Skocz do zawartości

Kadzidełka


Rekomendowane odpowiedzi

Na poprawę nastroju czasem stosuję kadzidełka... A najbardziej perfumowane kadzidełka o nazwie Chandan indyjskiej firmy HEM, przypominają w zapachu te kościelne... :)

Edytowane przez Piko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hem ma różne kadzidełka, w tym też śmierdzidła okropne. Nacięłam się na takie, kupowałam w necie i to nauczka, że nie należy tego robić, jak się nie zna firmy i zapachów. Te droższe były lepsze i bardziej naturalne, czyli nie perfumowane sztucznie, one pachniały znośnie. Ale reszta... szkoda mrugać, udusić się można. Teraz czytam skład zanim cokolwiek kupię.

  • Lubię to! 1
  • Cool 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Mnie kiedyś Ismer napuściła na rozmaryn. Zapach znośny, chociaż dziwny. Efektów nie zanotowałem, a miało być na rozjaśnienie umysłu ;) 

  • Lubię to! 1
  • Dobre! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie się róznie zdarza... z reguły na targach ezo, gdzie mogę wywąchać, czy mi zapach leży

a potem zamawiam już je z neta

też mam te z HEM, Darshan, coś opisane jako Sai Baba, Padmi, itp.

na przykład :

:D

20191211_092001_resized.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 godziny temu, Ava55 napisał:

też mam te z HEM, Darshan, coś opisane jako Sai Baba, Padmi, itp.

Kadzidełka oryginalne, robione ręcznie, przez mnichów, obsługę aszramów czy lokalnych rzemieślników "pod certyfikatem" są wytwarzane ręcznie, wyłącznie z naturalnych surowców roślinnych i olejków. Niektóre mają dodatki rytualne. One mają inny aromat niż te opisywane jako "darszan, Padma czy Sai Baba" produkowane przez fabrykantów, a o energii nie ma co mówić, bo to jest oczywiste.  Te masowo produkowane przez firmy, to nie przeczę, że aromat mają, niektóre łagodny, przyjemny, a niektóre tak walą jak cała drogeria razem z Polleną Aromą wzięte i jeśli komuś zależy tylko na aromatyzacji, to no problem. Swoją rolę spełniają. 

 

@ Ejbert jeśli kupiłeś sam aromat rozmarynu, bez zioła, to widać sam aromat na Ciebie nie działa :D a może być, że jedno to za mało, by eksperymentalnie potwierdzić jego właściwości, być może potrzebujesz zażyć końskiej dawki ;p 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
W dniu 10.12.2019 o 22:37, Piko napisał:

Ja kupuje tylko w sklepie stacjonarnym, nie przez internet i wącham przed zakupem.

Ale wąchanie bywa zwodnicze i to często, zwłaszcza przy kadzidełkach aromatyzowanych nienaturalnie. W sklepie wąchasz, jest o.k - zapach się podoba, a po odpaleniu w chacie wszystko co żywe ucieka gdzie może, byle dalej od źródła woni :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
4 minuty temu, Piko napisał:

zdarzyło się tak raz.... :kawka:

szczęściarz! ;p 

Ja kiedyś jak głupia nakupiłam kadzidełek kierując się nazwą i do dziś leżą szczelnie zapakowane :D może skorzystam z pomysłu, żeby je odpalać niemiłym osobom... :D 

 

Ava, czy Twoje konopie rzeczywiście wonieją konopiami czy dodano im przyjemniejszego aromatu? ;) 

  • Dobre! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...