Skocz do zawartości

Tarot R. Lichodziejewskiego


Arbogast

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Tarot Roberta Lichodziejewskiego

 

Moja pierwsza talia, od której zaczynałem naukę tarota. Jest ona dość wiernym klonem talii RW z nielicznymi zmianami, które uważam wyszły na plus. Zmieniono 4 mieczy, w końcu wizerunek oddaje znaczenie tej karty jako rekonwalescencja, bo w oryginale był tam po prostu trup. Nieznaczne zmiany w 4 monet i 10 monet.

Talia ma nieco większe rozmiary niż standardowo, II wydanie ma pozłacane brzegi i jest znacznie lepszego papieru niż wydanie I sprzed 10 laty. Jeśli chodzi o grafikę... no cóż... stylistyka pastelowa ale artyzm nie powala... nie ma tutaj przerostu formy nad treścią, więc docenią tą talię ci, którzy lubią prosty przekaz, natomiast miłości finezyjnych technik malarskich będą zawiedzeni. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to zrobione przez polskiego artystę, który podjął się namalowania tarota podług własnego stylu, ale ściśle opierając to na RW, talia debiutowała w 2009 roku, więc jak na tamte czasu była całkiem OK, na dzisiejsze widać, że jest to inna epoka. Talia godna polecenia początkującym tarocistom z uwagi na detale, symbole, polskie opisy, nieco większy rozmiar chociaż trudniejszy w tasowaniu pozwoli lepiej przyjrzeć się wizerunkowi.

 

7b9b73432e3d9967med.jpg

828535018dafb4a5med.jpg

f1c868e3cb9dbd4bmed.jpg

ce1cb9273bcef831med.jpg

e18b22ddd44a9a70med.jpg

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Arbogast napisał:

Tarot Roberta Lichodziejewskiego

Zauważyłem w necie, oczywiście zainteresowany taliami typu RWS,  że już drugie wydanie tej talii, przewija się przez Allegro.

Mimo to różni się ono od tej tali którą zaprezentowałeś... i zastanawiam się gdzie będę mógł przejrzeć wszystkie karty nowej talii , zanim zdecyduje się na zakup... A może wcale się nie różni, tylko nie pokazałeś wszystkich kart....

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

Edytowane przez Piko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
6 minut temu, Piko napisał:

Zauważyłem w necie, oczywiście zainteresowany taliami typu RWS,  że już drugie wydanie tej talii, przewija się przez Allegro.

Mimo to różni się ono od tej tali którą zaprezentowałeś... i zastanawiam się gdzie będę mógł przejrzeć wszystkie karty nowej talii , zanim zdecyduje się na zakup... A może wcale się nie różni, tylko nie pokazałeś wszystkich kart....

Ja tutaj wstawiłem zdjęcia właśnie z II wydania, w wielu księgarniach wysyłkowych już to można kupić, taniej niż w sprzedaży stacjonarnej. Wydanie I tym się różniło, że miało białą obwódkę, a ta jest taka ciemnofioletowa (na zdjęciu wygląda jak czarna). Same wizerunki się od siebie nie różnią,. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Z tego tarota mam tylko karty. Czy do wersji większego opakowania, pudełka była dołączona jakaś książeczka? A może jest jakaś grubszy podręcznik do tego tarota sprzedawany osobno? Na przykład napisany przez pana Lichodziejewskiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...