Jump to content
Ismer

Pomysły na konkursy

Recommended Posts

nosowska
40 minut temu, Ejbert napisał:

Ja bym chciał wznawiania fotobomb ;) 

nie zgłaszam tego jako pomysł a jako postulat ;p 

Chyba  poszukasz tego w necie ;)

Emeryta

Może piosenka ezoteryczna? (o ezoteryce, nawiązująca do ezoteryki). Ezoteryka to szerokie pojęcie, więc nie muszą być piosenki "słowa dosłowne", ale przynajmniej jakoś kojarzące się.

Mogą być utwory muzyczne (piosenki, sama muzyka) które kojarzą się nam z ezoteryką, jakimiś może tajemnicami itp. - i wtedy kilka słów do tego, czemu - z jakiego powodu komuś się tak kojarzą.

Piosenki obcojęzyczne powinny być przełożone na nasze, nie co do słowa, ale żeby uchwycić sens, bo nie wszyscy muszą znać języki obce. Ja np. słabo kicham po angielsku ;p

• Like 2
  • Cool 1
  • Super 3

Willow

Ezoteryczny rysunek-skojarzenia - wszystko, co kojarzy się z ezoteryka ;)

Pokażemy nasze talenty :))

• Like 1
  • Cool 2
  • Super 3

Makryz

Ezospotkanie z nieznajomym :D Czyli rozmowa na Skype z kamerką z nieznanym członkiem z Ezoforum :D

• Like 1
  • Haha 1

Ava55
2 minuty temu, Makryz napisał:

na Skype z kamerką

i w kominiarkach :D

• Like 2
  • Haha 3

Makryz

Sorry Ismerve, ale Ezoforum to chyba nie jest najlepsze miejsce na podryw :smieszne: myślę że sama to wiesz najlepiej :D Można całkiem przypadkiem dostać garnkiem w głowę :sark:

3 godziny temu, Ava55 napisał:

i w kominiarkach :D

Spoko, nie ma co się siebie wstydzić, pełna akceptacja :D Ma być fun i o to chodzi! :) Niektórzy tutaj przejmują się że mają pryszcza nie w tym miejscu co trzeba :D A to nonsens!

Edited by Makryz
  • Haha 1

Grimgnaw

A może konkurs na najładniejsze zdjęcie np zwierząt, lasu itp?

• Like 3
  • Super 3

Ismer
59 minut temu, Makryz napisał:

Sorry Ismerve, ale Ezoforum to chyba nie jest najlepsze miejsce na podryw :smieszne: myślę że sama to wiesz najlepiej :D Można całkiem przypadkiem dostać garnkiem w głowę :sark:

i kto to mówi?

ja akurat tego nie wiem, albowiem nie podrywałam na forum nikogo i bynajmniej nie z racji sędziwego wieku ;p 

A czy przypadkiem można dostać garnkiem? - nie ma przypadków, jak sobie pościelesz tak się wyśpisz :sark: 

• Haha 3
  • W punkt 1

Ava55
Godzinę temu, Makryz napisał:

Można całkiem przypadkiem dostać garnkiem w głowę

lepiej niż toporkiem :P

Godzinę temu, Makryz napisał:

Spoko, nie ma co się siebie wstydzić, pełna akceptacja :D Ma być fun i o to chodzi! :) Niektórzy tutaj przejmują się że mają pryszcza nie w tym miejscu co trzeba

ja bardziej myślałam o włosach ... :glupio_mi:

d89a61137ba62667m.jpg

Edited by Ava55
  • Haha 1

Willow

Odpowiednie miejsce na podryw - to dom rodzicielski, gdzie mamusia przywiedzie pod rączkę pannę młodą do oczekującego namiętnie i z tym nieśmiało podrywacza... Która też przypominać będzie mamusie :D i z z wyglądu, i z zachowań - tak samo zadba, nakarmi, zrobi masaż pleckow, i zabroni siedzieć na forum po 22:00. Taki tam, znany nam wszystkim kompleks.

