Jump to content
Piko

Piątek 13-tego

Recommended Posts

Piko

Dziś Piątek trzynastego... Mówi się że to pechowy dzień. Mój nauczyciel od historii, tego dnia nie wychodził z domu. Poczekam do końca dnia i zobaczę co się wydarzy... :wink:

Piko

Chociaż dopiero przed osiemnastą, za oknem wieczór...

Więc myślę że mogę napisać → wyszedłem po zakupy i nic złego się nie stało :)

• Like 1
  • Haha 3

Priestess
W dniu 13.12.2019 o 09:16, Piko napisał:

Dziś Piątek trzynastego... Mówi się że to pechowy dzień. Mój nauczyciel od historii, tego dnia nie wychodził z domu. Poczekam do końca dnia i zobaczę co się wydarzy... :wink:

Ja osobiście lubię 13tki i sam piątek 13tego kojarzy mi się dobrze, jednak nie zauważyłam, aby coś szczególnego (złego lub dobrego) tego dnia mnie spotykało. Raczej uśmiecham się do tej kartki w kalendarzu i nie nadaję jej szczególnego znaczenia. A to, co się tego dnia dzieje wydaje mi się naszą interpretacją i sugestią. 

• Like 2
  • Cool 1

Ejbert

Ja to tak kombinuję, że to wszystko siedzi w głowie. Jak kto ma zakotwiczone, że to pech  - to sam go sobie przyciągnie trzęsąc gaciami w tym dniu. Ja zawsze na to gwizdałem i nigdy nie zdarzyło się nic złego, niefortunnego 13 w piątek. Jak ktoś mi mówił, że to pechowy albo zły dzień to odpowiadałem, że wprost przeciwnie - piękny i pomyślny ;p 

• Like 3
  • Haha 1
  • Cool 1