Jump to content

Piątek 13-tego

Piko
 Share

Recommended Posts

Dziś Piątek trzynastego... Mówi się że to pechowy dzień. Mój nauczyciel od historii, tego dnia nie wychodził z domu. Poczekam do końca dnia i zobaczę co się wydarzy... :wink:

• 4 weeks later...
  • Maestro
W dniu 13.12.2019 o 09:16, Piko napisał:

Dziś Piątek trzynastego... Mówi się że to pechowy dzień. Mój nauczyciel od historii, tego dnia nie wychodził z domu. Poczekam do końca dnia i zobaczę co się wydarzy... :wink:

Ja osobiście lubię 13tki i sam piątek 13tego kojarzy mi się dobrze, jednak nie zauważyłam, aby coś szczególnego (złego lub dobrego) tego dnia mnie spotykało. Raczej uśmiecham się do tej kartki w kalendarzu i nie nadaję jej szczególnego znaczenia. A to, co się tego dnia dzieje wydaje mi się naszą interpretacją i sugestią. 

• Like 3
  • Cool 1

• Moderator

Ja to tak kombinuję, że to wszystko siedzi w głowie. Jak kto ma zakotwiczone, że to pech  - to sam go sobie przyciągnie trzęsąc gaciami w tym dniu. Ja zawsze na to gwizdałem i nigdy nie zdarzyło się nic złego, niefortunnego 13 w piątek. Jak ktoś mi mówił, że to pechowy albo zły dzień to odpowiadałem, że wprost przeciwnie - piękny i pomyślny ;p 

• Like 4
  • Haha 1
  • Cool 1

• 3 years later...

Przedwczoraj był piątek i 13 ...

coś się może wydarzyło komuś? ;)

Dla mnie to dzień jak każdy inny. Przesądy są żywe tylko wówczas, kiedy żyją w umyśle, kiedy się w nie uwierzy. Jakoś nie działają na tę część ludzkości, która danego przesądu nie zna i na tych ludzi, którzy im wiary nie dają.

Ale jak ju się w coś uwierzy, to wówczas ciężko się jest tego ogona pozbyć. Jest możliwe, jednak nie u wszystkich, czego liczne wpisy na forum, zwłaszcza w dziale pomocy i magii są tego dowodem.

• Like 2
  • W punkt 1