakonny po pustym sklepie. 

Ale... jeśliby było, że tak powiem, lepiej wpadające w oko i w pamięć - to ja nie mam nic przeciwko jego zmianie i myślę, że w przyszłości wrócimy do tego pomysłu :) 

Natomiast wymyślony symbol ezoteryczny jest cool na już :oklasky: 

 

 

  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ismer napisał:

 

Natomiast wymyślony symbol ezoteryczny jest cool na już :oklasky: 

To może pójść za ciosem i narysować jedną z kart tarota lub innych kart (np: Karta z runą bogato zdobiona...)

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
50 minut temu, Yunugar napisał:

Ismer ale nie mówię żeby go zmieniać. Każdy może przedstawić swoją wizję w ramach konkursu, ot tak.

Jasne, ale jak będzie coś super extra lux, to może być konkurs na logo dla forum i wtedy, oprócz nagrody, jest autorska sława i chwała :kaganek:

29 minut temu, Piko napisał:

To może pójść za ciosem i narysować jedną z kart tarota lub innych kart (np: Karta z runą bogato zdobiona...)

to jak najbardziej; wiem, że co najmniej parę osób z forum ma własne koncepcje. Ja również, ale talentu mi brak, próbowałam coś bazgrać ale z takim skutkiem =  :sciana2:

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piko napisał:
11 godzin temu, Ismer napisał:

 

To może pójść za ciosem i narysować jedną z kart tarota lub innych kart (np: Karta z runą bogato zdobiona...)

Lub znak z drugiej strony , okładka karty...  :wykrzyknik:

Edytowane przez Piko
  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.11.2019 o 00:34, Kremilek napisał:

Może opowiadanie o forum? w stylu dlaczego się tu zagnieździłam/ łem ;)  jak się tu czuję, czy czegoś się nauczyłam, co mi forum dało itp?

To ja zacznę, pokrótce... Obecność na forum przypomina mi że oprócz prozy życia, istnieje też w życiu element magii, który potrafi czasem pozytywnie zaskoczyć... A uczyć ? Człowiek bez przerwy czegoś się uczy i lepiej wybierać świadomie...

Edytowane przez Piko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

@Piko: konkurs na konkurs jeszcze nie jest rozpisany a ty już zaiwaniasz z opowiadaniem - zwolnij bracie, bo nie nadążymy ;) 

  • Dobre! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ekspert

Kiedyś były konkursy na opowiadania, fantastykę, ezo-wierszyki, konkursy fotograficzne w związku z porą roku, tematyczne - z jakimś świętem  - tak jak teraz na bombki, ale i wielkanocne, można też zrobić coś bez związku z ezoteryką - ludzie są coraz bardziej kreatywni, więc warto moim zdaniem eksponować nasze talenty. 

Warto wznowić tą tradycję :) 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • Moderators
W dniu 20.08.2020 o 00:28, Vellamo napisał:

No właśnie i co z tymi konkursami? 

no i na razie pas. 

Ostatni konkurs odbył się w zeszłym roku i wygląda na to, że następny też będzie z okazji świąt :D 

Zastój nas zastał - ludzie mało aktywni teraz są i zainteresowanie jest nikłe, gospodarkę zastopował covid i kasy na nagrody nie ma, marazm a stagnacja panuje. A więc czekam (y) na Boże Narodzenie AD 2020 !

  • Lubię to! 2
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Ejbert napisał:

no i na razie pas. 

Ostatni konkurs odbył się w zeszłym roku i wygląda na to, że następny też będzie z okazji świąt :D 

Zastój nas zastał - ludzie mało aktywni teraz są i zainteresowanie jest nikłe, gospodarkę zastopował covid i kasy na nagrody nie ma, marazm a stagnacja panuje. A więc czekam (y) na Boże Narodzenie AD 2020 !

