Skocz do zawartości

Konkurs - bombki i ozdoby retro 2019


Ismer

Głosowanie na fotobombkę  

30 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Głosuję na:

    • 1. Piko
      1
    • 2. LA
      9
    • 3. Willow
      3
    • 4. zakretka23
      1
    • 5. Ejbert
      12
    • 6. Aquilla
      4
    • 7. Ava55
      2
    • 8. Eufemia
      2
    • 9. Landara
      1
    • 10. wilcza.córa
      2
    • 11. Bromba
      3
    • 12. Faza
      3
    • 13. Emeryta
      16

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 12.01.2020 o 23:00

Rekomendowane odpowiedzi

2.  LA

 

Witajcie,

w zeszłym roku zaprezentowałam Wam moją prywatną kolekcję bombeczek, oczywiście jak co roku już zdobią choinkę.

W tym roku postanowiłam zgłębić ich symbolikę, a najbardziej zaskoczyła mnie znaleziona bombka diabła:

x10.jpg.37f05165133524a13bfc15df958ca3c0.jpg x11.jpg.010c02168238d6a4fcfc636c9076e703.jpg x1.jpg.f845d7db66bfd4517b5fa5daa6563557.jpg

x12.jpg.a2695ffbbb5a3877164fd43835233412.jpg x3.jpg.1a35a6ed8bb9731d029f6346874fa309.jpg x7.jpg.8bdaf147087fc391f843ab4bfd0a9037.jpg

I cóż znalazłam: "Diabelskie głowy były ważną częścią wczesnochrześcijańskich obchodów Bożego Narodzenia, aby przypominać biesiadnikom o konsekwencjach życia w bezbożnym życiu."

Takiej bombki nie powiesiłabym na mojej choince ;-)

 

Ale...

x5.jpg.ee4839296984b48dbc52332c65d3616d.jpg x4.jpg.789df65479854dcb954fb7ce40461b82.jpg  x9.jpg.97b6f284dc6b29c9856c890bb4a24373.jpg

gronka i wino symbolizujące obfitość, instrument śpiewający Panu to i owszem

 

i ciekawe... zegarek

x2.jpg.f344e37d71e088c2a5bcb0fe560e2543.jpg

patrzcie jaki paskud, gdzie jest III a gdzie VI

hahaha

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BarboraDlaskova napisał:

Czy to wszystko jest zrobione ze sztucznych materiałów?

Bombki z poprzedniej "epoki" historycznej (PRL) są ze szkła oczywiście , co nie widać .... :)

Edytowane przez Piko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.  Willow

 

Ode mnie :) Ręcznie robione przeze mnie płatki śniegu :) Nie wiem, czy kiedyś były w Polsce popularne, ale w związku radzieckim, jako że brakowało innych ozdób, ludzie kroili takie płatki śniegu z papieru i ozdobiali mieszkania, okna, choinki :)

Kiedy byłam dzieckiem moja babcia uczyła mnie wycinać je z papieru, i teraz, kiedy jestem dorosła, też je robię w swoim domu - i przypominam sobie te czasu i babcię :)

Sorry za taki długi wstęp i zdjęcia wklejone z telefonu :D

 

received_570845613734635.jpeg

received_2721565921408071.jpeg

received_446189266052570.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer podpiął ten temat
  • Ejbert zmienił tytuł na Konkurs - bombki i ozdoby retro 2019

Ejbert gdzieś w piwnicy jeszcze mam takie bombki - cudeńka. Do tego miałam lampki z główkami zwierzątek, muchomorów, bałwanków ale one raczej nie przeżyły. 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Ismer napisał:

Zakretka, to zejdź w czeluście i wydobądź te skarby, konkurs jeszcze trwa :) 

Ja też miałam stare skarby, większość powojennych, lecz i kilka uchowało się sprzed wojny. Ale nie wiem co się z nimi stało, część podarowałam na choinkę w pracy i wcięło (kochani klienci...) część chyba ukradli z piwnicy (mieszkałam w bloku) ale część jeszcze powinna gdzieś być. To są piękne rzeczy, ręcznie zdobione nie żadna współczesna masówka. 

