Skocz do zawartości

Runy na katar chroniczny...


Piko

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że posiadam karty runiczne, postanowiłem je jako ezoruny , rozłożyć na katar chroniczny dający się we znaki od kilku lat:

1) pierwsza runa oznacza sytuację w jakiej się znaleźliśmy: NAUDIZ → choroba

2) działanie najbardziej korzystne ?  HAGAL → Należy przeczekać zły czas.

3) Co będzie jeżeli skorzystamy z rady drugiej runy ? ; wylosowałem Jednocześnie dwie ; pustą kartę, razem z kartą runy MANNAZ → Runa symbolizuje człowieka z wysoką samoświadomością, optymizmem i dużą intuicją.

spacer.png.spacer.png.spacer.png

 

Czy wylosowanie pustej karty może oznaczać że chroniczny katar tak szybko nie przejdzie? bo raczej na to wskazuje układ run..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Piko, ja pustej nie używam i nigdy nie będę, nawet w "ezorunach". Więc tu nic nie mogę powiedzieć.

Ale jak już pytasz run (nawet niech będą to "ezoruny") to one tak samo wymagają precyzji pytania jak i karty. Bo co to znaczy "na katar chroniczny"? - chodzi o przyczynę, o to jak się go pozbyć, o to czy się go pozbędziesz? 

Ja z tego układu - najprościej - widzę to tak: 

Naudiz to bieda, ale taka bieda, która zmusza człowieka do wykrzesania z siebie sił i/ lub kreatywności, czyli wymaga pomysłu co zrobić, by się z tej biedy wydobyć. Już samo to sugeruje potrzebę działania. Wobec tego Hagall nie będzie tu przeczekaniem (bo nic już sam zrobić nie możesz w obliczu klęski) , ona ma inne  - i to jest jej główne znaczenie: grad, zniszczenie.  Przy Naudiz oznacza, że musisz "coś z tym zrobić sam" - więc albo szukać lekarza, który rozpozna przyczynę i dobierze skuteczną kurację, albo sam spróbuj to zrobić (tzn. szukać, czytać, eksperymentować). Mannaz, wspaniałe podsumowanie tych dwóch poprzedzających ją run, wskazuje wyraźnie "człowiek" - wykorzystaj swoje możliwości - szukaj odpowiedniej metody, odpowiedniego lekarza – po to masz inteligencję.

Odpowiadając "co będzie jeżeli skorzystamy z rady drugiej runy " cytuję Ciebie samego: "Runa symbolizuje człowieka z wysoką samoświadomością, optymizmem i dużą intuicją." 

Ale co z tego wynika? no przecież nic konkretnego, bo co - "przeczekasz" i dzięki temu staniesz się człowiekiem z wysoką samoświadomością, optymizmem i dużą intuicją? a co to ma do kataru? 

Ja to widzę właśnie tak, że człowiek z "wysoką samoświadomością" jest po prostu lekarzem, "mającym świadomość" czyli znającym się na swoim fachu i do tego ma intuicję lekarską - on może Ci pomóc (ale to Ty musisz go wyszukać, co wcale nie będzie takie takim łatwym zadaniem (Naudiz) oraz że katar ten (albo jego przyczyna) poczynił już tzw. znaczne szkody (Hagal), które jednak da się naprawić - po "gradzie" następuje odrodzenie (rośliny znów kiełkują) , chociaż już nic nie jest tak samo jak było przedtem (w stanie wyjściowym). Jednocześnie to informacja, że teraz nie masz wpływu na tą chorobę, lecz Hagal nie blokuje podjęcia środków zaradczych - przeciwnie, po zniszczeniu zasiewów podejmowano środki zaradcze w postaci np. drugiego siewu.

Hagal są to co najmniej zakłócenia, choć najczęściej są to trudne chwile, sprawy czy wydarzenia. Na ile będą trudne i w jakiej skali spowodują spustoszenie i czy będzie coś można na to jeszcze zaradzić - pokażą runy towarzyszące Hagall. 

Mannaz na wyniku mówi, że można będzie temu zaradzić. Poza tym Hagal wskazuje - ogólnie - na zmianę, na przełom, więc to też jasno mówi, iż coś w tej sprawie musi się zadziać. Jeśli będziesz czekać, nic nie robiąc (a Naudiz nie lubi bezradnej bierności!) to np. choroba może się zaostrzyć i zostaniesz zmuszony do podjęcia odpowiednich działań. 