Zainteresowani, zainteresowani, ale jakoś tacy mało ruchliwi :D

Ja bym tam zdjęć narobiłam, czy coś innego, jak trzeba - nie trzeba prezentów wystarczy medal i podziw :biggrin: Ale samej samej coś takiego organizować - to ja raczej pas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
2 minuty temu, Roseanna Xavier napisał:

Ja bym tam zdjęć narobiłam, czy coś innego, jak trzeba - nie trzeba prezentów wystarczy medal i podziw :biggrin:

ha! ale nie wszystkim wystarczy medal i podziw i to stwierdzenie wynika z praktyki ;) 

 

4 minuty temu, Roseanna Xavier napisał:

Ale samej samej coś takiego organizować - to ja raczej pas :D 

jak najbardziej możesz, jakby co to pomożemy :) 

ale... ale jest jedno ale - ten kto organizuje konkurs nie może brać w nim udziału,...

chyba że poza konkursem :ostr:

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyglądały wtedy konkursy, ale ja też uważam że nie muszą być wcale z nagrodami rzeczowymi. Wystarczy jakaś wirtualna nagroda, ewentualnie np. wymyślenie własnego pomysłu na kolejną edycje. Możemy np. zrobić jakieś konkursy tematyczne na zdjęcie, na video, na piosenkę, na cokolwiek. Organizator może się zmieniać. A poza tym zwycięzca może być ogłoszony jawnym głosowaniem i wtedy organizator nie ma nic do gadania.

  • Lubię to! 2
  • Medal 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Ejbert napisał:

ha! ale nie wszystkim wystarczy medal i podziw i to stwierdzenie wynika z praktyki ;) 

 

jak najbardziej możesz, jakby co to pomożemy :) 

ale... ale jest jedno ale - ten kto organizuje konkurs nie może brać w nim udziału,...

chyba że poza konkursem :ostr:

No ja lubię sztukę dla sztuki - no i fajnie jak znajdziesz gdzieś tej sztuki wielbiciela ;)

Organizacja nie - naprawdę zupełnie nie moje i nie lubię takiego rodzaju odpowiedzialności :) Do tego wolę uczestniczyć sama :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
28 minut temu, Vellamo napisał:

Nie wiem jak wyglądały wtedy konkursy, ale ja też uważam że nie muszą być wcale z nagrodami rzeczowymi. 

to można od razu sprawdzić - zakończone konkursy są w tym podforum :) 

Ja też uważam, że nie muszą być z nagrodami rzeczowymi, ale życie pokazało, że jeśli takie są, to zainteresowanie jest jeszcze mniejsze niż w tych z nagrodami. Ale może coś się jednak zmieniło i warto to by było sprawdzić.

 

28 minut temu, Vellamo napisał:

Wystarczy jakaś wirtualna nagroda, ewentualnie np. wymyślenie własnego pomysłu na kolejną edycje. Możemy np. zrobić jakieś konkursy tematyczne na zdjęcie, na video, na piosenkę, na cokolwiek. Organizator może się zmieniać.

jak najbardziej jestem za takim wariantem :ok:

 

28 minut temu, Vellamo napisał:

A poza tym zwycięzca może być ogłoszony jawnym głosowaniem i wtedy organizator nie ma nic do gadania.

jawne głosowanie zostało już wprowadzone przez admina, właśnie ze względu na kumoterskie zapędy poprzedników i nie ma mowy o rozdaniu pod stołem :yes: 

Wszyscy userzy mogą głosować za pomocą ankiety, to jest bardzo proste i skuteczne rozwiązanie i sądzę, że to byłby jedyny wymagany warunek ze strony administracji, jeśli konkursy miałyby być organizowane przez użytkowników. 

Edytowane przez Ejbert
  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
1 minutę temu, Vellamo napisał:

No to skoro jest jawne, to dlaczego organizator nie może brać udziału?