A lampki the best - to hicior! może jeszcze coś się uchowało? Sprawdź :) 

 

A to zdjęcie wypruciane w sieci, jakość słaba, lecz widać co trzeba, a mianowicie figurkę kobiety. Jeśli ktoś wie kogo ta figurka może przedstawiac to będę wdzięczna za info. Matkę boską to raczej nie, chyba że ktoś ma zdeformowaną wyobraźnię ;) - mi skojarzyła się z Violettą Villas, bo i kiecka w jej stylu i upierzenie takoż  :D 

 

ea3b96beb38d59f1.jpg 

 

Niestety w piwnicy u moich rodziców :) teraz mam większość swojej produkcji. 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7.  Ava55

 

też kilka dorzucę :)

z holenderskich choinek :

9da0679ccb87.jpg

d1512525671a.jpg

f75ca25f91de.jpg

b36a5995b7c8.jpg

e5d8fdcbfaa7.jpg

 

pamiętam, jak tez sami robiliśmy ozdoby, ale takie rower-cudeńko... też jakiś Holender się popisał :)

 

7f8bdf603e8e.jpg

691186acfb4a.jpg

 

takie pamiętam z domu...

58e5a1fcb47b.jpg

334697610638.jpg

396d32a1cb91.jpg

 

a takie mam :) te są w miare nowe...

dużo dałam córce, te po babci i te, które upiększałysmy razem :D brokatem i lakierem do paznokci...

 

2c8b5193c20d.jpg

172d918c44ff.jpg

ce88a7aead32.jpg

moja choinka ma w tym roku liscie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Sea, skopiuj i dołącz do swego postu, tak chyba miała Ptaszynka wyglądać :) 

Albo jak chcesz - możesz tu zostawić, wybór należy do Ciebie, tak mówi minister :dziadek:  :sark: 

 

ptaszynkaSea.jpg

  • Lubię to! 4
  • Medal 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12.  Faza

 

Dołączam :)

Super pomysł na konkurs - nie tylko maszkarami jak z japońskich kreskówek można ozdobić choinkę. Te stare piękno zaklęte w normalnych bombkach ręcznie zdobionych i pomysłowość dawnych zdobników są fantastyczne.

 

8fbc1c671b8d8253.jpg

 

5f75431237c832c4.jpg

 

5277a6b9018e16e0.jpg

 

2d1cee600d599370.jpg

 

0c4a6209d1906c27.jpg

  • Cool 2
  • Super 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13.  Emeryta

 

Jak wszyscy to wszyscy, babcia też :D

Mam dla was (i na konkurs :z_jezorem: ) bomby stare jak... ja :sark:

Pierwsze zdjęcie przedstawia ..... m.in.dwie znane medialnie postaci - no, kto z młodzieży zgadnie? - starszych proszę o nieudzielanie informacji :wink:

Pozostałe to stare i staruśkie ozdóbki choinkowe, ale są i nowsze bajki ;)

 

 

be2cc7f967a14c6b.jpg

 

c1bf851e8622b413.jpg  
     
0cff3000c947bb4c.jpg     
    
7a64da606d8a5b3c.jpg

 

7c59b7232474c5e0.jpg

  • Lubię to! 1
  • Super 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sea_creature napisał:

Emeryto, czy to Jacek i Agatka? :)

 Tak -  :ok: - to te dwa koszmarki mojego dzieciństwa :D chyba pierwsza dobranocka, którą zapamiętałam, oprócz Gąski Balbinki :lol:

  • Lubię to! 1
  • Dobre! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na YT powinno być, to przekonasz się co to za rarytas ;)

Prymitywne kukiełki i rysunki, takie same scenariusze, ale wcale nie głupie, dzieciaki się czegoś uczyły, a teraz te, jak to Faza powiedziała, japońskie (i nie tylko) maszkarony o zdeformowanych mordach, co się tylko ciągle tłuką to jak dla mnie jest niestrawne . Chyba zaparzę owych Carminativa, jeśli będę zmuszona to oglądać :rofl:

  • Dobre! 2
  • Medal 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

 

A teraz wybieramy Zwycięzcę  :)   W ankiecie głosujemy na najlepszą fotobombę :D

 

Głosowanie trwa do niedzieli 12 stycznia.

 

Można głosować na jednego lub na dwóch kandydatów.

 

Głosy oddane na więcej niż dwie osoby nie będą brane pod uwagę.