 

3 godziny temu, Piko napisał:

Czy wylosowanie pustej karty może oznaczać że chroniczny katar tak szybko nie przejdzie? bo raczej na to wskazuje układ run..

co do pustej - już mówiłam, co do czasu - przypuszczam, że katar szybko nie przejdzie, a czy sam z siebie przejdzie - w to wątpię, bo nawet jeśli czasowo przejdzie, to powróci, jeśli niczego z tym nie zrobisz. 

 

Bez run już - podłoże chronicznego kataru może być różniste, lecz jeśli są to np. ukryte czynniki alergiczne albo zatoki - to zapomnij, że to samo przejdzie ;p 

 

Siódmą [pieśń ]znam: gdybym ujrzał płomień wysoki
Nad towarzyszami w sali,
Nie płonie tak szeroko, bym go nie ugasił;

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie run zaczerpnąłem  z tego forum, rozkład z pytaniami z jednej książki ezo-runicznej.

Myślę że pusta karta oznacza ze rozwiązanie ma pozostać tajemnica, do tej pustej karty, MANNAZ to to że nawet lekarz nie będzie wiedział jak temu zaradzić...

 

Godzinę temu, Ismer napisał:

są to np. ukryte czynniki alergiczne albo zatoki - to zapomnij, że to samo przejdzie

tak, są czynniki biologiczne → urodziłem się bez zatok czołowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
4 godziny temu, Piko napisał:

Znaczenie run zaczerpnąłem  z tego forum, rozkład z pytaniami z jednej książki ezo-runicznej.

o.k - mamy tu co nieco, ale to nie jest pełny opis run, zresztą głównie są to ezoruny. Te bardziej podchodzące pod, nazwijmy to, "prawdziwe runy" są w sekcji "Runy, Futhark, alfabety runiczne",  te całkiem "ezoruniczne" w sekcji: "Ezo runy: wróżenie i znaczenie kart.

Tak więc można wybierać co komu pasuje. Jednak ja nie kieruję się "ezorunami", tylko Runami, tak jak je rozumiem według autentycznych przekazów, mozolnie rekonstruowanych przez specjalistów z różnych dziedzin. I dla mnie Mannaz interpretowana przy typowym pytaniu "co z tym katarem" nie wskazuje " człowieka z wysoką samoświadomością, optymizmem i dużą intuicją" bo taka odpowiedź kompletnie niczego do tego pytania nie wnosi. I trzeba ją rozpatrzeć kto może być takim -  tym człowiekiem w kontekście pytania. 

 

To jest kompletny bezsens tak to potraktować:

"Co będzie jeżeli skorzystamy z rady drugiej runy ? ; wylosowałem Jednocześnie dwie ; pustą kartę, razem z kartą runy MANNAZ → Runa symbolizuje człowieka z wysoką samoświadomością, optymizmem i dużą intuicją. "

No i właśnie - co będzie jeśli przeczekasz - jak to zinterpretowałeś Hagal? przybędzie Ci od tego intuicji, samoświadomości i optymizmu? widzisz w tym sens? Bo ja nie.

 

A pusta runa - nie, nigdy, przenigdy, nie :D tego żaden Futhark nie przewidział, gdyby jaki Wiking wstał z grobu i to zobaczył.... :szok: :obled: i  :mdleje:

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Ismer napisał:

No i właśnie - co będzie jeśli przeczekasz

Alternatywa. Albo będę chodził z lekko zapchanym nosem, albo laryngolog i zapisane specjalne krople do nosa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
9 minut temu, Piko napisał:

Alternatywa. Albo będę chodził z lekko zapchanym nosem, albo laryngolog i zapisane specjalne krople do nosa...

Ale nie to pokazuje Mannaz....  ;p 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ismer napisał:

Ale nie to pokazuje Mannaz....

Uznałem że Runa symbolizuje człowieka z wysoką samoświadomością, optymizmem i dużą intuicją. wg.opisu czyli np: lekarza...

A co twoim zdaniem symbolizuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

to co napisałam w pierwszej odpowiedzi = lekarza właśnie, natomiast z Twojej nie wynikało, że miałeś na myśli lekarza ;p

  • Medal 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 6.12.2019 o 13:46, Piko napisał:

wylosowałem Jednocześnie dwie ; pustą kartę, razem z kartą runy MANNAZ → Runa symbolizuje człowieka z wysoką samoświadomością, optymizmem i dużą intuicją.

Przyszło mi na myśl że wylosowanie jednoczesne kart ezorun ; mannaz i pustej, może oznaczać że nawet lekarz nie pomoże trwale na to i tylko doraźnie krople do nosa przy zaostrzeniu; gdyż nawet badania krwi nie wykazują żadnych stanów zapalnych. Krople Rhinazin działają i tak przy stanach zapalnych... :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...