Bo byłby nieobiektywny np. w wyborze tematu lub formy udziału. Poza tym co to za organizator, który sam chce zgarnąć nagrodę? :D

  • Lubię to! 1
  • W punkt 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

organizator nie może brać udziału w swoim konkursie bo taką forum ma zasadę, na wzór i podobieństwo wszystkich organizatorów konkursów, po to właśnie by nie było podejrzeń, że ktoś organizujący dostanie głosy np. dlatego, że jest lubiany, aktywny, poważany, funkcyjny itd. 

  • Lubię to! 2
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Priestess napisał:

Bo byłby nieobiektywny np. w wyborze tematu lub formy udziału. Poza tym co to za organizator, który sam chce zgarnąć nagrodę? :D

To są tu takie osoby? Osobiście bawiłam się w różne konkursy, takie na luzie bez płatnych nagród. Organizator organizował, brał udział, wygrywał, przegrywał i wszystko było ok. Nic nie można mu było zarzucić. Na prawdę tak się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
3 minuty temu, Vellamo napisał:

To są tu takie osoby?

No właśnie nie ma , dlatego nikogo nie dziwi, czemu organizator sam nie bierze udziału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
29 minut temu, Vellamo napisał:

To są tu takie osoby? Osobiście bawiłam się w różne konkursy, takie na luzie bez płatnych nagród. Organizator organizował, brał udział, wygrywał, przegrywał i wszystko było ok. Nic nie można mu było zarzucić. Na prawdę tak się da.

Tak się tu nie da. Ludzie są różni, a historia tutejsza pokazuje, że ten sposób nie zdał egzaminu, dlatego zasada jest jedna: organizator udziału w konkursie nie bierze. Samo to, iż zdecydowałam o jawności głosowania - o czym już mówił Ejbert - o czymś świadczy i nietrudno się domyślić o czym. Tak więc jak najbardziej jestem za konkursami wg. Twojego pomysłu, lecz bez udziału w nich ich organizatora. Po prostu nie chcę, by znów powróciły krzywe kluchy. 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
16 godzin temu, Vellamo napisał:

To może ty @Ismer jako admin coś zorganizujesz?

Vellamo, ja aktualnie mam sporo spraw na głowie i mało udzielam się na forum, lecz nie mam nic przeciwko temu, żebyś wzięła sprawy w swoje ręce i zorganizowała konkurs tego typu jaki zaproponowałaś - masz pomysły i teren jest twój.  Naprawdę nie ma znaczenia kto taki konkurs robi, nie musi go organizować ktoś z zespołu administracyjnego, tym bardziej, iż my czuwamy przede wszystkim nad porządkiem na forum i aczkolwiek zachowanie pewnych zasad musi być zachowane, tzn. jawność głosowania za pomocą ankiety i zapewnienie możliwości głosowania wszystkim userom oraz to, że organizator nie bierze udziału w konkursie, to poza tym nie wymagamy cudów na kiju - forum to nie jest konzentrationslager przecież. 

Zresztą jak ktoś ma ochotę zrobić konkurs z nagrodami, to też może je ufundować i wysłać zwycięzcom, jeśli ma taką fantazję.

 

A na marginesie: tak sobie pomyślałam, czy by nie przenieść podforum "Konkursy" do Strefy Relaksu, co wy na to? 

 

 

  • Lubię to! 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
3 godziny temu, Ismer napisał:

A na marginesie: tak sobie pomyślałam, czy by nie przenieść podforum "Konkursy" do Strefy Relaksu, co wy na to? 

Ja jestem za, bo w sumie konkursy to też relaksacja :ok:

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2020 o 15:51, Ismer napisał:

A na marginesie: tak sobie pomyślałam, czy by nie przenieść podforum "Konkursy" do Strefy Relaksu, co wy na to? 

fajny pomysł, pasuje do tego forum :)

A drugi to konkursy organizowane przez nas bezpośrednio - Vellamo brawo za pomysł i Ismer brawo za odwagę przyzwolenia ;)  :oklasky:

 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...