Nie głosujemy też na własne zdjęcia ;) 

 

W ankiecie zawodnicy wpisani są w kolejności zamieszczenia postów, dodatkowo każdy post  zaopatrzony jest w nick i numer, gdyż frekwencja dopisała i zdjęć jest dużo, za co bardzo Wam dziękuję   :thanks:

 

Posty - komentarze, te pozakonkursowe, są tymczasowo usunięte (żeby było nam łatwiej oglądać i wybrać foty) i będą przywrócone po zakończeniu głosowania. 

 

Nagrodą główną jest książka o tematyce do wyboru (przedstawię kilka tytułów po zakończeniu ankiety) lub upominek - Zwycięzca wybierze co chce otrzymać.

Drugie i trzecie miejsce otrzyma wyróżnienie w postaci małego upominku.

 

Tak więc rodacy, ruszajmy do urny wyborczej!  :yes: :D 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Emeryta napisał:

 Tak -  :ok: - to te dwa koszmarki mojego dzieciństwa :D

Haha, Emeryto, nawet jakbym była w Twoim wieku, nie miałabym szans :D Inna kultura - inne postaci medialne :)

Zgadzam się, że bardzo urocze są te Twoje ozdóbki :) Każdy z uczęśników tego konsurs zresztą ma wspaniałe!:_buzki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators
2 minuty temu, Willow napisał:

Haha, Emeryto, nawet jakbym była w Twoim wieku, nie miałabym szans :D Inna kultura - inne postaci medialne :)

Willow nie ma znaczenia obszar kulturowy, ja widziałem piękne rosyjskie bombki, miałem nawet gdzieś kopię i chciałem dać na konkurs ale wcięło. Może niechcący usunąłem :(

Widziałem też inne bombkowe postaci medialne - Wilka i Zająca (rysunek na bombce) - to i u nas znana kreskówka, ja ja lubiłem ją oglądać :)

  • Lubię to! 2
  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ejbert napisał:

Wilka i Zająca (rysunek na bombce) - to i u nas znana kreskówka, ja ja lubiłem ją oglądać :)

Też uwielbiałam ich oglądać :) Chyba moja ulubiona z bajek radzieckich :) Cieszę się, że też je znacie! :)

A z polskich starych bajek pamiętam "Lolek i Bolek" - tak u nas się nazywała, nie wiem, czy w Polsce też :)

Z czeskich - "kreteczek" :) Jak byłyśmy z mamą w Pradze - jeszcze kiedy z nią mieszkałam - to polowałyśmy na te kreteczki :D

16 minut temu, Ejbert napisał:

ja widziałem piękne rosyjskie bombki,

Moja babcia ma takie stare bombki :) My zawsze razem ich wieszały, robiłyśmy te płatki śniegu, które zamieściłam, i jeszcze takie lańcuszki na choinke z papieru kolorowego...

Strasznie za nią tęsknie, a to takie przyjemne wspomnienia :)

Dziękuje, Ejbert :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach, to spieszę dopisać zanim Ismer schowa komentarze ;)

też pamietam Wilka i zająca, super bajka

było też.coś o Maszy, był też taki cudaczek i krokodyl, juz nie pamietam nazw, śliczne bajki i wzruszające często :yes:

z czeskich, to Krecik i Rumcajs - nieśmiertelni,

no i Sąsiedzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

nu, pogodi :walek:  Nie schowam, bo te są już pod fotami ;p 

 

Wilk i Zając to w Polce hicior był, tak jak i Rumcajs. A ta para gejów to chyba też czeska? 

  • Dobre! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

hmmm, na górze, w poście pod ankietą i na podsumie fot, czyli w dwóch miejscach, jest wyraźnie napisane:

 

Można głosować na jednego lub na dwóch kandydatów.

 

Głosy oddane na więcej niż dwie osoby nie będą brane pod uwagę.

 

Tak więc, ponieważ jedna osoba zagłosowała niezgodnie z zasadami, oddając 4 głosy, jestem zmuszona odjąć po 1 głosie Avie, Eufemii, Fazie i Emerycie. 

Wstyd! 

 

 

 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Jakie piękne te bombki, niektóre przypominają mi czasy jak ja przed ćwierć-wiekiem, kiedym był jeszcze małym człowiekiem ubierałem choinkę takimi grzybkami i sopelkami 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ava... wiem, że masz dobre serce, lecz nie mamy do czynienia z dziećmi... 