sorry, nie wytrzymałam :D

Edited by Willow
  • Haha 1

Grimgnaw

W sumie kto wie...może jakby zrobić takie miejsce na podryw na forum to jakieś osoby odnalazłyby swoja drugą połówkę ;)

• Like 2
  • Super 1

Willow

Ja ze swoim mężem w ogóle wstyd mówić gdzie się zapoznałam - to był czat między narodowy, i siedziałam tam o 4 w nocy - różnie bywa, ale żyjemy :D

A kto myśli o odpowiednim miejscu na podryw - ten lub ma bardzo idealistyczną wyobraźnię o relacjach, lub... Mama go ożeni bliżej 50-ki :D

Edited by Willow
  • Like 1

Makryz

Jesteście kochane! Dzięki dziewczyny, ze świecą takich szukać! ;p Nie mogę normalnie! :sark:

Tak normalnie w życiu to nie mam tyle dystansu do siebie, ale to naprawdę miłe że się tak troszczycie o Makryza :yes: Buziole wredotki!

Edited by Makryz
  • Like 1

Willow

Mam okrutne poczucie humoru, sorry.

• Cool 1

Ava55
Teraz, Willow napisał:

witaj siostro :D

• Cool 1

Ava55
11 minut temu, Makryz napisał:

Dzięki dziewczyny, ze świecą takich szukać! ;p nie mogę normalnie! :sark:

jak się szuka to się znajdzie ;) 

zaraz nas Ismer stąd pogoni :D

• Like 1

Grimgnaw
Godzinę temu, Willow napisał:

Nie jest zły ten humor :D

• Like 2

nosowska
3 godziny temu, Willow napisał:

Ja ze swoim mężem w ogóle wstyd mówić gdzie się zapoznałam - to był czat między narodowy, i siedziałam tam o 4 w nocy - różnie bywa, ale żyjemy :D

A kto myśli o odpowiednim miejscu na podryw - ten lub ma bardzo idealistyczną wyobraźnię o relacjach, lub... Mama go ożeni bliżej 50-ki :D

Ty miałaś to w kółku zapisane!!!!!!!

Ismer
2 godziny temu, Ava55 napisał:

zaraz nas Ismer stąd pogoni :D

to jest mój wątek i mogę robić z nim co chcę ;p 

nie pogonię, bo dyskusja jest nader ciekawa :D a pomysły na konkurs wyłuskam, bo choć jestem prukwa, ale to ma tyle dobrego, że czytać potrafię i nawet ze zrozumieniem :sark: 

• Like 1
  • Haha 4

LA

Pomysły na konkurs:

1. Moje mistyczne miejsce wróżb - zrób zdjęcie kącika w którym wróżysz.

2. Stwórz artystyczną interpretację swojego snu. (namaluj, narysuj, opisz swój sen)

3. Jak wygląda mój Anioł Stróż? (rysunek, malarstwo, wiersz, opowiadanie, zdjęcie)

4. Zapowiadają mroźną zimę, proponuję taki temat fotograficzny "Mrozem malowane"

5. Fotografia pt. "Wieczór andrzejkowy" - zrób magiczne zdjęcie.

Mam nadzieję, że coś się nada,

Pozdrawiam:)

• Like 1
  • Cool 1
  • Super 4

Yunugar

Ja proponuję quiz w stylu "ezo-milionerzy" :D

Pytania mogą dotyczyć postaci historycznych związanych z wiedzą tajemną (np. John Dee i Edward Kelley :czarodziej:)  wydarzeń, literatury, religii, bóstw etc.

Do wyboru byłyby 3 albo 4 możliwości odpowiedzi.

Tylko istnieje obawa, że ktoś mógłby korzystać ze ściągi i wtedy lipton.