Ci, którzy już zagłosowali to ludzie inteligentni, dlatego wstyd, że ktoś nie zrozumiał; nie zakładam z miejsca, że specjalnie .... no cóż, szkoda utraconych głosów. 

  • Lubię to! 2
  • W punkt 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Tyle tych piękności, że nie mogę się zdecydować. Zagłosuję na pewno, ale codziennie chyba będę wpadać i kontemplować :D każdy wstawił coś wartego uwagi! no, nie jest łatwy wybór!

 

Arbo, a Smerfy kiedy weszły na ekrany? czy przypadkiem nie ubierałeś choinki sobą ? :biggrin:

  • Lubię to! 3
  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W dniu 2.01.2020 o 16:52, Ava55 napisał:

też pamietam Wilka i zająca, super bajka

było też.coś o Maszy, był też taki cudaczek i krokodyl, juz nie pamietam nazw, śliczne bajki i wzruszające często :yes:

krokodyl to chyba Giena, spójrz, czy to ten osobnik: 

 

A tu krecik:

 

A krtek.jpg

  • Lubię to! 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Kochani, oto rozstrzygnięcie konkursu:

 

Zwycięzcami są:  :medal: Emeryta - 16 głosów (w tym jeden nieważny, czyli 15),  :medal: Ejbert - 12 głosów i  :medal: LA - 9 głosów.

 

Gratulujemy ! :szampan_na: 

 

Emerytę proszę o wybór nagrody, czyli książki lub upominku (lista książek poniżej, wybierasz, którą chcesz, jeśli zdecydujesz się na książkę)

 

Ejbert i LA otrzymują nagrody w postaci upominku.

 

Proszę o namiary adresowe do wysyłki nagród, piszcie na moje PW.

 

Lista książek na nagrodę:

1. S. Graham: Tarot

2. G. Craig: Podręcznik EFT

3. J. Vernette: Przewodnik po zjawiskach nadnaturalnych

4. J. Strączyński: Uzdrawianie

5. E. Standtmuller: Niechaj Cię strzegą dobre anioły

6. C. Rushman: Astrologia. Sztuka przepowiadania przyszłości

7. G i A. Sieradzcy: Horoskopy z czterech stron świata

8. E. Fajdysz: Kosmos mistyczny

 

Dziękuję wszystkim za udział w konkursie, jak zawsze jesteście niezawodni  :bukiet: :)) - spotkamy się z tym tematem już za niecały rok ;) 

  • Lubię to! 2
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Sława Zwycięzcom ;) - gratuluję Emerycie i LA :) i dziękuję wszystkim za udział. Każdy miał coś ciekawego do zaprezentowania, a wybór na kogo zagłosować miałem trudny. 

Cieszę się z wysokiej oceny moich bombowych poszukiwań i dziękuję za oddane na mnie głosy, lecz swoją nagrodę chcę przekazać następnej osobie w kolejności - Aquilli - bo naprawdę to brałem udział dla przyjemności, bo lubię ten temat, te poszukiwania ciekawych eksponatów i jeśli dalej konkurs będzie się odbywać to będę nadal brał w nim udział :z_jezorem:

 

  • Lubię to! 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emeryta, Ejbert i LA - gratulacje serdeczne!:oklaski::bukiet:

Naprawdę wspaniałe rzeczy zamieściliście ;) Było przyjemnie patrzeć i na pewno słusznie wygraliście ;) 

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ejbert, LA - gratuluję - konkurencja ostra była :)

Dziękuję wszystkim za chęci i poświęcony czas na wyszukanie tych wspaniałości :bukiet:  -  wybór na kogo oddać głos był trudny :tak: a dla mnie chyba w szczególności, bo pamiętam te starocie, moje równolatki i starsze też ;p i naprawdę niełatwo jest wybierać najpiękniejsze, najciekawsze - wszystkie ozdoby tu zaprezentowane takie są. Pamiętam łańcuchy klejone własnoręczne, pamiętam też śnieżynki, które pokazała Willow i te wszystkie inne bombki, oprócz diabłów, a te z kolei są chyba najstarsze z tu zaprezentowanych...

Piękne to jest po protu i tyle :))

  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer odpiął i zamknął ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...