Edited by Yunugar
  • Like 2
  • Super 2

Ismer

@Yunugar  myślę że ten pomysł dałby się przerobić na jakąś formę nie quizową.  Quizy, zgadywanki itd. odpadają, że względu własnie na używanie dziurek od klucza ;) 

• Like 4

Makrela
W dniu 17.11.2019 o 18:51, Ejbert napisał:

Ja bym chciał wznawiania fotobomb ;) 

nie zgłaszam tego jako pomysł a jako postulat ;p 

da się to zrobić, bomby są nieśmiertelne :D 

co roku coś ciekawego można znaleźć a i  ludzie po domach mają istne skarby :) 

• Like 2
  • Super 2

Yunugar

Z innej beczki.

Narysować na kartce lub używając programu graficznego: logo forum lub wymyślony przez siebie symbol ezoteryczny.

Tutaj przyda się kreatywność.

• Like 1
  • Cool 1
  • Super 2

Ismer

Yunugar, konkurs na logo forum już był, w jakichś zamierzchłych czasach. Nie wiem co się dalej z tym działo - może Ava coś tu nam podpowie?

To logo co mamy teraz jest stosunkowo młode, na razie nie planujemy go zmieniać, ponieważ logo jest znakiem rozpoznawczym i nie chcemy latać z nim jak starozakonny po pustym sklepie. 

Ale... jeśliby było, że tak powiem, lepiej wpadające w oko i w pamięć - to ja nie mam nic przeciwko jego zmianie i myślę, że w przyszłości wrócimy do tego pomysłu :) 

Natomiast wymyślony symbol ezoteryczny jest cool na już :oklasky: 

• Like 5

Yunugar

Ismer ale nie mówię żeby go zmieniać. Każdy może przedstawić swoją wizję w ramach konkursu, ot tak.

To jest tylko jedna z opcji. 

• Like 2

Piko
Godzinę temu, Ismer napisał:

Natomiast wymyślony symbol ezoteryczny jest cool na już :oklasky: 

To może pójść za ciosem i narysować jedną z kart tarota lub innych kart (np: Karta z runą bogato zdobiona...)

• Like 2
  • Super 2

Ismer
50 minut temu, Yunugar napisał:

Ismer ale nie mówię żeby go zmieniać. Każdy może przedstawić swoją wizję w ramach konkursu, ot tak.

Jasne, ale jak będzie coś super extra lux, to może być konkurs na logo dla forum i wtedy, oprócz nagrody, jest autorska sława i chwała :kaganek:

29 minut temu, Piko napisał:

To może pójść za ciosem i narysować jedną z kart tarota lub innych kart (np: Karta z runą bogato zdobiona...)

to jak najbardziej; wiem, że co najmniej parę osób z forum ma własne koncepcje. Ja również, ale talentu mi brak, próbowałam coś bazgrać ale z takim skutkiem =  :sciana2:

• Like 2

Piko
10 godzin temu, Piko napisał:
11 godzin temu, Ismer napisał:

Lub znak z drugiej strony , okładka karty...  :wykrzyknik:

Edited by Piko
  • Like 2

Kremilek

Może opowiadanie o forum? w stylu dlaczego się tu zagnieździłam/ łem ;)  jak się tu czuję, czy czegoś się nauczyłam, co mi forum dało itp?

• Cool 1
  • Super 2

Piko
W dniu 25.11.2019 o 00:34, Kremilek napisał:

Może opowiadanie o forum? w stylu dlaczego się tu zagnieździłam/ łem ;)  jak się tu czuję, czy czegoś się nauczyłam, co mi forum dało itp?

To ja zacznę, pokrótce... Obecność na forum przypomina mi że oprócz prozy życia, istnieje też w życiu element magii, który potrafi czasem pozytywnie zaskoczyć... A uczyć ? Człowiek bez przerwy czegoś się uczy i lepiej wybierać świadomie...

Edited by Piko
  • Like 1

Ejbert

@Piko: konkurs na konkurs jeszcze nie jest rozpisany a ty już zaiwaniasz z opowiadaniem - zwolnij bracie, bo nie nadążymy ;) 

• Like 1
  • Haha 5